Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

sunfreedom

Kromě první a čtvrté série jsem viděl asi jen polovinu dílů. Matt Smith mi pak jako doktor prostě nesedl a námět se asi trochu vyčerpal. Ani Britové zkrátka nedokážou táhnout věci nekonečně. Nejzajímavější díly jsou asi ty z reálného světa, třeba období WWII, ale i starší. ()

Kozy9

Kľudne pobúrim zarytých fanúšikov ale toto je pre mňa drsný priemer. Priznám sa, že som nevidel klasického DW, no pochybujem, že by mi to nejako pomohola zhodnotiť tento seriál pozitívnejšie. Niektoré slabšie efekty, humor mi nesedí a pri každej "vtipnej scénke" si hovorím, toto som už niekde videl. Samotný nápad je mižmaž random pospájaných nápadov, niečo čo môžete pozorovať pri Green Lantern alebo iných rádoby sci-fi/fantasy imbecilitách. Prepájanie rôznych časových úsekov a samotné cestovanie v čase doprevádzané telefónnou búdkou je už z môjho pohľadu samo o sebe mierne... ako to povedať... no vyjadril by som sa asi nasledovne: Keď na tom trváš... Tak či onak najviac mi prekážali herci. Nesympatický a nepríjemný. Herecký výkon Smitha je mierne afektovaný, som si istý, že to hrá dobre, že Doktor má vypadať presne takto ale mne to kazí dojem a i dont give a fuck aký má byť Doktor. Chcem postavu, ktorú si obľúbim, nie takú, ktorá ma vytroluje. Jediné, čo sa mi vážne páčilo bol soundtrack, nedokázal som ani dopozerať sériu... Toľká nuda... Obdivujem ľudí, čo sa dokážu na tomto zabaviť... CELKOVÉ HODNOTENIE: 35%. ()

Petike

Päť hviezdičiek nedávam len preto, že sa v seriáli po obnovenej premiére nájde aj kopa slabých alebo vyslovene zlých dielov. Posledných deväť rokov však predstavovalo dôstojný návrat Doktora na britské a postupne aj zahraničné obrazovky, a kvalita seriálu sa postupne skôr zlepšuje než zhoršuje, to sa musí nechať. Nanešťastie, musím dodať, že mňa Daviesova a Tennantova éra bohvieako neoslnila. Desiaty Doktor má pre mňa primálo zaujímavých epizód a prekážalo mi, ako ho v určitých momentoch nasilu strkali do roly hrdinu (neskôr sa to trochu napravilo, ale môj dojem ostal pokazený). Preferujem skôr pochabú, ale zato príjemne sebaironickejšiu náturu ostatných 3-4 inkarnárcií. Deviaty bol aj pri slabších scenároch svojbytný najmä vďaka Ecclestonovi. Po Moffatovom prevzatí oprát sa síce seriál nezbavil niektorých príležitostných neduhov a chybiek, no mám dojem, že sa aspoň prestal všade pchať pátos a melodráma. Schválne, Smithov Doktor je neraz natoľko šarmantne detinský tramp a Capaldiho Doktor zas natoľko cholericko-suchársko-milý profesor, že akýkoľvek pokus o melodrámu z ich strany sa veľmi rýchlo zvrhne na úsmev zo strany diváka alebo prinajhoršom smiech cez slzy. Obľúbený Doktor: Vojnový, Deviaty, Jedenásty, Dvanásty. Obľúbení ženskí spoločníci: Clara (ach, Clara, zlatíčko nad zlatíčka :-D), Bill, Martha, čiastočne Donna. Obľúbení mužskí spoločníci: Nardole, Rory, Wilfred. Môj názor na pôvodnú éru seriálu nájdete tu a recenzie starších i novších špeciálov samozrejme pod špeciálmi. //// P.S. z decembra 2015, po dopozeraní 9. série: Ak za túto sériu nedostane aspoň hlavná herecká dvojka nejaké televízne ocenenie, tak potom svet nie je spravodlivý. //// Zaujímavé komentáre: Rex Mundi, Douglas, DaViD´82, novoten, Zeebonk, Hurley, VenDulin85, Johny_fork. farb, Mr. Ondras, maie, kinej, Rigo, Blue.Shark. ()

Heavenko

Pamätám si na moje začiatky s Doctorom. Už dlho som po ňom pokukával a raz som sa odhodlal. To, čo som ale dostal v prvom diely bol pre mňa šok. Útočiace plastové figuríny? Tak hrozné, ale ozaj hrozne efekty a taký priemerný scenár? V polke druhého dielu som to už nevydržal a vzdal to. Asi rok - rok a pol potom ma priateľka donútila, nech tomu dám znovu šancu, keďže je to jej najobľúbenejší seriál. Ešte pár takých slabých dielov som musel pretrpieť, ale potom prišla epizóda The Empty Child, ktorá bola naozaj perfektná. No konzistentnosť si to stále neudržalo a po ukončení dvojdielu to zas upadlo do priemeru až do koncu série. Následne v 2. sérií s príchodom Tennanta sa veľa vecí zmenilo. Na jeho živelný prejav som potreboval chvíľu, aby som si zvykol, ale po čase som si ho obľúbil a získal si ma. Nielen Tennant bol po 1. sérií zmena, prišlo aj viac skvelých dielov a v 3. sérií ich bolo snáď ešte viac - finále s The Masterom som zhltol jedným dychom a jediná škoda trochu nezmyselného vyvrcholenia, inak to mohlo byť dokonalé. Pochopil som, čo ľudia, čo priateľka vidí na tom seriály. Doctor je ako Marty zmixovaný s Indianom. Vždy sa snaží situáciu vyriešiť nenásilne, elegantne, ešte snáď nikdy nepoužil zbraň (okrem meča). Okrem toho tu vidím viac podobností s Back to the Future. Aj humor mi príde podobný, okrem toho, že v Doctorovi sa zakladá najmä na dobre napísaných dialógov, živelnom Tennantovi, dosť veľká dávka spadá aj na odkazy na predošlé diely, hrátky s časom, presne na veci, na ktoré som bol zvyknutý pri cestovaní časom s Dr. Emmetom Brownom. A dokonca som v niektorých dieloch započul aj podobný hudobný motív. Doctor si ma získal, začiatky sme spolu mali ťažké, ale prekonali sme to a vďaka trpezlivosti a mojej priateľke som objavil jeden z mojich top seriálov. Som zvedavý čo prinesú ďalšie série a neskôr aj noví Doctori. Najlepší Doctor: 11. (Matt Smith) Najlepšia companion: Amy Pond. Najlepší Doctorov nepriateľ/nepriatelia: Weeping Angels/Silence. Najlepší diel 1. série: Empty Child + The Doctor Dances. Najlepší diel 2. série: The Impossible Planet + The Satan Pit. Najlepší diel 3. série: Gridlock. Najlepší diel 4. série: Silence in the Library + Forest of the Dead. Najlepší diel 5. série: The Time Of Angels + Flesh And Stone. Najlepší diel 6. série: The Impossible Astronaut + Day of the Moon Najlepší diel 7. série: The Time of The Doctor ()

viky13

Doctor Who... Po dvou letech přemíšlení, zda to za to stojí pouštět se do tak dlouhého a složitého příběhu, jsem se nakonec odhodlala zkusit první díl. Musím se přiznat, věděla jsem že v druhé řadě přijde David Tennant a nemohla jsem se ho dočkat. Proto mě tak překvapilo, když mi ninth Doctor přirostl k srdci už po pár dílech, stejně tak jako Rose a Jackie. Z jeho trensformace jsem byla smutná, ale tenth Doctor nezklamal. Potěšilo mě, co se začlo odehrávat mezi ním a Rose. Po finále druhé řady jsem byla mírně v depresi, než jsem si uvědomila, že Martha ani Donna nejsou tak špatné. A i jeho další společnice stojí za to, stejně tak jako doctorovi další dvě transformace. Pán času je jedinečný, napínavý a vtipný. Pod taktovkou Britů bude vždy jen vzkvétat. Každý správný fanoušek jistě musí znát pojmy jako TARDIS, sonický šroubovák nebo Gallifrey...ach, ta Gallifrey. Při jakékoli zmínce o Doctorově rodné planetě mi malinko poskočí srdce. Vyvolává ve mě nadšení, tajemno ale i smutek, že už není. Jak já bych byla ráda, kdyby se naní někdy Doctor mohl zase podívat. ()

