Čarodějky

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (1998–2006), 124 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Série(8) / Epizody(178)

Zolanda

Skoršie časti poctivo dodržiavajúce jemne hororovú atmosféru dobré, neskoršie pozeratelné, posledné časti sú ehm, strašné. Pri podobných seriáloch je dôležité mať svoje zásady a prestať pozerať , keď sa objavia "oblečky"(haliwelové ako grécke bohyne, komiksové postavy,valkýry...), "vtipné" a "tématicky" ladené časti. Inak skončia príjemné spomienky na začiatok seriálu v nenávratne, ale stále sa dá utešiť aspoň tým, že to nikdy nedostiahlo "kvalít" spievajúcej xeny. ()

Fritoll

nechápu to hodnocení tady, už kvůli těm herečkám musím dát 4, ne že by hrály nějak extra dobře, ale proto že se na ně dobře dívá :-P ...update: Je to kravina, ale né tak hrozná 50%. ()

Karja

Trojlístek okouzlujících čarodějnic, Piper, Phoebe a Prue, který díl co díl bojuje proti zlým mocnostem. Když v jedné ze sérií umřela Prue, kterou ztvárnila Shannen Dohertyová, trošku mě to zklamalo. Ale objevila se další sestřička, Paige, a magický trojlístek byl zase kompletní. Okultní vědy, nebo-li také esoterismus, mají u mě prostě zelenou. A že to ty čarodějky v seriálu neměly nikterak lehké, neustále v boji, který se projevuje i v jejich rodinném či osobním životě. Takže 100%, ani o trochu méně. ()

Lailath

No mne sa tento serial dost paci. Nieze by tam boli nejake extra herecke vykony ani efekty ale pre mna to ma tu spravnu atmosferu a stavu. ()

Tomulka

Celkem slušné téma, ale některé díly jsou opravdu odpad. Celkově se na seriál dívám poctivě na všechny díly, ale v některých epizodách mám spíše dojem, že koukám na Beverly Hills 902 10 :) a ne na dospělé ženy s nadpřirozenou mocí. Myslím si, že se dal seriál podat mnohem lépe hlavně pozdější serie. Občas se točí hlavnbí hrdinky v kruhu jakoby scénarista teprve přemýšlel co bude v dalším díle a potřeboval čas na rozmyšlenou :)) ()

Margay

Když jsem Čarodějky viděla poprvé, naprosto mě chytly a snažila jsem se dívat na všechny díly. Pak ale Nova došla k určité epizodě někde uprostřed série a druhý den koukám, dávají je od začátku. Tak jsem to (po nějaké době) překousla a dívala se tedy znovu a... už mi to nepřišlo. Někdy se postavy chovají naprosto neadekvátně, potom honí jednoho záporáka třeba přes dva díly, aby po něm nakonec hodily skleničku s něčím co mu vybuchne pod nohama a odříkají říkanku a hrozný zlý silný záporák shoří. A podobně hluchých míst by se našlo spousta. Ale stále mají Halliwelky jakousi hypnotizující vlastnost, díky které jsem se na pár dílů, když jsem neměla co dělat, podívala potřetí. A i počtvrté. ... (( Srovnání s Buffy se vyhnu, protože jsem ho nikdy neviděla - a stačily mi nedávné upoutávky, abych zůstala zděšením sedět v křesle, v hlavě propočítávat vzdálenost ke dveřím kvůli případnému zběsilému úprku a zařekla se, že nikdy ani vidět nechci)) ... Za nejlepší považuji díly s Drewem Fullerem (Chris) a naopak nejméně se mi líbily ty první se Shannen Doherty (Prue) ()

BaHa

No co říct, každý máme svou "srdeční záležitost". Milovala jsem je jako malá a jako si někdo nechává plyšáky a někdo autíčka, mně zůstala láska k tomuhle kouzelnému seriálu. ()

dracekt

Mno překvapení příběhu se nekoná, trošku unylé hlavní představitelky. Možné v těžké opilosti by mohlo se jednat o zábavu. :-) ()

IsaacClarke

Jak natočit seriál o Magických sestrách, s naprostým minimem kouzelné akce, zato s třemi zadnicemi rodinných a milostných vstahů a na tolik sezón? Takhle...Zlatá Buffy, ale pravda že pro maminy na mateřské je to asi dobré spotřební zboží. ()

DrahciiiRe

Zpětně se vracím a měním komentář i hodnocení na plnou palbu, 5 hvězd. Asi jsem se nechal strhnout dojmem, že se jedná jen o průměrný seriál, ale je v něm víc. Vlastně, kolikrát už jsem viděl některé díly a stále se nemůžu ubránit tomu, že když jede v televizi miliontá repríza, opět na to kouknu. Ten seriál má něco do sebe. Jak problémy z běžného života, tak nadpřirozeno, které teda můžu. Aby tu byla nějaká pluralita názorů, tak říkám na rovinu, tohle můžu právem nazývat srdcovkou. Ono něco jiného je vidět tři díly, něco jiného je vidět 7 sérií a 21 dílů z osmé - a v závěrečném 8x22 se nemilosrdně rvou slzy do očí. Osobně mám raději série pozdější, s Paige, ale můžu stejně říct, že všechny představitelky hlavních rolí zůstanou na mé pomyslné seriálové nástěnce, se vším všudy. Ačkoliv bych tomu dokázal něco vytknout, nevím proč to dělat - vlastně mi nikdy děj nepřišel jako nějaký stereotyp a ty holky jsou prostě boží. ()

Goldfingr

U podobných žánrů je problém ten, že možnosti a témata jsou téměř nevyčerpatelná, tudíž se těžko člověk dočká vysněného konce. Stačí obměnit tváře (čarodějky) za herečky co jsou v kurzu, přihodit k tomu jednoho pekelnýho démona a další série totálního propadáku je na světě. Nevím komu to mohlo ,,učarovat" ale já to spíš proklínám. Zbytečně zabírá vysílací čas pro daleko hodnotnější seriály. ()

Ajka13

Myslím, že seriál mohl skončit šestou, max. sedmou řadou. Konec prostě nějak nemůžu dokoukat, ztratilo to spád a dynamiku, navíc (a prosím, nezabijte mě vy, milovníci Big Bang Theory) Kaley Cuoco (Billie) mi strašně leze na nervy. Nejenom jako postava, ale i herečka. Díky poslední řadě musim snížit hodnocení ještě víc, i přesto, že se mi hodně líbily řady s Chrisem. Navíc strašně únavný byl "příběh" Cola a Pheobe, což už tu také někdo zmiňoval. Vrátit se z mrtvých jednou - fajn, ale po druhý už je to trochu moc. ()

ChrisPumpkin

Pro některé nedostačující, pro mě závislost. Seriál sice nesrší speciálními efekty které berou dech a děj není propletený jako vánočka, ale mě si svou skromností získal. Je to snad jediný seriál který si můžu pouštět stále a stále dokola (a taky že to tak doslova dělám). Atmosféra stařičkého domu který už po staletí patří linii čarodějnic, jeho útulné vybavení a tři sympatické sestry které ho obývají, mající mezi sebou silné sesterské pouto a svuj malý čarodějný koutek ve kterém zachraňují svět ale mimo to i řeší každodenní ženské problémy a záležitosti na mě z obrazovky nejen dýchá pohodu a klid, ale také mě vždy něčím pobaví a vnáší do mého dne pokaždé kousíček magie kterou mám tak ráda a vždy mě mrzelo a mrzet bude, že jí troška v našem opravdovém světě přeci jen není. ()

iwee23

hvězdička za titulní song...jinak podprůměrný seriál, který jsem zpočátku sledovala jen kvůli Shannen Doherty a ze stejného důvodu jsem jej později sledovat přestala :) ()

LadyAjva

Dívala jsem se na to jako puberťačka, strašně mě to bralo, s odstupem času mi to však přijde nudné. V každém dílu stejný scénář-holky napadne tajemný démon, podle knihy zjistí o koho jde, buď jednu z nich unese nebo v horším případě zabije, na scénu nastoupí Leo,zraněnou či mrtvou vyléčí,holky udělají lektvar,odříkají kouzlo a démona zabijí. Tak to jde všech 8 řad..Potěšili mě vyhozením Shannen, nějak mi tam neseděla a pár řad jsem tento seriál milovala kvůli Julianovi, to je tak sexy chlap! Jakmile ho zničili, zprotivil se mi seriál už úplně, poslední řady stály za prd,už to bylo přehnané a o ničem. 3 hvězdy ze soucitu. ()

bez1

Já svůj oblíbený seriál do odpadu nedám. Milovala jsem tuto pohádku na pokračování od mládí. Příběh tří sester a celé jejich rodiny jsem sledovala vždy s napětím a i po letech si ráda zavzpomínám u některého z dílů. Proč ne. Reality kolem sebe máme dost, tak proč se neponořit do děje pohádkového seriálu, kde dobro vítězí nad zlem a kde mají holky velmi vtipné a praktické schopnosti. ()