24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Petulka88

Je pravda, že jsem původně tomuto seriálu dal hvězdičky jen 4. Teď jsem ale dokoukal poslední osmou sérii a musím dát plný počet. Celých osm sezon tenhle seriál fungoval stejně dobře jako ty pověstné švýcarské hodinky. Vše do sebe dokonale zapadá, děj se rozhodně nijak nevleče (možná až na pár epizod), zkrátka určitě je na co se dívat. A Elisha je prostě dokonalá. Navíc hlavní hrdina Jack Bauer je sympaťák, který se s ničím rozhodně nepáře a nedělá mu problém kvůli vyšším cílům mučit zajatého padoucha (což by určitě udělala většina z nás, jen na to mít žaludek). Pravda ovšem je, že s přibývajícím časem jsem se přece jen nemohl ubránit pocitu, že sleduju již jednou viděné. Zlom nastal pravděpodobně v páté sérii, která sice patří k těm lepším, ale pak šla kvalita přece jen dolů. Proto ty původně plánované 4*. Poslední série se nese ve stejném duchu jako pár sérií předtím. Pak ale nastane zásadní zlom, Jackovi rupne v kouli a příjde čas pro opravdu drsnou akci. Protože teď už se Jack Bauer opravdu nesere s ničím a s nikým... Co dodat, s tímto seriálem jsem prožil krásných osm dní (plus celovečerák) a byl to společník rozhodně víc než příjemný. Bylo mi ctí, pane Bauere! ()

IrisHelenka

Jack Bauer je pravej americkej hrdina... Porušuje pravidla, jde klidně proti všem, jenom aby udělal správnou věc. K tomuhle seriálu bych toho chtěla tak strašně moc napsat, že nevím kde začít. První série se mi asi líbila nejmíň, ovšem překvapivě proto, že mi přišla skoro nejdrsnější. Nebylo tam zatím tolik politiky, Jack teprve začínal se svými "praktikami", tehdy na něm ještě byla občas znát únava, na CTU to vypadalo jako v účárně a Almeida byl ještě mladíček. Naopak druhá série patří k mým nejoblíbenějším, celá zápletka se svatbou a tou blondýnou (pardon, už nevím jak se jmenovala a nechce se mi to hledat) byla skvělá a myslela jsem, že to vyústí v lásku. No, nebudu tu pitvat každou sezónu zvlášť, zkrátka nutno podotknout, že stále přicházely nové úžasné postavy, nečekané zvraty, napínavé a akční scény, CTU se vždycky o něco zlepšilo, ať už v LA nebo v poslední řadě v New Yorku a z Jacka se postupem času stával... no prostě Jack Bauer! Chlápek, který se s ničím nemaže a který vždycky jedná čestně! Z 24 hodin se v průběhu let stala tak trochu nadsázka. Jackovo vyslýchání, jeho řev, typické činy a praktiky,,, to všechno člověku prostě po chvíli začne připadat vtipné. Už jsem slyšela spoustu narážek právě na Jacka, dokonce víc než na Chucka Norrise! A Chloe O'Brian? Ta vždycky sedí na CTU a tajně mu vypomáhá! Akorát... Ježišmarjá Chloe, nápadněji by ses už tvářit nemohla? Nicméně jednou z mých nejoblíbenějších postav v seriále byla Michelle, to byla fakt sympaťačka, škoda, že nedopadla moc dobře. A to samé platí pro Palmera, scénáristé 24 hodin už asi tehdy předpověděli, že americkým prezidentem se jednou stane afroameričan :-D Jinak mě vážně mrzelo, že se z Tonyho Almeidy stal zloduch, i když jestli se to u někoho dá pochopit, tak právě u něho. Ani mé oblíbenkyni René Walker nepřichystali žádný pěkný konec. To se mi na 24 hodin fakt líbí. Nikdy nevíte co se stane, kdo to odnese... Musíte to brát prostě trochu s nadsázkou, Jack je něco jako superhrdina, který nikdy nechodí na záchod, nejí, nespí a honí teroristy po Los Angeles, Washingtonu i New Yorku. Ten chlápek to v hlavě sice nemůže mít v pořádku, ale vy si ho prostě oblíbíte... 24 hodin je jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu! Jack Bauer je frajer! ()

