Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

matobystro

Doctor Kto ? ... Naj časti: 01x06, 01x08, 01x09-10, 02x04, 02x08-09, 02x13, 03x08-09, 03x10, 04x08-09, 04x10, 05x04-05, 05x10, 05x11, 05x12-13, 06x01-02, 06x04, 06x07-08, 06x13, 07x01, 07x05, 07x14. Špeciálne diely: Vianočná invázia, Vody Marsu, Koniec času I-II, Jedenásta hodina, Vianočná koleda, Snehuliaci. ()

Vocoun

Přiznám se, že k tomuhle seriálu jsem přistupoval s těžkými obavami, protože po všech ohlasech a celé historii jsem nevěděl, zda to bude něco pro mě. Rozhodl jsem se začít opravdu až "novou" sérií, absolutně nepolíben původním seriálem a tedy bez znalostí prvních 8(?) doktorů. A nutno podotknout, že značnou dobu trvalo, než si mě seriál získal. Přesněji řečeno zhruba tak 2 a půl řady. Nic proti Ecclestonovi, myslím, že jako doktor byl výborný ( i když dostal velmi málo prostoru), nicméně ta jeho první řada byla pro mě takové seznamování se seriálem a až na pár epizod nic co by mě pohltilo a donutilo dávat jednu epizodu za druhou. Asi proto mně taky celá první řada trvala snad měsíc. Ještě horší to ovšem bylo se začátkem druhé řady, jelikož sotva jsem si zvykl na původního doktora, přišel najednou mladší a skotský David Tennant, a po Vánočním speciálu jsem měl snad půl roku pauzu, než jsem se pustil do další řady. Jsem totiž dosti konzervativní a nemohl jsem překousnout změnu hlavního představitele. Naštěstí jsem se po přemlouvání do další série znovu pustil a neudělal tak obrovskou chybu, jelikož Tennant je dle mého názor z dosavadních 3. doktorů (viděno 7 řad) jednoznačně nejlepší. Jeho výrazy obličeje a celkový projev a trhlost je prostě fantastická. I tak ale druhá řada ještě nebylo to pravé ořechové. Ovšem 3. a 4. řada to už bylo jiné kafe, které mě doslova přišpendlilo k obrazovce a narozdíl od prvních dvou řad, které jsem tedy sledoval více než půl roku, jsem tyto dvě sjel snad za 2-3 dny. O to větší bolest jsem poté poznal, když jsem zjistil, že 4. řada je Tennantova poslední a do páte nastupuje nový Smith. Daleko důležitější než změna doctora je ovšem s tím spjatá změna scénáristy. Přes všechny moje obavy jsem si na Smithe zvykal asi jen dva díly a musím uznat, že i on je velmi dobrý. Problém ovšem je se samotným příběhem. Zatímco 5. řada ještě není vůbec špatná a má dobré epizody, 6. je docela dost velká matlanina stejně jako začátek 7. řady. Celá ta linka kolem River je prostě šílená. Ne že by samotná postava byla špatná, ale všechno to okolo ( čí je dcera, z jaké je doby, jak se potkávají s doktorem?) Je to prostě až moc překombinované a nezdá se mi, že by to fungovalo. Navíc 11. doktor trpí velkým problémem, kterým jsou spolucestovatelé. Samotná Amy by ještě šla, je krásná a umí být i vtipná, ovšem pouze v epizodách, kde vystupuje sama, kterých bohužel moc není. Protože jakmile se spojí s Rorym a nedejbože i River, začínají být opravdu otravní. To věčné zamilované obětovaní jednoho za druhého, i jejich celková nevtipnost seriál dost zabíjí. Nechápejte mě špatně, i tyto řady mají něco do sebe a samotné epizody fungují skvělě, ale ten velký rámec, jakýsi hlavní příběh je fakt šílenost a místy je to fakt dost otravné. I tak mě to ale stále drží a sleduju několik dílů za den. V polovině 7. řady pak přišla Clare, která se zatím jeví dost vtipně, ale ještě jsem neměl čas ji dost poznat a také tajemství, které ji obklopuje, navíc sotva si začali se Smithem klapat, příjde nový doktor, ze kterého mám upřímně docela strach. Přeci jen po třech doktorech kolem 30, maximálně 40 letech přijde 55letý "děda" který má šlapat s mladou a pěknou ženskou, mám strach, že se vytratí všechna chemie. To není nic proti Capaldimu, jen to tak prostě cítím, no uvidíme jak se 8. série vyvrbí. Abych to shrnul, doctor who je skvělý mysteriozní sci-fi seriál, který je po všech těch letech stále originální ( i když ty daleky už by si mohli odpustit, začíná to být nemožně stereotypní) a má pořád čím překvapit. Fantastická Tennantova éra ale neméně špatná SMithova si prostě zaslouží uznání a i když to má místy dost slabé díly, tak části jako Blink (podle mě nejlepší díl ever) a také skvělé speciály tomu dávají pořád šmrnc. Proto nemůžu jinak, než tenhle kult poslat nejvýš jak to jde a ohodnotit 5* a těsit se na další řadu, i když s mírnou obavou. Třeba mě to překvapí tak jako doposud u každého mého strachu.Edit: Mé obavy ohledně 8. řady se naplnily, nicméně ne tak hrozně jak jsem si myslel. Capaldi nebyl vůbec špatný, ba naopak od takového 6,7. dílu mě docela přesvědčil. Problém byl s celým příběhem a taky postavou Doctora. Capaldi sice hrál výborně, nicméně scénaristi se nemohli rozhodnout jaký další doktor bude. Každý předchozí měl něco svého, zatímco tento nový doktor je jednou takový, jindy onaký a vůbec nijak se nevybarví jako jedinečný doktor. A pak je tu taky problém příběhu. Kromě finále (To bylo fakt slušné) a jednoho, dvou dílů byla tahle řada opravdu nudná. Díly o ničem, samé citové chvilky a kde nic tu nic. Uvidíme co přinese Vánoční speciál a další řada. 5* 90% () (méně) (více)

Sylvin

Začala jsem Doctora sledovat až letos, stydím se za to. Ale hlavně, že jsem začala, je to opravdu kult. Eccleston dobrej, neurazil. Tennant, no co bych proboha mohla říct špatnýho o desítce? Je považován za nejlepšího právem a bylo mi těžko u srdce, když končil (a že nám to teda tvůrci neusnadnili). Smith, na toho jsem naštvaná, protože jsem se těšila, jak ho budu vášnivě nenávidět, protože vystřídal Tennanta... Jenže on mi to ten hajzlík nějak ne a ne dopřát, protože - ač nerada - musim uznat, že je vlastně docela dobrej. Až se dohrabu ke Capaldimu, zaktualizuji. Asistentky hodnotit nebudu, ovšem neodpustím si menší shoutout pro Catherine Tate, kterou uznávám jako bohyni, je opravdu neuvěřitelně vtipná. / AKTUALIZACE: Capaldi je taky frajer, mno, co se divim, žejo.... ()

RigorMortis

Raz som si tak z dlhej chvíle povedal "pustím si Doktora" a už to išlo. Každý z doterajšich "nových" Doktorov ma niečim zaujal - Eccleston britským humorom a nápadnou podobou s Vinniem Jonesom, Tennant energickosťou a vtipom, Smtha som si časom obľúbil pre jeho pošahanosť a Capaldi má sakra charizmu (a super outfit). Výber spoločníčok bol tiež skvelý. Ak k tomu ešte pripočítam emzákov, výlety naprieč dejinami, "made in Britain", Karen Gillan a TARDIS, Doctor je pre mňa jeden z doteraz najlepších seriálov. ()

Skendl

Tento seriál je, stejně jako doktor, nesmrtelný. Díky širokému záběru může děj stále pokračovat. Nekonečný vesmír, minulost, budoucnost .. vždy je z čeho vybírat. Tato vtipná britská scifi je prostě dokonalá a budu doufat, že bude stárnout se mnou. :) Alonzi ! ()

vojta123

Na Doctora jsem narazil úplně náhodou.Projížděl programy v televizi protože jako obvykle nic pořádného nedávali a z ničeho nic jsme tehdy na ČT 2 narazil na něco v co jsem opravdu nedoufal.Doctor Who je směs všeho co na scifi a fantasy mám rád.Plný napění,akce,vtipu a neposlední řadě i dobrodružství. ()

Nathaniell

První série byla takový úvod, aneb: Co je ten pán času vlastně zač. Christopher Eccleston byl vynikajícím průvodcem po fantastickém světě Doktora Kdo (přesný překlad seriálu). Po něm přišel ve druhé sérii David Tennant a to, musím uznat, seriál nabral ty správné grády. hltal jsem jeden díl za druhým a užíval si skvělé zápletky, hlášky, svižný děj, prostě paráda. V páté sérii přišel Matt Smith a díly byly ze začátku spíše komorní. A pak se to rozjelo: Šílenství, chaos, histerie a starý (mladší) dobrý doktor. Vydržel dlouho a vytáhl ze sebe na svůj nízký věk neskutečný herecký výkon. Po něm přišel Peter Capaldi a s ním jsem zatím viděl jenom pár dílů, takže si ho netroufnu definovat. V tuto chvíli je ale snad moje plné hodnocení dost pochopitelné. :-) 5* ()

Estwen

Britské do morku kostí. Infantilní. Originální. Scénáristicky geniální, vizuálně televizní. Ještě jednou - čistá esence britskosti ve sci-fi. ()

Mephisto

Příliš jsem od Dr. Who nečekal, anglický humor mám sice hodně rád, ale pouze výběrově. O to milejší bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že je Dr. Who brilantní seriál. První sezóna nebyla vůbec špatná, ale bylo znát, že na produkci nebylo tolik peněz. Druhá sezóna má výrazně více peněz na triky a je to vidět. A navíc, nový Doktor v podání Davida Tennanta je úžasný! ()

conoscenza

Nevím, zda je moje 1* hodnocení dáno tím, že tahle sračka letěla při mém pobytu v Anglii, kde jsem to skrz naskrz nesnášel, ale myslim, že podobná hovadina tu ještě nebyla. Debilní scénář, debilní kamera, debilní triky, debilní herci, debilní čas trávený nad touhle debilitou. Fakt to nesnášim. Ta 1* je za dívání se na to v baru s dobrou pintou silnýho piva a ještě silnější whisky. Nikdy víc.(príma komentář "Flipper") ()

hejcoze

Tak změna. Původně jsem tady psal proč je Doctor Who nejlepší sci-fi. To byla chyba. Nevim jestli existuje jinej seriál, kterej dokáže člověka tak pobavit, postrašit a dojmout. Doctor Who je skvěle napsanej, každá série je podložená jednou dějovou linkou a v průběhu těch 12-13 dílů autoři dávají malinkaté nápovědy k tomu co se stane ve finále. A tak přemýšlíte co se tak asi může zase Doktorovi přihodit a on to nakonec je úplný opak. Ano, Doctor Who je napsaný tak aby se na něj mohli koukat i děti, a ano, mimozemšťané a příšery vypadají jak z 60. let. Ale o to tady nejde. Tady jde o příběh. (SPOILERS) Bad Wolf, Void Ship, YANA, návrat Davrose, návrat Rassilona, Pandorica. Když vynecháte menší epizody jako základ hodnocení, tak se DW nic nevyrovná. Respekt všem, kteří se nevzdali po 2 dílech a dali 5 hvězd. ()

Azaret

Zábavné, zvrhlé a nevyzpitatelné sci- fi. Stala jsem se na něm oficiálně závislou. Přes svou veškerou absurditu a nelogičnost veze svého diváka na divokou cestu chaosem, který má přesto vůj řád. Humor a odvahu vztoupit do jakéhokoli děje. Nečekala jsem žádnou intelektuální zábavu, o to více mě někdy šokují scény, které k vysokému intelektu směřují. To vše, zabaleno do nadsázky, která diváka nešetří. Vhodné pro všechny ty, kteří si stále rádi "hrají" s fantazií a ohyby reality. ()

benny159

Pre mňa najlepší seriál, aký som doteraz mal možnosť sledovať. Toľko originality, nápadov, emócií, napätia, strachu, vtipu, zmiešaného s vždy charizmatickým doktorom, to som ešte nevidel. Čo epizóda, to nový nápad a výborná atmosféra a takisto hudba. Tento seriál som si jednoducho zamiloval. 100% ()

Caan

Doctora Who jsem před shlédnutím prvního dílu neznal. To, že jsem si ho pustil, bylo víceméně dílem zoufalosti a přečtení základního obsahu. Popravdě mě tento díl ani příliš nezaujal, ale pustil jsem si druhý. A pak třetí. Potom jsem se zamiloval do Billie Piper a díly už jsem nepočítal. Překonal jsem šok v podobě změny představitele Doctora a Tennanta jsem si zamiloval taky - po jeho odchodu pro mě stále zůstává nejlepším Doctorem v nové éře. Doctor Who je seriál v našich končinách nepříliš známý a to je velká škoda. Pokud jste fanoušky Hvězdné brány, fascinuje vás cestování vesmírem a časem a rádi se zasmějete, měl by pro vás být první volbou právě Doctor. A jestli není... EXTERMINATE!! ()

Yambo

Toto je seriál na kterém ulítávám již několik týdnů. A po téměř třech řadách si tak můžu dovolit hodnotit. Seriál je spojením toho nejlepšího ze star treku a akt x za příměsi červeného trpaslíka :) Hlavně v první řadě je velký důraz na nadsázku a anglický humor. Tvůrci si díky hlavní zápletce můžou dovolit jakékoliv mimozemské nebo mýtické téma tak je vždy dost rozmanitého materiálu. Proto je znát občas jistá nevyváženost. Některé díly jsou až hororové, některé lehčí. Od druhé řady jsou znát větší finanční zdroje. Triky, výprava a podobně jde hodně nahoru. Všiml jsem si tak i něčeho podobného co je znát např. v nových dílech star wars. S více penězi si tvůrci můžou dovolit více všeho, ale už si musí podržet původní chudé návrhy (ve SW je to znát hlavně na předpotopních kostýmech uniforem navržených do starých dílů, zde například na primitivní podobě ufounů které se vyskytli jak v první tak i v dalších řadách. Ale kolem a kolem výborný a zábavný seriál pro fanoušky scifi a tajemna. Dodám že představitel doktora z první řady mě velmi bavil a po změně jsem byl celkem zklamaný, ale zvyk je zvyk a po další řadě už mi seděl i nový (tzv. efekt dabingérů Homera Simpsona :) ()

stolista

Viděny zatím 2díly.Efekty tak z doby Červeného trpaslíka,vtip 0, herci taky nic moc,nápady zatím taky nic moc..zkusím ještě pár dílů.Dám tomu šanci..Zatím veliké zklamání. ()

PrincessB

Zajímala jsem se o Doctora Who a po dlouhém přemítání jsem si pustila druhou sérii s tím, že mi David Tennant příjde ze všech zatím nejsympatičtější. A on opravdu je. Jako Doktor válí a s Rose mu to klape, ale za všechny ty podprůměrné efekty, kostýmy a některé postavy (naprosto otřesná Rosina matka) mi to nestojí. Po zjištění, že Steven Moffat je vynikající, jsem se rozhodla zkusit 5. sérii. A jsem nadšená. Amy Pond je úžasná společnice, dějová linka je výborně vymyšlená, hudba, efekty, záporáci - to všechno je lepší a kvalitnější. Jen tak dál! ()

t.r.get

Dlouho jsem se ke zhlédnutí dostával. První série mě jakž takž chytila, hned mě dostaly příběhy, ale nebylo to úplně ono.... připisuji to hlavně nedokonalým trikům.... Během druhé série jsem se stále nemohl odtrhnout a moje hodnocení stoupalo. S dalšími sériemi, novými dobrodružstvími, společníky a doktory pro mě seriál zraje jak víno a i současný (jedenáctý) doktor je opravdu skvělý. All of time and space, everything that ever happend or ever will... Where do you want to start? ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner