Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Hanes88 k tomuto seriálu (66)

Záhada na zámku Styles (1990) (S03E01)

Jeden z těch prvních a nejlepších dílů. Náhoda svede Hastingse a Poirota dohromady a je třeba opět vyřešit těžký případ. Každopádně záhada to opravdu byla. ()

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

Tohle opět velice kvalitní díl. Sice jsem ze začátku byl docela skeptický, ale druhá polovina filmu mě nadchla. 80% ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Musím říct, že kdybych měl vytipovat pár těch Poirotovských dílů, které mě nenadchly, bude tento jeden z nich. Né, že by to nebylo zajímavé, ale na ty ostatní to prostě nemá. ()

Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Velice šikovně zamaskované...určitě povedený díl, ikdyž ne zcela ten nejlepší. ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Prostě geniální...jak tady byla naplánovaná vražda, to by jeden nevěřil :-). Naštěstí byl poblíž Hercule.... ()

Tragédie v Marsdonu (1991) (S03E06)

Naprosto skvělý díl...jeden z mých nejoblíbenějších...95% ()

Dvojitá stopa (1991) (S03E07)

Určitě netypický, ale přesto výborný Poirot. Snad poprvé a možná i naposled tak poblázněný Poirot :-). ()

Záhada španělské truhly (1991) (S03E08)

Taky hodně dobrá zápletka! Nakonec jsem se hodně divil a přesně proto se na Poirota dívám :-). Takže jeden z těch kvalitnějších dílů. ()

Krádež královského rubínu (1991) (S03E09)

Normálně bych dal asi 3*, ale za výkon Sucheta musím dát zase o jednu hvězdu více. Ale rozhodně to neřadím mezi ty kvalitnější díly. ()

Vražda na maškarním plese (1991) (S03E10)

Určitě dobrý díl, každopádně na ty úplně nejlepší to nemá. Ale určitě zajímavá vražda a Poirot ji tentokrát dokázal trošku jinak, než je u něj obvyklé :-). ()

Záhada lovecké chaty (1991) (S03E11)

Taktéž to řadím mezi ty kvalitnější díly. Poirot musí porazit jak svoje onemocnění i důmyslného vraha. 75% ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

Jeden z nejznámějších dílů a pro mě jeden z nejlepších. Není co dodat, prostě doporučuju!! ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Opět jeden z nejlepších dílů. Příčinou smrti této dámy nebyla včela, ale důmyslný vrah. Pěkný závěr! 95% ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Velice kvalitní díl...vrahové zde byli velice vychytralí. Důmyslné vraždy to tedy byly, ale jak řekl Poirot: "Váš herecký výkon přece jen nebyl špatný, ale měla jste smůlu, že tu přesku, která vám upadla, vám podal právě Poirot" :-) ()

Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (S05E01)

Jak řekl Poirot: "Pověra patří k těm nejmocnějším silám na světě"...tady to platilo dvojnásob. Výborný díl. ()

Outsider (1993) (S05E02)

Určitě to nepatří k těm nejkvalitnějším dílům, ale musím říct, že vyřešení bylo zajímavé. Tuto osobu jsem za vraha nepovažoval :-). ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Opět záhada jako víno :-). Nakonec byla zobjasněna i dávná vražda. Vrah byl v tomto díle opravdu chladnokrevný. Jeden z nej dílů. ()

Případ ztracené závěti (1993) (S05E04)

Hodně povedený díl. Celou dobu jsem tipoval úplně jiného vraha :-). A proto byl závěr ještě lepší. Opět obdivuhodné herecké výkony hlavních herců v čele s Davidem Suchetem jen potvrzují kvalitu. ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Tento díl nepatří k mým oblíbeným a ikdyž není zcela špatný dám jenom 3*. Něco mi na tom chybělo. ()