Pathrose

1. série - 4 1/2*, 2. série - 4*, 3. série 5*, 4. série - 5*, 5. série - 5*, 6. série 3 1/2*, 7. série - 4 1/2*, 8. série - 4 1/2*. Tento seriál se zařadil mezi ty na které nedám dopustit. Role která sedne Kieferovi na tělo jak ušitá. Každá série má své "mouchy" a ne všechny mě celé bavili tolik, ale když se na to podívám zpětně, jednoznačně jeden z nejlepších seriálů. ()

Parm1

O "federálech" toho bylo natočeno spousta, ať už o agentech FBI nebo zástupcích šerifa, ale CTU, to tu ještě nebylo. V roce 2001 se stalo několik zajímavých věcí. Nebyl jsem a nejsem vizionář, ale 11 září 2001 se zapsalo do dějin, stejně tak jako celý rok, kdy spatřil světlo světa tento neskutečný seriál. 1. den sice nebyl ještě úplně to pravé, neřešily se tam globální hrozby, jako v dalších dnech, ale na pokračování a návaznost seriálu měla opravdu velký vliv, protože další dny, kdy už byl navýšený rozpočet, byly opravdu něco. Viděl jsem zatím 6 dní a bavil jsem se. Ano, já se bavil. Seriál, kdy akce střídá akci, člověk ani na chvíli není úplně v klidu a je vtažený do děje. Ano, tenhle seriál si bezesporu zaslouží 100% A po 7. dnu musím říct, že Jack Bauer už musí být totálně nasraný. Nejenže svoje Sakra! (Dammit!) vyměnil za Prosím a Děkuji, ale stal se z něj hadr v kýblu se špinavou vodou. Mít takové zásluhy na záchraně vlasti a takhle s ním zacházet, to už mě (a jistě i jeho) totálně štve. ()

engman

1.séria -> 80%; 2.séria-> 90%; 3.séria->85%, 4.séria-> 70%; 5.séria -> 90%, 6. séria -> 60%, 7. séria -> 80%, 8 séria ->90%, 9. séria -> 60% ()

Psycho.R

Nikdy bych nevěřil, že propadnu nějakému seriálu. Myslel jsem si, že po Přátelích už žádný jiný přijít nemůže. Šeredně jsem se spletl. Od teď Přátelé a 24 hodin FOREVER. Skvěle kontruované zápletky, ač některé série slabší než jiné, ale jako komplet jde o naprostý skvost. Většinu postav si zamilujete od prvních okamžiků a pokud o nějakou příjdete, budete mít pocit, že byla vaším osobním přítelem. Jack je pro mě ikona. Sice v pozdějších sériích schytával víc střel a jiných ran, než by přežil, ale bylo mi to opravdu fuk. Je těžko popsat komplet bez toho, abych do toho nevkládal své osobní sympatie. Proto říkám naprosto bez rozmyslu: 5*. ()

Likan7

Jack Bauer je pojem a jeho 24 hodin je už dnes čistokrevným kultem, který buď máte rádi, nebo nenávidíte. Já naštěstí 24 hodin miluju. První dvě, tři sezóny to ještě nebylo tak nekompromisní, ale Jack se postupem sezón vyprofiloval v neuvěřitelnou mašinu na zabíjení, experta na výslechy a záchranu kohokoliv, speciálně prezidentů. Nebudu přemýšlet nad nelogičností seriálu (1 díl = 1 hodina), protože tohle je neuvěřitelná akční a nekompromisní jízda. Sutherland a jeho životní role, pro kterou se narodil se řadí mezi esa jako Hunt, Bourne nebo Bond, a v hodně případech tyhle chlapíky i strká do kapsy. Sedmá a hlavně osmá řada je to nejlepší, co akční žánr a vůbec seriál dokáže nabídnout, speciálně osmička je na prostoru 24 dílů napráskaná akcí a hlavně...hlavně skvělou a jistou filmařinou, kterou leckterý blockbuster může závidět. Pouze čtyřkové hodnocení je dáno mírnou nevyrovnaností prvních řad, ale jak říkám, stojí to za to. Jacku, a i ty Chloe....Klaním se Vám, připravili jste mi neopakovatelný seriálový zážitek. ()

Kobitch

Zjevení na obrazovkách, které pak dokázal zopakovat snad už jen LOST. Míra adorace Jacka Bauera překročila snesitelnou mez — koukal jsem na Nově i na reprízy dílů a na gymplu jsme řešili každou minutu seriálu. Až do páté série extra kvalita se stoupající tendencí. Půlku zážitku zajistil Sean Callery, jehož soundtracky jsou prostě kulervoucí. ()

Nix

Tak jsem se dal na tenhle maraton a zatím to teda jede na plný pecky. Ano, první série je prostě takový seznámení, je to hodně 90.tkový a jediné co mi vadilo, byly vsuvky ohledně rodiny a různých klišé, které tehdá byly populární. Takový výpadek paměti je prostě moc, jenže pak přijde konec a víte, že druhou sérii si prostě musíte pustit. Pro fandy akčních seriálů a filmů je to fakt povinnost. Jack Bauer je prostě terminátor, který dlouho tu nebyl a asi ani nebude a to mne na tom hrozně baví, tady je Kiefer opravdu v té nejlepší formě, nechápu jak mi to mohlo uniknout. A forma 24 hodin v reálném čase je prostě něco co jsem ještě neviděl a hrozně mne to baví. 2.série: Tak toto jsem přesně chtěl. Nejen, že byla zvednuta laťka o tisíc procent, ale tohle byla jízda od začátku do konce. Nejen tomu pomáhá jaderná bomba, ale i tolik twistů, akce a opravdu skvělých a originálních momentů, které dělají tuhle tv zábavu naprosto dokonalou, takhle si představuji akční jízdu. Jack Bauer je borec, protože kdo jiný umře a pak dává moudra jak vstane z mrtvých. Občas jsou tam momenty, které jsou prostě za hranou, ale i to tomu vůbec neškodí, naopak to prostě žene seriál dopředu. Nepočítaje známé tváře, které dycky překvapí a zároveň i potěší (mini roli tu má i Wincott). A zase to končí tak, že tu další sérii musíte zapnout hned. Jede se dál. 3.série: Tak tahle série začíná pozvolna, ale hned od začátku dává vážnější téma. Co musím pozvednout, tak Keifer první polovinu hraje opravdu přesvědčivě, má problém a snaží se to zakrýt a nebýt to tak odbytý, bylo by to super téma, jenže zase se hraje na prim superhumana takže od tak 10.dílu ani nevíte, že byl nějaký problém. To ale nevadí, i když to vážnější téma přineslo takovou tísnivější atmosféru, úplná temnota se tu nekoná, ale je to určitě rozdílný než předchozí série. Teda do té doby než se děj přesune z Mexica zpátky do LA a začíná zase ta skvělá jízda, kterou očekávám od 24ky. Trochu mi ten začátek nesedl a musí se to tak trochu nastartovat aby se člověk chytil té správné vlny, ale pak už jsem byl spokojen. Není to teda supr pecka jako předchozí série, ale určitě je zajímavá a některé drsnější momenty mne i hodně překvapily. Ale zase jsou tu takové netypické situace i když s ne úplně neznámými