Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Rssa k tomuto seriálu (34)

Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Zábavnější a hlavně chytřejší díl než předchozí díl o claphamské kuchařce. Ale i tentokrát se mi zdá vyřešení případu příliš vykonstruované. ()

Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (S01E03)

Zvyšující se úroveň dílů první série Hercula Poirota pokračuje tímto dílem, který konečně má tu správnou poirotovskou atmosféru a detaily. ()

Byt ve třetím patře (1989) (S01E05)

Jedna z lepších Poirotovek, která se odehrává přímo v budově, ve které má HP svůj byt a kancelář. Zdánlivě obyčejná vražda přechází v něco víc... ()

Dobrodružství na moři (1989) (S01E07)

Díly, které se odehrávají na lodích, vlacích a v zahraničí vždy patří mezi to nejlepší, co nám může Poirot nabídnout ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Průměrný díl, ve kterém opravdu Poirot přišel k rozuzlení deux ex machina. Zajímavé je, že poprvé zde Poirot zapomněl na morální spravedlnost na konci dílu. ()

Smrt na mysu (1990) (S02E01)

Výýborný díl, od prvního série snad zatím nejlepší, i díky štědré stopáži. Poirot zde svádí psychologické hry, trápí se a pak je zase nadšený, spousta postav dává divákovi spoustu možností, a to vyústění? Lahoda! ()

Dáma se závojem (1990) (S02E02)

Velice vtipný díl, Poirot jako zločinec, suchý Jebb, Hastings taky zářil. ()

Ztracený důl (1990) (S02E03)

Jeden z nudnějších dílů, zatím nejslabší z celé série ()

Cornwallská záhada (1990) (S02E04)

Ačkoliv byl celý díl prošpikován vtípky a dobrými dialogy, jak přišel Poirot na pachatele dodnes netuším... ()

Tajemné zmizení pana Davenheima (1990) (S02E05)

Velmi kvalitní díl s atmosférou,sázkou mezi Poirotem a Jappem, mluvícím papouškem, spoustou humoru a zajímavou zápletkou. Povedené ()

Dvojnásobný zločin (1990) (S02E06)

Poirot koketuje s odchodem do důchodu a zajímavý případ ukradených medailonků plně svěřuje do rukou kapitána Hastingse. Teda alespoň na oko, ve skutečnosti na vývoj případu přihlíží. Hastings se ukazuje jako trošku naivnější a méně důvtipný detektiv, ale jeho počínání je vtipné. Dobrý a zábavný díl. ()

Tajemství levného bytu (1990) (S02E07)

Zápletka byla docela zajímavá, stejně tak vedlejší postavy (postava FBI agenta...), mafie, zločin. Kvalitní díl ()

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

Někdy je něco přesně tak, jak se zdá. Stejně tak v tomto díle, protknutém humorem a záhadou. ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Poirot na palubě Queen Mary, ale příběh se z velké části odehrává na pevnině v Anglii. Zapeklitý případ, který má nádech tajemna, je ale velice jednoduchý, jehož zápletku lze odhadnout po 10 minutách. ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

Velice důmyslný příběh, brilantní Poirot, parádní pan A.B.Cast. ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Standardně vystavěný příběh s pro mne očekávaným koncem, slabší díl. ()

Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (S05E01)

Parádní díl, který je opět šmrncnut trochou tajemna a exotična egyptské lokality. Je opravdu příčinou řady úmrtí prokletí? No... ()

Outsider (1993) (S05E02)

Několik dějových linek, spousta potenciálních vrahů a motivů, zajímavý díl. ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Další z povedených dílů, 5. série je zatím výtečná. Poirot se tentokrát krátce ocitne v Argentině, je zatčen a deportován. Celá hlavní linka příběhu je dostatečně napínavá. Jeden z nejlepších dílů. ()