24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

kabul

Oceňujem spôsob rozprávania príbehu, hodinové rozloženie má niečo do seba... čo mi ale vrcholne prekáža je maximálne stupidné konanie postáv....hodnotím po 17. časti 1. série. Uvidím ako to bude v ďalších častiach a možno zmením názor, ale ziatiaľ nič moc. ()

Greendell

Podle mě nejlepší akční/drama seriál vůbec. Pamatuju jak jsem z toho byl tenkrát paf když to začali dávat na Nově, a okamžitě jsem si to zamiloval. Ten nápad, zpracování, atmoška, napětí, hudba, to všechno mě pohltilo. Jasný, že ne všechny díly byly úžasný, ale tak museli to kluci nějak udělat aby to ve finále dalo 24 dílů. Líbí se mi, že ty série na sebe časově navazujou ale na rozdíl od jiných seriálů neni nezbytně nutný vidět sérii předtim aby se člověk chytil, protože každá série má jiný příběh. A postava Jacka Bauera to bylo Kieferovo terno, prostě nejlepší role jeho života. Aktuálně po shlédnutí všech sérií musim říct, že mi bylo ctí sledovat Jacka v akci a vidět jak se s tim vůbec nesere! :-) Troufám si říct, že lepší akční seriál už nikdy nebude, takže za mě bez pochyby 5* ()

spaca888

Seriál u kterého se ani chvíli nenudím. Tolik napětí a zvratů najdeme málo kde. Samozřejmě se na něj musíme koukat lehce s nadsázkou (ostatně jako na většinu akčních seriálů z USA). Rozhodně udržíte pozornost a budete mít nutkání si pustit další díl hned poté, co předchozí skončí. ()

Kacer

Kdysi jsem viděl 1. sérii a nedokoukal. Teď jsem ságu uzavřel devátou sérií s Catelyn Stark během pár večerů. Počítám že všechny předchozí série byla stejná absurdní pohádka pro dospělé, ovšem místy opravdu zábavná a napínavá. V pokračování nevěřím, možná i kvůli současné politické situaci. Vždyť by Vladimíra Vladimíroviče kleplo, kdyby mu Jack vystřílel půlku Moskvy. ()

JackBurda

První den 90%- Rozjezd jen tak tak, aby se člověk seznámil s postavami a zápletkou a pak se rozjede rychlá jízda plná hledání, zrad, přáteství a to vše směřuje do efektního konce. Hlavním tahounem je samozřejmě Jack Bauer, člověk, který pro dobro ostatních udělá vše co je i není v jeho silách. Veškeré osazenstvo PTO (protiteroristické oddělení) je příjemné, záporáci jsou hajzlové maximální úrovně a Palmer, to je král. Akce je málo, ale bývá dost efektní (nejvíc asi přestřelka v temných kancelářích v asi druhém díle), přestřelky, kde se sice moc nezasahuje, ale kryje se a hledá se úniková cesta mají prostě grády. A teď pár negativ, Teri, já se snažil, ale opravdu jsem tu ženskou nemusel, furt měla problém, furt si stěžovala atd. (měla důvod ale to mi nepomůže) a pak příšerná zápletka s Teriinou ztrátou paměti, to už bylo jen na natažení série. Každopádně jsem spokojen. Druhý den 95%- Okamžitý rozjezd vtáhne do děje a kolotoč tentokrát ještě zrychlil. Jack jde tentokrát po atomový bombě a spolupracuje při tom se zásahovkou a to je opravdu radost sledovat. Plánování, zásahy v kritických situacích, vzájemná spolupráce, vše perfektní. Občas mě štvala dějová linka Kim, ale to jsem přehlédl a soustředil se na Jackovu misi. Palmerův návrat je velkolepý, jeho proslovy a férovost opravdu člověka osloví. Pak nám povýšil George Maison a stala se z něj velmi výrazná postava, jeho finále mě dohnalo až k slzám, bude mi chybět. Záporáci dosti nevýrazní, ale fungují. Akce, k mému potěšení, přibylo. Střílí se, hledá se a na konci série jsem dostal krátký, ale sakra efektní souboj. Nemohu si už dále stěžovat. Třetí den 95%- Akce ubylo, ale napětí a bušení srde u každého tikání hodin přybylo. Jack se utrhává ze řetězu a teroristům umí ošklivě zavařit a opět si prožije akcí nabitých a strastiplných 24 hodin. Ovšem tentokrát to nedopadne nejlépe a Jacka samotného to málem složí. Palmer pořád suprovej a záporáky tentokrát musím uvést jednotlivě. Hector Salazar mi přišel strašně ohranej, zato jeho brácha Ramon, ten už se vyvedl, vraždí, vydírá, mučí a jde z něj strach jen na pohled. A niní nejlepší z celého dosavadního seriálu, Steven Saunders, další oživlá část Jackovi minulosti a další velký problém. Neštítí se ničeho, klidně výhružku podpoří tím, že zabije přes tisíc nevinných civilistů a hned hrozí dalšími. A nakonec Sherry, konečně dostane, co jí patří. Jsem ohromen. To, čím všichni vychvalují Hru o Trůny, toho má 24ka víc (krom toho tělesnýho kontaktu :D) a pro mě je to rozhodně masterpiece. 4.Den 100% ()

jprmusic

Pro mne jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl - ne li nejlepší - hezky mi doplnil duo X Files a Lost na královský triumvirát. Na poslední sérii jsem čekal jak miminko na Vánoce ..... psáno v Lednu 2020 při opakovaném sledování 1 řady ()

majk_n

Jak jsem k němu přistupoval s určitou nedůvěrou ("nejlepšího seriálu všech dob"), tak jsem z něj byl totálně nadšený. Skvělý děj, skvěle podané postavy, napětí, zvraty -zkrátka není mu co vytknout. ()

Patch

Nic moc....člověk kterej je 24 hodin na nohou a za tu dobu zlikviduje gang kterej se budoval roky je to docela nic moc ()

weasel.p odpad!

Nechápu vysoká hodnocení..snaha o něco originálního se rozplizla do něčeho naprosto nezajímavého. Škoda,že nemůžu aspoň napsat místo nejlepší seriál všech dob "největší vopruz všech dob". Tohle je prostě jen vopruz. ()

AdrianMonk

Tenhle seriál miluju, ale abych to neprokecával, tak řeknu že souhlasím v podstatě se vším, co řekl woody. Dopřávám si ale maximálně jednu řadu za půl roku, abych se 24ku nepřejedl a tu pak zkouknu během jednoho týdne a vždy je to úžasný zážitek. Teď už jenom v kostce: 1.řada- 4* (z dnešního pohledu nejhorší) 2.řada- 3,5* (za tu pitomou Kim, která tu vysloveně vadí) 3.řada- 4,5* (půl bodu dolů za příšerného záporáka Saunderse) 4.řada- 5*- absolutní vrchol seriálové tvorby 5.řada - 5* minimálně na stejné úrovni jako season four 6.řada- 4* horší než sezóny 4 a 5, ale stále skvělá ()

masik

Svůj předchozí komentář jsem musel trochu zkrátit a upravit. 1. série - ****, 2. série *****, 3. série *****, 4. série *****, 5. série *****, 6. série **** 1. série: Považuji ji za rozjezd, není tolik napínavá a je zde docela hodně klišé. 2. série: Až na Kim Bauerovou jedna z nejlepších sérií. Opravdu nevím, co scénáristé zamýšleli tím, že do tak vynikající akční série vložili nesmyslnou slátaninu v podobě linie Kim Bauerové... Na druhou stranu vytvořili vynikající akční a napínavou sérii, na kterou se vždycky rád podívám :-) Trochu mi zde ale vadilo, že Jack, jak ho ještě uvidíme v dalších sériích, jde sám proti PTO, i když by asi každému došlo, že zapojit PTO by Jackovi mohlo jen pomoci. Má nejoblíbenější pasáž je útok na PTO, odvolávání a odvolání prezidenta, Jackovo vyslýchání a jeho let s atomovou bombou, u kterého jsem si opravdu myslel( obával se :-) ), že ho scénáristé nechají zemřít a seriál skončí druhou sérií. 3. série: Kim Bauerová má akorát prostoru a sérii nebrzdí, scénáristům asi došlo, že diváka víc zajímá Jack Bauer v akci než jeho dcera, která v minulé sérii pomáhá malé holčičce proti jejímu psychopatickému otci. Ve 3. sérii jsme přišli o několik hlavních a důležitých postav. Pamatuji si, jak jsem se modlil, aby Ryan Chapelle vystupoval i ve 4. sérii, nakonec jsem nemohl uvěřit tomu, že skončil Jackovou rukou... Série má vynikající spád, konec mi přišel trochu přetažený za vlasy- Stephen Saunders plánuje tento den několik let, ví, že je zranitelný přes svou dceru, kterou místo aby ji někam na týden uklidil, nechá ji sledovat svými kumpány a podle toho to také dopadlo. 4. série: Trochu pomalý rozjezd, ale po rozjezdu nedá divákovi vydechnout. Zde mi opět vadilo( už o hodně víc), že geniální plán teroristů zase ztroskotal na vztahu rodič + dítě( to samé, jako ve 3. sérii). Co se týče sestřelení Air Force One, zkrátka mi připadá nesmyslné, že by Američané nebyli schopni najít a sestřelit jeden ukradený neviditelný letoun, když dnes už, jak známo, existuje ČESKÁ! technologie, která neviditelné letouny odhaluje. Ukrást neviditelný letoun mi nepřijde až tak nemožné, ale letět hodinu nerušeně nad americkým prostorem k Air Force One a sestřelit ho už ano. Zrovna teď( srpen 2008) na televizi Nova běží 4. série. Pokud můžu doporučit, v ŽÁDNÉM případě se na ní nedívejte a sežeňte si ji v originále. Přijde mi, že Petr Pospíchal a jeho imbecilní sebranka antidabérů snad fetujou nebo co, protože se jim svým ANTIDABINGEM povedlo udělat ze 4. série nekoukatelný paskvil. Hlavní postavy dabuje někdo jiný( Cloe, Tony), překlad a dialogy asi dělal někdo v deliriu, kdo vybíral dabéry, byl na tom stejně. Když už je zde někdo, kdo dabovat umí( Ivan Trojan, Valérie Zawadská, Pavel Soukup), setkává se s příšerným překladem, příšernějšími dialogy a nejpříšernější režií českého znění( Petr Pospíchal už není jen antiherec a antidabér, už je i antirežisér). Dabéři byli asi vybíráni, že čim hrubší a monotónnější hlas mají, tím lépe pro tento seriál. Výslovnost jmen( Marván( Marwan), Driskólová( Driscoll), Kértis( Curtis) a podobně) už jen dokazuje, jací vymaštěnci na seriálu pracovali. Petr Pospíchal by se měl napříště( teda pokud nedejbože nějaké bude) inspirovat lidmi, kteří vytváření pro tento seriál titulky, protože oni na rozdíl od něj umí anglicky a seriálu rozumí. Téměř na všech zúčastněných je vidět, že dialogy nejenže čtou, ale také se bojí, aby se náhodou nepřeřekli, proto po prvním slovu každý musí slyšet, jak je všechno neskutečně nepřirozené. Další. co jsem nepocjopil, je, proč si všichni v PTO vykají, ještě beru to, že si vykal Jack s prezidentem, ale to, že si vyká celé PTO je další z řady důkazů imbecility a neschopnosti oněch "lidí", kteří se na českém znění podíleli. Zajímalo by mě, jestli si Petr Pospíchal se svým týmem, když vytvářeli tenhle paskvil, také vykal nebo ne. Oproti 3. sérii, která byla namluvená ze všech nejlépe( i některé hlasy si byly velmi podobné), je tohle pro mě osobně nulová práce několika idiotů, co náhodou dostali od boha schopnost číst, jednoho pomateného režiséra a pár překladatelů, které bych nenechal překládat ani němý film. Kdo tento seriál alespoň trochu žere jako já, tohle musí uznat taky. 5. série: Má nejoblíbenější. Prvních 5 minut mi vyrazilo dech. Onu scénu jsem si musel okamžitě pustit znovu, protože jsem nemohl uvěřit, že by to mohla být pravda( bohužel byla). Série neobsahuje žádné trapné linie( Kim Bauerová se zde sice ukáže, ale nic nebrzdí), začíná to napínavou scénou na letišti, u které jsem myslel, že snad vyletím z kůže, pokračuje to nervovým plynem v rukou teroristů, přes útok na ruského prezidenta( nesmyslné rozhodnutí) a nakonec od 17. dílu snaha jednoho nejneočekávanějšího( alespoň pro mě) nepřítele umlčet Jacka Bauera, který má důkaz o jeho spoluvině na všem, co se v tento den stalo. Posledních 15 minut jsem čekal, že skončí poklidně a bez žádného dalšího překvapení. Jacka si totiž najdou jeho nepřátelé ze 4. série... 6. série: Nejvíc jsem se na ní těšil, čekal jsem, jak se Jack vrátí. Vrátil se sice tak nějak, jak jsem očekával, ale už první díl mi přišel trochu klišovitý( neustálé zdůrazňování, že Jack zemře- bylo jasné, že ne). Scénáristé už asi měli trochu problém vymyslet originální sérii a originálního nepřítele, tak složili několik dřívějších momentů do jedné série( útok na prezidenta, hlasování o novém prezidentovi, útok na PTO, Jackův útok na jiném konzulátě). Závěrečný dialog mi trochu spravil chuť po této ne úplně napínavé a úspěšné sérii jako byly ty předchozí. Jedna z mých nejoblíbenějších postav- James Heller, mě neskutečně zklamala... 7. série: Scénáristům evidentně stávka prospěla( nám divákům bohužel ne) a 7. série se jim skutečně povedla. Řekl bych, že je to asi nejreálnější série. () (méně) (více)

Mr.Shock

Pitomé, s miliony chyb, prostě hnus. Býval bych dal odpad, ale nechci být za upjatého trotla... A nemám rád zrzky ! (respektive Sutherlanda) ()

Goodmen

1. den - 100% = Po čertech dokonalý neokoukaný formát seriálu. První den má všechno: postavy, zvraty, emoce. Škoda, že se už tvůrcům nepodařilo přiblížit kvalitám prvního dne. 2. den - 85% = 2. díl vykrádá úspěšné prvky toho prvního a navíc přidává atomovku. 3. den - 85% = Na stejné úrovni jako je druhý díl. Velk plus za Jamese Badge Dalea jako skvělého parťáka pro Jacka. 4. den - 90% = Jack ukazuje, že po letech nic nezapomněl a s každým dalším dílem šlape na plný plyn. 4. den je po všech stránkách hlavně skvělá akční jízda. 5. den - 90% = Jack zase rozjíždí svoje šílené eskapády na plný koule, škoda jen těch slabých zvratů. 6. den - 70% = Mašina s názvem 24 hodin se zde hodně zasekla, kromě Jacka Bauera - Chuck Norris pro 21. století. 7. den - 90% = Jack se stěhuje do Washingtonu a to mu přišlo celkem k duhu. Ubylo akce, ale přibylo více emocí. 8. den - Závěrečná sezona vykrádá všechny náměty, které už byly viděny v předchozích sériích a nepřináší prakticky nic nového. Škoda, že si Jack touto sezonou pošramotil pověst. 60%. Snad dostane alespoň rozlučkový film, který dojem z poslední sezony vylepší. Jacku Bauere, sbohem. Bylo to krásných devět let. ()

ottik274

Po 8 sezonách to skončilo mnohem lépe než Lost po 6. Na jednu stranu je to škoda, že takový seriál končí, na druhou stranu je to možná i lepší. Seriál si tak zachová více důstojnosti a já tomu můžu být jen rád. ()

Salgafo

Tento seriál je pro mě jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec.Ne li vůbec ten nejlepší. Ten seriál vás opravdu nenechá vychladnout...Každej díl má impozantní závěr-nějaká vražda,odhalení mola,výbuch atomovky...prostě si už myslíte že nic vás už nepřekvapí a najednou se ukáže že hlavní hrdinka je největší mrcha ze všech....:)) Na seriálů se mi hodně líbí například to že i teroristi v té hlavě něco mají...Viz Habib Marwan.To je padouch par excelanc..::))Pro mě osobně nejlepší padouch v celém seriálu.Dále bych vyzvedl mučení...V jiných seriálech se obvinění ohánějí lidskými právy apod ale tady ne...Mučení tu není žádnej problém. a ještě se mi hodně líbí ty nečekané scény..například ve druhém dni není problém pro jacka uříznout hlavu korunnímu svědku..:)) naopak se mi nelíbí následující.Ztráty terénních agentů..během dne proběhne x akcí a při nich zahyne x agentů..později Jack objeví stopu a žádá posily...Buchanann po celém LA sežene několik agentů pošle je jackovi a samozřejmě všichni kromě něj zahynou..Pak mi to přijde jako by CTU byla bezedná studna na agenty. pak také osud Ch.Logana...ten největší lotr a jak z toho vyvázl...obzvlášt v šesté sérii byl slizkej víc než kdejaký terorista... Oblíbené postavy-Bill Buchanann,Novick,Pierce,Palmer,Richards, Neoblíbení postavy-Logan,Logan,Logan,McGill,Papazian,Pillar,Nina ()

swinevenca

Tempo seriálu je opravdu strhující, což je znát hlavně na začátku, kdy to pro mě bylo něco úplně nového, postupem sérií jsem si zvykl jak na tempo, tak ke škodě seriálu i na konspirační zvraty, které byly ke konci dost často snadno předvídatelné. Chudák americký patriot Jack Bauer nasazoval pro vlast krk svůj i svých nejbližších, žádného uznání se nikdy nedočkal, naopak musí žít jako psanec, 99% jeho rodiny a známých během seriálu zemře (někteří i víckrát), taková americká pohádka pro dospělé, která mě prostě sedla.A kdybych měl něco k postavám, tak Tony Almeida, Curtis Manning, David Palmer a Aaron Pierce u mě byli nejlepší, naopak Chloe a Audrey jsem nikdy nepřišel na chuť.. ()

Dave_ff

Tento seriál předchází obrovský věhlas, ačkoliv nevím proč. Podle mého názoru je to jen jeden z mnoha průměrných akčních seriálů. Nemohu se zbavit pocitu, že jakési napětí je tu jen tak nějak uměle vytvářeno - a to se u mě míjí účinkem. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)