24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

decouble

1. série - 4*, hodně dobrý rozjezd. 2.série - 5*, pro mě zatím nejlepší sezona (jedinou menší vadou na kráse je dějová linie Kim Baureové). 3. série - 4,5*, místy trochu překombinované, ale stále skvělé. Skvělá poslední minuta. 4. série - 4*, první tři čtvrtiny téhle série se mi zdálo, že tvůrcům pomalu dochází dech (připadalo mi to jenom dobré), ale poslední čtvrtina je opravdu famózní - takový spletenec komplikací si z žádné jiné série nepamatuju. 5. série - 4*, i když se jedná ze scénáristického hlediska o velmi napínavou sezónu, která si v některých aspektech bere z předchozích sérií to nejlepší, nemůžu se ubránit pocitu, že seriálový koncept a stejně tak postava Jacka Bauera jsou téměř do poslední kapky vyčerpány. ()

L_O_U_S

Pro mě průměrný až lepší seriál, který na komerčních televizích odstartoval éru "seriálových megahitů". Zvláštní je, že zvrat v ději přijde vždy v celou hodinu. Ale nápad je to originální, o tom žádná. (44.) ()

Derek

1. seria: 4*, 2. seria: 5*, 3. seria: 4*, 4. seria 5*, 5. seria 5*, 6. seria: 4*, 7. seria 4*, 8. seria: 5*... jack bauer mi bude chybat.. ()

FilmFan24

Kiefer Sutherland JE Jack Bauer! Seriál má přímo vražedné tempo od první části. Sledovali jsme z DVD pomalu v kuse. To byla jízda! 1. den: 5*/ 2. den: 4*/ 3. den: 5*/ 4. den: 5*/ 5.den: 5*/ 6.den: 3,5*/ 7.řada: ?/ 8.den: ?/ 9.den: těším se! ()

Colonist

Čtyřiadvacítka byla první. První ze seriálů v dechberoucím tempu, kterých je dnes plno (Lost, Prison Break,...). Čas utíká a my sledujeme strhující děj. Věci jako "čas tak úplně nesedí" nebo "v reálu by to takhle nešlo" se musí ignorovat, vždyť je to jen seriál. Právě díky stylu jednoho dne je tento seriál zajímavý. Ale nejen kvůli tomu, zejména pro tu opravdu dobrou akci a napětí. Tvůrci si dokáží poradit jak s politickým thrillerem, tak i se strhující akcí. Vše je natočeno ve filmovém stylu a nic nepůsobí seriálovsky lacině. Občas je dost věcí přehnaných, ale ke každému seriálu se musí přistupovat s nadhledem. Mnoho herců dostane roli nejprve v nějakém seriálu, a pak se vyšvihne do světa filmů, kde naplno předvedou své kvality. U Kiefera Sutherlanda je to úplně naopak. Filmový herec, který nakonec najde svou životní roli v seriálu. Jako Jack Bauer je vážně vynikající. Herecké obsazení je povedené i u ostatních postav, ať už se jedná o agenty, prezidenty nebo hlavní záporáky. Kvalita s novými sériemi stále stoupá, ačkoliv šestá řada byla už takovou podivnou splácaninou, ale třeba se tvůrci v sedmé řadě oklepou...Škoda, že u nás tomuto seriálu nikdy TV Nova nedala takový prostor, jaký by si zasloužil. Spíš mnoho českých diváků svým pitomým vysílacím časem a nepovedenou reklamní kampaní odradila, neboť tento seriál si zaslouží mnohem vyšší hodnocení než jen okolo 72%. ()

willow666

Viděla jsem tři série a přes sestupnou tendenci je to pořád jeden z nejnapínavějších seriálů, co jsem kdy viděla. ()

Had6

Moc mě to nechytlo. Nápad to sice nebyl zlý, ale i tak to nevybočilo z průměru akčních seriálů, kterých je v televizi víc než dost. Tím už vůbec nemluvím o druhé či třetí sérii, které byly prostě hrozné... ()

ilemas

Naprostá bomba, jedna série lepší než druhá. Neskutečně napínavý, plný nečekaných zvratů. Kiefer Sutherland získal za tuhle roli Zlatý glóbus. Ostatní herci jsou také moc dobře vybraní o záporácích nemluvě. Z bratrů Salazarových šel opravdu strach, řekl bych nejhoší záporaci co jsem viděl. Ani u Vetřelce jsem se tak nebál jak tady. Stačí jen jejich nevyzpytatelný pohled a už nedýcháte. Nejste si jisti, co ti psychopati udělají v další vteřině. Nevím co dodat, jsem naprosto unešenej. Nejlepší seriál všech dob, nenudím se ani vteřinu. Po závěrečné osmé řadě, která byla asi nejlepší, musím znovu potvrdit, že lepší seriál už asi nebude. Nechápu, proč nechtějí v seriálu pokračovat, když osmá řada získala 6 nominací na cenu Emmy a K.S. chce dál točit. Zrovna v tom nejlepším, když by Bauerovi mohlo jít o rodinu. Prý kvůli nízké sledovanosti, čemuž naprosto nevěřím. Spíš je to někomu nepohodlné. 1. sezóna shlédnuta na Nově, zbytek na dvd v originálním znění někdy i 10 hodin v kuse, pak to má ty správné grády. ()

BoredSeal

Jeden z nejlepších TV seriálů vůbec. První série teprve rozjíždí styl, ale od druhé série jsem se nadchnul a kvalita s každou další sérií stoupala až k ultimátní páté sérii. Scénáristi musí byt vážně šílenci, takhle šponovat epizody, až člověk musí ponocovat u DVDčka, aby viděl další díly až do ranních hodin. Šestá série už kvalitou nepřekvapila, sedmá byla poměrně suchá, ale závěrečná osmá je tak kacířská adrenalinová záležitost, že pětihvězdičkové hodnocení s čistým svědomím nechávám. Na tomhle projektu se Kiefer Sutherland zaslouženě zviditelnil a často mu sekundovali výborní méně nebo více známí herci. ()

SonG

I když jsem viděl jen pouze dvě série, musím říci, že jsem byl velmi mile překvapen....Seriál má spád, dobrý příběh a žádné hloupé dialogy, jak tomu bývá často zvykem.....Bavil jsem se královky, a tak dávám královské ocenění...5* ()

Katarine

Ale jo, večery s "Dvacetčtyřkou" mě baví. Seriál jsem si dost oblíbila, ale asi bych si ho nedokázala představit bez výborného Kiefera Sutherlanda alias Jacka Bauera. No ale dle mého názoru byla 1. řada asi nejlepší a nepřekonatelná. Docela se mi líbí i ta 4., která právě běží. No, uvidím, jaké budou ty další. Ale popravdě mě aspoň nové řady nepřestávají bavit, tak jak je to u slavných Ztracených. ()

Jufonka

40%... Moc jsem nepochopila, jak všichni tenhle seriál vynášeli do nebes a byli schopni se bavit X hodin o každý epizodě... ANo, přiznávám, že je oroginální ta myšlenky s reálným časem. Jenže to je asi tak jediný, co mě na seriálu zaujalo.Jinak mi to přišlo naprosto obyčejný, nudný. ()

Maddlis

Jack Bauer je prostě frajer. Opět jsem se přistihl u toho, jak vždycky, když mu někdo křivdí, si v duchu říkám: "Počkej, ty debile, on ti to ještě natře!" Opravdu životní role Kiefera Sutherlanda, výborné vedlejší postavy (už nevím jaká to byla řada, ale opravdu jsem uronil slzu, když musel Jack kvuli teroristum zabít Ryana Chapella-nejdřív otravný chlápek z divize, ale jak mi ho potom bylo líto!).Vůbec mi nepřijde, že by příběh někdy ztrácel grády, a navíc všechna ta perfektně dokreslující hudba, perfektně natočeno, prostě paráda. ()

Martin741

Jestvuju serialy z nemocnice, kriminalistickeho prostredia......no a tento je z oddelenia CTU - Counter Terrorist Unit. A prekvapivo sa na to dalo pozerat. Vzdy sa nieco naslo : napinave scenky, drsne scenky, dejove zvraty ..... 69 % ()

raptorrr

Doufám, že nebudu muset ubírat... O pět sezón později - ne, myslím, že ubírat se nebude :-) Na tomhle seriálu jsem totálně závislý, zápletka se sice stává chvílemi mírně předvídatelnou, ale to je asi daň za to, že seriál již běží tak dlouho. A navíc je to kompenzováno skvělou atmosférou a báječnými postavami, z nichž žádná si nemůže být jistá životem (viz první díl páté série, to je fakt maso :-)) ()

Vojťas

Tak po 8. sezóně a filmu 24: Redemption se musíme s Jackem rozloučit. Za TOP sérii považuji 4., i když to je těžké určit a Jack nám v každé sezóně ukázal, jak se dokáže se vším vypořádat! Teď už se jen těšme na zakončující film, který by se snad měl začít brzy natáčet! ()

O´Neill

Dnešním dnem, 26.5.2010 v 23:30 bylo zakončeno perfektních 9 let skvělého Jacka Bauera a jeho 24 Hodin. Tak jak mi bylo hrozně před několika lety při konci SG-1, poté další rána o pár let později v podobě Atlantisu...teď končí toto. Budeš mi chybět Jacku, farewell...PRVNÍ ŘADA / PRVNÍ DEN; ***** (spoiler od půlky příspěvku) - Atentát na Davida Palmera. Začátek této první série nebyl nijak oslnivý, a pár slabších dílů tady bylo. Postupem času však díl co díl sílíl a sílíl, a atmosféra byla jednoduše perfektní. Co se konce týče, viděl jsem jak klasický konec, tak i alternativní. Nedokážu určiit který z nich je lepší, jelikož jsou oba reálné. Avšak co se Niny týče, vzhledem k tomu jaká ve skutečnosti byla, se konec dá pochopit. Nezapomínejme, že dostala rozkaz, zahladit všechny stopy co ji spojují s Německem - když ale k ní přišla Teri, Nina řekla že se bavila s Frankfurtskou divizi. DRUHÁ ŘADA / DRUHÝ DEN; ***** (spoiler od půlky příspěvku) - Jaderná bomba v LA. Začátek série byl obdobně jako u první trošku pomalejší, ale narozdíl od první série, se to tady rozjelo po prakticky třech-čtyřech dílech. Úplně největší rozjezd nastává zhruba od půlky, spíše tak nějak 10. dílu. Pak již seriálu není téměř co vytknout. Co se konce týče - George Masona zakončili skvěle, a i když nebyl čas za ty dvě série ho nějak představit, na konci ukázali že to byla skvělá postava. „Tak co se děje příteli?“ „No, věc se má takhle: buď mě vyhoďte, nebo vypadněte z mé židle.“ TŘETÍ ŘADA / TŘETÍ DEN; ***** ; - první část se zabývá bratry Salazarovými, kteří chystají nakoupit velké množšství viru. Druhá část se věnuje na samotné nalezení viru. To co se nedařilo u prvních dvou sériich, se zde podařilo na jedničku. Ano, mluvím o pomalejším startu. Ten ve třetí sérii zcela vymizel, a ihned od prvních dílů, se jedná o dokonalou podívanou. Jak jsem řekl v úvodu, celá série je rozdělené na dvě části, první zatknutí Salazarů s virem, druhá část potom o nalezení samotného viru. V téhle sérii nemám absolutně co vytknout; škoda jen konce Ryana Chappellea, který sice byl od první série hodně nevraživý, ale čím dál více se z něj začala stávat ne přímo sympatická postava, ale rozhodně chápající. A když bylo třeba dokázal překročit hranice. ČTVRTÁ ŘADA / ČTVRTÝ DEN; ***** ; - První část se zabývá vysvobozením ministra obrany, a zastavení přetížení elektráren. Druhá část se snaží hlavního aktora zastavit a přitom zjistí další hrozbu - jaderná střela. Čtvrté sérii nemohu absolutně nic vytknout. Stejně jako u třetí série se již nekoná pomalejší začátek jako u prvních dvou sérií, ale okamžitý rozjezd. Obě části této série jsou perfektní, akčnostně je ta druhá část ještě lepší. Cameo Davida Palmera potěší, a na konci zároveň vidíme že je to jedna z nejcharakteristějších postav z celé 24ky. A Logan pro změnu ukazuje, že je opravdu bezcharakterní. PÁTÁ ŘADA / PÁTÝ DEN; ***** Nebezpečí nerového plynu VX Další povedená série! Když jsem přátelům doporučoval 24 Hodin, vždy jsem řekl jestli vás nechytlá první série, jděte na druhou. A pokud ani druhá, běžte na třetí, a od té vás to zaručeně začně baviti. Protože to tak skutečně je. 24ka je klenot, který se série co série zlepšuje a zlepšuje. A pátá řada není vyjímkou. ŠESTÁ ŘADA / ŠESTÝ DEN; ***** Nebezpečí bombových atentátu od Muslimu (Fayed). Dokonalý příklad toho, že ono slavné motto my své lidi neopouštíme asi není tak úplně pravdivé. Wayne Palmer byl dobrý prezident, na Davida však neměl. Nechal Jacka hnít v Čínském vězení dva roky, a pak jej ještě využil. Samotný děj šesté série byl namáknutý, rozjezd byl suprový, a vsuvka více politických keců mě vůbec nevadila, možná že jsem jí i uvítal. Fayed, Gredenko nebo Phillip Bauer aj. všichni byli perfektně zvoleni hlavní představitelé, a jejich výkon byl opravdu reálný. Cameo ex-prezidenta Logana nebylo taky k zahození. Závěrem snad jen tolik, že Bill Buchanan je další opravdu charismatickou postavou. SEDMÁ ŘADA / SEDMÝ DEN; ***** Generál Juma vyhrožuje Bílemu domu, že zaútočí pomocí smrtícího viru, pokud prezidentka nestáhne své vojáky z Afriky. Sedmá série byla jiná; hlavní změnou bylo větší zapojení politiky do celé série, a o něco méně akce. Neříkám, že to bylo na škodu, někdo to třeba ocení, ale já preferuji u 24ky akci, a politiku na minimum. Ale i přesto byla sedmička natolik dobrá, aby si zasloužila mé plné ohodnocení. Smrt Billa Buchanana byla smutná, jelikož jsem si ho za poslední série opravdu velice oblíbil, ale nadruhou stranu odešel se ctí. Naopak, to, že udělali z Tonyho záporaka, se mi když hlavně vezmu jeho chování v prvních sériich, moc nezdálo. OSMÁ ŘADA / OSMÝ DEN; ***** Podpis mírové smlouvy. Prvních pár dílů osmé série bylo pomalejších. Poté se to krásně rozjelo, a celá série nabrala tempo. Přelom pak nastává někdy od 18. dílů, kdy Jackovi zabili Renee a jde se pomstít. Takové grády jako v těhle posledních dílech jsem ještě v žádném seriálu, ani filmu neviděl. Konec byl skvělý, a když jsem četl závěrečné titulky "farewell Jack" ... bylo mi hrozně. FAREWELL & LONG LIVE Jack Bauer. () (méně) (více)

Aelita

Ve snaze přilákat diváka jsou filmoví PR manažeři schopni lhát, podvádět a klamat. Tento seriál je tomu zářným příkladem - místo avizované hodiny tu máme jen 42 minut, protože zbývajících 18 minut se agent Bauer dívá na reklamu, a divák ve výsledku místo 24 hodin v akci stráví třetinu doby v obchoďáku, kde zažívá akce zcela jiného druhu. Tento podvod je jediné, co mi zbylo v paměti z celého dne zabitého životního času, na konci kterého přišlo obyčejné divácké zklamání. Dalších 24 hodin bych již nerozdýchala. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)