Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele lemonova k tomuto seriálu (44)

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Táto časť nedrží krok s predošlými.. od Marka Gatissa by človek očakával viac. 70% ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Z poslednej série pre mňa asi najzaujímavejší Poirot. Zápletka mi príde už tak zamotaná a prešpekulovaná, že sa v nej človek celkom stráca, avšak režijne ide o oveľa kompaktnejšiu časť ako napríklad Veľká štvorka. Potešila prítomnosť pani Oliverovej (hoci zmena v slovenskom dabingu nepotešila), ale človek si pri pohľade na nezáživných vyšetrovateľov len s nostalgiou povzdychne: kdeže je starý dobrý inšpektor Japp.. ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

Škoda - na sklonku poslednej série je to krok späť. Príliš vykonštruovaná zápletka, príliš neuveriteľné charaktery. Veľmi mi tiež vadilo obsadenie grófky, ktorú som si pamätala ešte z Dvojitej stopy - bol to skrátka úplne iný chrakter. A na Poirota bol film až nepríjemne a zbytočne pochmúrny. ()

Opona - Poirotův poslední případ (2013) (S13E05)

Asi to nešlo natočiť lepšie, ale.. v podstate ma ani kniha veľmi nenadchla, akosi šla mimo mňa. Nuž, nemôže sa mi páčiť, že Poirot zomiera, ale aj tak som čakala niečo viac. Vraj Agátu už jej nonšalantný detektív otravoval, preto ho nechala zomrieť a nejak to mám uložené v podvedomí. Stále však hovorím, že filmári takmer vždy Poirota skôr vylepšili a platí to aj v tejto časti. ()