Havaj 5-0

USA, (2010–2020), 169 h 11 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Bryan Spicer, Peter Weller, Jerry Levine, Maja Vrvilo, Larry Teng (více)

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Masi Oka, Taylor Wily, Jorge Garcia, Ian Anthony Dale, Meaghan Rath, Beulah Koale (více)

Série(10) / Epizody(240)

Havaj 5-0 je novým seriálem, navazujícím na legendární seriál o malé elitní jednotce se speciálním pověřením, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů.
Detektiv Steve McGarrett, oceněný námořní důstojník se vrací na ostrov Oahu, aby vyšetřil vraždu svého otce. Guvernérka mu nabídne, aby sestavil vlastní tým. S vlastními pravidly, absencí byrokracie a její plnou podporou má odstranit veškeré stopy zločinu. Ke Stevovi se přidává detektiv Danny “Danno” Williams, policista, který se nedávno přestěhoval z New Jersey. Ačkoliv preferuje mrakodrapy před písčitými břehy, jeho prioritou je bezpečná Havaj pro jeho osmiletou dceru, která zde žije se svou matkou. Přidává se Chin Ho Kelly, bývalý policejní detektiv a přítel Stevova otce, který byl nespravedlivě obžalován z korupce a přemístěn na pozici bezpečnostní hlídky. Posledním členem je Chinova sestřenice Kono Kalakauaová - krásná a bezprostřední dívka, čerstvá absolventka policejní akademie, která se sebevědomě chce zařadit mezi policejní elitu. Steve rovněž urovnává pošramocený vztah se svou sestrou Mary Ann a postupnými krůčky se dostává ke svému cíli - pomstě smrti svého otce. (Universal Channel)

VlastaFlaksa

Je to trochu naivní, zápletky jednoduché, ale ty nádherné hawaiské pláže a humorné špičkování dvou hlavních hrdinů mě prostě baví. ()

Ivoman

Viděl jsem první sérii a na další se rozhodně dívat nebudu. Seriál je podivnou slátaninou divných a divnějších policistů s prvotřídním vybavením. Hláškami suchými jako Martini a ještě suššími projevy mimiky. Scott Caan se na policisty prostě nehodí. Jestli jste příznivci Kriminálek NY, LV apod., tak si ušetřete čas a jukněte jen na pár dílů z první série a bude vám vše jasné. ()

Mamlas odpad!

Spousta epizod, které se pohybují mezi úplným odpadem a lepší 1 hvězdou. Tak 2/3 každé epizody zaplňuje prostoduché, hádavé a velmi velmi protivné klábosení postav o nejdebilnějších debilitách, co dokázali scénáristi vyblít. Po popřeskakování tohoto balastu zbývá v jednotlivých epizodách obvykle tak čtvrthodinka nějakého sledovatelného převážně akčního děje, bohužel dosti bezmozečného a za uši silně vytahaného. Největším pozitivem seriálu je hezká příroda a hezká děvčata. Největším negativem jsou ti 2 uhádaní kokoti v hlavních rolích. ⬇️ 8% ()

Zaynab

S tímto seriálem mám jeden jediný problém. Nejde o herce, prostředí nebo kameru. To všechno lze ocenit. Nevadí mi dokonce ani stereotypy u jednotlivých postav, tak nějak to k žánru patří. Ostatně kdo jiný by dělal ve speciální policejní jednotce než bývalý špičkový voják, detektiv s rodinnými problémy, bývalý policista, který odešel pro podezření z krádeže, a někdejší vrcholová sportovkyně, jejíž kariéru ukončilo zranění?:) Chápu havajský patriotismus. Potíž vidím ovšem v tom, že režie a scénář nedokáží budovat napětí. Jako divák očekávám, že se díl po díle bude rozplétat temné klubko kolem smrti rodičů, a to třeba i v rámci nebo nad rámec "standardních" případů jednotky. Bohužel to autoři pojali dost divoce. V jednom díle milion informací o hlavním hrdinovi a jeho rodině, v dalších pěti nic. Navíc mi není jasné, proč všichni padouchové se vždycky pokusí utéct, ačkoli na ně míří tři pistole, mají zlomenou nohu a všude kolem jsou pěkně vysoké zdi:) A pořád všechno pěkně dokola. Jako by tvůrci neměli žádnou koncepci a jen poskládali seriál ze zbytkových scénářů jiného seriálu a přilepili k němu hlavní příběh. Hodnotím jako lehký nadprůměr, takže za 3 hvězdičky, nicméně v září se kouknu na 2. sérii, protože konec té první se opravdu povedl, takže ještě doufám ve zlepšení:) ()

Mustaffa

Včera jsem viděl první díl a věřím, že to byl můj díl i poslední. Hrozně nesympatický seriál, dost trapných scén, vše plyne dle jasně nalajnovaného scénáře. Tohle asi hit nebude. ()

TheFilipJ

Akční seriál se spoustou hereckých hvězd. Po shlédnutí tohoto seriálu sem si říkal ze já sem se vůbec mohl někdy koukat na CSI. Seriál je plný vtipných hlášek a ani po deseti dílech za den mě neomrzel. ()

paddy35

Konečně akční seriál, jak má být...Nenáročný, oddychový, sice sem tam nelogický, ale přesto koukatelný a na velmi solidní úrovni. ()

KatkaMach

Po shlédnutí pilotu 3hvězdy a nyní po shlédnutí dalších dvou dílů musím jednu přidat. Slunce, pláže a akce. Krásně prosluněná atmosféra, celkem slušné hlášky a sympatické hlavní postavy. Úžasné béčko, které stojí za to shlédnout. ()

tatka

Mladí, akční dynamickí, pochodujúci rovno na objektív. Všetko z toho som už niekedy a niekde videla. Len obal je lesklejší a viac šuchoce. ()

Hrus

Zprvu byl pro mě Hawaii Five-o čistě příležitostně výplňový seriál pro nenáročné večery. Detektivních seriálů je dnes opravdu hodně a hodně je jich i kvalitních (Mentalista, Castle, Glades). Tenhle nezačínal jako nějaká bomba, ale hlavní dva představitelé jsou oba hláškující sympaťáci (zbývající 2 členové souboru jsou oproti nim hodně nevýrazní), máme tu pohodovou plážovou atmosféru, tak jsem pokračoval v občasném sledování. Kupodivu nedošlo ke ztrátě kvality (spíše naopak), ke konci 1. série se více začne řešit hlavní dějová linka s Wo Fatem (pokračuje pak i v 2. sérii) a tím dochází ke zvýšení napětí. Celkově je seriál trochu akčnější než ostatní soudobé detektivky a díly neztrácejí na zajímavosti a napětí. V kategorii "odpočinková detektivka" je to opravdu výborné. Za zmínku stojí zajímavé vedlejší postavy - Masi Oka (Hiro z Heroes) zde hraje patologa, Marc Dacascos záporáka Wo Fata, v 2, sérii přibývá do týmu sympatická Lauren German a Terry O'Quinn (Locke z Lost). ()

luciasce

Z nepochopitelných důvodů mám ten serial v oblibě, má poměrně špatný scénář, občas herci přehrávají, ale prostředí je skvělé a ten serial tak trochu zraje, pozdější serie jsou lepší. ()

sydney

Neviděla jsem původní seriál z roku 1968, takže nemohu srovnávat, ale rozhodně mě tento remake nenudí. Jistě, některé epizody mají nižší kvalitu, ale většina seriálů je na tom stejně. ()

svist10

Objektivně to na čistých pět není, ale vem to čert. Tohle je seriál, který tu dlouhou dobu chyběl. Už úvodní Wisemanovo inferno leccos naznačí, vojenské hummery létají vzduchem, prostor křižují rakety a všude zní těžká palba. Když všechno utichne, přichází čas na buddy humor. Hlášky a rýpance tnou do živého a já jsem zjistil, že tuhle partu začínám mít rád. Tam, kde jsou Undercovers těžkopádní a téměř uspávající, tam jsou H5O lehkonozí a jdou si za svým cílem bavit. Chemie mezi postavami funguje perfektně, a tak i když triky nejsou vždy úplně košer, jsem rád, že je tu tým, který jakoby se vyloupl z 80-tých let, parta policajtů, která může úplně všechno. Co na tom, že logika se šla někam pást, ode mě za plný počet. BTW, drama to opravdu není. ()

veere

Za pilot 5 hvězdiček, překvapení, a pravděpodobně nejoblíbenější seriál letošní sezony. Skvěle vybraný herecký tým, akce, humor, světoznámá výborná znělka, Hawaii, Grace Park v bikinách, no co víc si přát... ()

Fazulina

Velmi příjemná svižná záležitost z atraktivního prostředí. Příběhem příliš nevybočuje z řady podobných amerických detektivních seriálů, nicméně se o to ani nesnaží. Plus za velmi sympatického Alexe O´Loughlina, jehož osobní příběh hledání vraha otce provází celým seriálem. Moc se těším na další sérii. ()

Kikina33

Seriál zasazen do krásného a neokoukaného prostředí Hawaje, ve kterém navíc působí speciální policejní jednotka s neomezenou pravomocí, což mi přijde jako fajn nápad, obzvlášť po tom všem co už jsme v televizi mohli vidět. Příjemné a celkem originální případy, které se zde vyšetřují, na mě působí velice mile – setkáváme se zde se spoustou akce, dobré dedukce i používání nejmodernější techniky, což je velmi pěkně propojeno a tak to dodává celkovému dojmu šťávu. Ústřední dvojka policajt a armyboy k sobě výborně pasujou a jejich neotřepané vtípky a pošťuchování každý jistě uvítá. Myslím si, že to bude zaručeně hit a doufám, že se tak dočkáme pokračování v mnoha sériích. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore