Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

migr

Velmi praštěné, ale v 78% velmi hlubké, plné brítského televizního humoru. 78% PS: Christopher Eccleston=First class, David Tennan=více lidský, Matt Smith( kupodivu dobrý Bouček) v kombinaci= is best Doctor. ()

jeziska

Christopher Eccleston jako můj první doktor nedostal příliš mnoho šancí se projevit, což je docela škoda, protože měl docela dobře našlápnuto, i když po prvním dílu a chodících figurínách jsem se bála toho, co přijde dál. Ale jo, docela to šlo a doktorovi jsem začala přicházet na chuť. Pak přišel Tennant a nasadil laťku sakra vysoko, ale jeho společnice byly šílený, když už jsem si zvykla na Billie Piper, tak byla ta tam a přišla Marta, která ještě jakž takž šla,ale po ní ta uhulákaná, šílená ženština, která mi strašně lezla na nervy, to byl prostě krok vedle. Co mi ještě vadilo bylo neustálý motání se kolem Dáleků a pak už i kolem Kyberlidí. Ale jo, i přesto Tennant odvedl dobrou práci. Každopádně do nástupu Smithe jsem hodnotila 4*. Jenže pak přišel Smith a konečně to mělo ten správný šmrnc, konečně společnice, která baví a neotravuje, její Rory, který s ní a Doktorem drží krok, River, která vždy zmizí stejně rychle, jak se objevila, ale dodá tomu grády a samotný doktor, který je pro mě zatím nejlepším. Má styl, vtip, nevadí mi, že je mladý, naopak. A ani mi nevadí Moffat, mám jeho práci ráda, ano, je tam něco, co by se dalo vytknout, ale tak to můžeme najít všude. Prostě od Smithe nasazuji 5* a doufám, že další doktor udrží laťku stejně vysoko a jen se modlím, ať i společníci stojí za to. ()

Tomoso18

Jednoznačne jeden z najlepších seriálov tohto druhu... Čo doktor, to skvelý herec s úžasnou charizmou. Príbehy majú správnu dĺžku a človek sa aj zasmeje. ()

OrianaAddams

Nové série tohoto seriálu (myšleno po restartu v r.2005) jsou sice stylově značně odlišné od sérií původních, ale pod taktovkou Stevena Moffata, Neila Gaimana a dalších velkých jmen, dokáže diváka uchvátit i vyděsit. Ideální pro milovníky Sci-fi, Fantasy, Komedií a místy i Horrorů. ()

annacfd

Asi bude vždycky patřit mezi moje jedničky a oblíbené seriály, ať už se stane cokoliv. Doctor Who je nestárnoucí klasika a obnovené série od roku 2005 to jen potvrzují. | První série, Devátý Doktor: Když se na to zpětně dívám, Eccleston je výborný a epizody s ním mám moc ráda, i když některé z nich jsou možná jednodušší a vím, že spousta lidí ze srdce nenávidí Rose Tyler, já mám Devátého moc ráda a obecně je to skvělý začátek dlouhé cesty nového DW. Obecně průměr, lehký nadprůměr. | 2., 3., 4. série, Desátý Doktor: Můj nejoblíbenější Doktor ze všech spolu s celou plejádou Companions. Obecně tyhle tři série stojí rozhodně za to vidět, ať už jste zarytý fanda nebo dokonce ani moc nemusíte scifi, David Tennant si vás získá. Alespoň mě rozhodně. Celá paleta emocí, opravdové zvraty v ději nebo vývoj postav, to všechno tu je a zároveň je to pořád lehké a zábavné. 10/10 za 10. Doktora. | 5., 6., 7. série, Jedenáctý Doktor: Matt Smith Tennantovi sekunduje více než zdatně, ale pravdou zůstává, že po odchodu Amy a Roryho seriál obecně uvadá. 7. série je menší katastrofa a nezachrání to ani velké finále, i když v epizodě pro 50. výročí rozhodně nalezneme zpestření. Obecně to není špatné, ale to zakončení... | 8. série, Dvanáctý Doktor: Na Capaldiho jsem se neuvěřitelně těšila, naplnil očekávání jen tak zpola, měla jsem pocit, že celou dobu na něco čekám a ono se to nějak neděje. Každopádně ve 12. věřím a těším se na další epizody. Jen zkrátka nemám moc pozitiv na Claru, která je společně s Marthou mým nejneoblíbenějším společníkem. Jsem si vědoma jejich dobrých vlastností, ale přesto stále nejsem přesvědčena. | .. Modlím se, aby se vrátili časy, kdy epizody měly smysl a DW mě opravdu bavil... Z postu nejoblíbenějšího seriálu se přesunul na post oblíbený a já se s tím těžko smiřuji. ()

Janec82

Tak konečně "mimozemštani" neutočí na Manhattan ,ale aspon na Británii. Na začátku když tento seriál, dávaly v TV mě to nějak nevzalo,ale postupem času,sem se začal divat víc a víc. Střelený,praštěný,nesmrtelný doktor,...... Jediné partnerky které mě tam bavily Rose a Dona,ostatní postradaly doplnovací čast doktora. Za mě 5 hvězd, malokterý seriál mě zaujme natolik (y) ()

Sadova302b50

Na rozdíl od starších sérií jsem v tomto novém pokračování viděla všechny díly a nenašla žádný, který by ho stahoval dolů někam na hladinu televizní břečky. Paradoxně na mě nejhůř působil úplně první díl s názvem Rose, který mi přišel dost poddimenzovaný po příběhové, i po emoční stránce. Oproti tomu nejvíce se mi zatím líbil z první série dvojdíl The Empty Child a The Doctor Dances, z druhé The Girl in the Fireplace, ze třetí Blink, ze čtvrté Midnight a opět dvojdíl Silence in the Library a Forest of the Dead, z páté taktéž dvojdíl The Time of Angels; a Flesh and Stone plus epizoda Vincent and the Doctor, z šesté The Doctor's Wife; a ze sedmé epizoda Hide. V rámci nejnovější série potom pro mě jednoznačně vítězí Flatline. Ze speciálů potom u mě vyhrává Nevěsta na útěku s mojí oblíbenkyní Catherine Tateovou, jejíž vyřídilka je bezkonkurenční. Celkem: 92% ()

soulja47

Doctor Who se stal během prvních dvou dílů mým nejoblíbenějším seriálem. Je to seriál, který Vás jen tak nepustí od dívání. Sice druhá série mě dost překvapila, když Doctor změnil tvář, ale jinak 100 %. Dávám 5 ()

BR23

Prvé časti vás môžu s istotou odradiť ... No skúste to prekonať. Kvalita občas hapruje ale inak fajn. Tento seriál ma dostal na epické čarovné aj strašidelné miesta o akých sa mi predtým ani nesnívalo. S Doktorom som uzrel krásy aj hrôzy vesmíru. S ním som prešiel dalekú cestu, videl začiatok aj koniec sveta... a ešte viac. Veci ktoré sa mi nepáčia a nedovoľujú mi dať plné hodnotenie hoc sa jedná o najzaujímavejší a jeden z mojich najobľúbenejších seriálov: 1) až príliž veľa úmrtí nevinných ľudí v každej epizóde a 2) fantazmagorický zjav niektorých mimoňov (napr: prasačí ľudia vyrobený Dálekmi, Absorbaloff atd) a s tým súvisiace fakt čudné až trápne WTF scény ako napr: obrovská mimozemská osa a Agatha Christie, Londýnski Slithíňi zipsujúci si kožu atd. ()

MerryellaB

Překvapuje mě, že jsem na tento seriál narazila až tak pozdě. Na chuť mimozemšťanům a cestování časem jsem přišla už u Stopařova průvodce po Galaxii a sledováním DW se toto nadšení jen utvrdilo. Všichni Doktoři jsou úžasní (momentálně u mě vede ten aktuální - dvanáctý). Někteří společníci mi moc nepadli do oka (konkrétně třeba Rose - ta mi postupně přestala být sympatická). Za nejlepší padouchy bych za sebe asi vybrala Daleky, ale Plačící andělé a Ticha také nebyli špatní... ...O čem jsem to mluvila? ()

JamesR

Fantastic! Brilliant! To jsou vhodná slova pro popsání nové regenerace klasického a velmi úspěšného britského seriálu Doctor Who. Seriál je vtipný, napínavý, promyšlený, dramatický, děsivý a srdce rvoucí zároveň. Každý Brit a fanoušek Doktora při znělce vypíná mobil a jen už napjatě čeká, až jeho obrazovka vyjeví modrou policejní budku. Je vždy těžké přenést se přes odchod každého Doktora nebo jeho společníka, ale seriál nás nikdy nezklame a pokaždé je nový Doktor ojedinělá a vskutku pozoruhodná osoba, hrdina. Nezbývá než říct: "Geronimo!" a jít dál. Každá série má své rozuzlení, svou zápletku schovanou v pozadí. Doktor si hraje s časem, občas ne moc šetrně a opatrně, ale pořád nás to baví. Pustíte-li si první epizodu, určitě si vás hned získá. Je tomu již více jak deset let od první epizody Rose a stále je ještě dost času dohnat všechny série. Tak vzhůru do toho a podívejte se na nejdéle vysílaný seriál všech dob, stojí za to. Allons-y! ()

Jimclark

KOMENTÁŘ EDITOVÁN PO 9. SEZÓNĚ: Pro mě osobně to byl ve své době nejlepší sci-fi seriál ze všech, bohužel už jsem od té doby trochu zestárl a vychladl, navíc poté, co seriál opustil Matt Smith jsem měl pár let ve sledování přestávku. V poslední dosud natočené sérii s Peterem Capaldim se do toho znovu pomalu dostávám, hlavně epizoda "Žena, která žila" mě dojala, a "Face the Raven" už úplně dorazila. Dokonce si vzpomínám, že před lety, po shlédnutí první "novodobé" série (po proměně Christophera Ecclestona v Davida Tennanta a přiznávám že tak trochu pod vlivem přívalu emocí) jsem byl přesvědčen, že všechny ostatní seriály světa jsou zbytečné. V tomhle už je všechno. 95%. ()

TTjohn

Můj naprosto srdcový seriál, řekl bych že moje osobnost je taková kombinace 9,10,11. Zkrátka seriál který mě ovlivnil ze všech nejvíc. Seriál který dokáže během jedné epizody vyvolat snad každý pocit. "FANTASTIC" "ALONS-Y" "GERONIMO" ()

flamboyant

S01 (****) Úvodní díl Rose mě poněkud odradil ulítlostí, ale něco mi nedalo a sledoval jsem dál a už nepřestal. Eccleston je skvěle nad věcí a člověk mu věří jeho alien původ. S02 (*****) Všechno zapadlo na své místo a Tennant se rozjel ve své životní roli, kdy se začíná brnkat i na temnější notu a vše krásně graduje k Doomsday. S03 (*****) Nejvíce propojená sezona, která eskaluje v nástup Mastera. Ještě více jsou zdůrazněny motivy samoty a vlastně dramatickém založení seriálu. S04 (*****) Čtvrtá série i se speciály je vrchol obnoveného DW, kdy je Donna zatím nejlepší společnicí s fantastickou chemií s Doctorem. Epické a nezapomenutelné. S05 (****) Smith na sebe vzal těžkou roli ala Davison po Bakerovi v classic, kterou však ustál se ctí a přišel s něčím novým. Nová energie, originální příběhy a trochu více zaměření na mladší cílovou skupinu. S06 (***) Ubývá humoru a přibývá nevypointovaných situací, které jsou uměle konstruovány pro efekt. Jakoby postupně docházel elán a pouze se variovalo s cílem zavděčit se generické produkci made in USA. S07 (**) Doctor ztrácí svou tvář a lopotí se od ničeho k ničemu. Zápletky jsou překombinované a utnuté bez vysvětlení s jasným pocitem bezradnosti Moffata, který pod vedením Daviese psal skvělé samostatné epizody, ale sám celou sérii smysluplně neutáhne. S08 (*) Capaldi je jediným světlým bodem, kdy mu vše ostatní podráží nohy. Otravná společnice a vedlejší postavy, násilné vykrádání Iron Mana, Inception a dalších, zaměnitelné zápletky bez gradace. Další sezonu s Moffatem už vážne ne! ()

Lubess.Knopp

Nejšílenější a negenialnější anglický humor mimozemšťana z Galifrey ... Absolutní špička ,ani jeden doktor mi nevadil až na Capalidho ..Ten starej dědek mi zničili celý seriál a ztratilo to veškerou šťávu. David Tennant byl podle mě nejlepší a nejvtipnější a co se týče Matte skoro to samé a Eccleston průmerny ... Ale i tak se jedná o nejgeniálnější seriál co jsem kdy viděl.. ()

Wiceman

Rovnou říkám, nejsem pravý Hardcore Whovian co by měl nakoukanou původní sérii Doctora Who z roku 1963 i pozpátku. Nicméně tento ,,novější" seriál osloví i takové jako já, tedy ne-hardcore Whoviana :D Takhle pestrou škálů dílů jsem snad ještě neviděl a co díl to klenot. Doktor je správně ujetej a jeho společnice správně sexy :D Bohužel se však nemůžu zbavit dojmu, že největší nepřátelé Doktora, Dalekové, jsou jen vyfluslý hleny zavřený v popelnici se zvonem na hajlz na vrchu :D Nicméně zlovolnost jim nechybí, takže i tento očividný fakt lze prominout. Co se týká dalších ,,nepřátel" ať už Sontaranů, Cybermenů nebo samotnýho Ďábla (kterej byl vážně asi nejvíc cool ze všech když tedy nepočítám Wheeping angels, protože ty nejsou cool ale jen creepy AF :D ) se mě nejmíň dotkl ten nejobávanější a to ......... MASTER....... Chápu, že pro hardcore Whoviany je pojem Master to samý jako Satan a že jeho nastoupení na scénu je malý orgasmus, u mě se bohužel dostavil pouze MEH efekt. Viděl jsem jen dalšího švihlýho Timelorda, kterýmu v hlavě buší bubny, sorry :D Ale určitě je Diabolical AF :D Na čemž se ale jistojistě shodnou hardcore i ne-hardcore Whoviani je fakt, že desátý doktor v podání Davida Tennanta je jedna z nejsympatičtějších postav všech dob. Zvlášť jeho odchod a uvolnění místa pro jedenáctýho doktora bylo tak srdcervoucí, že jsem jen horkotěžko zadržoval slzičku :( Za sympatické obsazení a čupr příběhy nelze jinak než napálit 5* ()

monia

Moja srdcová záležitosť. Seriál sa tvári ako kované sci-fi, ale s hlbokým humanistickým presahom. Veľký podiel na kvalite má samozrejme scenárista Steven Moffat (okrem Doctor Who aj napr. Sherlock). Zo začiatku nenápadné, ale s každou ďaľšou sériou silnejšie a silnejšie. A diely, ako "Blink" sa Vám dostanú pod kožu a už nikdy sa z nej nedostanú... ()

Horebled

Doctor who, snad jeden z nejdéle vysílaných seriálů vůbec. Takové sci-fi-fantasy ve kterém najdete jedny z nejlepších sci-fi příběhů vůbec, ale někdy také ty jedny z nejhorších (převážně za Moffatovy éry). Jestli máte rádi sci-fi nebo jen šílené příběhy, dejte tomu šanci, ale musíte být trpěliví, než se příběh pořádně rozeběhne. Pokud vás to nechytne do 7. epizody, tak asi běžte o dům dál, anebo zkuste 5. sérii, kde seriál s novým Doktorem a scénáristem začne jakoby "nanovo." Příběh 1.-4.série považuju za jednu z nejlepších "ság" vůbec s dojemným rozloučením 10. Doktora i pro Vládce to byl skvělý konec, ale doufám, že se ještě vrátí a to znovu v jeho původní podobě. Můj nejoblíbenější doktor je 9. PS:Možná mě budete brát za válečného zločince, ale mě se ta 11. série fakt líbí :) ale chápu proč jiným ne, už to není ten starý doktor, dalo by se napsat, že 11. série je úplně jiný seriál. ()

colin

Primárně hodnotím sérii 1-10 a za 5* Všichni Doktoři mají něco do sebe, nelze o někom říci, že by byl výrazně lepší než ostatní. Nejoblíbenější díly: Vánoční koleda a Seslán z nebes. Ano, český dabing je super. A originál taky za to stojí. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner