Havaj 5-0

(seriál)
Trailer 2
USA, (2010–2020), 169 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Bryan Spicer, Peter Weller, Jerry Levine, Maja Vrvilo, Larry Teng (více)

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Masi Oka, Taylor Wily, Jorge Garcia, Ian Anthony Dale, Meaghan Rath, Beulah Koale (více)

Série(10) / Epizody(240)

Havaj 5-0 je novým seriálem, navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů.
Detektiv Steve McGarrett, oceněný námořní důstojník se vrací na ostrov Oahu, aby vyšetřil vraždu svého otce. Guvernérka mu nabídne, aby sestavil vlastní tým. S vlastními pravidly, absencí byrokracie a její plnou podporou má odstranit veškeré stopy zločinu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams, policista, který se nedávno přestěhoval z New Jersey. Ačkoliv preferuje mrakodrapy před písčitými břehy, jeho prioritou je bezpečná Havaj pro jeho osmiletou dceru, která zde žije se svou matkou. Přidává se Chin Ho Kelly, bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Posledním členem je Chinova sestřenice Kono Kalakauaová - krásná a bezprostřední dívka, čerstvá absolventka policejní akademie, která se sebevědomě chce zařadit mezi policejní elitu. Steve rovněž urovnává pošramocený vztah se svou sestrou Mary Ann a postupnými krůčky se dostává ke svému cíli - pomstě smrti svého otce. (Universal Channel)

Trailer 2

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +velice sympatické obsazení, každého z hlavní čtveřice si zamilujete, nebo alespoň oblíbíte, téměř v každé části hostuje nějaká známá tvář, mě osobně třebas těší vidět po letech Larisu Oleynik, seriál má silné hlavní záporáky a v pozadí zajímavý příběh hlavní postavy, v každé části si vychutnávám krásné prostředí Havaje, zaujme hudba, především pak ta tématická, často tu vidíte výbornou akční stránku a nechybí humor -možná mi trochu vadí, že se tu najde pár slabších částí a téměř vždy mi přijde, že případ vyřešili snadno a rychle/// Po první sérii spíš větší spokojenost než malá. Sice to není úplně top seriál na pět hvězdiček, přesto je to hodně výborný a v moha směrech povedený kousek. Především pak závěrečná epizoda první řady je bombastická. Do začátku druhé řady to asi nevydržím./// Celkem 80%/// ()

Expertt

Tenhle seriál je postanev hlavně na atraktivnitě Hawaiských ostrovů a z toho těží, až dojdou taková ta známá navštěvovaná a historicky poznamená místa, tak seriál zřejmě ztratí to kvuli čemu se vlastně točí. Ale na druhou stranu a možná bohužel pro seriál, to je ta část, která se mi na něm líbí nejvíce. Pomalu seriál ztráci dech, zabíhá do takového toho stereotypu kdy vás už tolik nepřekvapí vývoj děje danéhé dílu. Ale abych ho jen nešpinil...jsou tu i hezké zločinecké zápletky spolu s rádoby high-end zařízením, které 5-0 používá..a to vše na Hawaii :-P ()

Iroquaise

...zatím jen pilot...ale ten je solidní...označil bych to za dobrej popík...solidně natočený, bez zbytečných barviček a dalších obstarožností ála CSI...docela mě překvapilo, jak je to vtipný...dalším příjemným překvapením je Scott Caan, který po řadě rolí, kde hraje povětšinou nějakou gumu, která poslouchá cizí rozkazy a případně zdechne, konečně ukázal nějaký herecký um...možná je to trochu moc zbrklý ( ve snaze o razanci a modernitu) a naivní ( celá ta rychlost a hladkost sestavování týmu má až osmdesátkově - komiksový charakter..."koho potkáme, ten pude s námi" ), ale bavilo mě to...jsou tam mimo jiné dva zajímavý akční momenty...oba jsou to záběry nenarušované střihem, kdy se herec střetne s autem nebo střetu unikne...první je, když se hlavní hrdina v honičce sveze po kapotě auta a uhne před druhým havarujícím vozem - očividně tam není kaskadér...druhý je v garáži při scéně přepadovky - jednoho z gaunerů sejme dodávka...mám takový dojem, že tu není použitý trik...resp. možná ano, ale není patrný na první pohled...např. z nějakého narušení plynulosti pohybu trhavým digitálním efektem ( viz. třeba Nezvratný osud jednička...)...kde se to ale poněkud formálně posere, je závěr...bitka na kontejneru je natočena chaoticky a z jakéhosi důvodu proti zapadajícímu slunku...vytahuje to sice efektní siluety, ale jinak to působí docela kýčovitě... a hlavně - záběry z druhé strany díky tomu vypadají světelně úplně jinak...jako by Wiseman už spěchal na plac Total Recall...snad to neposere... ()

maty39

Hawaii Five-O je seriál, který nenabídne nic víc než trochu bezmyšlenkovité zábavy. Zápletky jsou jednoduché. Zločin - vyšetřování - zúčtování. I zde se objevuje jeden případ, který se zřejmě potáhne po několik dílů (jak už bývá dnes dobrým zvykem), ale pokud občas vynecháte jeden díl, pak se toho zase tak moc nestane. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, akční scény slušné a je jich dostatek, hlášky a pošťuchování mezi hlavními postavami je zábavné a navíc se seriál odehrává ve velmi atraktivním prostředí Havaje. Po skončení 24ky nám tady chyběl nějaký akční seriál. Hawaii Five-O sice nedosahuje kvalit 24ky po technické stránce, ale jsou si rovné alespoň co se týká zábavnosti. ()

Spooner

Hodnocení po 13 dílech: Překvapivě slušná oddychovka, která v době dnešních temných kriminálek a dramatických seriálů potěší. Kdo by si přece nechtěl od těch vážnějších seriálů trochu odpočinout a nenechal se zavést na slunnou Havaj, která zde vypadá opravdu nádherně. Alex O´Loughlin se Scottem Caanem si navíc výborně sedli a hláškujou jedna radost. Akce je ve většině případů parádní a překvapí i charizmatičtí záporáci. Jen škoda, že pár epizod je slabších a některé dialogy jsou až příliš klišoidní. Zatím ale celkem dobrá jednohubka, snad se časem neomrzí. 70% ()

Galerie (2 117)

• Dílo získalo v roce 2011 People’s Choice Award pro nejlepší nový dramatický seriál. (J*A*M*A*L)
  • Pilotní díl měl americkou premiéru v září 2010, shlédlo jej 14,2 milionu diváků a stal se nejsledovanějším programem dne. [Zdroj: TV Max] (hippyman)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)