Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Hanes88 k tomuto seriálu (66)

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Tento díl řadím k těm nejlepším, protože záhada i všechno dokola bylo prostě dokonalé. Naštěstí Hercule to zase vyřešil.90% ()

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

I když to bylo zase docela zajímavé, musím říct, že je to jedna z nejslabších "Poirotovek". Nevím, čím to. Možná tím, že se zde neřešila vražda nebo jen proto, že se to prostě nepovedlo. 55% ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Tak tyhle Vánoce Poirota byly opravdu nevšední :-). Velice povedený film a pro mě není problém dát 5*. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Případ, který úzce souvisí se sirem Arthurem. Ale i tak to Poirot zvládá a nakonec, i když to není úplně nejlepší díl, bylo to docela povedené. 75%. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

80% sedí. Klasicky, jak už jsme zvyklí u Poirota, dost zamotané a nakonec důmyslné vyřešení. Celý díl se mi velice líbil až na nějaké malé pasáže. Takže jen doporučuji :-). ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Takový huňatý psík, který se zapojil do vyštřování případu s pomocí H. Poirota :-). Nee prostě byla to jedna metoda slavného detektiva jak vyřešit tento zapeklitý případ. A opravdu to zvládli. Jeden z nejlepších dílů. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Docela zajímavý díl. Tentokrát to měl vrah zase promyšlené skoro dokonale. To skoro znamená, že tam byl Poirot :-). Nakonec ještě zajímavý závěr. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

95% !!! Opravdu povedený díl. Neměl jsem ještě možnost přečíst si knihu, ale film patří mé nejoblíbenější Poirotovky. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Dokonalá vražda, ale problém je, že tam zrovna byl na zdravotním pobytu ještě dokonalejší detektiv :-). I po režisérské práci velice povedené. takže nevidím důvod dát tomu 5*. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Dokonalé vyřešení případu spojené s historií. Bylo úplně skvělé, když Poirot odhaloval kousek po kousku. 80% ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Tohle možná byl trochu netradiční Poirotovský film. Hlavně to, že nemohl nikoho zachránit, jen očistit jméno. Je to hodně kvalitní a ten závěr byl taky drsný. 85% ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

80 % určitě odpovídá. Sice to není můj nejoblíbenější "Poirot", ale je to velice pěkná podívaná. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Tak tohohle Poirota jsem četl i viděl dřívější verzi. A musím bohužel říct, že jak kniha tak i ta předešlá verze se mi líbily určitě více. Tady bylo dost hluchých míst. Kdyby zde nehrál "pro mě jediný Hercule Poirot" David Suchet tak bych tomu nedal ani těch 60%. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Určitě další ze sympatických dílů tého "Poirotovské" série. Opět skvělá atmosféra a co se týče vraha, nu bylo to zajímavé :-). ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Jak jinak než že David Suchet v roli Hercula Poirota opět úžasný. Docela zvláštní děj, ale jak jsme zvyklí u každého "Poirota" závěr prostě parádní :-). ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Doslova a do písmene výborná "hra" :-). Celý tento díl byl velice tajemný a nakonec parádní závěr. Určitě si to zaslouží maximální hodnocení. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Tak to byl zvláštní díl, ale i přesto povedený. Tak akorát na 4*. Ještě, že zavolali Poirota :-). ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Opět geniální a na závěr člověk už ani nedoufal, že se dočká tradičního "Poirotovského" sezení :-). Děj byl skvělý a zase nemůžu jinak než dát maximální hodnocení. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Velice kvalitní díl! Dobrý děj umocněný tím, že musí vyřešit případ dřív než oběsí nevinného člověka. Určitě jsem nečekal, že vrahem bude ten, který jím opravdu byl :-) - a tak to má být. Jsem velký fanda této ságy a ikdyž to není vyloženě nejlepší "Poirotovka", je to opravdu velice povedené. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Velice kvalitní! Děj dobrý, oběti si to samy zavinily a vrah mrazivě klidný. Dobrá kombinace pro skvělý krimifilm. 80% ()