Čiban

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi seriálu a seriálů vůbec :) Tolik příběhů. Každý díl je v něčem originální a jedinečný.Řekl bych že Doctor Who nemá konkurenci. Stačilo mi vidět pár dílů a stal jsem se na mě tak závislý že to ani není možné. Doporučuji každému!! ()

RedRose

Hodnocení tohoto díla je těžké... Je to unikátní sci-fi, které je jednoduše své a není to s čím srovnávat... Jede si dál ať se děje co se děje a je to jen dobře, protože to je úchvatná jízda!! Hodnotit by se to nemělo po sériích ale po etapách jednotlivých Doctorových reinkarnací: Christopher Eccleston (série 1) Fantastický nástup novodobé série! Sice jsem už psal, že novodobou sérii měl začít osmý Doctor Paul McGann, ale Eccleston se toho zhostil naprosto skvěle! Velká, opravdu obrovská škoda, že tam byl jen jedinou sérii, protože to mohl rozehrát mnohem víc... Eccleston je špičkový herec! Ale protože tam byl tak krátce, později sestoupil do pozice mého druhého nejoblíbenějšího Doctora... Ten který ho zastínil, přišel hned po něm... /// David Tennant (série 2-4) Tennantův Doctor je prostě nejlepší ze všech a nikdo mě nepřesvědčí o opaku... On společně s Rose Tyler nebo Marthou Jones představují to nejlepší co v seriálu bylo a zatím (2017) to vypadá, že i co bude... Tennant je nepřekonatelný, jak svým ztvárněním Doctora, tak i jeho příběhy... Možná je to i tím, že dostal opravdu skvělé scénáře, které třeba později Capaldi neměl, ale prostě je to tak... Provázanosti se starým a novým, propletené příběhy tří společnic, dějová linka s Donnou Noble (kterou přesto považuji za nejhorší společnici všech dob!), propojení s Jackem Harknessem, to všechno dohromady (až na Donnu) je naprosto skvělé a pochybuji, že to co natočili s Tennantem, ještě někdy překonají... Když se na konci své cesty se všemi loučí, je to jako velmi smutný konec seriálu... Další série jsou totiž dějově znatelně odděleny... /// Matt Smith (série 5-7) Po v podstatě nepřekonatelném Tennantovi to měl Smith hodně těžké... Opravdu dlouho mi trvalo než jsem si na něj zvykl a v podstatě to zachraňovaly společnice Amy Pond a později Clara Oswald... Bylo to taky dáno tím, že s Tennantem se všechno uzavřelo a začalo se téměř jako od nuly a až na pár drobností a staro-nových nepřátel, tady prakticky není žádná provázanost s minulostí... Později, když jsem Smitha přijal jako Doctora jsem celé jeho série zkouknul ještě jednou (v češtině) a už to bylo v pohodě... Ale nic to nemění na faktu, že na Tennanta a Ecclestona prostě nemá, přesto ve dvojicích s Amy Pond, Clarou Oswald, nebo River Song je to takový Doctorský standard... Ale speciál "tři doktoři" nakonec hodně potěšil právě tou zdánlivě chybějící provázaností s minulostí... /// Peter Capaldi (série 8-10) Tohle jednoduše nevyšlo... Nepopírám, že je Capaldi skvělý herec, ale v roli Doctora ho prostě nemusím... Po celou dobu mi tam prostě nesedí a tak nějak to musela zachraňovat Clara Oswald a spol. což v desáté sérii úplně zabili nasazením Bill Potts!! Bill společně s Donnou považuji za nejhorší společníce novodobé éry... Celkově bych řekl, že Capaldi ani moc nemohl vyniknout, protože příběhy a celá dějová linka s ním, byla prostě slabší... A díky tomuto všemu se vlastně na "13-tého Doktorku" vlastně moc těším... /// Jodie Whittaker (série 11-??) Prázdný list... Poprvé za celou historii tohoto seriálu bude Doctor reinkarnován do ženské postavy... K tomu nový tvůrčí tým... Téměř to vypadá jako restart seriálu podobně jako po Tennantovi a jsem hodně zvědavý co z toho vzejde... Hodnocení 99% () (méně) (více)

zukatoka02

Tento seriál je pro mě absolutní top! V hodnocení hodně nadržuji, protože není to bezchybné a kdybych měla být stoprocentně objektivní, těch 5 hvězd nedám ani omylem, ale mě je to úplně jedno. Doporučuji vždy a všude i nevyžádaně. Miluji ty postavy a miluji hlavně ty příběhy. Popláču si, zasměji se a ten hřejivý pocit, když dokoukám epizodu ve mě nezmizel ani snad už po miliontém shlédnutím. Jsem absolutní fanda a nezanevřela jsem ani nad posledními třemi sériemi, které jsou až na výjimky docela tragédie. S nedočkavostí očekávám 14.sérii a návrat ke kořenům obnoveného seriálu, tedy tom o čem DW skutečně je - fantastické příběhy plné emocí a báječných postav ()

Nekromacer

No trochu mne zamrzela změna herce po první řadě, ale bylo celkem dobře pojaté a celkem rychle jsem si i zvykl na novou tvář. MŮJ Doctor je Christopher Eccleston. ()

Joe16210

Tento výborný seriál má velmi dobré obsazení, kvalitní vtípky a neuvěřitelné nápady - jak cesty časem do minulosti tak do budoucnosti... Je to jeden z mnoha kvalitních seriálů britské stanice BBC... ()

zly.dvojce

Po ctvrte serii nemohu jinak nez 5 hvezdicek, nebot nektere dily jsou absolutni skvosty a ty ostatni "jen" velice dobre. A treba prijde i Billie Piper v dalsich seriích :-) ()

FortKnox odpad!

Mám rád cestování časem, ale je třeba dodržovat určitá nepsaná pravidla jako třeba, že nesmíte být příliš nápadní pro své okolí, neprozrazovat svou identitu splynout z davem. Bohužel tady nic z toho neplatí. Tady se dějí absolutní šílenosti, které člověka napadnou při opojení z drog. Seriál nemá hlavu ani patu, logika postrádá smysl. V šedesátých letech to byla určitě pecka, ale ve 21 století nikoli. ()

kubas369

Po dvou dílech bez nějaké předešlé zkušenosti s tímhle serošem (sehnal jsem si ho jen proto, že se o něm Sheldon v BBT několikrát zmiňuje tak jsem byl zvědavej) se musím po pravdě ptát " A to jste jako všichni sjetý nebo co?" Takhle nějak si představuji stavy po požití velké dávky LSD. Bojím se podívat na třetí díl a to jsem si myslel že nemůže existovat nic uhozenějšího než Červenej trpaslík nebo Stopařův průvodce po Galaxii ale zřejmě jsem se hodně zpletl protože tohle je fakt něco. Zatím nehodnotím protože nemám páru jak bych měl. ()

jirin_cz

Tenhle seriál jsem nějak delší dobu ignoroval a moc nechápal co na něm lidi vidí, ale získal si mě a postupně dohání, co jsem neviděl. Přijdou mi jednotlivé epizody často, že by mohli z nich být celovečerní filmy - opravdu hutná látka, která je skvěle zrpacována a nijak nekulhá. Težko hledat nějaké nudné pasáže, ba dokonce díly. 1. serie - Doktor v podobě Ecclestona mě nějak moc k srdci nepřirostl, ale Billie Piper byla super a kočka:) První díl mě zas tak neupoutal, druhý s koncem Země byl už zajímavější, pak přišli Slintheenové, Dalekové a luxusní finálový dvojdíl. Velmi mě bavili i díly, kdi Rose "zachraňovala" otce a dílz nacistikého bomabrdování. Finálový dvojdíl, jak jsem říkal byl výborný a říkal si, že asi nic lepšího nepřijde. Ecclestone mi nakonec k srdci taky přirostl a když jsem viděl na konci finále Tennanta, tak jsem byl opravdu zděšen, že to bude strašný pošuk. - 90% 2. serie - Jenže Tennant si mě získal ihned. Jeho herectví je opravdu bravurní, mimika a koulení očí také:) V téhle sérii poprvé uvidíme i další nepřátele doktora - Kyberlidi. Mezi výborné díly řadím hlavně díl s Peklem a Ooody, dále mi uvízli v hlavě Olympijské hry, korunovace královny, samozřejmě dvojdíl s kyberlidy. A jestliže jsem u první série psal, že jsem čekal že nic lepšího než finále jedničky nebude, tak jsem se hodně mýlil. Finále dvojky byly snad to nejlepší, co jsem kdy viděl v seriálové tvorbě. Kyberlidé a Dalekové vs. Doktor a na úplném konci, opravdu silné emoce. Palec nahoru a Doctor Who si mě totálně získal! 100% 3. serie - Doktor byl nucen vyměnit skvělou Rose za neméně skvělou Martu. Mezi výbroné díly řadím hned první díl s nemocnicí na měsíci, dále díl z Nové země, Dalekové v New Yorku (stavba Empire State Building), díl s experimentem na omládnutí, dvojdíl, kdy se doktor musel "skrýt v hodinkách" a epizoda s mrkáním. Finále sézony mě příliš nechytlo. V této sérii taky dode ke konci Tváře z Boe, doufám, ale že se ještě s ní někdy setkáme, protože je to hodně zajímavá "postava".95% 4. serie Asi zatím nejlepší série. Nová společnice Dona Nobble mě příliš nezaujala, vadila mi už ve speciálu s ní. Nicméně dějově opravdu nabitá série - ATMOS, tuky, knihovna, Pompeje. No a epické finále s únosem Země a hlavně se všemi Doktorovými společníky a známými. Prostě epické a jasných 100% Speciály po 4. serii Opět bezkonkurenční - jeden speciál lepší jak druhý a skvěle vygradované "finále", kdy se s Davidem Tenantem jako Doctorem rozloučíme a jsem zvědavý, zda bude další jeho regenerace takto charismatická, jako v Tenantovi. 100% 5. serie A máme tu takový menší restart Doctora - nový Doctor, nová Tardis, nový scénárista, nový společník/společníci. A popravdě Tenant je alespoň pro mě jako Doctor zatím nedostižný. Matt Smith se snaží určitě není špatný Doctor, ale zatím mě nějak nedostal... Naopak Amy Pond je zase výborná společníce a sexy zrzka:) Hned první díl, kdy se spolu seznámí je super. Dále mě hodně bavili díly s Anděly, Vincentem van Goghem, Pánem snů, Siluriany a jak bývá u Doctora Who zvykem super finále. Tentokrát se mi zdálo ne nejlepší, ale bezkonkurenčně nejpropracovanější, kdy do sebe začlo všechno hezky zapadat napříc časy z minulých dílů a celá serie tak působila jako ucelený celek. Nicméně zatím se mi přeci jen zdály předchozí epizody pod původním scénáristou krapet lepší. Uvidíme jak do budoucna. 85% () (méně) (více)

heisy

První díly a možná i prvních pár sérií nového Doctora Who mi připomnělo dobré časy strávené u sledování Hvězdné Brány, která si ale byla schopna přibližně udržet kvalitu po všech deset sérií, což Doctor Who nezvládá. Díly jako třeba ten s tím démonem (kdo viděl, ví), jsou mnohem lepší než třeba celá pátá série. V pozdějších dílech jde v nejlepším případě o dobrý nápad, do kterého je přidaná kupa nelogičností a časem i nudy, někdy není ani dobrý nápad. Později začíná být scifi asi stejně jako Harry Potter, snad i proto, že Doctor Who pravděpodobně cílí na jinou skupinu než ostatní scifi seriály. Snad jen Doktorovi společnice jsou hezčí, ale zase nemají zdaleka tak komplexní osobnosti jako ta první. Za první dvě, možná tři série bych dal plné hodnocení, ale ty novější srážejí mé hodnocení tak na tři hvězdičky. ()

Fenris 13

První série vynikající. Eccleston opravdu mimózní, Billie Piper sympaticky praštěná. Sci-fi se tu potkává s typicky briským humorem, občas zabíhá do hororu. Opravdu drsný je dvojdíl z druhé světové, otázka "Jsi moje máma?" mi až doteď strach nenaháněla. Výborný seriál. Druhá série. Doktor poněkud slabší, chybí mi Ecclestoneův maniakální škleb. Příběhy jsou ale silnější - Dívka v krbu, Vzestup kyberlidí, Soudný den.....finálové rozloučení s Bilie Piper jsme obrečeli. ()

Stejšn

Viděl jsem díl se zánikem Země. Hodně to připomínalo Restaurant na konci vesmíru. Seriál vypadá docela ulítle a ztřeštěně, celkem mě to zaujalo. Asi to nebudu sledovat pravidelně, ale vidění pár dílů se nebráním. EDIT: tak jsem viděl další čtyři díly. Žádný zázrak to není, ale na slušné tři v klidu. Hlavní hrdina první řady je sympaťák, dál už to není ono. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner