24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Oňďo

l 1. séria » 85% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 90% l l 4. séria » 60% l l 5. séria » 80% l l 6. séria » 80% l l 7. séria » 85% l l 8. séria » 70% l ()

geimz

1. séria : 80% Tak týmto to všetko začalo. Jack je tu stále ešte (relatívne) mladý a nevyprofilovaný agent, ktorým sa stane až v neskorších sezónach, no napriek tomu tu nie je núdza o akciu, drámu a zvraty. Trocha to všetko podkopáva slabá linka s Teri a Kim, ktorým po 12 dieloch (po ich vyslobodení) tak trochu dojde zmysel v seriáli a tiež rodinné problémy u Palmerovcov nie sú zrovna silná stránka tejto série. Zvrat na konci s Ninou Myers tiež príde z prsta vycucaný, lebo nedával moc zmysel, no aspoň je postarané o nejaké to prekvapenie a hlavne krutý záver, ktorý dal tušiť, čo sa bude diať v neskorších sériách, keď bude 24 na vrchole. 2. séria : 80% A tak sľubne to odštartovalo. Druhú sériu zhadzuje až prehnané naťahovanie a konštruovanie deju z ničoho v posledných dieloch (začaté pár dielov po zneškodnení bomby). Bolo vidno, že scenáristi toho v rukáve okrem bomby pre túto sezónu moc nemajú, tak do toho zaplietli cyperskú nahrávku, nekonečné naťahovačky v politickej sfére a Kim. Ach, tá Kim. Keď som si v prvej sérii myslel, že je tak trochu zbytočná, tak tu som si len trhal vlasy. Scéna s pumou v lese len podškrtáva absurditu tejto postavy. Na 80% to ale napriek tomu stále je, vďaka adrenalínovým prvým možno 12 hodinám a samozrejme Jackovi, ktorému nikdy nedojde dych (možno až na tú zástavu srdca). A finále bol tentoraz naozaj nárez. 3. séria : 85% Tak konečne som sa dočkal plnotučnej série. Nie je to ešte celkom ono, zvlášť sa opäť pri konci série začínajú kopiť nezmysly a náhody, ale to sa už pri takomto 24 dielnom formáte dá očakávať. Prvá polovica s Hectorom a Ramonom je ale úžasná, divák neustále nevie, na čom je, zvraty sú na dennom poriadku a celý dej v Mexiku je veľmi napínavý. Bohužiaľ, tak ako aj v predchádzajúcich sériách, aj tu zhruba po 12 dieloch, keď konečne prebehne obchod s vírusom, sa tempo spomalí a my len čakáme, kým sa predstavia noví hráči. A keď sa aj predstavia, majú príšerný britský akcent. Každopádne nový záporák Saunders prinesie novú krv a všetko to napätie sa začína odznova, obzvlášť pasáže v hoteli a s Ryanom Chapellom sú ohromné. Po konci mi ale prišla jeho motivácia veľmi chabá a nedovysvetlená (zase tu zaplietať Kosovo nebolo najšťastnejšie riešenie) a jeho rozhodnutie zabiť milióny ľudí len kvôli tomu, že bol ako britský agent zabudnutý na misii je naozaj prinajmenšom nedôveryhodné. A - skoro by som zabudol - zbytočná, zbytočná Kim, ktorá teraz ako pracovník CTU pôsobila len smiešne. 4. séria : 90% Výborná séria. Tentoraz bez výrazných hluchých miest (a bez Kim, chváľme Boha!) a s hlavným záporákom, ktorého poznáme už skoro od začiatku (namiesto toho neustáleho obmieňania v predošlých sériách). Zo začiatku mi vadili nové postavy a absencia starých, no počas série sa na nové dalo zvyknúť a staré sa priebežne vracali. Naviac vedľajšia linka s rodibou Arazovcov nepôsobí ako taký evidentný filler ako v predchádzajúcich sériách, ale je skutočne zaujímavá. Habib Marwan je naviac solídny bad guy a dokáže celú sériu utiahnuť - a uniesť Hellera, ohroziť jaderné elektrárne, zostreliť Air Force One a odpáliť raketu na L.A. Záverečné šachy s čínskym veľvyslanectvom ešte aj priniesli nejaké zaujímavé situácie pre Jacka a jeho fingovaná smrť na konci pekne odštartovala piatu sériu. Logické chyby, tým sa 24 nevyhne, aj vďaka dĺžke série, aj vďaka občas stupídnemu scenáru, ale človek sa s takým niečím pri tomto seriáli naučí žiť (aj keď za občasného šklbania vlasov). 5. séria : 90% Najlepšia séria za mnou. Áno, pár obligátnych absurdných momentov (Jack pristáva s komerčným lietadlom na ďialnici) ale v globále ide o najsilnejšiu sériu. Seriál už sám seba prekonať nikdy nedokázal, veď odhalenie prezidenta ako úhlavného nepriateľa sa ani prekonať už nedá. Plus ohromný štart s odstránením Palmera a Michelle v prvých 10 minútach, Tonyho (ehm) v ďalších dieloch. Radšej skončím na vrchole a do posledných 3 sérií sa už znova nepustím, pretože kvalita už ide len a len dole. () (méně) (více)

Mikino00

Tak první série se mi hodně líbila, akce napětí, unikátní formát, divák se není ničím jist, občas to zajde do krajního extrému a některé postavy jsou extrémně nesnesitelné (Bauerova manželka nebo syn Palmera). Linie se zabijáky a únosem byla solidní, Palmerova linie začala být zajímavá až po propojení obou příběhů. Druhá řada se rozjíždí velice pomalu a pocit mírné infantilnosti či trapnosti vyprchá kolem sedmého dílu, zápletka není zrovna šťastně zvolená (hlavně ta kolem Kim je velkým náporem na nervy), ale Bauer opět neohroženě zachraňuje USA a na Elishu se dobře dívá, takže spokojenost převládá. Třetí řada zklame svou první půlkou v Mexiku a naopak se slušně rozjede druhou částí s teroristy. Škoda jen, že scénáristům uniklo spousta detailů (Jackova závislost v druhé půlce naprosto zmizela, terorista hodlá vypustit virus v místě kde studuje jeho dcera, i přesto, že je jedinou osobou na které mu záleží atd.). Docela mi začíná jít Bauer na nervy svou kompletní bezohledností. Třetí řada zatím nejslabší. Za to řada čtvrtá je skvělá, má neskutečný spád, napětí a neustále se něco děje, Jack to rozjel ve velkém a teroristé rozhodně nezaostávají. Skvěle je včelěn návrat postav z minulých sérií i mnoho linek spojených dohromady. Série pátá je notně slabší, překombinovaná, v půlce ztrácí dech, necitlivě odrovná oblíbené postavy, celé spiknutí je překombinované, nad vodou to drží jen Jack s Chloe. Šestá série má raketový nástup, plný explozí, mrtvých a napětí, pak začíná chřadnout a poněkud uměle se natahuje, eskaluje pak až na konci. Zase to táhne Bauer společně se známými tvářemi, nováčci moc nezapadli. Sedmá řada začala skvěle nové prostředí, nové role, nové postavy, celou polovinu série mě držela zvědavost, co bude dál, v druhé půlce však již násilné eskalace i zvraty viděné v tomto seriálu již několikrát dost sráželi celkový dojem. Povedly se postavy jako René či nový Tony, naopak příšerná byla prezidentka s celou svou rodinou. Pokud se podívám na celou sérii, tak zajímavá byla pouze linie Baeura, všechny boční linie vedlejších postav nestály za nic. Osmá série je s přehledem nejhorší. Jen recykluje dokola to samé,nepřekvapí, omlazení i návraty starých známých příběhu silně nesedí a do doby než se Jack zdravě naštve a začne se mstít, nestojí díly za nic, až od tohoto okamžiku se konečně něco děje a nastupuje taková 24 jaká má být. Devátou sérii jsem paradoxně začal a komentář k ní je v příslušném profilu, musím ale říci, že kdybych se na podíval znova, mé nadšené by asi opadlo, protože zase jede podle zajeté šablony (zrádce uvnitř, vražda blízké postavy nastartuje odvetu apod). ()

Movie Gourmet

Tři hvězdičky jsou na tento seriál moc, proto měním na 2. Nijak mě to nezaujalo, je to příliš americké, nereálné a neodpovídá to reálnému času, tak jak slibovali. Verdikt: * a 60 %. ()

mira007

Si pamatuju, že při premiéře nějakej nadšenec psal do Volejte řediteli Železnému, jak ti tvůrci to mají vymakaný, že každý díl tohoto legendárního  krimi thrilleru trvá opravdu hodinu .. ikdyž teda s reklamama. Ovšem já jako malý detektiv jsem věděl, že to je nereálný kolik toho ten Jack Bauer v podání Sutherlanda stihne narajzovat po L.A., protože podle mne by jednou vyjel autem a diváci by čtyři díly v hlavním vysílacím čase sledovali jak trčí v nějaký dopravní zácpě. Nápad to mělo ale osm sérií? ()

maty39

1. série --------- Jack se snaží zabránit teroristům zabít kandidáta na presidenta Davida Palmera a zachránit svou unesenou rodinu. Slušná série. Ve 2. sérii --------- nám Jack přitvrdí a hned se na to dobře kouká. Najít atomovku a zabránit válce si vyžádá i nějaké to mučeníčko. 3. série --------- Jackovi zase dá zabrat, když se objeví Jackovy hříchy z minulosti a snaží se vyhladit USA pomocí viru.Jack je stejnej tvrďák jako ve 2. sérii. 4. série --------- se mě osobně velmi líbila. Konečně se nezajímáme o problémy ostatních (president Palmer, Kim apod.), ale celý děj se soustředí na Jacka a jeho pátrání po ovladači a kódech (kdo viděl zná). 5. serie -------- Začátek je nářez. Pak to ale trochu upadne. Celkově je ale pátá série stále slušná. 6. serie -------- Trošku slabší série. Vše už jsme tak nějak viděli v předchozích dílech a není to taková zábava jakou by jsme čekali. Nejzbytečnější serie. 7. serie -------- Tato serie svou strukturou připomíná videohru. Několik levelů a na konci je vždy jeden bídák, který musí být zlikvidován. Od poskoků s Jack propracovává k mužům v pozadí. Celkově to působí jako několi oddělených epizod, ale díky tomu se zvedla zábavnost sedmé série. Žádné natahování děje, vše se vyřeší v několika dílech a jede se dál. A narozdíl od předchozí série se více střílí. --------- Seriál 24 hodin patří k tomu nejlepšímu z TV tvorby. Postava Jacka Bauera je opravdu obdivuhodná a nelze ji než "žrát". Seriál trpí svojí délkou v poměru na množství řešených problémů a tak se tvůrci soustředí i na jiné postavy a prolínají jejich příběh s hlavním dějem. Obvzvláštně trapná je Kim ve 2. sérii (ale sluší jí to v tom tílku ;-))) ()

kecinzer

Z počátku jsem od tohoto seriálu nečekal žádné zázraky, avšak již po prvním díle mě úplně pohltil. Nikdy jsem netušil, jak může být TV seriál napínavý. Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec! Nerozumím tomu, jak může mít v tuto chvíli pouze 73% :(. ()

Strike

První série mě nezaujala a na druhou jsem se začal dívat tak od 15. dílu a bylo to super. Škoda jen, že to musím mít 24. dílu, některé zápletky byly trochu navíc. ()

Geller

První série-4 hvězdy, Druhá a Třetí- plný počet. Pro mě naprosto neuvěřitelně skvělý seriál, který mě udržel v napětí a nedovolil usnou ani v těch nejpozdnějších hodinách kam ho Nova ,,uklidila´´ pro malou sledovanost. V první sérii až příliš moc nečekaných a málo uvěřitelných zvratů, které v dalších dvou sériích už příliž nevidíme. Neuvěřitelně citově silný a drsný počin, který si mě získal. ()

Vronsky

Mohutný hype rozhodně nesliboval Clancyho po desáté večerní a pošmourná okénka třetího tisíciletí s chladnou časomírou, jež tvoří neviděný vrchol zámořské originality a jádro americké renesance napínavé story. Zelenomodrá hi-tech skořápka skrývá kvarteto dějových linek, zradu v každé podobě a Jacka Bauera jako středobod veškerého dění, který zásluhou Keifera Sutherlanda neztratil na cestě mezi papírem a obrazovkou lidský rozměr. I když terorismem udávané tempo nedovoluje paměti možnost na dlouhé ohlédnutí, mimo oblast soucitného zapomnění zůstane několik klišoidních berlí jinak ohromující stavby. Celá Čtyřiadvacítka však zůstává realizovaným snem jak Sutherlandovy "nahoru dolů" kariéry, tak zejména přáním netuctového diváka, jemuž likvidace poloviny komparsistů z United States na díl zvedá žaludek. ()

rsimonyi

Výborný napínavý seriál , kde se celá sezóna odehrává vždy během 24 hodin. Dobře vymyšlené, strhující, plné zvratů. Jenom škoda,že u nás se vysílali zatím jen 3 řady (i když jich je v roce 2007 již 6) a to velmi pozdě večer. Opravdu zajímavý akční krimi seriál. ()

Greg25

Hm, asi jsem se zapomněla někoho zeptat, čím je tenhle seriál tak vyjímečný, až na to odtikávání budíku, pardon, hodin. Napětí se opravdu dalo krájet hlavně z myšlenek, kdy, že to skončí to utrpení, nikoliv však Kiefra Sutherlanda, ale diváka. Pro mě osobně je to druhá Kobra 11 promíchaná s napětím Jamese Bonda, ale mělo to odpočítávání hodin (opravdu světoborný nápad v oblasti napětí), čímž se od bratříčků odlišuje. Tohle je přesně ten typ seriálu o kterém jedni budou tvrdit to co já - a to, že tenhle seriál je naprosto tuctový, jako většina amerických seriálu (a pardon to srovnání s Kobrou bylo asi až moc drastické) a ti druzí budou říkat, že je to jeden z nej. seriálu jejich života. Ať tak, nebo tak mé hodnocení je 60% za první sérii, s tím, že ostatní vidět nehodlám. ()

Paul_cz

GENIÁLNÍ!! Po druhé teď sjíždím celou 24 od začátku, jsem u konce první sezóny (poprvé jsem viděl prvních 6 řad před rokem a půl) a opět jsem z toho na větvi.Nejlepší thriller co byl kdy napsán a natočen, Jack Bauer je bůh a scénáristi jsou prostě machři. Ikdyž, jo, je pravda, že jim v šestý řadě trochu došly nápady (jakkoliv to byl furt nářez).Ale prvních 5 řad je prostě ultimátní TV, a kdo tohle s předsudky odsuzuje, je u mě ignorant. ()

wampire23

Seriál 24 je naozaj jedným z najlepších seriálov všetkých čias. Napätie sa počas sérií krásne stupňuje, pravý protivník sa pomaly ukazuje a nie vždy najlepší koniec sa blíži. Je vidno, že každou ďalšou sériou sa kvalita zlepšuje, akcia je svižnejšia. Kiefer Sutherland sa pre úlohu Jacka Bauera narodil. Neviem si na jeho mieste predstaviť nikoho iného. Jack Bauer rulezzz :D ()

Maryinka

U nás dost nedoceněný seriál. Samozřejmě, nejlepší seriál všech dob to není a i on má své mouchy (občasné chyby v logice, přehnaný "amerikanismus" a slabší šestou sérii). Za svou originalitu, napínavost a děj plný zvratů si ale podle mě alespoň 4* zaslouží. Nezapomenu na doby, kdy jsme se s mamkou těšily na každý díl a hystericky jej prožívaly. Jednou to začnete sledovat a nemůžete přestat, neskutečně to vtáhne do děje. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)