Havaj 5-0

(TV seriál)
  • Česko Hawaii 5-0 (více)
Krimi / Drama / Akční
USA, (2010–2020), 169 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Bryan Spicer, Maja Vrvilo, Larry Teng, Jerry Levine, Joe Dante, (více)

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Taylor Wily, Angela Gots, Will Yun Lee, Kimee Balmilero, Taryn Manning, (více)

Série(10) / Epizody(240)

Havaj 5-0 je novým seriálem, navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů.
Detektiv Steve McGarrett, oceněný námořní důstojník se vrací na ostrov Oahu, aby vyšetřil vraždu svého otce. Guvernérka mu nabídne, aby sestavil vlastní tým. S vlastními pravidly, absencí byrokracie a její plnou podporou má odstranit veškeré stopy zločinu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams, policista, který se nedávno přestěhoval z New Jersey. Ačkoliv preferuje mrakodrapy před písčitými břehy, jeho prioritou je bezpečná Havaj pro jeho osmiletou dceru, která zde žije se svou matkou. Přidává se Chin Ho Kelly, bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Posledním členem je Chinova sestřenice Kono Kalakauaová - krásná a bezprostřední dívka, čerstvá absolventka policejní akademie, která se sebevědomě chce zařadit mezi policejní elitu. Steve rovněž urovnává pošramocený vztah se svou sestrou Mary Ann a postupnými krůčky se dostává ke svému cíli - pomstě smrti svého otce. (Universal Channel)

Trailer 2

lesumir

Tenhle seriál na mne působí stejně jako Hawai samotný. Odlehčeně, svěže, odpočinkově, ale přesto zábavně a hravě. Nejedná seo žádný CSI: Honolulu a podobně, je to béčková akční podívaná jako za starých časů, připomíná to těžce osmdesátky, kde dva sympatičtí detektivové vystřílí na jeden zásobník celou rotu hispánců. ()

3DD!3

Pilot: Odfláklé. Že příběhově půjde o béčko jsem čekal, ale že i dialogy a hlášky budou tak mimo to už ne. Režie mizerná, sek táta umře, sek seznamování, sek nová jednotka, sek finální akce. Záporák mizerný, to to nemohli přehodit tak, aby Norman Reedus byl ten hlavní? Hlavní hrdina nesympatický. Naštěstí parťáci jsou na tom o dost líp a sestřenice serfařka je aspoň kostl. Akce je docela povedená i když někdy nepřehledná až běda a nejlepší pasáže jsou ty, které zabírají pláže, Hawaj při západu slunce, při východu slunce, jen tak ve dne, jen tak v noci. Dám tomu ještě šanci a pilot budu brát jako povinou představovačku, ale zatím spíš zklamání.... Lepší se. Konečně to má tempo a drží to u sebe. A Peter Stormare! ()

SNCIS

10 sérií je hranice, kterou ( obzvlášť v dnešní době ) se moc seriálů nedožije. Drsný policista Steven McGarrett ( Alex O'Loughlin ) a jeho parťák Danny Williams ( Scott Caan ), který perlí hlášku za hláškou, to však dokázaly. Bavily nás 10 dlouhých let. Výborný casting, úžasná výprava a ještě úžasnější prostředí s dechberoucími záběry na Havajskou krajinu. Je v tom humor, spousta rvaček, přestřelek a krásné polonahá krásky. Michelle Borth a Lauren German byli zde nejžhavější. Jinak tento seriál nabídl všechno možné, jenom né nudu! Suprová zábava, napětí a hlavně akce! - 100%. ()

Gemini

Jelikož jsem se s mírným optimismem provlekl první sezónou (při TV premiéře v ČR před několika lety), a ani její brutální cliffhanger mě nepřinutil navázat, asi tušíte, že nebudu v hodnocení nijak hýřit nadšením. Nicméně neutuchající tvorba nových a nových sérií svědčí o tom, že většinový vkus je jiný - nebo že fanklub Sharon Valerii je širší než by si kdo pomyslel:) Pilotní epizoda byla na televizní poměry víc než slušná, a když se do děje dostal Mark Dacascos, říkal jsem si, že by to mohlo začít k něčemu směřovat... ale ono ne - je to zkrátka další seriálová "pohodovka", která má dobře rozestavené postavy (takže můžou řešit svoje individuální problémy, a zároveň se divákům může nabízet vděčný chlapácký bonding obvyklý u buddy movies, ale ne týmových krimiseriálů), a obstojnou kameru v akčních scénách (kterých není úplně málo). Nemůžu říct, jestli se scénáristi a choreografové snaží to pořád někam posouvat nebo odvádějí už několik sezón tutéž rutinní práci, ale moje hodnocení první série jednoznačně zní: béčko hrající si na větší ambice, ale ve skutečnosti přinejlepším lehký nadprůměr. Nemyslím si, že by měl patřit do červené zóny - především proto, jaké spoilery jsem se dočetl o hlavním záporákovi - takže 60% ()

Davies182

UPDATE po sedmém dílu: Já ten seriál miluju... (Následující řádky psány po pilotu.) Za menší hodnocení může finx, protože u sledování usnul :-D. Jako nebylo to špatné, ale asi jsem chtěl více té bayoviny. Pár vybuchujících džípů na začátku sice navnadilo skvěle (nemluvě o Normanu Reedusovi, god damned!), ale akčnejší se mi zdáli už i Undercovers (ne, nejsou akčnější). To však neplatí pro konec, protože ten na druhou stranu připoměl skvělá akční béčka, na mysl se mi trochu kradl i A-Team - vážně netuším proč, prostě tým nabušených chlápků proti dalšímu týmu nabušených chlápků. Nevím, jestli budu se sledováním pokračovat, nicméně něco mě k tomu táhne víc, než ke špionážně-akční novince J. J. Abramse... ()

Galerie (2 106)

• Stevův (Alex O'Loughlin) otec byl pojmenován Jack na počest Jacka Lorda, který hrál Steva McGarretta v původní seriálové verzi. (J*A*M*A*L)
  • Pilotní díl měl americkou premiéru v září 2010, shlédlo jej 14,2 milionu diváků a stal se nejsledovanějším programem dne. [Zdroj: TV Max] (hippyman)
  • Natáčení probíhalo na Oahu, třetím největším ostrově Havaje. (J*A*M*A*L)