motivy, tak pořád jsem překvapen, jak to tvůrci dokážou uchytit a člověk se pořád baví. Uvidíme co přinesou další dny u kterých dle ohlasů očekávám, že ty dny budou stát za to. 4.série: Tak jo od prvního dílu začíná jízda, která se opravdu zastaví až v posledním díle. Zase se jede na vážnou notu a zase je tu jaderná bomba, která má být vyslána od radikála, kterého hraje sám mumie Arnold Vosloo a je fajn. Čekal jsem jen po samých superlativech, že se opravdu projeví, ale pořád jsem se nemohl ubránit dojmu, že zas tak tolik toho nepředvedl, ale konečně byla záporná postava ukázána trochu víc. Jinak to nemá chybu, umírá se tu, plno zajímavých situací, já prostě si tohle fakt užívám a nemohu se ubránit dojmu, že dlouho jsem neviděl seriál, který roste každou sérií. Jasně, jednou se to zastavit musí, ale doufám, že v dalším dnu to zase nebude protože ten konec opravdu navnadil. Jacku fandím ti a poď, jedeme dál. 5.série: Tak tohle je vrchol tohohle seriálu- Od prvních chvil až do posledního dechu a ještě dál tahle série jde. Nekompromisní, dokonce teď i příběhově celkem opravdu vydařená série a non-stop akce a Bauer se ukazuje v plné síle, tohle je prostě opravdu must see který tu dlouho nebyl. To má vše co každý potřebuje, intriky akci, skvělý herecký zastoupení a napětí, tady prostě když si chcete vydechnout tak nemáte šanci. Akorát mi něco říká, že je dost možný, že takový nářez už se opakovat nebude, tak uvidíme co Bauer vymyslí dál, hlavně to určitě nebude mít zase jednoduchý. 6.série: Další den oblíbence Jacka, který to zase nemá jednoduché a sotva co ho pustí ze zajetí tak jde do dalšího a zase ho čeká náročný den, který určitě nečekal. Jasně, zase je tu nadlidská supermoc Jacka, ale na tom je to postavený. Výkon Keifera je naprosto skvělej a užívám si to, občas už mi vadí, že vše ví a umí, ale tak to prostě je. Pořád si užívám tu jízdu a ty překvapení, ale v této sérii se tak trochu opakovali události i různé momenty, ale ty zase nahradily další epické momenty a pořád se tu něco děje. Jen je tu z mého pohledu brán větší důraz na politiku, což ne že by ubralo na kvalitě, pořád tam napětí je a pořád je to zajímavý, ale z mé strany už to není úplně téma, které vyhledávám, ale do tohohle seriálu to patří a jsem rád, že to tvůrci udělali ne úplně násilnou formou a člověk to zkousne. Konec by mohl být trochu lepší, ale to už jsem jen hnidopich. Pořád je to opravdu nadprůměrný akční seriál, který horko těžko hledá konkurenci a kdo to neviděl opravdu ať se na to podívá ať už na jakoukoli sérii, opravdu to stojí za to. Tak se jdeme vyspat a pokračujeme dalším dnem. () (méně) (více)

První série super. Právě probíhající druhou sérii si nahráváme na video a pak uděláme "24 hodin" filmového maratonu:-) ()

Mocoft

1. série za 5* Přestože opravdu nemůžu uvěřit, že Jackovi trvá cesta z domu do práce 1,5 minuty autem :) 2. série pořád ještě za 5* Hlavní příběh je pořád silný jako při zachraňování prezidenta, ale paralelní příběh dcery je bohužel stupidní. Panebože šlo určitě vymyslet něco více pravděpodobného, ne?! 3. série už jen za 4* Trochu více nelogičností a propad tempa ve střední části. Pořád jde o velmi kvalitní kousek. Teď nečtěte kdo jste ještě neviděli: (((Chase mohl mít ruku, kdyby místo sekery použili kus igelitu...))) 4. série za 3.5* :-) Zpočátku to bylo dost slabé. Až do poloviny bych dal jen 3*. Ale v druhé polovině už měl seriál zase to správné tempo. Závěr byl výborný, i když průhledný. Ovšem ty rádoby vědecké kecy specialistů jim prostě musíte odpouštět více, než by bylo únosné. ()

playboy_05

Nemůžu jinak...tento seriál sleduji od jeho počátku v ČR, někdy od roku cca 2003(4)...Hodnocení po všech sezónách - je to prostě bomba. Strhující příběh agenta který si sáhne na úplné dno a pro svou vlast obětuje vše. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší seriál poslední doby. Rozhodně se nedá ohodnotit podle jedné sezóny kterou zrovna dávají na Nově bez znalosti předchozích sérií. 24 je jediný ze všech seriálů který mě ani po 8 strhujících sezónách neomrzel, kupříkladu Lost, našlapaný začátek a pak už je strádání, bída a čekání na konec, Prison Break pomalu taktéž ikdyž kvalitativně je na tom lépe, zatímco 24 si pořád drží svůj standard o čemž jasně hovoří i sledovanost, která je v USA téměř 2x větší než u Lost a PB, stabilně. Pro mě absolutní seriálový TOP...1. sezóna - 100%, 2. sezóna - 90%, 3. sezóna - 90%, 4. sezóna - 80%, 5. sezóna - 100%, 6. sezóna - 90%, 7. sezóna - 80%, 8. sezóna - 80%, pozor na spoilery! - Osmá řada, je okoukanější (arabové, nukleární hlavice v USA, zrada Dany Walsh jako hloupý odkaz na Ninu z první sezóny, absence Jona Cassara a jeho skvělé režie, ale ten závěr to nakonec zachránil, jsem rád, že Jack nezemřel a doufám že se brzo dočkáme i celovečerního filmu...Jednotlivé série již ve svém komentáři skvěle shrnul woody;) ()

prochy10

super seriál, viděl jsem ho sice až od 2.řady, ale o to víc sem si ho užíval, napětí v každém díle by se dalo krájet a když pominu, jak to vždy všechno Jack Bauer s ledovým klidem vyřeší, tak je to fenomenální seriál ()

Taffey

Proti Jacku Bauerovi jsou John Rambo, Riddick nebo Té jeden tisíc naprostí břídilové. A čím pozdější serie, tím větší břídilové. V průběhu první serie se mi Jack Bauer tak zprotivil, že jsem se na další dvě díval jen s krajní nevolí, sledujíc, zda ze tří uvedených udělá Bauer ještě větší outseidery. Podařilo se mu to, a od té doby považuji Rambovu sagu za pohádkü pro dobrou noc pro děti do deseti let. Mimochodem, některé za sebou jdoucí díly, se neuvěřitelně opakují. Seriály jsou neuvěřitelně klišovité a předvidatelné. O nějakém napětí, jak tady mnozí píší, nemůže být ani řeči. Zklamalo mě to, přestože mám KS rád. ()

Alojs

Čtyřiadvacítka náleží v zámoří mezi nejsledovanější seriály vůbec. Šest řad, astronomický honorář pro Kiefera Sutherlanda, ale hlavně – atraktivní podání, reálný čas (vím, že byste rádi něco namítli, ale já vás ke slovu nepustím) a takřka nepřetržitá akce, která čerpá veškerý pot ze zdánlivě prázdných nalezišť. Bauer je machr, o tom nepochybujme, ale hodně mu nahrává chytrý (byť někdy příliš zauzlovaný a za vlasy přitažený) scénář. Seriál jako takový není o jednom posezení u bedny. Strhne vás až později, v průběhu několikeré epizody. Rozhodně se nevyplácí naskočit do rozjetého vlaku, popř. vynechat několik po sobě jdoucích dílů. Čtyřiadvacítka představuje precizně vypiplanou skládanku, v níž je podstatná každičká vteřinka, sebemenší zákruta a kolikrát i zdánlivě malicherný příkaz. Kdekoliv jinde by podobné schéma neuspělo. Tady však naopak. I když to není ta úplná „realita“, jak proklamují tvůrci a televizní spoty (skáče se v čase, Jack má pořádně objemný močák), v rámci akčních seriálů nepohledáte o moc lepší dortíky. A jestli vůbec. ***** Jak už ale bylo řečeno, zážitek je podmíněn poctivé konzumaci. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)