Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele kritik12 k tomuto seriálu (13)

Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (S01E01)

Začiatok seriálu je skôr humor ako krimi, avšak má to všetko čo to má mať. Zločin je to zaujímavý, bohužiaľ páchateľ predvídateľný. ()

Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Samovražda či vražda?? Na tomto je postavený celý diel a úplne to stačí. Nie je to nič prevratné, ale čaro to má, dokorenené humorom a faktami ktoré zistíme na konci a ktoré prekvapia. ()

Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (S01E03)

Dej síce predvídateľný, ale podarilo sa vytvoriť napätie. Nie je to nič zlé ani nič extra, pár vtipných okamihov len pomohlo. ()

Dvacet čtyři černých kosů (1989) (S01E04)

Celý diel bol od začiatku predvídateľný, humoru tiež pomenej, obávam sa že toto je podpriemerná epizóda, ktorá nemá nič do seba. ()

Byt ve třetím patře (1989) (S01E05)

Akčný diel, ktorého dej sa vyvíja inak ako väčšina dielov. Zápletka bola zaujímavá, aj keď polovicu epizódy tvorila len naháňačka na páchateľa, ktorý sa nakoniec nechal dolapiť až smiešne ľahko. ()

Rhodský trojúhelník (1989) (S01E06)

Celkom zaujímavá časť. Celý čas nás autor viedol jednou cestou, aby odlákal pozornosť a nachytal diváka. Avšak škoda krátkej stopáže, ktorá neumožnila viac rozviť príbeh. ()

Dobrodružství na moři (1989) (S01E07)

Musím povedať že toto už ašpirovalo na maximum hviezdičiek. Prevedenie vraždy excelentné, ale jeden geniálny belgický mužíček dokonalo odhalil vraha aj jeho metódu vraždy. ()

Podivná loupež (1989) (S01E08)

Epizóda, ktorá nijako negradovala, išla stredným tempom, nejako extra nevyvrcholila, prakticky len do počtu. ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Čo sa týka vraždy na 50 minútovú epizódu to bolo až moc komplikované a keď Poirot vysypal všetky fakty behom piatich minút tak som mu aj tak nestačil. Humor tu bol veľmi dobrý, hlavne inšpektor Japp. Aj tak to ale bolo na vysokej úrovni. ()

Sen (1989) (S01E10)

Najlepšie na koniec. Určite vrcholom prvej série je epizóda Sen. Veľmi veľa podareného humoru, veľmi rafinovaný zločin, no vďaka záverečnej scéne som musel pridať aj tú poslednú hviezdičku. ()

Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (S05E01)

Epizóda išla v rýchlom tempe, najmä pretože ide o krátku stopáž a pri toľkých vraždách sa nedá stihnúť skoro nič. Hádať vraha bolo nemožné hlavne preto lebo na to nebol žiaden priestor. Určite by dielu svedčila dlhá stopáž, ale aj tak je to kvalitný diel skôr rýchlejšieho sledu. Vrah neprekvapil, ale motív a prevedenie stoja za pozretie. Vyzdvihnúť musím aj hudobný podklad ktorý dokonalo zapasoval. ()

Outsider (1993) (S05E02)

Natraktívna epizóda, vrah bol až primitívne okaty, malo humoru, aj keď silná záporná postava Rubina Astwella tomu dodáva šmrnc tak je to aj tak podpriemerný Poirot ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Epizóda ma miestami nadchla a miestami sklamala. Pol epizódy je len rozprávanie minulosti a to mi tam moc nepasuje. Za to som neprišiel hneď na vraha, no pár minút pred vyvrcholením musel byť jasný aj blbému. Tiež pozitívne beriem ako Herculemu zachitilw britská kuchyňa ()