Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Rssa k tomuto seriálu (34)

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Studentská ubytovna, série vražd, drahokamy, osobní zájem Jappa...výtečný díl s mladým Damianem Lewisem. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Velice dobrý díl, který je tak trochu i mysteriózní, navíc postava Boba je obsazena velice sympatickým hercem. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Oproti knížce má tato adaptace trochu problémy s nastolením atmosféry, ale příběh to vynahradí ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Slabší díl mezi "dlouhými poirotovkami", bez atmosféry, slabá motivace k vraždě, slabší rozluštění. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Poirot na ozdravné kůře a stejně si ho vražda najde. Spousta postav měla motiv, tentokrát to má HP docela těžké a i když má většinu dobu náladu pod psa ( i díky dietě a zakázanému jídlu a vínu), tak celá zápletka je hodně lákavá. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Po delší době opravdu výborná poirotovka. Exotické prostředí, více dějových linek, atmosféra osudovosti, plno podezřelých. Plná palba. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Netradiční poirotovka, kdy HP vyšetřuje událost starou 14 let a díky vyprávění od 5 zúčastněných pomalu získává přehled. Depresivnější než obvykle, málo vtipu. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Jediným světlým bodem tohoto nudného zpracování je Kelly Reilly a její krása. Celkově se mi ale nelíbí, kam se nový Poirot ubírá, vše vypadá příliš moderně a ztrácí se kouzlo z prvních sérií. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Kvalitně zpracované, skvělé obsazení - přesně podle mustru, který se mi při čtení předlohy v hlavě vytvořil. Jedna z nejlepších částí nových sérií. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Veskrze průměrná část, kdy nechápete moc motivaci vraha a celkově pošmourná atmosféra tomu tentokrát nesedí. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Cestovní nebo v cizině se nacházející "Poirot" je vždy jedno z nejlepších. Tentokrát to neplatí, neboť příběh je konstruován docela kostrbatě. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Zločin během partie bridge. 4 potenciální vrazi a jeden vrah skutečný. Kdo to byl? Jedna z těch průměrnějších poirotovek, v roli pana Šejtany ale září charismatický Siddig, jehož oči jsou neskutečně ostré. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Mladý Fassbender, záhada více úmrtí a opět brilantní Poirot. Povedené. ()