Reklama

Reklama

Matlock

(seriál)
Krimi / Drama
USA, 1986, 182x45 min

Tvůrci:

Dean Hargrove

Hrají:

Andy Griffith, Nancy Stafford, Julie Sommars, Clarence Gilyard Jr., Kene Holiday, Linda Purl, Warren Frost, Daniel Roebuck, Leon Russom (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Ben Matlock (Andy Griffith) je sympatický postarší právník z Atlanty. Pracuje jako obhájce a za svůj případ si účtuje horentní sumu 100.000 Dolarů. Najmout si jej se ale vyplatí. Svým klientům pomáhá z nesnází. Díky svému nasazení a osobnímu zaujetí každým případem se mu velmi často daří očistit jméno nevinným lidem, kteří byli obviněni z vraždy. . Při jeho pátrání mu pomáhají mladí soukromí detektivové Tyler Hudson a jeho dcera Charlene, která původně vystudovala právo na prestižní Harvardské univerzitě, podobně jako její otec. V soukromí je obyčejným, dobrosrdečným chlapíkem s lidskými slabostmi (je milovníkem hot dogů). U soudu nasazuje svůj šarm a jeho instinkt mu pomáhá přijít na kloub i velmi složitým případům, nakonec vždy nalezne a předvede porotě logické důkazy, které usvědčí pravého pachatele. Seriál se natáčel devět let a získal velkou popularitu, nejen díky sympatickému hlavnímu představiteli, ale také zobrazením prostředí americké justice. (TV Barrandov)

(více)

Recenze (77)

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Čím dlhšie tento seriál pozerám, tým menej sa mi už páči. Otázka teraz znie: "Prečo ho vlastne pozerám?" Niektoré diely sú fakt vtipné a pútavé, niektoré zas nudné a nezáživné. Ale tak je to už skoro pri každom seriáli. Andy Griffith sa na úlohu Matlocka skvele hodí a takmer vždy odvádza sympatické nadpriemerné výkony. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ospravedlňujem sa dedovi Simsonovi aj celému springfieldskému domovu dôchodcov, ale Matlock na takého Columba, ale ani Perryho Masona bohužiaľ nemá. Prípady sú dobre napísané, majú skoro vždy prekvapivú pointu, ale celé je to také, no proste je to určené predovšetkým do toho domova dôchodcov. A Matlockovu diaľnicu tu tiež nechcem mať. ()

Reklama

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Matlock je geniální advokát. Jeho schopnost vysekat klienta z případu, kdy se nad ním stahuje smyčka, předčí všechny právníky v pozdějších kauzách Soudkyně Brambory. Je třeba se od starého šedivého vlka učit. Vynikající řečník, moudrý glosátor, nepředstavitelný harcovník soudních síní. Neznám případ, se kterým by si nevěděl rady. A jak je to ve skutečnosti? Matlock je senilní páprda, který by měl problémy i s obhajobou krádeže másla. Všechno, co předvádí, je naprosto směšné. A samozřejmě celé je to natočeno odstrašujícím statickým způsobem, kdy spolehlivě nelze odlišit jeden díl od druhého. Je zde nepostradatelný faktor směšnosti, tudíž se bavím nad úvodními titulky každé epizody, v nichž Andy Griffin provádí gesto, ve kterém soudní síň dostává na kolena. Nejzbytečnější a nejvýdělečnější profese tak dostala (americky) idealistický rozměr s bonusem, že všichni kolem jsou hlupáci, jen Matlock je úžasné zvíře přes paragrafy. 1/10 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Matlock v podaní bielovlasého, starého Andyho Griffitha mi nikdy nebol bohvieako sympatický. Vlastne mi nebol sympatický skoro vôbec. Keď ho STV začala v 90-tych rokoch vysielať, tuším som sa ho dokonca bál. Taký nepríjemný, úlisný, slizký a zákerný chlap. Seriál sám osebe však nie je zlý. Súdne scény sú dobre nakrútené a ujdú aj tie mimo súdu. Niektoré postavy sú otravné, ale to sa určite netýka Matlockových afroamerických pomocníkov. Najskôr v seriáli začínal sympaťák Kane Holliday, no po cca 71. epizódach bol „odídený“ (týpek vraj chlastal ako dúha) a nahradený nikým menším, než Clarenceom Gilyardom Jr. alias teroristom zo Smrtonosnej pasce a hlavne nezničiteľným parťákom Walkera, texaského rangera (Clarence následne hral v cca 80. epizódach). Okrem nesympatického ústredného hrdinu mi na Matlockovi najviac vadilo asi to, že je až príliš obyčajný a nijako extra ničím nevybočuje. Hocikde sa dočítate, že hrdina je svojrázny advokát, ale, pravdupovediac, mne pripadal úplne triviálny - a nudný. Každopádne, nostalgia je nostalgia. Boli to doby, kedy u nás s oneskorením, ale predsa, štartovali veci ako Baywatch, Knight Ridder, MacGyver, Alf, Krok za krokom, Plný dom alebo Jolly Joker. Čože? Vy nepoznáte Jollyho Jokera??? ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Matlock! Jeden z nejhustších lidí na světě... Oblíbenec springfieldských důchodců a král zářivých úsměvů. Legenda, která si zaslouží nějakou tu hvězdu už jen proto, kolik seriálů od ní opisuje... Přestože si to ani trochu nezaslouží. Kvalita sice za moc nestojí, je to jen hloupý a neoriginální omyl, ale holt se to nějak stalo... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (20)

  • Daniel Roebuck v seriálu hrál 3 různé role ještě předtím, než v sedmé sérii dostal roli Cliffa Lewise. (HappySmile)
  • V 4. epizóde 3. série s názvom "The Mistress" môžeme vidieť československý motocykel Jawa Babetta. (Raccoon.city)
  • Nancy Stafford, Kari Lizer, Daniel Roebuck a Brynn Thayer se všichni v seriálu objevili jako hosté ještě předtím, než vzali roli Michelle, Cassie, Cliffa a Leanne (v tomto pořadí). (HappySmile)

Související novinky

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Ve věku šestašedesáti let odešel americký televizní, filmový a divadelní herec Clarence Gilyard Jr., jehož si většina diváků vybaví z televizních obrazovek jako rangera Jamese Trivetta, věrného…

Reklama

Reklama