24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

DDT

Jako celkem napínavá televizní "jednohubka" po večeři, když zrovna není co na práci, "Dvacetčtyřka" docela ujde. Znovukoukatelnost je ovšem nulová. ()

Kryton

Jeden z nejlepších seriálů, které Amerika za poslední roky vyprodukovala. Dějové zvraty a napětí na každém kroku. Elisha jako Kim je prostě sladká :-) ()

draggo

Celkem zdařilý seriál, má to slušné tempo, zajímavé příběhy, povedená akce a sympatický K. Sutherland. Bohužel ale nemám čas to pořád sledovat, takže mi asi chybí ten realtime pocit. Pro mě je to jen občasně sledovaný seriál určený k zabití večera. Nápad že 1 sekunda v seriálu se rovná 1 sekundě v reálu je zajímavý, ale pro mě jakožto příležitostného diváka nešťastný. /viděno v TV: 75% a 4*/ ()

mis-ko

Zatiaľ len prvá séria: začal som s očakávaním, skončil som v miernej skepse. Ku koncu už tvorci zahlcovali dej vedľajšími líniami, ktoré zrejme mali zreálniť život zúčastnených postáv, mňa však zbytočne odpútavali od poslania Jacka Bauera. Hlavne nelogické konanie ženských postáv rodu Bauerovcov má doháňalo do šialenstva a skončilo to práve včas. ()

ladko

24 je jedným z mála seriálov, ktorý si udržiava konštantne vysokú úroveň aj napriek veľkému počtu sérii. A po zhliadnutí traileru na 7. sériu sa opäť veľmi teším, kedy opäť začne ďalší z Jackových dlhých dní. Koncept odohrávania sa deja v reálnom čase dodáva na zaujímavosti a ja osobne sa vždy teším na koniec dielu, kedy sa stane väčšinou nejaký ten zvrat, pri ktorom ostanem čumieť s otvorenou hubou...A že tých zvratov už bolo požehnane. Jednoducho je to skvelý akčne dramtický seriál a Jack Bauer a 24-ka aj bez mučenia má odo mňa 5 hviezd. ()

Sten2

První řada se mi fakt líbila ale čim víc bylo dílů tim to šlo víc ke dnu jinak bych šáhnul aspoň po čtyř hvězdách.... ()

Wysch

Po šesti shlédnutých sériích uvažuji o tom, že se skutečně jedná o nejlepší seriál všech dob, jak proklamovala naše známá komerční televize ve své kampani :-) Season One: Slouží v porovnání s ostatními sériemi jako jakési představení hlavního charakteru, na kterém celý seriál stojí. Zápletka rodinná a politická zároveň bohužel tak dobře nefunguje, neboť Čtyřiadvacítka je prostě a jednoduše předurčená americkou konzumní společností k boji proti světovému terorismu. Hvězdy čtyři. Season Two: Jedna z nejlepších vůbec, nebýt trapné vedlejší linky s Kim. Už zde je vidět řemeslně stoupající úroveň jednotlivých epizod i celého seriálu. Hvězd pět. Season Three: Vedle drogové závislosti bojuje Jack i proti viru, který - de facto - sám poskytl svému bývalému kolegovi, ze kterého se vyklubal terouš. Hvězd pět za skvělé scény s Jackem ve vyslýchací místnosti, rostoucí počet zápletek a převratů. Season Four: Pro mě asi nejlepší, sice námět jednoduchý, jak facka, ale po řemeslné stránce opravdový skvost mezi seriály. Hvězd pět. Season Five: Skvělý začátek, který dle mě vrcholí průběhem explodující plynárny. Když se k tomu připočte naprosto nečekaný zvrat hned v první epizodě a odzbrojující konec poslední epizody, vzniká z toho jedna z nejlepších sérií. Season Six: Habruje v experimentech, jestli seriál ustojí nepřítomnost Jacka Bauera. Přesto téměř desetiminutová scéna, kdy Jack postřílí všechno možné, je uchvacující - reálná, skvělá kamera, skvělý hlavní charakter s pistolí v ruce. Hvězdy čtyři. Season Seven: Nakonec druhá nejslabší sezóna, ačkoliv strká do kapsy jiné seriály úplně celé. Závěr bohužel jemně natahovaný a tvůrci se, zdá se, nepoučili, že Jack Bauer musí být v každé epizodě aspoň polovinu času, jinak to nemá smysl. Bohužel, je to tak, přes všechny zvraty (byť často nelogické) je Jack Bauer hnacím motorem celého seriálu a těžko si tenhle koncept představit bez něj. Season Eight: Ve své druhé polovině zařadila poslední řada Čtyřiadvacítky neskutečnou rychlost a takhle kulervoucí asi ještě vůbec nikdy nebyla. Slabší začátek to sice nevykompenzuje, ale mumraj v posledních cca osmi dílech je neskutečný nářez a velké finále... no... Spousta lidí na něj nadává, dle mě je ale napsáno tak, že opravdu do celého příběhu osmé řady pasuje. Není překvapivé a není tak emotivní jako konec čtverky, ale i tak je hodně... dobré. Ubohý začátek vyvrcholil v jednu z nejlepších sérií. P.S. Vzkaz pro všechny, co si dočtou až sem: Nechápu, jak může někdo hodnotit po několika dílech z jedné série. P.P.S. Tak tedy závěrečné opáčko: od nejlepších k nejhorším sezónám: V, IV,VIII × II, III, I, VII, VI. ()

Praxis

jsem ze čtvrté série trošku zklamaný. Zápletka mi přijde trošku chudší než v ostatních řadách. Pro mě je asi best 1. a 2.řada EDIT: po shlednutí celé řady mohu říci, že čtvrtá řada je nejlepší ze všech. Pomalý rozjezd, ale strhující finále. No a Marvan je terorista jak vyšitý ()

UncleG

Ačkoli nemiluji seriály s otevřenými epizodami, u čtyřiadvacítky mi nezbývá než uznale kývat hlavou. Jedná se o chytrou filmařinu, plnou akce a napětí. Sofistikovaný scénář žene antihrdinu Bauera dravě dopředu a málokdy si stačíme všimnout, že autoři "zbytečně rozmělňují" stopáž. Seriál navíc nabízí jedeno ohromné plus. Víme, že po 24 dílech se dočkáme rozuzlení. Že přijde kýžený výsledek, ke kterému děj té které série logicky spěje. Dalo by se sice říct, že jde o osm seriálů o tomtéž (zápletky jsou dost podobné, mění se jen sekundanti a kulisy), ale tenhle nedostatek je plně vyvážen neuvěřitelnou zábavností. Thrillující otáčkoměr se leckdy vytočí až na doraz. Solidní čtyři hvězdy pro „špinavce“ Jacka. ()

O.Peta

Můj oblíbený seriál, ve kterém si ani hlavní postavy nemůžou být jistí, že se dožijou konce. Do 7. řady vždy famózní. Momentálně běžící 8. řada mi přijde už poměrně nezajímavá, bude to nejspíš tím, že už je téma tohoto seriálu za sedm řad plně vyčerpáno, jinak ale moje srdcová záležitost. 90% ()

Redlum

Zadna bomba se nekona. Cele to je jen slusne zvladnuta serialova vypln na dlouhe vecery. Lehky nadprumer co se serialove produkce tyce, ale abych pravdu rekl, nijak me to neodrovnalo. Hlavni problem tkvi v tom, ze dily jsou straslive nevyrovnane. Jednu chvili sledujete vse se zatajenym dechem, v tu druhou se nudite a zivate jak o zivot. ()

Vojcl

Seriál má velice originální námět a překvapil mě i výborný herecký výkon Kiefera Sutherlanda, jinak jsem byl poměrně zklamán.. Po prvních pěti dílech se začnete nudit, všechny situace se neustále opakují.. Některé postavy se chovají naprosto nelogicky a ve scénáři by se našla celá řada nedostatků, které sráží původní zajímavou myšlenku hluboko do béčkových rovin. Kromě Kiefera nestojí ostatní herci za nic.. Buď neuvěřitelně přehrávají (viz Elisha Cuthbert, která se zřejmě do světa filmu prosadila kvůli jiné své přednosti) nebo nehrají vůbec.. Zkrátka ze začátku to mělo náboj a napětí, první díly bych klidně ohodnotil 5 hvězdičkami, ale kouzlo se postupně vytrácí až k absolutnímu dnu.. Druhou ani třetí řadu jsem zatím neviděl, a ani nevím jestli se k ní někdy dostanu! ()

Ender66

Seriál ktorý ukazuje, že jeden deň v živote jedného človeka môže byť o dosť zaujímavejší ako ten Leopolda Blooma v knihe Ulysses. Leopold sa celý deň iba prechádzal a dokopy nič nerobil. Zato taký Jack behá, strieľa, zabíja (v celkom veľkých počtoch) zamilováva sa, mučí ľudí, sám je mučený, zomiera (ale iba na chvíľu, nebojte), strachuje sa o svoju dcéru Kim a zachraňuje jej belošskú prdel a mnoho ďalšieho. A to všetko prosím za 24 hodín zatiaľ dvoch dní čo som mal možnosť vidieť:-). ()

Sawyer815

Další z parádních seriálů,který si drží svou vysokou úroveň i po osmi sezónách. Závěrem: 1.řada 80% 2.řada 70% 3.řada 90% 4.řada 90% 5.řada 75% 6.řada 70% 7.řada 75% 8.řada 85% ()

erased

Jack Bauer a jeho charisma. Hlavně díky němu jsem si 24 zpočátku tak oblíbil. Koncept reálného času je sice výborný a zvykl jsem si na jeho dynamiku tak, až mě zarazilo jak dokážou být ostatní seriály chvílemi nudné, na druhou stranu ho neskutečně kazí reklamou ukradené pětiminutové pauzy. Stejně tak jinde málokdy viděná neúcta k životům oblíbených hlavních hrdinů sice potěší, zpětně však občas působí samoúčelně a nelze se ubránit pocitu, že by si některé postavy zasloužily více místa. 1. řada: **** Bylo to těsné, ale nakonec mě Jackovy útrapy chytly a nepustily. Z úvodní řady je cítit velká porce toho dobrého amatérského nadšení pro věc, nechybí dojemné momenty, občas i kvalitní akce ani neveselý konec. Už jenom za Jackova tetování a Ochránce rád odpustím ty kamery v záběrech, zrychlené scény i Teri. 2. řada: **** Po všech ohledech zlepšení. Nové charaktery, nová hudba, rychlejší tempo, zajímavější zápletka, vypjatější momenty a pokračovat by se dalo určitě dál. Jednoznačné plus je pro mě i první romance, kterou mě baví sledovat a to mezi Michelle a Tonym, kteří dohromady vytvořili výjimečně charismatický pár. Sice zamrzí oblíbené polepšení slizkých hrdinů před smrtí, protože právě ty jsem si vždy za jejich cílevědomý, byrokratický charakter oblíbil nejvíc, ale aspoň jsou jejich "sbohem" o to příjemnější a zároveň smutnější. 3. řada: ***** Jestli u druhé řady nastalo zlepšení, u třetí se 24 dostalo k dokonalosti. Jack dostal parťáka, který dohání, ba skoro překonává jeho charisma, Kim je konečně v pozici, kdy nebrzdí příběh, Sylar/Adam vytvořil spolu s Chloe po všech ohledech dokonalou dvojici počítačových mágů, Michelle je ještě neodolatelnější než dřív a celá zápletka i její zpracování dostala takový doping, že by se seriál v mnoha momentech nemusel stydět za srovnání s celovečerními filmy. Jediné, co zde můžu vytknout je nedostatečné využití Jackovy závislosti v druhé polovině série. 4. řada: **** Musím přiznat, že jsem z restartu měl strach. Právě díky němu však návraty starých známých potěší mnohem víc. Přesto je ale tato série po 3. propad. Ze začátku dobře rozehrané téma informační války se později vytratí neznámo kam a i všechny katastrofy jsou tak nějak podané jako výhra (viz prezident). Naopak překvapil naprosto dokonalý víceprezident, znovu výborná Mandy, Jack odhalující charakterové vady a konečně první opravdový padouch. Kvůli němu tak zčásti zamrzí poslední díl, který se v zájmu zatím nejlepšího závěru vypořádá s celou zápletkou až příliš rychle a stručně. 5. řada: **** Zatím asi nejrozporuplnější den. Nekompromisních prvních pár hodin, především ta první, nastaví laťku totiž tak vysoko, že po ní může následovat jen pád. I po letišti se tak sice najde několik zajímavých momentů, ale všechny je kazí především trapní teroristé a změna tempa. Pryč je rozdělení celého dne na 2-3 části, zde funguje každý díl sám za sebe. V prvních minutách se naznačí zápletka, která se v posledních vteřinách hrdinsky vyřeší a zároveň je v úplném závěru nahrazena novým problémem. Přičtu-li k tomu Jackovo patetické zachraňování dětí, posunutí Curtise do role trapného sidekicka a 100% happy-end (co se katastrof týče - alespoň oproti předchozím dnům prakticky nulový počet na civilních obětech), stává se 5. den největším zklamáním. Přesto si svou kvalitu stále drží. Co se týče mrtvých známých tváří, tvoří zatím nejvíce silných scén v rámci celého seriálu, potěší i postava z Jackovy minulosti, O'Brienovi, Sean Astin, větší prostor pro Aarona, výborná hudba a nakonec to nejdůležitější - americký prezident. Ten je po stoprocentním Davidu Palmerovi konečně obyčejným člověkem mezi mlýnskými kameny. Proto a navíc z úcty k jedné z mých oblíbených hereček tak nakonec přece jen hodnotím výš. 6. řada: **** Konečně návrat v plné formě. Zápletka sice působí jako poslepované kousky minulých řad ale díky rekordnímu počtu šokujících scén na díl je to poslední věc která mě trápila. Trochu zamrzí nekonečné úniky hlavního padoucha, jeho poslední hodinka je však kvalitou i nad mými oblíbenými scénami ze 3. řady a podobně je na tom i úplný závěr. Efekty sice tak trochu převažují nad scénářem, stejně tak politické pletky a intriky nad samotným Jackem, hlavní však je že kvalita zůstává prakticky bez výjimky v plusu a vše ubíhá svižně jako málokdy dřív. 7. řada: ****Je to tak, scénáristé se sice stále trošku zbytečně snaží oživit seriál experimentováním se zaběhlými pravidly ale co je hlavní, jsou zase v plné síle. Je šokující, že se během celého dne jen jediná alespoň trochu šokující událost, ale to je spolu s odsunutím Jacka v závěru na vedlejší kolej opravdu jediné, co můžu této řadě vytknout. Naopak jsem si málokdy 24 tak užíval jako při sledování dokonalého coup d'etat Jona Voighta, perfektně využité a nečekaně i promyšlené postavy Tonyho a nakonec vlastně i té sympaticky dřevěné Renee. Přidat k tomu všemu alespoň jeden maličký atomový výbuch, byl by konečně na světě sok třetího dne. 8. řada: ***** Za těch dlouhých devět let se seriálem Jackovi přibyly vrásky, producentům kapitál, scénáristům zkušenosti a to vyústilo v jeden z mých nejlepších čtyřiadvacetihodinových zážitků. Je škoda že nový sidekick nemůže překonat Chase ze třetího dne ať se snaží sebevíc, ale kromě této maličkosti je závěr po všech stránkách dokonalý. Aktuální témata jsou už sice povinnost, přesto mě zdejší čachry kolem mírové dohody zasáhly ze všech témat nejvíce. Tvůrci jsou také konečně schopní přidat do příběhu nějaká ta moudra na zamyšlení bez toho aby vyzněly nemístně, ba až komicky. Díky tomu a mimo jiné i skvělé akci, technologiím (nová CTU nemá chybu), opravdu nečekaným zvratům a co především - Jackovu fenomenálnímu závěru nemám problém zapomenout na jakékoli excesy minulých dnů. A přiznám se, že u posledního dílu jsem byl víc než na měkko. Přece jen se mi zároveň s ním uzavřela jedna z mých nejdelších a nejpříjemnějších seriálových kapitol, proto jsem se přes všechny chyby a chybičky rozhodl tak trochu neférově zvýšit hodnocení na kulatých 100%. Damn it, I'll miss you Jack. () (méně) (více)

swed

Precizně natočený seriál s velkým množstvím zvratů, kde si nemůžete být jisti, čím vás tvůrci překvapí příště. Kiefer Sutherland je jako agent Jack Bauer nepřekonatelný! Po třech řadách dávám 9/10 ()

PogoJoe

Adrenalin a kreativní scénáristé. To jsou dvě z věcí, které charakterizují tuhle nevšední, výjimečnou akční sérii. Spousta emocí, úžasu, silných charakterů, překvapení a teroristů. A ještě jedno slovo, snad nejvýstižnější pro celé tohle akční, strhující běsnění: zvrat. Neznám jiný seriál, u kterého byste si mohli být méně jisti příštím okamžikem, než tento. Kolik šokujících obratů již tvůrci vytáhli ze svých rukávů a stále se jim daří ohromovat znovu. Navíc dny a činy agenta Bauera sérii od série houstnou a člověk už se nemůže divit ničemu - od výbuchu atomovky, přes stříhání prstů vysokých politických činitelů po neustálé útoky na samou hlavu státu (že se jich tu ale prostřídá...). Co si už agent Bauer protrpěl, přesto stále ničí jednoho lumpa za druhým a přesvědčuje nás, že bez něj by z USA zbyla jen hromada radioaktivního odpadu... Už tu snad chybí jen záchrana naší planety od útoku mimozemšťanů, jinak snad Bauer v bravurním podání Kiefera Sutherlanda čelil již všemu... Přitom podle mého názoru první řada seriálu je zároveň její nejhorší (hodnotil bych ji tak na 3/5); 2. řada: 3/5; seriál se rozjíždí až později a co se týče takové 4. - 6. řady -> perfektní. ()

MATADOR

Velmi napínavý seriál v čele s Kieferem Sutherlandem, který se dle mého názoru, díky tomuto dílu dostal do podvědomí diváků. Jistě že infiltrovat, získat důkazy a zničit teroristickou bandu za 24 hodin je vážně hodno Schwarzeneggera nebo Seagala, ale Jack Bauer není jako výše vypsaní "hrdinové".Zkrátka a dobře povedené akční drama, které stojí za to zkouknout. Velmi pěkná kamera a skvělá hudba. ***** ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)