Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

killingminds

Mě na to sci-fi moc neužije, ale tenhle Doktor, je fakt frajer. Na konci každýho dílu zůstávám čumět s otevřenou hubou, každej díl by opravdu vydal na samostatnej film. Hlavně se nenechat odradit prvníma epizodama, ty mě občas vysloveně nudili, ale jakmile v druhý řadě nastoupí na scénu Mr. Tennant, tak to dostane koule, ten chlap je fakt Pan herec. Sranda, emoce, dokonalý scénáře, jeden z nejlepších seriálů ever. Fakt! Pátá a šestá řada mi sice přijde už zbytečně moc zamotaná, ale Matt Smith je aspoň fakt vtipnej a Karen Gillian je nádherná. ()

The M

Ak sa chcete poriadne zabaviť, skočte po Doktorovi ako sa len dá. Zachraňuje ľudí a planéty, lieta vesmírom, časom a berie si so sebou krásne baby - no čo viac by si človek mohol priať. Možno len nejaký ten dobrý príbeh a ku všetkej tej zábave aj trochu emócií. Neuveríte, ale aj to v tomto seriáli nájdete. Je to mix všetkého, v podstate sa v tom dá nájsť takmer hocaký žáner od drámy, hororu či komédie. Niektorým to síce sadnúť nemusí, ale stále je to kvalitná britská sci-fi práca, ktorá sa začala už dávno v roku 1963 a teraz pokračuje aj v súčasnosti. ()

jana141

Absolutní srdcová záležitost! Cestu k němu jsem si našla vlastně náhodou, ale nikdy jsem nezalitovala. Kvalita první série sice poněkud kolísá, ale pokud vytrváte a prokoušete se tím, po pár dílech vás vtáhne a nepustí. Jako mnozí další jsem odchod Tennanta obrečela, ale jedenáctého Doctora jsem si zamilovala během pár minut. Nejoblíbenější epizoda: 5x10 - Vincent and the Doctor. ()

Korra

100% britské dokonalosti. Malinko mi vadí změna představitele Doctora, ale Matt Smith se začíná dobře vybarvovat. Pokud Moffat udrží na uzdě svoují touhu po spektakulárních spektáklech, o osud seriálu se nebojím. EDIT: Tak po konci 6. sezony musím jednu hvězdičku ubrat. Ať už někdo vezme Moffata po hlavě! Velmi dobře to popsal Djkoma... Finále 7. sezony je sice dle mého názoru nejlepší za Moffatovi vlády, ale to pořád znamená, že je vlastně poloviční oproti Daviesovým... Dřív tento seriál překvapoval, okouzloval, děsil, dojímal, bavil, a teď se klopotně vleče a úporně se snaží o jakýsi ponor, který by se snad hodil do kresleného seriálu, ale působí směšně ve srovnání s naprosto přirozeným pojetím postav, které dokázal Davies & co. Dřív jsem si myslela, že tomu chybí charismatický Tennant, ale tím to není. Je to mnohem horší - vytratily se nápady, vytratily se zajímavé postavy (postavy? vždyť už je tam jenom sólista Doktor a jeho loutky) a schopnost vmáčknout do šíleného děje něco tak realistického, že vás to zabolí a jen zíráte... ()

Dereck1945

Super serial a super zabava i pro moje deti skoda jen ze se tam neustale mení hlavni postavy ale to uz je asi jeho součástí...Jinak zajimavý pojetí cestovaní časem viděl jsem pět serií a znich asi nejlepší byla druhá další se prý natáčí tak uvidím co bude dál docela se i těším........ ()

Zerathus

Zpočátku jsem se nudil.Po prvních dvou dílech se to rozjelo a hned 3 který mi připadal extremně nudný v ukázkách mně nakopl a řekl:HEJ TY! TEĎ TO ZAČNEŠ HLTAT PO GALONECH! a taky se stalo.Finále první řady bylo skvělé i když trošku Deus Ex machina.Druhá řada a David Tennant.Nejdříve jsem si říkal:Co je to za týpa? Pak jsem si Tennanta oblíbil.Nejdříve trochu.Pak hodně.Finále druhé série pro mne bylo nepřekonatelným dílem.Třetí řada nezačala zrovna dvakrát dobře první díl mně po hypu z druhého finále ze začátku nudil.Pak se to rozvinulo a třetí řada byla...takový lepší průměr.Finále bylo dostačující.4 řada mně okamžitě s prvním dílem znovu nakopla.Přes ní jsem proletěl s úžasem i obdivem.Druhá polovina čtvrté řady se veze v temném duchu a hlavně poslední 3 díly ukazují že i Doctor může být temný.David Tennant si svým výkonem u mně získal věčný obdiv.Při finále 4 řady jsem měl spoustu pocitů a Tennant pro mně zůstal nejlepším Doktorem.5 řada přinesla nového doctora a nová dobrodružství která jsou sice zajimavá ale připomínají Twilight co se týče Roryho a Amy podle mně nejstupidnějších společníků Doktora vůbec.Matt Smith jako Doktor ujde a věřím že 7 řada přinese konečně nový závan protože se mi nelíbí když ulohu hlavního hrdiny přebírá Doktorovi stupidní Rory a Doktor se podle scénáře chová jako sidekick.Celkově je ale seriál na dobré cestě a jinak než 5 hvězdami ho oznámkovat nemužu. ()

Jean_Calid

Zajímavý britský seriál, kterému ale alespoň v mých očích zprvu škodila jeho přílišná "televiznost". Recyklace interiérů a exteriérů, kdy jedno a to samé místo bez jakýchkoliv změn představovalo londýnské podzemí a podruhé zázemí vesmírné lodi, byla až do očí bijící. Ale s každou pokračující sérií se seriál zlepšoval. Měnili se doktoři, Christophera Ecclestona vystřídal David Tennant, který se stal tím, koho si vybavím při vzpomínce na seriál Doctor Who a kterého vystřídal Matt Smith, který je, samozřejmě úplně jiným doktorem. Ale i ta variabilita hlavní postavy, úžasná TARDIS, kterou bych opravdu chtěl mít a široké možnosti toho, co vás v dalším každém díle může překvapit, je opravdovou esencí tohoto seriálu. Protože jak jinak by mohl pokračovat seriál, který se natáčel od roku 1963 do roku 1989? Seriál totiž pokračuje a nejedná se jen a pouze o další remake, jakých se v poslední době objevují mraky. ()

Altaire

Zkouknuta 1 série a zatím hodnotím 4/5. Některé díly jsou jsou na můj vkus až přehnané ale je to velká zábava tak snad si to udrží kvalitu. ()

PATRICK96

Užasný seriál, který přímo miluju. Nejlepší mi na tom příjde celé to universum. Všechno na sebe navazuje, celé to působí, jako by byly události z první série plánované na pointu v dalších sériích (viz Tvář z Boe :) ) 5/5! ()

frankocry

Dlho som rozmýšľal či začať pozerať tento sci-fi seriálik, veď tá jedna alebo dve časti, čo som kedysi dávno videl v tv ma veľmi nepresvedčila, ale po odporúčaní známych som sa odvážil a môžem povedať, že som spravil dobre. Po zhliadnutí prvej epizódy som rozmýšľal nad tým, či ďalej pokračovať, čudné efekty, divný dej ma nejako neohúrili, ale pokračoval som. Dej začal byť zaujímavejší a efekty som si akosi nevšímal. Tie sa časom zlepšili a v aktuálnej siedmej sérií sú na výbornej úrovni a celý seriál je akýsi uveriteľnejší. A teraz už len čakám na každú novú časť ako malý Jožko na Vianoce. Doktor si ma získal svojím nadšením pre všetko nezvyčajné a jeho túžbu prísť všetkému na chlp. Niektoré epizódy boli super-geniálne, iné zasa poslabšie, ale tých horších bolo poskromnejšie. Veľmi mi vadila reinkarnácia Doctora. Každého nového som si najskôr nemohol obľúbiť a zo starým sa rozlúčiť. Famózna hudba v seriály si musí získať každého, kto nie je hluchý. Seriál môžem hodnotiť len najvyššími známkami a každému, kto sa nevie rozhodnúť dávam na vedomie nech sa nebojí a začne sledovať, pretože Doctor Who je nezabudnuteľný seriál plný cestovania, objavovania nových vecí, napätia a to najhlavnejšie, že Doctor tam niekde je, dáva nafrak niktošom a pomáha tým, ktorí potrebujú jeho pomoc. ()

Adom

1. Séria (70%): Môjho názoru najslabšia, Christopher Eccleston nebol zlý ale chýbala mi tam nejaká akcia, nejaké väčšia myšlienka. Možno to spôsobili nie ešte tak dobré efekty ako v ďalších sériach. 2. Séria (78%): Nástupom Davida Tennanta som sa obával, že sa to ešte zhorší, no našťastie som nemal pravdu a moje obavy sa nevyplnili. David Tennant tomu pridal to, čo mi v 1. Sérii chýbalo, síce som ešte nebol úplne spokojný ale začalo to naberať obrátky. 3. Séria (90%): Davida Tennanta som si obľúbil, nové postavy, nové kvalitné príbehy. 4. Séria (90%): Ou Yeah, prskám a mám nový obľúbený seriál, super herecké výkony, napätie, atmosféra, a bum do toho musí David Tennant skončiť a nechať sa nahradiť. 5. Séria (95%): Náhradou Mattom Smithom som si nebol istý, ale bol to jasný pokrok pre seriál. Veľmi výrazne sa zlepšili efekty, efekty hodné filmu a nie seriálu. Nový doktorovi nepriatelia, ktorých sa tvorcovia sa nebáli úplne premakať. Síce si nie som istý, či som bol viac spokojný s Davidom alebo s Mattom ale ako nastúpil na scénu Matt tak sa kvality seriálu výrazne zlepšili, už sa tu nenájde ani zbytočne natiahnutá časť. 6. Séria (95%): Dobrá ako 5. Rád by som vám vyspoiloval celý príbeh ale nechcem. Preto sa tu nesnažím nič opisovať. Verdikt: Prvé 2 série neboli to správne kafé. Ak sa dostanete na 3. sériu môžte si byť istý, že vás to chytí a nepustí. Od 5 sa dočkáte premakaných efektov a neskutočne prepracovaných príbehov. ()

matryagy

Důkaz že i seriály,které se točí několik dekád nemusí být na úrovni Tak jde čas.A pokaždé když se můj milovaný hlavní hrdina změní na nového (kterého cca půl dílu nenávidím) se seriál změní v dobrém slova smyslu.Osobně doporučuji verze v originálním znění.Jen se připravte,že Doctor vás pohltí,zabaví a nedokážete s ním přestat dokud nebudete mít za sebou i poslední díl.Jdu vyhlížet kluka s modrou budkou. ()

Althreya

Zacalo to ako kazde moje tazenie sci fi svetom. Videla som par utrzkov a povedala som si toto asi pre mna nebude. Nema to pulzove motory a ani to tajomne nehuci. Moj prvy doktor bol deviatka Ecleston a jeho seriozne pozy a viete co? He was fantastic :) a potom prisiel Tennant a to teda len bola jazda. Serial nema perfektnu grafiku a niekedy sa treba trosku pousmiat nad jednoduchostou serialovych barliciek ale to co david predvadzal na obrazovke mi zobralo dych. Prezivala som kazdy jedinecny moment, kazdu epizodu. Necakala som ze ma to tak zatiahne. Navyse hudba je spradena s postavamy a dotvara perfekne ladenu kompoziciu. Teda aspon na mna to zaberalo. Romantika krutost smutok hnev pomsta radost vsetko tam je. Navrat The Master ako uhlavneho nepriatela... Navrat Rose a stastny koniec... Navrat Galifrey to ma dostalo uplne. A potom David odisiel a ja som nevedela co dalej a ako to bude pokracovat. Tazko sa mi zvykalo na dalsiu tvar ale o tom tento serial je. Prisiel Matt the mad man in the box. S detinskym spravanim maciatka ktore pri skoku na policku spadlo ale tvari sa ze to tak malo byt. A samozrejme zmena hlavneho scenaristu. Nenavideny milovany Moffat a jeho novinky. No pre mna to vsetko super zapada aj zmeny aj uzasne epizody previazane a hlboke. A ta najvacsia zmena nas este len caka... Blizi sa 50 vyrocie a navrat viacerych doktorov. Prisla som na to ze tento serial nema sice pulzove motory ale ma impodujucu hviezdu ako pohon a viete co? Aj TARDIS temne huci. Prepadla som tomuto fenomenu naplno a som 100 percentny Whovian :) Dokonca vlastnim repliku TARDIS aj so zvukovimi efektami :P Darcek na Valentina :P Takze sa odo mna ani nedalo nic ine ako 100 percentne hodnotenie cakat ()

Isognomostom

17.8.2013 - Vždy jsem si myslela, že nejkladnější a nejlidštější filmovou postavou je doktor Hawkey Pierce z MASH 4077, ale tenhle Doktor z Gallifrey se dvěma srdci mu zdárně přišlápnul paty... Každé "I am sorry. I am so sorry." bylo tak opravdové a tak soucitné, že se to často nevidí a neslyší (originál absolutně nezbytný!). Scénáristům i pánům Ecclestonovi a Tennantovi můj velký obdiv. První čtyři série = velká jízda napříč prostorem, časem a emocemi... Brilliant! David Tennant podal vskutku fantastický výkon, že si raději dám pořádnou pauzu před dalšími sériemi, abych dalšímu Doktorovi mohla dát vůbec nějakou šanci. VALE DECEM! 4.9.2013 - Po deseti dnech od předchozího komentáře jsem zkusmo nahlédla do páté série (abych zkontrolovala kvalitu materiálu) a Matt Smith mě jako "Jedenáctka" začal ohromně bavit přesně ve chvíli, kdy si naprosto samozřejmě namáčel rybí prsty do pudinku (spoiler). Neuvěřitelné, jak může být jedna postava naprosto soudržná a přitom rozmanitě rozdílná - jednoduše okouzlující... Série 5-7 jsem zhltla během necelých dvou týdnů a stal se ze mě nadšený Whovian. ;-) P.P.S. Máte-li možnost výběru mezi originálem s titulkami a českým dabingem, tak opravdu doporučuju originál - právě v ČT běží dabovaná verze a nemá to ten šmrnc... Oblíbená pasáž: "Ani jednou nezvedl hlas. To bylo to nejhorší. Vztek Pána Času. A pak jsme zjistili proč. Proč tenhle Doktor, který bojoval s bohy a démony, před námi utíkal a skrýval se. To byl shovívavý." ()

GilmyHagrid

Když jsem viděl poslední díl první série, věděl jsem, že to bude další překážka mezi mnou a sociálním životem normálního člověka, ale došlo mi, že je mi to fuk. Na rozdíl od ostatních mohu totiž prožít cestování v čase a prostoru, vidět hvězdy, potkat mimozemšťany a jednoho neobyčejného doktora. Ano, anglický dabing je lepší, ale po strhnutí dějem už to popravdě nikoho moc nezajímá. Vtipné scény se střídají s těmi smutnými, které se zvrhnou do akce a dobrodružství, při němž jeden prostě jen sedí přilepený k obrazovce a čeká, co bude dál. A po konci dílu hledá, kde sehnat ten další. Seriál je zajímavý, neobvyklý, scénáriské stále srší novými a neotřepanými nápady, jak "poznamenat" generaci a přetvořit ji ku obrazu svému. :-) Já jsem nadšený a vřele doporučuji. **** Plus má obvyklá poznámka k hudbě - velice dobrá. Silná i jemná když je potřeba, special thanks to Official BBC Orchestra of Wales. ()

kazimirovic

tohle jsem několikrát minul, viděl jsem kdysi v TV párkrát nějaký směšný roboty (kyberlidi), nebo jiný jezdící homole jak vystřižený z filmů padesátých let (daleky), naprosto out triky, jednim slovem tragédie. Chyběli jen neviditelný alieni vysávající mozky. ...Nojono... Po letech... jednou jsem takhle neměl rozkoukanej žádnej seriál, tak jsem (aniž bych věděl o co go) zkusil první díl Doktora Who. Hm, nic moc. Laciný, divný, herci svérázní, ztřeštění. Tak jsem dal ještě jeden díl, jestli se to nezlepší, a ono ne. Tak jsem pro zajímavost skouknul první sérii, jestli to pokračuje furt stejně, a ono jo, furt stejný. No říkám si, dám tomu ještě šanci, tak jsem skouknul druhou sérii, a když jsem šel spát ve 01:20, tak si povídám, jestli voni mě, ten Doktor s Rose, náhodou nedostali jak malýho kluka?! A vono jo.,, i slzu jsem při loučení s Rose zamáčknul. Poníženě lezu k Doktorovi po kolenou a přiznávám, chci víc, je to sice pořád nějak jiný/divný, ale geniálně, ... a je to návykový, jdu si šlehnout další sérii :) ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner