Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

mpet

Velice povedený seriál, který má snad úplně vše, co divák, jako já, očekává. Nalezne se zde napětí, akce, příběh, trocha romance, výborné vizuální efekty, také tady nechybí skvělí humor a samozřejmě sympatičtí herci. Jediný problém, který tento seriál má, je velké střídání herců. Ačkoliv je to všechno v seriálu perfektně vysvětlené, vždy mi chvilku trvá, než si na nové herce zvyknu. Také musím konstatovat, že od doby co Matt Smith nahradil Davida Tennanta klesl u mě Pán času na ceně, neboť Matt Smith je mi poměrně nesympatický. Trvalo to skoro celou sérii, ale nakonec jsem si na Smitha zvykl a Pán času se pro mě stal opět skvělou podívanou. Doufám, že nový Doktor bude opět skvělý a nebudu si na něj muset příliš dlouho zvykat. No ono se totiž povídá, že regenerace je sázka do loterie. ()

wlad81

toto ide absoulutne mimo mna a na toho Tennanta s jeho vyplestenymi ocami sa neda pozerat.. ale je len mozne, ze to nechapem, kedze sci fi nie je pre mna. radsej nehodnotim. ()

Lukinsons- odpad!

Co k tomu dodat. Takovou sračku jsem dlouho neviděl - naprosto debilní kostýmy, dialogy, herci - prostě úplně všechno. A ti "Dalekové", co to jako mělo kurwa bejt? :D Pojízdný popelnice jako nějaká hrůzu nahánějící rasa? WTF! Už od první minuty mě totálně sraly ty hnusný kostýmy a jakmile daný postavy začaly mluvit, tak jsem se jenom chytal za hlavu...tak debilní dialogy nemá ani kdejakej béčkovej film. A ty nemají lepší jenom dialogy, ale i efekty... Jak to může tolik lidí milovat... ()

Milouch

"Jsem doktor. Jsem pánem času. Jsem z planety Gallifrey, v souhvězdí Kasterborous. Je mi devět set tři let a jsem ten, kdo zachrání života vám a šesti miliardám lidí na zemi. Máte s tím problém?" Já tedy rozhodně ne! Doctor who je seriál, který je ve všech ohledech originální a geniální. Nabízí skvělý britský humor společně s napětím. Postava Doktora je nejprve velice tajemná a až po pár dílech zjistíte čím si prošel. Jako jediný přežil válku. Časovou válku. Poslední časovou válku! Válku kterou obě strany prohrály a on se tak stal posledním pánem času. Nyní cestuje napříč prostorem a časem (stejně jako v originální sérii) a přináší lidem a jiným rasám naději a pomoc. Bohužel, ne vždy to dopadne tak jak by si Doktor přál což dělá děj mnohem přirozenější a napínavější. První série je bohužel o něco slabší než ostatní hlavně co se týká kostýmů ale ke konci už víte, že prostě musíte vidět všechny díly. ()

Onlajn

Po shlédnutí prvních dílů jsem moc nadšený nebyl. Hlavní herci to sice hrají dobře, ale takový žánr nemám moc rád. Modří mimozemšťané a různé potvůrky, pobíhající po světě. Námět je zajímavý, sem tam padne nějaký vtip. ()

TheBlizard

Viděl jsem první tři série, ale nakonec mě to pustilo. Zápletky se začaly opakovat, hlavní postavy se vyměnily a trošku mě mrzelo, že jejich cesty sice vedly časem, ale podezřele často jen v okolí, anebo přímo v Londýně. Nojo, Anglický seriál. 80%. ()

Zanian

Povedené. Tak si představuji dobrý seriál z britských ostrovů. Herci jsou vybíráni s absolutním přehledem a scénáristé mají zřejmě přístup (minimálně) k lehkým drogám - to byl svět osmdesátek< dekáda, která stvořila to nejlepší co šlo (včetně mé maličkosti :) a tento seriál jede v těch skvěle zajetých kolejích... ()

