Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Série(14) / Epizody(187)

Bakllazaan

Není to klasický britský seriál, jak jsem byl zvyklý z Trpaslíka, nebo Black Books. Není to tolik o humoru, jako o dobrodružství a absurdním množství cestování v čase, takže většinu času jen hážu pohledy jako WTF a HTML. Herec ztvárňující doktora v šesté sérii je hodně kvalitní kus britského suchařípy a zmatkáře dohromady. Na zimní večery doporučuji...starší série jsem neviděl a ani nemám zájem. ()

SaNcHeZ_cz

Zvedám o hvězdu nahoru na pět. Jednoduše nemám jinou možnost. Seriál jako takový sice není úplně tím nejvyváženějším co kdy vznikl a jeho zábavnost se hodně odvíjí od charakteru konkrétního doktora a zvoleného tématu rozebíraného v díle. Tak jako tak ovšem Doctor Who představuje na poli seriálů neskutečnou hravost a až absurdní zábavnost, která se nebojí koketovat se skutečnou historií. Není to rozhodně záležitost pro každého ale pokud jste pozitivní na britský humor a ne zase až tak vážné sci-fi, tento seriál je jasná volba. ()

pools

Pro většinu zde komentujicích bych chtěl jen upozornit, že tento seriál v popisu opravdu NEMÁ komedie... ()

kareen

Nejdřív jsem tento britský seriál dlouho přehlížela, vůbec jsem nevěděla co si pod ním mám představit, něco o nějakém chlápkovi co lítá vesmírem či co. Ale mám hodně ráda talk show Craiga Fergusona a ten o něm každou chvilku mluvil, tak jsem si řekla,že to omrknu, abych byla v obraze. No, musím říct, že to byla láska na první pohled. Z toho chlápka se vyklubala naprosto úžasná postava a já si zamilovala nejen jeho, ale i jeho společnici Rose, její matku, Mickiho, kapitána Jacka a taky TARDIS a sonický šroubovák. Když přišel první Dalek, tak mi prvních pět minut přišel trochu legrační, ale skončilo to tak, že z toho byl jeden z nejlepších dílů první série. To se mi na seriálu líbí nejvíc, že tam sice jsou plechoví roboti, tu více či méně dobře udělané triky, ale nakonec stejně to nejlepší jsou postavy a vztahy mezi nimi. Některé díly byly scénáristicky trochu slabší, ale ono jen dívat se na Doctora je velmi příjemné. Je to velký nadšenec s mnoha nápady, plný energie, velmi zábavný, občas tak trochu šašek. Ale přijde nějaká vážná situace a najednou se ukáže jeho další stránka přes 900 let starého zkušeného a trochu vším tím děním unaveného Pána času, který vládne obrovskou autoritou. Musím říci, že Eccleston to hrál parádně a já se velmi obávala, že s jeho výměnou půjde seriál kvalitou dolů. Ale opak byl pravdou. Davida Tennanta jsem si samozřejmě zamilovala a ted' je můj oblíbený Doctor. A epizody byly čím dál lepší. Pak přišel konec druhé série a s odchodem Rose jeden z nejdojemnějších dílů vůbec. Nahradila ji trochu chladnější Martha a po ní zas přišla velmi svérázná Donna. No a pak několik vánočních speciálů a odchod mého Doctora. Matt Smith je zas trochu jiný, ale po pár dílech jsem si na něj zvykla a rozhodně mě baví, což se dá říci i o jeho dvou nových společnících. Od páté série to vzal celé scénáristicky do rukou Steven Moffat a koncepce seriálu se trochu změnila, díly jsou více provázané a také si to více pohrává s časovými paradoxy, což je jedna z věcí co mě na seriálu baví. A také to, že když máte stroj času, nikdy nevíte, kde (nebo spíše kdy) skončíte příště a jaká dobrodružství zažijete, takže se z toho nestane stereotyp. Takže pokud jste jako já dlouho seriál přehlíželi a máte rádi zábavu, dobrodružství, humor, ale i vypjaté dramatické situace a chcete třeba potkat Agátu Christie, Shakespeara nebo se podívat na konec vesmíru, zkuste Doctora Who, možná budete velmi příjemně překvapeni. ()

Tayen

Myslela jsem, že po Star Treku: TNG se neobjeví další sci-fi seriál, který by mě tolik strhl. Pán času pro mě začal jako trapárna s podivnou kamerou a tuctovými postavami. To se ale změnilo a najednou Pán času zabíjel můj čas. Ovšem za to vděčím hlavně Davidu Tennantovi, jehož doktorovi silně nadržuji. Ani Matt Smith jako dvanáctý doktor mě tolik nezaujal. ()

Vojcl

Vynikajici nekonecny britsky sci-fi serial, jenz me tedy zaujal daleko vice nez tolik vychvalovany Cerveny trpaslik. Vsechny epizody nepostradaji napeti, spoustu akce, humoru i vizualnich efektu. Postava Doktora je pak vyborne napsana i zahrana. Za nejlepsiho predstavitele bych zvolil Davida Tennanta, i kdyz ani ostatni nejsou spatni. Jedine co bych videl jako zapor je az prilisna rozvleklost a take fakt, ze je to dilo urcene zejmena britskym divakum a jinym narodum muze pripadat nepochopitelne. ()

gogos

Hodne zajimave, napinave, misty i vtpne. Puvodni serial jsem sice nevidel, ale todle mi k dotvoreni obrazu staci... ()

BloodyVamp

Doctor Who je britským originálním seriálem, který balancuje na hraně scifi/fantasy s prvky všudypřítomného černého humoru. Přechozí série jsem neviděl a začal tou první s Ecclestonem v roli Doktora. Jeho výkon byl vynikající, tak extecentrický jaký by Doktor měl být. Doktor, který si zachová svůj humor a nadhled i v těch nejdramatičtějších situacích, kdy jde o samotný osud Země (a že jsou takových epizod desítky). To se ale nedalo říct o jeho společnci Rose (Billie Piper), která prostě neumí hrát a její make-up ji prostě nesedí. Přesto se její role naivní Rose dá spolknout. To ale neplatí o její matce a příteli Mickym, kteří mě celé dvě série nesnesitelně iritovali. Není žádným překvapením, že má Doctor slabý začátek (pilot jsem přežil), ovšem druhý díl, kde se datuje letopočet 5 000 000 000 a koná se ceremonie spálení Země Sluncem a všechny rasy se přijely zúčastnit, dává tušit, že Doctor má potenciál. Pomáhá tomu také frajírek John Barrowman, kterému byl později dán spin off Torchwood. První série je na několik dílů velmi nezáživná, vyvažuje to naštěstí výborné dvoudílné finále se změnou Doktora. Objevují se zde také geniální záporáci Dalekové, jejichž EXTERMINATE ! budu mít v paměti hodně dlouho. V druhé sérii nastupuje David Tennant a neskrývám své nadšení. Právě on je tím dokonalým, sarkastickým Doktorem ! Mám ho také rád i proto, že je akčnější než Eccleston a v jeho očích je opravdu vidět ta moudrost věků. Druhá série má i o něco lepší zápletky jednotlivých epizod, poprvé je naznačen Face of Boe. Finále je dojemné, trikově lepší a konečně se loučíme s Rose a její rodinou Třetí série je ovšem jízdou. David Tennant se utrhává ze řetězu, exceluje a vydatně mu sekunduje společnice Martha (Zoe Wanamaker), která v sobě skrývá inteligenci i četný půvab. Definitivně je odhalen Face of Boe, jsou zde další skvělá dobrodružství s Daleky a závěrečné díly patří k tomu nejlepšímu v celém seriálu. Flashback na Gallifray, na který se čekalo tak dlouho, je úchvatný (i vynikajícím hudebním motivem). Postava Mastera (charizmatický John Simm) je skutečným protivníkem Doktora, je ještě více sarkastický, velkou pochvalu sklízí za to, že se neštítí zabít prezidenta USA...Čtvrtá série má asi nejvíce povedených dílů a nejspíše nejlepší hudbu. Samotné finále nabízí crossover s Torchwoodem a je skutečně šílené (scéna, kdy táhne Tardis Zemi přes celou Galaxii a nádherná Song of Freedom). Murray Gold složil vynikající epickou kompozici, kde hojně využívá sborů a většího symfonického tělesa. ()

Tony.cs

1. série ...Opravdu super seriál. Vtipný, svižný a originální. Christopher Eccleston je fantastický Doctor a já pochybuji, že jeho následovníci dosáhnou jeho kvalit. Byl prostě famózní. Sympatický, švitořivý, živelný, ten neměl žádnou chybu... 2. série ...Jak jsem předpokládal, tak Tennant, jakkoli sympatický, postrádá Ecclestonovu živelnost a podmanivé charisma. Vypadá méně chlapsky a je méně vášnivý. Ale dá se na něj (pouze) zvyknout. Až na pár skvělých dílů byla druhá série celkově horší, než ta první, ale ne špatná. Jdu do trojky... 3. série ... nabušená a rozverná. Stále tvrdím, že Tennant nemá to co Eccleston, ale nakonec jsem si doopravdy zvykl. A nová společnice je krásná... 4: série ... zatím nejsilnější z nového Doctora Who, ale bohužel i včetně scénáristických a příběhových kiksů. V tom je bohužel také silnější než předchozí série...5. série... Ou! Novej Doctor mi dvakrát nesedí, ale to ani Tennant a zvykl jsem si. Tak snad to půjde. Na druhou stranu je to něco nového, jiného. Jen ti Dálekové už mě fakt nudí...6. série ... No tak musim říct, že tohle jsem jim dobře zbaštil. Postava Roryho se mi zalíbila, River je vášnivá, Doctor solidní. Jednotlivé díly velice zábavné. Jo, těšim se na sedmičku. Update 11.1. 2017 ... Tennant (desátý doctor) je pro mě po druhém shlédnutí seriálu naprosto nejlepší. Proč se mi předtím nelíbil? Nechápu svá mladší já... Update 5.5. 2017 ... Desátá série se mi zatím líbí. Capaldi je vynikající, Klára, která excelovala v sedmé, osmé a deváté sérii, to je zatím nejlepší a nejkrásnější Doctorova společnice. Ale nová holčina má také jisté charisma. Celkově...tenhle seriál je prostě TOP!!! ()

Kaluž

Kdyby byl Stopařův průvodce po galaxii neskonale nudný a nezáživný vypadal by přesně takhle. Po první sérii a pár dílech z té druhé to zcela vzdávám. Vezmu-li v potaz téměř naprostou absenci zábavy a vskutku děsivé herecké 'umění', pak přes 40 minut na epizodu je v tomhle případě nesnesitelná délka. Sem tam z Doktorových úst zazní humorná perlička, zbytek si ovšem zaslouží exterminaci. ()

Mikita

1.série: Ano, od Torchwoodu k fenoménu Doctor Who. Postup by měl být asi jiný, ale kdybych viděla jen první sérii nového seriálu Doctor Who (2005), nikdy bych tomuto fantasy vesmíru nevěnovala víc pozornosti. Uznávám ale, že na seriálu je něco chytlavého. Přeci jen v jednoduchosti je krása. Je to takový zábavný náhled na cestování časem a na naši minulost i budoucnost. Kdo by však řekl, že se originál a jeho spin-off mohou tak lišit ve vykreslení postav i vyznění seriálu.... Seriál je sice vtipný, ale také dost naivně provedený (nemyslím jen efekty), což mi nějak znesnadňuje udělat si k němu bližší citový vztah. První sérii tedy musím hodnotit zatím jen průměrněji, jelikož jediné působení na emoce přinesl vztah Rose a jejího otce. Odlehčené zachraňování světa a svérázný humor mi nějak nestačily, i když byl Doctor sympaťák. Hodnocení: ***, 65%. 2.série: Někde u třetího dílu jsem si na nového Doktora zvykla a docela si ho zamilovala. Zábavnost s každým dílem roste a zápletky jsou mnohem zajímavější a navíc jdou víc do hloubky. 4.díl s Madame De Popmpadour mě uchvátil a musím uznat, že seriál začínám milovat, na čemž má velký podíl i David Tennant a jeho neuvěřitelně charismatický desátý Doctor. Love him. 2.série mixuje emoce a osudové problémy a teprve tato série vás okouzlí. Zvedám hodnocení ****. 78% 3.série: Až když něco ztratíme, poznáme, jakou to pro nás mělo cenu. Teprve v této sérii se konečně ujasní vztah Doktora a Rose. David Tennant už vás má omotané kolem prstu a vy jste ztraceni v kouzelném světě podivného Doktora, a když zve další společnici na výlet, trochu i toužíte být tam a proletět se, vidět vznik planety Země, vidět jiné světy, vzdálené vesmíry. Je to kouzelný, naivní seriál, ve kterém Pán času neustále někoho zachraňuje a vás to jen tak neomrzí. Je to pro mě trochu návrat do dětství, kdy stačila papírová krabice a já měla pocit, že jsem ve vesmírné lodi a cestuji po galaxii. Jo, tenhle seriál není pro každého. Zvu všechny snílky a fantasty na kouzelný výlet časem a prostorem. Hodnocení ****. 85% 4.série: Charismatický Tennant, další sympatická společnice, mnohem větší ohrožení Země. Vše už není tak úplně kouzelné, díky zpracování to ale není ani přehnaně vážné. 4.série je sice povedená a má ještě povedenější speciální dvoudíly, ale právě onen pokus o zvážnění je něco, na co se opět musí trochu zvykat. Konec je důstojným, nečekaným a dojemným rozloučením s Doctorem Tennantem. **** 80% Ráda se k seriálu budu vracet, přesto se z něj nestala vysloveně závislácká podívaná, možná i proto teď nemám chuť zvykat si na nového Doctora. Trefný komentář - Puddle. S odstupem času na seriál musím stále myslet....dostane se vám pod kůži a najednou se fotíte u modré policejní budky (FF 2011) a smějete se a pláčete a vůbec. Svět Doctora Who vás okouzlí. Takže ona je to nakonec opravdu další závislost. Zvedám na plný počet *****. 5.série:+6.série: S novým Doktorem přichází další zvykání si na "nový" charakter, na nové kouzlo. A Matt Smith nezklamal. Je dostatečně roztomilý a zase úplně jiný. Po delší odmlce už nebyl problém ve zvykání si na nového Doktora a snad všechny díly mě nadchly. Vše je mnohem více propojené a scénáristicky opravdu vyšperkované. Různé věty v různých dílech spolu souvisí. Jsou zde veselé i smutné díly a nálady jsou vždy tak nějak vyvážené. Nádhera. A díl Vincent a Doktor (S05E10) je právem považován za jeden z nejlepších dílů vůbec. Obě série jsou naprosto skvělé a plné překvapení. *****99%1.část 7.série: Už k tomu tak nějak patří, že nesmrtelný Doktor zůstává nakonec sám, ale to, jak k tomu dojde je vždy nečekané a dojemné. Tentokrát se scénáristi opět překonali a připravili opravdu grandiózní předvánoční finále. A i když jsem si vše předem tak nějak vyspoilerovala, stejně jsem pak byla překvapená. Tleskám. Nadšení je na mně očividně vidět a je nakažlivé, ptž už jsem doktorskou závislostí nakazila několik přátel. () (méně) (více)

raimi

Nejlepší epizody: S01E11: Boom Town, S02E04: The Girl in the Fireplace- první epizoda, která mě naprosto odvařila, S02E13: Doomsday, S03E01: Smith and Jones... Další budu přidávat až nakoukám... ()

Raketka29

Ke shlédnutí jsem byla "donucena" velkým množstvím whovianů v mém okolí. Po několika dílech jsem na sobě mohla pozorovat přeměnu ve whoviana i já. Teď už si díly nepokrytě užívám, směju se a pláču jako by šlo o příběhy mých přátel. Doctore, dokázal jste to! ()

Helo

1. řada -> pro mě velké překvapení. Ušatý Doktor byl sympaťák a většina dílů měla slušnou kvalitu - 85% 2. řada -> o něco horší. Epizody už nebyly tak příběhově provázáné (to že v každém díle řekli slovo Torchwood, nepovažuji za provázanost) a zvyknout si na jiného Doktora bylo také těžké. Posledních několik epizod + jedna zhruba v půlce bylo však opět luxusních - 80% 3. řada -> Tennant se mi konečně dostal pod kůži a donutil mě zapomenout na ušáka. Marta Jonesová byla sympatická společnice a celkový příběh měl opět šťávu. I hudba se hodně zvedla a jednu dvě melodie si musím pouštět pořád dokola - 90% 4. řada ->Kvalitativně někde mezi 2. a 3. řadou. Ubylo těch opravdu originálních epizod. Poslední díl zase nejlepší, jako vždy. Donna Nobleová mi ze začátku lezla neskutečně krkem, ale nakonec mi její drsňácké výstupy začaly připadat vskutku vtipné. A teď už zase jen zbývá zvyknout si na nového Doktora. - 85% 5. řada -> Achjo, to se prostě nedá hodnotit. Celkově se kvalita stále drží a ačkoli se to stále tváří jako čtyřhvězdičkový průměrný seriál, tak pak přijde několik dílů, které z toho udělají nadprůměrnou záležitost. A nechápu jak, ale udělají nadprůměrnou záležitost i z těch dílů původně průměrných. Co se týče nového Doktora... když se řekne Doktor, tak si Matta Smithe prostě nepředstavím (narozdíl od Tennanta a ušáče). Že se mi na Doktora nehodí však neznamená, že se role nezhostil s naprostou oddaností a parádou a chvílemi mi přijde jako ještě větší pošuk, než byl Tennant. Amy Pondová opět povedená a rozhodně nejkouzelnější společnice. - 85% 6. řada -> Oprava - Matt Smith je svým vlastním způsobem rozhodně šílenější než Tennant. Šestá řada dostala zatím asi nejucelenější příběh, který se malými nitkami váže i do řady předchozí (TICHO) a zároveň dává zápletkový příslib i do řady budoucí. - 88% 7. řada -> Omg, omg... Moffat se už asi fakt zbláznil a používá taktiku Lostů, aneb když nevíme co se záhadou, zaplácneme jí záhadou ještě větší. A tak nám nevysvětluje otázky vyřčené už několik řad zpět. Události nějak popisované dřív jsou zde najednou popsané jinak (a ani v jednom případě to nevypráví Doktor, takže nelze užít Doktorovo pravidlo o lhaní). Stejně tak mě začíná štvát RiverSongová, poněvadž nikdy nevím, ze které doby zrovna je. A vůbec celá řada byla tak nějak zklamáním. Skvělé byly tak dva díly - cca prostřední s anděly a pak ten poslední (ve kterém ale byla ta kopa nesmyslů). Těch několik epizod před anděly bylo alespoň vtipných, ale ty v druhé polovině byly prostě takové nijaké průměrné. Vlastně bych to asi označil za prozatím nejhorší řadu. - 70% 8. řada ->Capaldi super, Clara a Missy taky... ale celkově asi druhá nejslabší řada. Provázanost epizod opět až na pár výjimek nulová a ty jednotlivé epizody ve výsledku nic moc, až asi 3 nebo 4 epizody (Strašidlo pod postelí, 2D bytosti a pak poslední dvojdíl). Ve výsledku ale ty lepší epizody buďto chvílemi nedávaly moc smysl, jak byly překombinované na efekt a zároveň tam bylo několik podivností a blbin. Vztahově a pointově se však vyvedly a i proto zanechávají v mysli určitou stopu. - 75% () (méně) (více)

Easykk

Strašně divná magořina, která ač snad ani nechcete, tak vás mile zabaví a pobaví. První doktor je parádní, měl jsem ho děsně rád, na druhýho si těžce zvykám, ale baví to dál, těšim se co bude příště, to zas bude divná magořina :-) ()

Aiax

Pro fandy sf přijatelný způsob trávení volného času, pokud chce člověk něco odpočinkového, originálního a lehce zábavného. Osobně mě ale některé věci neskutečně iritovaly. Na úplně prvním místě figuruje určitá dětinskost, jako by byl seriál určen pro žáky druhého stupně základních škol, takže se v něm nekleje, neprovozuje sex ani nedělá nic, co by mohlo narušovat "morálku mládeže". Hned druhý je téměř komický nedostatek představivosti, pokud jde o světy a prostředí budoucnosti. Souvisí to samozřejmě s omezeným rozpočtem, ale Doctor Who trpí pokročilým stadiem "Star Trek syndromu", kdy rozličné rasy napříč vesmírem vypadají víceméně humanoidně a liší se jen počtem a tvarem výrustků na obličeji. Autoři si evidentně sáhli na limity své fantazie vytvořením "Face of Boe", což je ovšem de facto jen další humanoidní ksicht. Dále nad představou autorů o tom, jak by mohla vypadat budoucnost a lidstvo pět miliard let ode dneška, jsem jen pobaveně zakroutil hlavou, ale když jsem dorazil k dílu "Utopie", který se odehrává v budoucnosti plných sto bilionů let ode dneška a kde lidi pořád vypadají úplně stejně, nosí normální šaty a střílejí ze soudobých samopalů (lol :)), tak to už na mě bylo opravdu moc. Ale když člověk ze všech sil překousne všechny tyhle pitomosti a absurdity (které by šly zmírnit nebo i odstranit pomocí trochu vyššího rozpočtu a najmutím podstatně nadanějších scénáristů), umí Doctor Who pobavit a sem tam i rozesmát. David Tennant je sympaťák, Billie Piper legrační, Freema Agyeman krásná a herecká úroveň celkově je nadprůměrná. Torchwood je o dvě třídy lepší (tedy třetí série), každopádně Doctor Who je přijatelná výplň času při čekání na čtvrtou sérii........Doplněk psaný uprostřed šesté série - přidávám hvězdičku, od čtvrté série kvalita i rozpočet viditelně poskočily vzhůru, autoři přidali na "realističnu" i na temnu, konečně začali upouštět od estetiky a intelektuální úrovně sci-fi 50. let, některé nápady i celé díly (hlavně speciály) patří mezi špičku moderní sci-fi. David Tennant hraje jako o život a časem jsem přišel na chuť i excentrickému Mattu Smithovi. Vyloženě stupidní díly typu útok plastových figurín už v pozdějších sériích nejsou. ()

togaf

Doktro Who je přestně ten typ seriálu, co mám ráda. Britský humor, epizodický děj, který je ale kompletně propojený, postavy, které jsou uvěřitelné (žádné modelky a žádné nepraktické boty na jehlovém podpatku). Občas je to dojemné, občas praštěné, občas vtipné a vždy zajímavé. Každý doktor má své atributy, společnice a neopakovatelný styl. A já je miluju všechny! ()

Toj

Už se pomalu cítím jak jeden z těch sci-fi geeků... Ale co? Postava Doctora je nakažlivá a ze mě vždy na chvíli udělá dítě. Dokonce se už začínám sžívat i s Mattem Smithem, kterému jsem dlouho nedokázal odpustit, že nahradil vynikajícího Tennanta. Stejně tak se mi začíná líbit Moffatův scénáristický přístup a jeho rozsáhlou nadsériovou linku kolem River Song.Vynikající záležitost, kterou nelze nedoporučit!. ()

kajas

Tak jsem konečně dala šanci tomuhle britskému fenoménu. Možná, že na mě první epizody působily poněkud rozpačitě, ale Rose s Doktorem si prostě dřív nebo později zamilujete. Závěrečná epizoda první série byla vážně epická. "Řekněte vše, co víte." "Vím, že si nedokážu omotat ruku kolem lokte." Tennant je týpek! Finále druhé řady musí emocionálně zasáhnout opravdu každého, se mnou to málem šlehlo. Bohužel, třetí řada spolu s novou Doktorovou společnicí mě velice zklamala. Raději končím... Poslední viděná epizoda: 3x10. ()

jezurka42

When you’re a kid, they tell you it’s all… Grow up, get a job, get married, get a house, have a kid, and that’s it. But the truth is, the world is so much stranger than that. It’s so much darker. And so much madder. And so much better. Byl jednou jeden muž a ten měl vnučku. Chtěl ji ukázat celý širý vesmír a tak se rozhodl společně s ní cestovat. Nakonec se k nim přidali ještě nečekaní pasažéři, jenž se stali jejich přáteli. A jak šel čas, ti náhodní kolemjdoucí odcházeli, a přicházeli noví, avšak ten muž stále zůstával. Někdy změnil svoji tvář a často i chování, ale jeho vzpomínky přetrvávali. Stala se z něj legenda, o které si lidé povídali přes celé galaxie. Povídali si o skromném a hodném cestovateli, jenž je vždy zachránil a nic si za své činy nepřál. Zanechal stopy v půdě každé planety, vzpomínky v mysli každého z obyvatel. A přesto odešel. Sám. Jen se sonickým šroubovákem a modrou budkou, jenž byla zevnitř větší než zvenku. A tak šel čas dál, s ním i bez něho. S jeho činy či bez nich. A člověk si uvědomil, že nemusí mít dvě srdce, aby dokázal něco velkolepého. Něco dokonalého. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner