Havaj 5-0 (TV seriál)

Hawaii Five-0

Hawaii 5.0

Krimi / Drama / Akční

USA, 2010, 118x42 min

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Taylor Wily, Angela Gots, Will Yun Lee, Taryn Manning, Norman Reedus, Jean Smart, James Marsters, Peter Stormare, Masi Oka, James Russo, Bijou Phillips, Larisa Oleynik, Sheila Kelley, Reiko Aylesworth, Greg Germann, Tzi Ma, Sean 'P. Diddy' Combs, Joel David Moore, Brian Goodman, Joanna 'JoJo' Levesque, Agnes Bruckner, Michelle Borth, Claire van der Boom, Mariana Klaveno, Kevin Sorbo, Ray Wise, Branscombe Richmond, Vanessa Minnillo, Nick Lachey, Stacy Edwards, Troy Garity, Clyde Kusatsu, Debrah Farentino, Dane Cook, Michaela McManus, Mark Dacascos, Perrey Reeves, D. B. Sweeney, James Kyson, Cara Buono, Keith David, Selita Ebanks, Andrea Bowen, Rick Springfield, Angela Lindvall, Serinda Swan, James Remar, Kelvin Yu, William Sadler, Scott Cohen, Ivana Milicevic, Colin Ford, Martin Starr, Michael Copon, Balthazar Getty, D.L. Hughley, Kenneth Mitchell, Jacqueline McKenzie, Wood Harris, Bronson Pinchot, Jason Scott Lee, Dichen Lachman, Jon Seda, Adam Beach, Kelly Hu, Robert Loggia, Nadine Velazquez, Max Martini, Emmanuelle Vaugier, Ric Young, Nas, Colin Egglesfield, Peyton List, Joel Tobeck, Rhys Coiro, Terry O'Quinn, Cary-Hiroyuki Tagawa, Amanda Schull, Jordan Belfi, Evan Jones, Lauren German, Bruce Davison, Emily Bergl, William Baldwin, David Keith, Sarah Roemer, Dash Mihok, Patty Duke, Peter Fonda, Autumn Reeser, Richard T. Jones, Meredith Monroe, Tom Sizemore, Tania Raymonde, Daniela Ruah, Robert Englund, Annie Wersching, Shawn Hatosy, Jon Gries, Greg Grunberg, Teilor Grubbs, Tony Curran, Courtney Ford, Chris Bauer, Zack Ward, Kyle Secor, Christopher Cousins, Ian Anthony Dale, Sam Anderson, James Ransone, Sarah Habel, Josh Dallas, Mackenzie Foy, Mark Deklin, Louis Lombardi, Max Casella, Guy Wilson, Pruitt Taylor Vince, Michael McGrady, Lew Temple, Summer Glau, Stephanie Jacobsen, Taylor Cole, T.I., Chris McGarry, James Caan, Jenny Mollen, Drew Powell, Keo Woolford, Emily Alyn Lind, Daryl Hannah, Xzibit, Lili Simmons, Sab Shimono, Behati Prinsloo, Ronnie Gene Blevins, Keith Jardine, Matt Jones, Keahu Kahuanui, Edward Asner, Conor Leslie, Bre Blair, Lyndon Smith, Jordan Matlock, Nicole Travolta, Aisha Tyler, David Gautreaux, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Tanya Clarke, Todd Stashwick, Nelson Lee, Christopher Sean, Amanda Setton, Lili Mirojnick, Timothy Brennen, Jodie Yee, Melanie Molnar, Eden Riegel, Maite Schwartz, Zoë Bell, Amy Sloan, Monique Gabriela Curnen, Wayne Duvall, Erin Cardillo, Lindsay Price, Joe Reegan, Natasha Henstridge, Monique Ganderton, Monica Lacy, Michael Buie, Patrick Gallagher, Jessie Graff, Janel Parrish, Tiffany Dupont, Carol Burnett, Billy Flynn, Alicia Ziegler, Val Lauren, Frankie Valli, Ryan Devlin, Gloria Votsis, Bruce Locke, William Mapother, JR Lemon, Kevin Carter, Gavin Rossdale, Heather Sossaman, Kristi Lauren, Yara Martinez, Mike C. Manning, James Urbaniak, Chuck Liddell, Kendall Jenner, John Colton, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Nathan Kress, Jeremy Luke, Gregory Itzin, Eddie J. Fernandez, Todd Robert Anderson, Ken Narasaki, Chris O'Donnell, Mandy Moody, Danielle Rayne, Barkhad Abdi, Al Harrington, Michael Irby, David Hoflin, Lopaka Kapanui, Chelsea Yamase, Dylan Schmeding, Noah Beggs, Henri Lubatti, Kevin Doyle, Ron Yuan, Jeff Fahey, Evan Gamble, Lawrence Kao, Alex Ashbaugh, Scott Michael Campbell, Julie Benz, Victoria Pratt, Erin Way, Robert Curtis Brown, David Cordell, James Adam Lim, Glenn Morshower, Robert Prescott, Wes Robinson, Ilia Volok, James Saito, Patrick St. Esprit, Kaiwi Lyman-Mersereau, Floriana Lima, Elaine Tan, Patrick Crowley, Greg Wrangler, Blaise Godbe Lipman, Mirrah Foulkes, Tommy Chang, Brad William Henke, Cooper Andrews, Karl Makinen, Manny Perez, Matthew Glave, Ivo Nandi, Matt Bushell, Chosen Jacobs, John Lewis, Sumire Matsubara, Anthony Molinari, Jeffrey D. Sams, Brian Guest, Greg Collins, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Allen Gumapac, Tara Macken, Laurie Fortier
  • grogodil

Pilot to nakopol slušne, no s pribúdajúcimi dielmi sa táto partička akosi vykašľala na ústrednú dejovú líniu a následných 10 dielov ide len o prekladanie jedného, dej nikam neposúvajúceho, prípadu za druhým, až človek zabudol, prečo sa tí štyria vlastne na začiatku vôbec dávali dokopy. Keby aspoň ony epízodne prípady neboli tak lacné, keby vyšetrovacie metódy išli aspoň trochu okolo zdravého rozumu a všetko nepôsobilo tak enormne skratkovito a zrýchlene a keby všetci nepôsobili vďaka svojej domýšľavosti a nadľudskej bystrosti ako klony Horacia Kanea, tak by som sa možno dokázal uvoľniť a vychutnať si tie pekné exotické zábery tropického ostrova a zručne natočené akčné scény a naháňačky v Dannyho Cheve Camaro. Lenže nedá sa, trpezlivosť pretiekla, "šikmácka" polovica týmu mi je čoraz protivnejšia a jedinou vecou, pre ktorú sa to oplatí pozerať je vtipné hláškovanie a doberanie sa navzájom v podaní Alexa O'Loughlina a Scotta Caana. Inak čoraz beznádejnejšia zívačka.(30.12.2010)

vizuálne príťažlivé. a to po stránke obsadenia, lokality aj jednotlivých scén. je to príjemná zábava, ktorá odsejpá. a chémia medzi jednotlivými postavami naozaj funguje. dala som sa na to kvôli Alexovi, ale mojou najobľúbenejšou postavou je Dano :) ich rozhovory sú dobrým spôsobom pre diváka, ako nabrať dych a zároveň sa niečo dozvedieť o postavách. snáď im to vydrží(7.10.2010)

Jelikož jsem se s mírným optimismem provlekl první sezónou (při TV premiéře v ČR před několika lety), a ani její brutální cliffhanger mě nepřinutil navázat, asi tušíte, že nebudu v hodnocení nijak hýřit nadšením. Nicméně neutuchající tvorba nových a nových sérií svědčí o tom, že většinový vkus je jiný - nebo že fanklub Sharon Valerii je širší než by si kdo pomyslel:) Pilotní epizoda byla na televizní poměry víc než slušná, a když se do děje dostal Mark Dacascos, říkal jsem si, že by to mohlo začít k něčemu směřovat... ale ono ne - je to zkrátka další seriálová "pohodovka", která má dobře rozestavené postavy (takže můžou řešit svoje individuální problémy, a zároveň se divákům může nabízet vděčný chlapácký bonding obvyklý u buddy movies, ale ne týmových krimiseriálů), a obstojnou kameru v akčních scénách (kterých není úplně málo). Nemůžu říct, jestli se scénáristi a choreografové snaží to pořád někam posouvat nebo odvádějí už několik sezón tutéž rutinní práci, ale moje hodnocení první série jednoznačně zní: béčko hrající si na větší ambice, ale ve skutečnosti přinejlepším lehký nadprůměr. Nemyslím si, že by měl patřit do červené zóny - především proto, jaké spoilery jsem se dočetl o hlavním záporákovi - takže 60%(23.8.2014)

Hawaii Five-0 chytlo vlnu filmových rebootů Miami Vice a A-Team a nese se v duchu letního mixu akce a komedie. Nadupaná pilotní epizoda vypadá v režii Lena Wisemana hodně dobře. Děj je rychlý, vyloženě akční a efekty jsou na televizní obrazovku velkorysé. Asi polovina následujících dílů si drží docela vysoký standard. Mají prvky buddy movie a těží z rozdílných povah svých hrdinů. Dobře funguje hlavně pošťuchování mezi McGarettem a Williamsem. Slibné tempo ale z finančních důvodů nevydrží celou sérii. Hawaii Five-0 se ohání vyspělou supermoderní technikou ve stylu CSI. Napětí se ale ze seriálu postupně vytrácí. Některé vyčpělé příběhy a otřepané zvraty připomenou perly typu Vražedné pobřeží a Pobřežní hlídka. Někdy to zavání trapností. Hrdinové jsou všichni do jednoho ohromní borci, což začíná působit nepřesvědčivě. Finále vypadá ohraně. První série je pěkným rozptýlením v exotickém prostředí, ale často taky v nenáročném stylu vymývání mozků.(18.6.2011)

Tak sem si tuhle akcí ,´´nabitou´´ pecku rozkoukal a i když má sympatické obsazení a ještě sympatičtějšího režiséra,slibovaná pecka se nekoná.Rutinní detektivní příběhy,žádný opravdu napínavý případ se zatím nedostavil,akce..ehmm teda jako že kde se všechna ta slibovaná akce schovává???Prostě další tuctová kriminálka,která může nabídnout pouze malé osvěžení v hezkých lokacích,sympatických hercích a hláškám ústřední dvojice detektivů,ale příběhově nůďo :-) 60%.(2.11.2011)

• - Pilotní díl měl americkou premiéru v září 2010, shlédlo jej 14,2 milionu diváků a stal se nejsledovanějším programem dne. [Zdroj: TV Max] (hippyman)

• - V původní verzi seriálu z roku 1968 byly postavy guvernéra a Kono muži. V této podobě je však ztvárnilz ženy. (J*A*M*A*L)

• - V 19. epizodě 2. série a 2. epizodě 3. série se coby August March objevuje Edward Asner, který stejnou postavu ztvárnil i v původním verzi seriálu Hawaii Five-O (od r. 1968). (Zdroj: tv.com, tvline.com) (drakodlak)