Fraktální

Přiznám se , že hodnotím po 4 dílech a sem zvědav jetli mě tenhle seroš pohltí... nicméně si zatím troufám odhadovat,že můj vztah se k němu nezmění...poměrně dobrá přeplácaná zábava s podivnou hlavní přestavitelkou.Ale TOP to prostě není...***................................................................................................................ Nové poznatky +seriál má jasně vzestupnou tendeci (dějová propracovanost) +/- proměna doktora a jeho společníků je nedílnou součástí serálu, přesto mi to vždy znovu a znovu rve srdce(basnicky okatě řečeno) +společnice zrají jako víno :-) -seriál se ne a ne zbavit určité papundeklovosti jak ve vzhledu , tak v ději. -je na tolik neuchopitelný koplikovaný a nelogický, že vlastně nikdy nebude dokonalý. Přesto stogholmský sydrom je hrozná děvka. A po tom co se seriálem strávíte 7. řad to prostě nejde o tu hvězdu nezvednou. **** P.S. Až někdy bude čas, tak ho zkouknu znova! :-) ()

kjama

Fantastic, Molto bene, Allons-y, Geronimoooo... Tak tento seriál je naprostá bomba a možná proto jsem se léta zdráhala napsat komentář. V Anglii vám dnešní čtyřicátníci potvrdí, jak se každý týden setkávali u televize a rodiče je pak strašením Dáleky zaháněli do postele. Nové série úspěšně navazují na starého Doktora a notně zvyšují tempo a efekty. Doktor, to není jen Tennant. Každý herec přinese něco svého a vy vždy uvěříte v Doktora nového. Těším se na dalšího, který je ohlášen, těším se na jeho nové vlastnosti a zlozvyky, nový jazyk a třeba i schopnosti. Uvidíme, jak to udělají s omezením počtu 13 regenerací :). Jediný mínus snad vyjadřuji Martě a Amy - obě nesnesitelné a obě už naštěstí pryč. Moc se mi líbí The impossible girl, takže Claro, doufám, že se Ti podaří udělat to výborné suflé :) ()

m.c

K seriálu jsem se dostala náhodou, když jsem chytla pár dílů nějaké asi šesté řady v telce. Docela mě zaujal, i když jsem si říkala, že by ten Doktor mohl být trochu hezčí.. No tak co, zkusím to.. A když na to kouká Sheldon, tak to bude dobrý. Na začátku první překvápko, když na mě vybafne charizmatickej Eccleston! Nebýt něj asi to nevydržím a nedokoukám. Protože se mi nelíbilo to levný zpracování, kostými a efekty. A první díly celkově nic moc, naštěstí později se to rozjelo a chytlo mě to až neuvěřitelně. Z dílů 9 a 10 jsem měla noční můry. Jen jsem si nějak nebyla schopná oblíbit Rose. Jo, byla asi sympatická, ale ten její příšernej styl oblékání a makeupu, jak nějaká laciná víteco. Prostě na mě působila jako opravdu ne moc chytrá, spíš až podprůměrná holka. Rozhodně ne jako někdo, do koho by se zamiloval tenhle neuvěřitelně inteligentní Doktor. Takže podle mě špatnej výběr. První řada 4* a to jen proto, že Chistopher byl fantastickej!!! a já musela nakonec zamáčknout slzu. Nejlepší díly 6, 9, 10. V druhé řadě jsem si na Tennanta musela velmi dlouho zvykat, aspoň půlku řady. Je milý, romantický, šílený a krásný, ale něco mu chybělo. Jinak výprava už je lepší a příbehy zajímavější a napínavější. A Rose se k němu hodila ještě míň než k Ecclestonovi. Takže taky 4*. Nejlepší díly 4, 8, 9. V třetí řadě už jsem Davida bezhlavě milovala!! No a Marta evidentně taky.. Je ještě horší než Rose. Vypadá jak šlapka a je tam celkem k ničemu. Taaak nudná. Moc se mi líbila Donna ve Vánočním speciálu, škoda, že nezůstala v seriálu rovnou. Jinak zas o úroveň lepší než minulá řada. Ve všem. Takže 5*. Nejlepší díl podle mě 10, pak 8+9 a 2. Největší překvápko Face of Boa:) Jdu na čtvtou řadu a nemůžu se dočkat! Marta už tam naštěstí nebude.. David je přesně ten, s kým bych nasedla do Tardis a odletěla na druhej konec vesmíru!!! Mimochodem s těmi svými věčnými červenými teniskami k obleku (a k večernímu samozřejmě černý!) je úchvatný. Čtvrtá řada byla super! Donna je zatím suverénně nejlepší Doktorovou společnicí. S oběma se loučím velice těžce a pochybuju, že si na Matta vůbec zvyknu jako na Doktora. Pro mě zůstane jedničkou stejně jako pro většinu ostatních David... Doktor, kterého ženy tak rády líbaly... ( Ani se nedivím.) Nejlepší díly 1, 4, 7. Poslední 2 speciály mě zklamaly. Tak pátá série byla snad úplně jiná. Doktor už zdaleka není Doktor. Matt se na něj opravdu nehodí, i když hraje výborně. Se svými společníky působí jako parta teenagerů. A myslím si, že jak se snažili tvůrci spojit celou sérii v jednom příběhu, tak se do toho sami parádně zamotali a celej konec naprosto nedává smysl. Navíc překračují jednou stanovená pravidla atd. Prostě můj zájem o seriál se celkem snížil, i když asi kvalita celkem zůstává, 4 hvězdy. Njelepší díl 6. ()

Kusanagi

Myslela jsem, že mě tento seriál nedoběhne. Tak dlouho kolem mé obrazovky kroužil, až mě nejprve dostal Torchwoodem, to byl přímý zásah střelenou partou z Cardiffu, samotnému Doktorovi jsem však ještě odolala. Pak přišlo Doktorovo padesátileté výročí, letmé očíhnutí trailerů a seriál mě doběhl a nechal stát s otevřenou pusou. FANTASTIC! ()

PanBlack

Výtečný sci-fi seriál, ve kterém se v roli Doctora dosud stačili vystřídat hned tři úžasní herci a ten čtvrtý snad také nezklame. Eccleston, Tennant i Smith nám naservírovali vskutku úžasné Doctorovy inkarnace, které jsou všechny něčím výjimečné a člověka si získávají především svým skoro neustálým úsměvem na tváři. Příběh je v každé sérii velmi dobře promyšlený a skoro každá epizoda je pak důležitým prvkem pro odvyprávění jejího finále, čímž dochází k působivému propojení různých Doctorových dobrodružství. A tvůrci umí výborně zacházet s komediálními prvky i emocemi, přičemž to celé obohacuje vskutku velice vydařený soundtrack. Těším se tedy na osmou sérii a jsem zvědavý, co nám předvede dvanáctý Doctor v podání Petera Capaldiho. Snad si dokáže nás Whoviany získat alespoň stejně, jako jeho předchůdci. 1. série - 80%; 2. série - 90%; 3. série - 90%; 4. série - 90%; 5. série - 85%; 6. série - 90%; 7. série - 90% ()

maie

Doctor who. Ten nejlepší z nejlepších, nejúchvatnější z nejúchvatnějších a naprosto nepředvídatelný britský seriál, jemuž kouzlu (a hlavně kouzlu jedenáctého doktora) jsem okamžitě propadla!!!!!!!!! Matt Smith alias jedenáctý Doctor předčil vše, co jsem zatím viděla a zanechal ve mě spousta vzpomínek na ohromující pátou sérii, která byla od začátku až do konce naplněná vším možným i nemožným a proto jí dávám to nejvyšší hodnocení. 5. série-100%- Už od prvního dílu mi došlo, že na tuto sérii se můžeme opravdu těšit. A měla jsem pravdu. Hlavně Karen Gillan, jakožto skvělá Amy Ponndová si mě získala a klobouk dolů, je to opravdu výborná herečka. Díl za dílem jsem hltala, v každém se stalo něco originálního (co jsem rozhodně nečekala) a vždycky se našlo něco, co mi doslova vyrazilo dech, ale takový už Doctor Who je. Nikdy nevíte co přesně se stane, a alespoň jednou si musíte říct- Co to sakra znamená?! Nejlepší díly: The Eleventh Hour (5/1); Amy's Choice (5/7) ; Vincent and the Doctor (5/10); The Pandorica Opens (5/12); The Big Bang (5/13); A Christmas Carol 6. série-90%- Hodně jsem uvažovala, že bych i šesté sérii dala stoprocentní hodnocení, ale rozhodla jsem se jinak. Pokud bych měla vybrat celkově nejslabší sérii, volím šestou a to i přesto, že nějaké díly předčili i díly z páté a sedmé sérky. Hodně u mě zabodoval Rory, to byla trefa do černého, je super, že měl Doctor takového společníka. V šesté sérii se nám objevilo hodně věcí, od Ticha, až po Plačící Anděli a získali jsme velkou hromadu všemožných otázek- a i když mám někdy chuť si na Stevena Moffata pořádně postěžovat (avšak je vynikající) budeme upřímní- je mnohem zajímavější se rychle ptát něž rychle získávat odpovědi. Nejlepší díly: The Impossible Astronaut (6/1); A Good Man Goes to War (6/7); Let's Kill Hitler (6/8); The Girl Who Waited (6/11); The Wedding of River Song (6/13) 7, série-100%- Ztráta Amy a Roryho, "dospělost" Doctora a nová společnice....nejdůležitější okamžiky v hodně nabité sedmé sérii, a dost bych lhala, kdybych nedala 100%. Začneme popořadě. Všichni se snad shodneme, že odchod Amy a Roryho zapůsobil dojemně a smutně a že rozesmátý a dětinský 11. Doctor se stal vážnějším a prostě starším. Ale zase na druhou stranu, Jenna Coleman je užásná a podle mě jedna z těch nejlepších společnic, které kdy Doctor měl. Sice jsem byla přesvědčená, že Amy nikdo nenahradí, ale zmýlila jsem se. Clara jako by do světa Doctora Who patřila už odjakživa (Nemožná dívka). Sedmá série utekla strašně rychle, u některých dílů jsem zadržovala dech a všechno mi to do sebe tak hezky zapadalo. (Tedy až na poslední The Time of the Doctor, kde se mi všechny teorie jaksi rozpadly :-D). Jednoduše: zase mám nad čím přemýšlet. Nejlepší díly: Asylum of the Daleks (7/1); The Angels Take Manhattan (7/5); Hide (7/10); Journey to the Centre of the TARDIS (7/11); The Name of the Doctor (7/13) Nejlepší Vánoční speciál: Sněhuláci (7/6) a Vánoční koleda (6/0) Takže nadšeně (i když stále oplakávám odchod toho mého, jedenáctého Doctora) očekávám 8, sérii a Petera Capaldiho. Navždy- Geronimo! () (méně) (více)

Pblashshs

Možná jsem ještě neviděl seriál, který by dokázal být komedií, dramatem, thrillerem, hororem i vším ostatním s takovou grácií. Sama filosofie seriálu je geniálně prostá a dojemná. Doktor, kterej se nenechá zaskočit ničím a když Tennant říkal "Já nevím..." skoro mě z toho mrazilo v zádech. ()

zanony

Seriál, ktorý sa dynamicky mení v priebehu sekúnd. Keď už si myslíte, že viete čo sa stalo a prečo a kto je kto, tak sa pripravte, že jednou vetou sa celé vaše teórie zrútia. Pripravte sa na prekvapujúce momenty a zvraty a skvelé hlášky, Doctor Who totiž nie je dramatický. Nie je ani komediálny, či hororový. Je totiž všetko a to niekedy aj naraz. V ohrození života vás dokáže rozosmiať a vždy má so sebou sexy spoločníčku, pokiaľ ju momentálne niekto neuniesol alebo nie je v paralelnom vesmíre. Doktor sa síce mení. Doktor čo nebol Doktor, Doktor čo ľutuje, Doktor čo zabudol. Ale stále je jedno. Úžasný. Môj najobľúbenejší seriál. Pre toho kto váha mám len jedno slovo. Allons-y! ()

SunnyToby

Nikdy nezapomeneš na svého prvního Doctora. ...záchrana světa a prapodivní mimozemšťané,komiksové klišé vršená jedno na druhé, nicméně podaná s nadhledem a velmi dynamicky. To je podle mně důvodem, proč se obnovený Doctor Who stal kultovní záležitostí. A přirozeně na to mají vliv i herci hlavní bezejmenné postavy, která si říká The Doctor. Okouzlující je především to, že ač se jedná o sci-fi seriál, tedy žánr dokonale brakový, je hlavní postava hezky rozkreslená, tzn. není černobílá. Není žádný spoiler, když řeknu, že se Doctor umí regenerovat a tím pádem nejen, že seriál může pokračovat do nekonečna, aniž by tím narušil strukturu příběhu, ale také v něm může excelovat hned několik výborných herců. První sérii startuje Christopher Eccleston, od druhé do čtvrté vládne David Tennant, pátou až sedmou přebral Matt Smith a nedávno započatou osmou sérii nastoupil Peter Capaldi. Kolem nich ještě rychlejším tempem než regeneračním víří různé společnice a společníci na jeho cestách časem a prostorem. A ještě jednu poznámku: Nesnažte se na seriál Doctor Who aplikovat logiku. ()

TONYNKO

1.séria- Skúšal som začať starými časťami ale nešlo to tak som preskočil hned k tým novým. A zo začiatku som nechapal prečo je toto ten najoblúbenejší serial na svete. Triky maximálne televízne, zápletky taktiež televízne proste dnes najdeme mnoho lepších serialov. Ale aj tak sa jednalo o fajn oddychovku. Menší obrat v epizode s Dalekom. Tá bola fakt úžasná a napínavá. Dalšie epizody boli znovu také ako na začiatku. No a dvojdiel s Jackom to zmenil. Posledné časti série boli niečo úžasné a emotívne jak to len išlo. Finále po tom nasadilo tomu korunku. Čo tu čítam hodnotenia tak v dalších seriách má prísť obrovské zlepšenie. A ja nemám probelm po finále tomu uveriť. Najmä za posledné časti dávam 1.serii 7/10 2.séria- O triedu vyššie. Najmä vdaka Tennantovi ktorí sa pre mna stal ozajstným Doktorom a neviem si predstaviť že ho niekto nahradí. Ale aj vdaka príbehom ktoré su zaujímavé, napínave a originalne ( slabšie boli možno len dva ). Lubilo sa mi zapojenie alternatívnych vesmírov, Cybermanov spolu s Dalekmi, dvojdiel so Satanom ( ktorý bol lepší horor než väčšina súčastných hororov ) ale najviac na mna zapôsobilo finále. To ukázalo že Doctor predsa nie je žiadna rozprávka a ani tu nemusí všetko skončiť štastne. Finále bolo fakt silné. Už ostáva len trochu vylepšiť triky a máme tu dokonalé a originálne sci-fi. 8/10 3.séria- Nová spoločníčka síce není ničím výnimočná ( Rose bola tým že som s nou vlastne objavoval ten Doctorov svet ) ale úlohu plní skvelo. Triky sú zas o kúsok lepšie a príbehy tiež. Najoblúbenejšie boli Grimlock, dvojdiel s Dalekmi a Blink. Finále tentokrát nemalo taký emocionalny dopad ako finále 2.serie ale Master so svojím ironíckým úsmevom ma bavil :-). Dúfam že v seriáli sa s ním nevidíme naposledy. 8/10 4.séria- Počas 4.serii sa tvorcom podarilo vypilovať snad všetký chyby a naservírovať ukážkový seriál. Vo 4.serii sa už proste nenajde slabá epizoda. Aj tie čisto výplnove sú tentokrát velmi zábavné a hravé ( najmä návšteva u Agaty Christie ). Epizody ktoré výplňové niesu sú zas neskutočne dojímavé s perfektným dejom a dokonca mnohé slubujú do budúcnosti ( River Song ). Za čestnú zmienku stojí epizoda Midnight ktorá je silný psycho zážitok. Najlepšie je ale aj tak finále. Objavujú sa všetký postavy ktoré sa za 4 roky objavili v Doctorovi a dokonca aj nejakí tí hosťovia zo spin-offov. Tvoria spolu úžasný tým. Velmi silný koniec celej série. SPOILER!!!! Doctor stratil všetkých a na všetko ostal úplne sám KONIEC SPOILERU!!!!!. Desiatý Doctor sa tým stáva jednou z najsilnejších postáv filmov/serialov. Neskutočne mi prirástol k srdcu a bude mi velmi chýbať. 9/10 5.séria- V podstate úplný reštart seriálu. Pod Moffatovým vedením Doctor trošku potemnel, zmenil Doctora, zmenil spoločníkov, zmenil TARDIS, zmeni sonický šrobovák a začal úplne nový dej. Najlepšie epizody série sú neprekvapivo tie Moffatove. Trochu ma možno sklamal dvojdiel s Anjelmi pretože som čakal viac temnej atmosféry ( ako to bolo v Blink ) ale tam to bolo zase vynahradené tým že sa tam dosť zaplietol dej ktorý je previazaný celo sériou. Tradične sme sa dočkali aj pár nepodstatných epizod, návratu Dalekov ( perfektne spravený ), vela humorných ale aj emocionálnych situácii. Takže aj ked Doctor Who potemnel, zmenil showrunnera, stále je to ten príjemný seriál. Matt Smith zas neni nejak extra velká zmena, zvykol som si nanho v podstate hned v uvodnej scéne. Finále bolo super, rozuzlenie o Pandorinej skrinke bolo nečakané a River Song rozpútala neskutočnú vlnu záhad. Dej pre 6.seriu je krásne rozohratý neostáva nič iné než sa tešiť. GERONIMO !!!! 8/10 6.séria- Moffat nám pripravil najlepší storyarc aký mal Doctor Who za 50 rokov a niekolkokrát prekvapil a som si istý že mnoho krát divákov nehorázne naštval. Lenže na mňa tá jeho hra funguje. Začne desivou víziou budúcnosti, pridá hrozivých záporakov ( Silence ), rozpúta velkú záhadu a rozlúskne ju šokujúcim spôsobom a máme tu spolu so 4.sériou to najlepšie z Doctora Who. Nech si kto hovorí čo chce ale pre mňa je Moffat génius. Prajem mu ešťe vela rokov ako showrunnerovi. 9/10 7.séria- Dalšia výborná séria tentokrát rozdelené na dve časti. V prvej sú čisto epizodické diely ktoré sú neskutočne originálne a velmi zábavné. Finále prvej polovice je jedna z najemotívnejších častí seriálu. V druhej polovici je už aj nejaký ten prepletený príbeh, diely sú ešte lepšie než v prvej polovici a nová spoločníčka velmi krásna a so skvelým charakterom. Finále celej série je už len čerešničkou na torte a aj ked záver je šokujúci tak kvôli dnešnému silno spoilerovému seriálovému svetu som o tomto vedel už ked som začínal so seriálom. 9/10 8.séria- Sympatický starý pán Capaldi s povahou Dr.Housa preberá miesto po mladom energetickom priatelskom Smithovi. Ale už v prvom diely sa ukazuje ako skvelý Doctor ktorému by som ako nejaký emzák nechcel prísť do cesty. Je chladný, necitlivý a vlastne nedáva najvo žiadne emocie ale v jadre je to stále ten dobrák ktorého poznáme a zbožnujeme. Táto séria je však podla mna zdaleka najlepšia oproti predchádzajúcim. Každý diel je zábavný, originálny, nápaditý a so skvelým Capaldim a Jennou. Séria od prveho dielu v kvalite stúpala a diely ako ten s príšerou s pod posteli, mesiacom, múmiou, dvojrozmernou dimenziou sú proste už teraz legendou. Takisto od prvého dielu prichádza istá záhada a tou je akási pošahaná Missy. No a finále to je iné kafe. Na prvú časť sa dá len kukať s otvorenou hubou a vychutnávať si viacnásobný Whorgazmus. Odhalenie Missy je... no aj ked tá možnosť mi prišla na rozum ale čakal som dakoho ineho... nečakané a Michelle Gomez bola skvelou volbou pretože v druhom diely finále sa ukazuje ako správna ironická šlahnutá zabijačka ktorej vlastne ide len o to aby bola milovaná. A koniec finále bol smutný velmi smutný. Vela vecí ostalo nedoriešených a ja sa už nemožem dočkať toho čo príde dalej. 10/10 a Doctor cestuje so svojou TARDIS do mojej TOPky. () (méně) (více)

Final

Původní seriál jsem nikdy neviděl a těmto novým sériím jsem se dostal vlastně náhodou. První série Ecclestonem jsem zhlutnul najednou a vlastně ani nevím proč. Emzáci vypadali infantilně, chování doktora absurdně a Rose byla prostě Rose. Přes to tenhle mišmaš funguje až neuvěřitelně dobře a nebere se tak vážně. Navíc se mi na tomhle seriálu libí, že doktor ví všechno dřív, než já :) Druhá série s novým doktorem mě trochu zklamala. Minimálně v tom, že Eccleston nedostal větší roli a zkrouhli ho hned po první sérii. Dvě tři série vydržet mohl, ale Billie Piper byla stále dobrá. Přes to Tennant není špatný a dobře se na něj zvyká. Bohužel, doktoři se mění a Tennant ve čtvrté sérii zmizí. mezitím vystřídá pár dalších společnic. Ne že by nebyli sympatické, ale Billie Piper měla prostě své kouzlo. Jenže tady nastává problém. Seriály by měly vždy skončit v tom nejlepším a bohužel, Pán času není výjimkou a snaží se pokračovat. Čtvrtá série ukončuje hlavní část a v pětce nastupuje nový doktor a nová společnice. Ačkoli Karen Gillian je pěkná, doktor mi tentokrát nesedl. I když si nejsem úplně jistý, jestli je to hercem, nebo scénářem, který začíná pokulhávat a z kultovní série se začne prostě stávat obyčejný sci-fi seriál trpící na stejných frontách jako mnoho jiných. Příběh přestává dávat smysl a co je hlavní, doktor mi přijde hloupý. Poprvé v celé sérii jsem znal konec dílů dřív než doktor. Sice se seriál i přes to všechno snaží diváka překvapovat, leč tyhle překvapení už nejsou tak překvapující, jak tomu bylo u dřívějších dílů. Sedmá série pak už jen umocňuje nesmysly a paradoxy, které, i když v dřívějších dílech nebyly možné, teď možné jsou. Seriál si protiřečí a naprosto ignoruje všechny pravidla, která si dříve nastavil. Právě tahle detailnost byla tím, co jsem na Pánu času obdivoval. Měl svou úroveň oproti ostatním seriálům. Bohužel, teď už to říct nemůžu. Možná už těch inkarnací bylo moc. ()

Milabusek

Doctor Who, čili česky Pán Času. Je opravdu skvělý seriál, každý díl je něčím originální a výjmečný .. rozhodně patří k mým oblíbeným . Momentálně jsem u první serie, ale jak tak na to koukám první serie asi nebude poslední.... Takže jsem u jedenáctého dílu a už jsem koukal na obchody kde by jse dali sehnat nějaká trika či plakáty a ikdyž jsem zatím u jedenáctého dílu tak jsem si tento seriál naprosto oblíbil a užbych se mohl považovat za whoviana.... No ale tak první serii bych hodnotil asi tak nějak takhle .. konečný verdikt 90 % . ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner