Hunter

• USA Hunter
USA, (1984–1991), 121 h 16 min (Minutáž: 41–86 min)

Tvůrci:

Frank Lupo

Scénář:

Randall Wallace, Roy Huggins, Frank Lupo, Adrian Spies, Tom Lazarus (více)

Fred Dryer, Stepfanie Kramer, Beth Grant, Garrett Morris, Terry Kiser, James Whitmore Jr., Gary Graham, Kristoffer Tabori, Ken Foree, Frances McDormand (více)

Série(7) / Epizody(152)

Policejní detektivové Rick Hunter a Dee Dee McCallová spolu tvoří tým, jehož se obávají snad všichni zločinci v Los Angeles. Ti dva dosahují vynikajících výsledků jak při vyšetřování, tak při zatýkání pachatelů, a tak jim jde po krku celé podsvětí. Ani s nadřízenými nevycházejí svérázní policisté právě nejlépe, jejich pracovní metody jsou totiž často velmi netradiční. Hunter byl původně přesvědčen, že ženská se na podobnou práci ani trochu nehodí, musel však uznat, že Dee Dee pro něj představuje zcela mimořádnou posilu. Jejich případy jsou plné akce, napětí a tajemství, skrytých v zákoutích velkoměsta Los Angeles. (oficiální text distributora)

Ravi

Je to takové suché, místy nečekaně drsné, ale jinak zcela tipicky americké. Myslím, že to hovoří za vše. 40% = 2/5 ()

xaver

Krásná a symptatická policistka s naprosto nesympatickým detektivem v podprůměrném detektivním seriálu. ()

iXtr3m3

Nostalgia zahrala veľkú úlohu, ale tento seriál som fakt mal rád. Rick Hunter bol v podstate taký seriálový Drsný Harry a to som na ňom kedysi naozaj mal rád. ()

1860

Tohoto ustaraného detektiva jsem měl opravdu rád, i když při vyšetřování nepoužíval moderní laboratoř.. Stará škola.. ()

wosho

Drsný polda bez parátka, akce bez krve, špetka humoru, automobilové honičky bez katarze.......Hunter je ukázkový příklad tehdejší televizní produkce na poli krimiseriálu. Ale koukat se na to dá, bez újmy. ()

mira007

Dneska sotva použitelný krimi seriál z osmdesátek s krimi případy jako oddechovka na odpoledne asi jako mohlo fungovat, ale já si tento seriál zapamatoval z dob Tv nova, protože hlavní hrdina Fred Dryer mi přišel exemplárně nesympatický. ()

kkarx

Nekompromisní kosič Hunter a kočka McCallová. První dvě série skoro neměly chybu. Potom ovšem seriál začal měnit směr a už to nebylo ono. (Možná i kvůli rychle měnící se popkultuře, která směřovala čím dál tím víc k většímu kýči a veskrze ještě sedmdesátými lety, hlavně Drsným Harrym, silně ovlivněný Hunter nebyl v kurzu) Některé díly byly pořád výborné, ale většina už spadala do podprůměru. Hunter se s ničím moc nepáře. Drží vrah rukojmí? Žádné vyjednávání, odkládání zbraně, apod., Hunter prostě zamíří a násilníka zastřelí! Ne nadarmo získal Hunter pověst jednoho z nejnásilnějších seriálů 80. let. V seriálu se vystřídalo několik představitelů nadřízených Huntera a McCallové. Nejoblíbenějším kapitánem se stal Charles Hallahan (známý např. z Věci), ale já měl vždycky nejraději vynikajícího Bruce Davidsona z druhé série a hodně mě mrzelo když odešel. Na 80. léta je Hunter poměrně realistické krimi, bližší realitě než naprostá většina konkurentů v oné době. Až na ty akční scény, zvláště pak automobilové honičky, což byla taková nutnost dodat do seriálu, aby byl úspěšný. Je to zkrátka taková oddychovka po škole nebo po práci, kde většinou nejde ani tak moc o to kdo co udělal, ale jak ho dostat. ()

helloween93

Dlouho to vysílala Prima, jeden čas to tvořilo můj každodenní program po škole, společně s Kutilem Timem...Rick Hunter a Dee Dee McCallová byla sampytická dvojka, pěkné prostředí...prostě jedna z těch 80's kriminálek. ()

Aldamir

Milovníci kvalitních seriálů odpustěj, ale já prostě Huntera žeru... Fred Dryer je správnej tvrďák ve stylu Clinta Eastwooda a DeeDee je jednoduše k sežrání...:-) A scénář většiny dílů mívá hlavu a patu, narozdíl od současnejch detektivek... ()

Tiiso

První série seriálu si drží celkem slušnou průměrnou úroveň, kterou tv produkce dokáže dovolit. Ta úroveň však s postupujícím časem beznadějně klesá a klesá až na nulu. ()

walkingdead

V každé epizodě zničil Hunter nejméně jedno policejní auto. Ještě, že to byly vždycky staré šunky, jinak by na to padnul celý rozpočet policie Los Angeles. ()