Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Kontryhelka k tomuto seriálu (70)

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Pěkný díl a opět výborné rozřešení případu. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Krásný vánoční díl, protivnej dědek a jeden zákeřnej levoboček,kterej si s taťkou přišel vyřídit účty. Dobře promyšlená vražda. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Pro tenhle díl mám slabost. Studentská kolej, intriky,vraždy a jeden blbec,kterého Poirot stejně odhalí. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Na každou potvoru se voda vaří a to je případ i téhle krimi,kde i ten nejlépe promyšlený zločin nemá šanci, když se do všeho vloží Poirot. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Příjemný díl s Poirotem,kterému zdárně sekunduje pejsek Bob.I přes nejzákeřnější nástrahy Poirot vraha usvědčí a divák je překvapen. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Příjemné venkovské prostředí,kde ani na odpočinku Poirota nečeká ta zasloužená pohoda. I v tom nejklidnějším prostředí je krysa,která střádá vražené plány a intikuje. Ale to by nesměl být soused Poirot a jeho šedé buňky mozkové. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

I Poirota se zde bude snažit obalamutit mladá vražedkyně a částečně se jí to i daří, než detektiv prokoukne a milou dámu usvědčí z vraždy. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Trochu mizernější zpracování než s Ustinovem. Je to víc odfláklé, žádné pěkné prostředí i herci se chovají jak blbci. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Tenhle díl patří mezi mé oblíbené. Děj zasazený mezi archeology, velmi pěkně vykreslené postavy a jejich charaktery a neuvěřitelné odhalení vraha a promyšlené vraždy je prostě brilantní. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Na rozdíl od ostatních celovečerních filmů s H.P. jsem tenhle viděla jen jednou protože mně prostě neokouzlil.Má něco do sebe, to ano,ale je to jeden z těch slabších. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Pěkně zpracovaná detektivka, spousta zajímavých osob a charakterů, neprávem obviněná mladá žena,která má ale štěstí v neštěstí,že Poirot má velký smysl pro spravedlnost a urputně jde za tím,aby byl usvědčen pravý vrah a mladou ženu zachrání před šibenicí za pět minut dvanáct. Zde šlo doslova o vteřiny. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Nevěra dožene podváděnou ženu ke zločinu. Koho v tomto případu opravdu soudit a odsuzovat? ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Lidi pro peníze udělají opravdu všechno. Drzost vrahů nemá obdoby a zbytečná smrt mladé bohaté ženy je toho důkazem. Zde platí člověk člověku vlkem. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Zajímavý díl,docela sympatické postavy a komplikované odhalení vraha. Stojí za vidění. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Kvalitní detektivka, bravurně vyřešený případ. Skvělý konec a rozuzlení nemá chybu. ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Lidi pro peníze jsou schopný všeho. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Velmi povedený díl,kdy vlastně skoro do posledních minut nevíme,kdo je vrah a jak se vražda stala. Podezřelých je celá řada a každý měl motiv babu zavraždit. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Pěkný detektivní příběh,kde žádná intrika,vražda ani lest není pro Poirota žádná překážkaVše vyřeší se sobě vlastní grácií a šarmem. ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Kniha byla lepší. Filmové zpracování mohlo být natočeno lépe. ()