24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

MMR

Velice napínavý seriál, který mě dostal hned v úvodní epizodě. Velice zajímavý a originální námět, plno napínavých akcí, nesmrtelný Jack Bauer. To vše k tomuto seriálu patří. Jsem moc rád, že jsem tento seriál poznal, protože nejsem příznivcem tohoto žánru. Viděl jsem zatím pouze prvních 5 řad. Mou nejoblíbenější řadou je 5.řada a nejméně se mi líbila 2.řada. Fascinuje mě, jak Jack Bauer kašle na zákon a nařízení, jak zlikviduje bandu teroristů úplně sám, zneškodní bombu, jak dokáže zadržet dech na pár minut, je rychlý jak blesk (z pouště zpátky do města za půl hodiny - obdivuhodný výkon, jen tak dál). ()

sepp

Naprosto obycejny serial s naprosto obycejnou zapletkou. Je hezke, kolik lidi se nechalo zmasirovat reklamni kampani o uspesich a kritikach tohoto serialu. Myslence nelze uprit originalitu, ale zapletka i provedeni jsou prumerne. ()

-bad-mad-wolf-

Unylá, na "originálním" nápadu stojící série, která mi v hlavě s každým dalším dílem více a více nafukovala obrovský otazník. Nadšení mas, které se bouřlivě vrhly po prestižním "nonstop" seriálu, mi taky jaksi uniká. Velkoryse přeceněná věc. Dvě hvězdičky patří první sérii, po úsměvném nápadu se sériemi dalšími bych musel klesnout na jedinou. Mimochodem, s autentičností a časovou realitou si i přes avizovanou formu vyprávění viditelně nikdo hlavu nelámal. Není tu nic. Prostě nic. ()

Molly

24 je bezesporu jeden z nejoriginálnějších a nejdramatičtějších seriálů a Kiefer Sutherland tu jen potvrdil své herecké kvality. Jistě, bylo tu pár nevychytaných drobností, každá další série je o chlup horší, ale pořád je to nervák, navíc zatraceně cool:-) ()

Jamal

Je pravda, že měto nějak moc nevzalo, i když konečně něco nového. Že seriál plyne po každé vteřině, jak ji můžeme pocítit i my diváci. Takže žádné drastické přeskakování, jak máme možnost vidět v některých filmech. ()

ajuska

Prvních pár dílů bylo zajímavých, pak se to ale začalo opakovat a mě tím pádem nudit (nejspíš proto už na mě žádný z následných zvratů nezapůsobil ani zdaleka tak, jak asi měl). ()

Jacinda

Neumím si představit Kiefera bez hlasu Ivana Trojana. A 24hodin nám nabídne opravdu hodně co se týče dabingu. Tenhle seriál je ale na mě místy moc brutální...pozn. po třetí řadě to měli ufiknout, když ne dřív ()

Jhershaw

1. SÉRIE: Tak jsem to již viděl celé a mohu s klidným svědomím hodnotit. ____ Po 12 dílech jsem si myslel toto: Dosud mě nic nepřesvědčilo, že to je nejlepší seriál všech dob, ani náhodou. Ale přesto - na to, že to je TV seriál, to je velmi dobré. Napínavé, vzrušující, plné zvratů. Jak den postupuje, je neustále těžší čekat na další díly. Mile mě překvapilo, že už se nehraje tolik na efekt a s většinou zápletek a zvratů jsem spokojený. Sem tam kazí dojem logické chyby. ___A co se týka proklamovaného reálného času: To spočívá především v tom, že když osoba A telefonuje osobě B, vidíme na obrazovce oba dva. Pouze občas je děj viděn skutečně v reálném čase, jako několik okének - subdějů, co se odehrávají současně. ___ Co můžu dodat po dalších 12 hodinách: Seriál si během pozdního odpoledne vybral slabší chvilku, některé postavy byly přímo "blbé" a i se tak chovaly. Naštěstí večer již graduje napětí a to vrcholí v posledních 3-4 dílech, na které doporučuji koukat najednou. Já jsem byl "odhalením" poměrně hodně překvapen, někteří ne. I teď, po dvou hodinách od dokoukání, to ve mně ještě rezonuje, je to opravdu silný zážitek. Celkové hodnocení 4* s tím, že to asi je nejlepší seriál ve svém období, nic víc ani míň. Těším se na další sérii:-) __.___________.___ 2. SÉRIE: Jak už to u pokračování bývá, i druhá série 24 hodin je větší, napínavější, dramatičtější, ale bohužel i více spletitá a zamotaná. Tentokrát již nejde o život jednoho člověka (i kdyby kandidáta na prezidenta), ale o životy milionu Američanů, protože hrozí teroristický útok obřích rozměrů. A Jack je pochopitelně jediným agentem CTU, který je schopný tomu všemu zabránit. S plnou podporou nového prezidenta započíná 24hodinové pátrání plné, jak jinak, spousty akce, machinací, překvapivých zvratů a odhalení. Aniž bych prozradil něco více z děje, musím říct, že jsem mírně rozmrzelý z toho, že seriál je jakoby "uvězněn" v ulitě toho, co se musí stát (resp. je opět kladen důraz na to, aby se téměř v každém díle odehrál překvapivý zvrat, ačkoliv to ke konci působí velmi strojeně.) Myslím, že by bylo lépe, kdyby se seriál jmenoval 20, 16 nebo 12 hodin, protože takhle je vše až moc natahované. ___ Hodnocení nadále zůstává na "lepších" 4*. _____._______._____3. SÉRIE: Třetí série odskočila od druhé, stejně jako druhá od první - tj. je ještě více akční, napínavá, je tam více emocí, zvratů, lidem hrozí větší nebezpečí.. a stejně tak je ovšem ještě více natahovaná, napínání na 24 hodin působí čím dál víc křečovitě. 1.-12. hodina je opravdu neskutečný nářez, vtáhne do děje intenzivněji než předchozí série. Následuje chvíle "oddechu" a už se zase vezeme zběsilou jízdou jako na horské dráze.. přibližně do 20.-21. dílu, kde by IMHO byl ideální konec... Bohužel to nejde, a tak se natahuje, komplikuje, a příběh ztrácí tempo, škoda. 90%. ___ P.S. Nejen proto, že S3 má něco jako pořádný konec, ale i proto, že nevím, čím by tvůrci chtěli S1-3 trumfnout, nevím, zda se mám vůbec těšit na S4 a zatím k ní zaujímám spíše skeptický postoj. _____._____._____ 4. SÉRIE: Když jsem dokoukal S3, byl jsem velmi zvědavý, s čím chtějí v S4 přijít - a vida, překvapili mě už od začátku. A naštěstí, narozdíl od S3, už nepolevili. Žádné složité zápletky a machinace, čisté napětí a akce. Jako na horské dráze, přejedete jeden vrcholek a za chvíli je tu další, be zbytečných odboček. Bylo mnoho situací, kdy jsem seděl skoro přilepený u monitoru a nemohl se odtrhnout (s kufříkem v elektrárně). Stejně tak mě mnohokrát překvapili "jak si tohle v americkém seriálu můžou dovolit?". Ale uznávám, že se občas chovají velmi nelogicky a několikrát se sami popírají, a to, že Jack je jediný superman schopný zachránit svět, mi taky úplně nevyhovuje. A Chloe je mi stále stejně nesympatická. Ale až na tohle je na mé straně velká spokojenost. 90 % () (méně) (více)

Stegr

60% - Rozhodně zajímavě zpracované, ale nijak zvlášť mě to nechytlo a v klidu jsem se na 24 hodin přestal po několika dílech koukat... ()

Allien.9

První série naprostá bomba (*****), druhá už zase tak skvělá nebyla (***), ale možná za to mohl fakt, že ji TV Nova (díky obrovskému úspěchu předchozí řady) nějakou dobu vysílala v prime tim(e)u, kam se seriál ale vůbec nehodil. Jacku Bauerovi zkrátka slušela noc.;-) ()

HAL

Velmi dobrý seriál a zřejmě to nejlepší co můžete na poli akčních seriálů za posledních hodně let najít. První série je dějem jen lehce nadprůměrná a tak zaujme hlavně netradičním přístupem a na seriál vynikajícím audiovizuálním zpracováním, ale druhá série ji překonává ve všech směrech. Její příběh je totiž pojatý v mnohem globálnějším měřítku a ze všeho nejvíc připomíná romány Toma Clancyho. Podobnost s nimi jde až tak daleko že bych se nebál říct že se jedná o mnohem přesnější zpracování jeho knih než jejich oficiální adaptace, protože ačkoli tohle Clancy nenapsal, tak je to příběhem i jeho zpracováním úplně stejné jako jeho knihy - napjatá atmosféra před hrozícím teroristickým útokem, intriky mezi vládními špičkami, zaměření na protiteroristické a špionážní jednotky, snaha o realismus, několik probíhajících dějů současně mezi kterými se přeskakuje i občasný výlet k rodině hlavní postavy které sice nejsou z hlediska děje důležité, ale poskytují vítaný oddech - to všechno je v Clancyovkách a to všechno najdete i tady. 1.řada - 7/10, 2. řada - 9/10 ()

ChewieDC

První hodnocení, které jsem sem psal, bylo nesmírně nadšené. Teď už je to ale jinak - 3. série byla docela nepovedená, ale pořád diváka celkem hnala kupředu a chtěl vědět, co se stane dál. 4. série už je jen snůška klišé. Pokud se vám seriál líbí, doporučuji po 2. řadě přestat sledovat. ()

Satan

Jsou 3 způsoby smrti teroristy. První dva jsou Jack Bauer a třetí je infarkt, když zjistí, že k nim Jack Bauer jede. || Kdyby Jack Bauer byl v místnosti s Hitlerem, Stalinem a Ninou a mel v pistoli 2 náboje tak střelí Ninu. Dvakrát. || Profesor Charles z X - menů se jednou pokusil přečíst Jackovu mysl. Od té doby sedí na vozíku. || Když Kim ztratila panenství, Jack ho našel a vrátil ho zpátky. || Kdyby byl Jack gay, jmenoval by se Chuck Norris. || Jack hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál. || Jackova rodina mu jednou udělala na narozeniny překvapení. Jednou. || Dr. House jednou řekl, že je lepší než Jack. Od té doby nosí hůl. || Jack byl na Marsu, proto tam není žádný život. || Jack měl sex se ženou po telefonu a ona otěhotněla! 24 hodin - seriál, který se mnohými označuje za jednoho z prvních zástupců moderní americké seriálové tvorby. Časové omezení seriálu je vítaným zpestřením a i když je to postupem času značně vyumělkovaná a vykonstruovaná záležitost, ty oči od obrazovky zkrátka nelze odtrhnout. Jack Bauer, kolem něhož se celý seriál točí a je jeho ústřední postavou, je totiž übermacho numero uno, lidský terminátor, kurevsky nasraný agent, kterého nic a nikdo nezastaví, aby splnil svůj primární úkol. Pokud máte v plánu dívat se od začátku, buďte trpěliví. První série je pouze lehký nadprůměr, který obsahuje značnou dávku klišé, ale s každou řadou přichází nová hrozba, nové zvraty, nová úmrtí...Pro leckoho nudný koncept s jasnou pointou již od začátku, pro mě zatraceně dobře natočený akční high-tech thriller, jejiž chyby nejsou na ráně díky charismatu Kiefera Sutherlanda a ďábelskému tempu jednotlivých dílů. V tomto směru je totiž nesmírně důležitý jakýsi nadhled či benevolence, protože jednak seriál z původního časového vyhraničení trochu vybočuje (každý díl má asi všehovšudy 40 minut) a na druhou stranu si tvůrci časovým omezením tak trochu podkopli nohy (ti větší skeptici zkrátka nepřekousnou, že v každém díle je posledních deset minut těch nejzajímavějších a posledních sekund šokantních kvůli cliffhangeru a každá řada má pár vedlejších dějových linek, aby se zkrátka seriál natáhnul na oněch 24 hodin, ale já se mezi ně neřadím). Nad tímto vším, stejně jako nad faktem, že být v neustálé akci a psychickém vypětí celý den je prostě zhola nemožné, se je potřeba povznést. Jestli tohle uděláte, nebudete toho litovat a budete se oblizovat nad všemi těmi zvraty a vypjatými situacemi stejně jako já. P.S.: Kieferův pláč a gesto zmaru je snad to nejdojemnější, co jsem kdy viděl. Asi jsem slaboch, vždycky se rozpláču s ním. K aktuálně dosledované osmé sérii (bacha - SPOILERY!): Ploché vysvětlení, situace, zvraty a charaktery už nejsou tak markantní, jako v sedmičce, ale stále tu nějaká pachuť v ústech zůstala. Každopádně od popravy Hassana nabrala poslední řada neskutečný drajv podobný dílům někde z 3-4 let zpátky. Čili posledních 10 dílů určitě patřilo k těm lepším, co jsme v seriálu viděli. Z Jacka se nám stává uprchlík a vyhnanec...do puntíku tak dotáhnul svou postavu definovanou jakožto tragického hrdinu. V této chvíli nevím, zda-li se hodí nějaké pokračování v podobě filmu. Možná za pár let, uvidíme. 1. série = 85% | 2. série = 90% | 3. série = 90% | 4. série = 95% | 5. série = 100% | 6. série = 85% | 7. série = 70% | 8. série = 80% () (méně) (více)

Legas

Děj v reálném čase (téměř), občas zobrazený pomocí několika filmových okének? Zajímavý nápad, ovšem pouze pro první epizodu, potom už to není tak cool a jednotlivá okénka mi přijdou často nevyužitá. Spíš jsou dělaná ne efekt. Navíc je dění okolo atentátu na senátora Palmera hodně „seriálové“. Já bych dal přednost raději něčemu reálnějšímu – jako od Clancyho. ()

InJo

Neskutečně napínavý, naprosto strhující a možná vůbec nejlepší dramatický seriál, jaký jsem kdy sledoval. Plný výborných herců a nečekaných, dech beroucích zvratů. Kiefer Sutherland je jako nekompromisní agent protiteroristického oddělení Jack Bauer prostě neuvěřitelný (za tuto roli získal i Zlatý glóbus) a někteří záporáci jsou tak lahůdkoví, že při takřka každém jejich objevení se na scéně vám naskočí husí kůže a téměř přestanete dýchat (ti úplně nejlepší se zatím objevili ve třetí a hlavně v páté sezóně). Rychlým tempem, temnou atmosférou, výraznými charaktery, památnými momenty, sympatickou mírou nekompromisnosti, sebevědomým zpracováním - tím vším si mě tahle kultovní seriálová kombinace politických intrik, špionážních hrátek a akčně-thrillerového rámce postupně zcela získala. Ve svém ranku stále absolutní špička, na čemž téměř nic nemění ani některé kvalitativní výkyvy převážně v pozdějších řadách. S01: 85 %; S02: 85 %; S03: 90 %; S04: 100 %; S05: 100 %; S06: 85 %; S07: 75 %; S08: 85 % ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)