Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele necisty k tomuto seriálu (68)

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

Tomuto dílu nějak nemám co vytknout, není nejlepší, ale splňuje vše důležité. Teda až na to, že je to už minimálně po druhé, co Poirota někdo zavolá a on přijde pozdě. Opakovaný vtip není vtipem. ... Účet za oblek, strychnin, ustřice, růže pojmenovaná po Poirotovi. ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Nápadem patří mezi lepší, ale znovu si nemůžu zapátrat sám a do 50 minut se snažili nacpat příliš moc věcí. Celá cesta lodí je strašně osekaná a cesta zpět úplně vynechaná. ... loď Queen Mary, bankovní dluhopisy, bezpečnostní skřínka tři klíče. ()

Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Tentokrát tomu asi šlo zabránit, ale Poirot se nezabývá prověřováním potenciálních manželů a tak ne všechny příběhy končí dobře. Trošku slabšímu dílu pomáhá právě neobvykle smutné zakončení a důkaz toho, že ani peníze a moc neochrání vaše nejbližší. ... Šperky, kabát, nůž, akcie, dostihy, vlak, noviny. ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Syndrom Kolombovi ženy zažívá i Hercule Poirot v podání inspektora Jappa, ten ke všemu zažívá problémy se žaludkem a slečna Lemonová zase chodí cvičit. Spousta příběhových vsuvek dokazuje, že režisér umí odvést skvělou práci a ještě u toho řešit spoustu jiných věcí. Ke všemu díl s neobvyklým závěrem. ... Kyanid, vosy, fotoaparát, benzín, věštění ze šálku čaje. ()

Tragédie v Marsdonu (1991) (S03E06)

Vtipný a zároveň mírně děsivý díl. Toho vtipu je tam ovšem mnohem víc, víc než v ostatních dílech a díky tomu se přikláním ke kladnějšímu hodnocení. Jenže bohužel nadměrná dávka vtipu ubírá tomu hlavnímu, o co v Poirotovi jde, a to zápletce, nebo spíš důkladnému vysvětlení. Ono k němu sice dojde, ale v takové rychlosti a s tolika otázkami, že snad úplně poprvé si říkám, že to není možné. Je to prostě trochu jiný díl. ... Duch ve větvích stromu. Soška z Afriky. ()

Dvojitá stopa (1991) (S03E07)

Hodně zajímavý díl. Nejednalo se jen o dvojitou stopu, ale i dvojí jednání, Poirot vzplane láskou, inspektorovi hrozí vyhazov a pátrání nespočívá jen tak na samotném Poirotovi. Spoil... Ze začátku přímo bilo do očí, že je zločincem právě 'ta' žena. Ale starý známý Poirot přece nemůže být tak prostý. Sice tomu tak opravdu bylo, ale tenhle díl, přestože je velmi krátký, má své kouzlo. Tentokrát se Poirot neujímá role detektiva, ale sám pomáhá zločinci. Proto za sebe hledá náhradu a vůbec poprvé je nucen ošálit své věrné spolupracovníky. Je velmi zajímavé, jak se chová zamilováný Poirot, ale všichni zde chápou, že to takhle nemůže fungovat:). Nakonec se projeví i city nejbližší osoby, ale ty zůstanou skryty a myslím, že je to škoda:). Líbilo, protože je zde ukázáno, jak by to mohlo vypadat obráceně. ()

Záhada španělské truhly (1991) (S03E08)

Nejprve velmi záhadná truhla přinesla jednoduché vysvětlení, na které se mi dokonce podařilo samotnému přijít dřív, než to klasicky Poirot na konci vykecal. Což je dobře, konečně jsem jednou měl příležitost. Jinak není co vytknout, díl patří mezi ty lepší. ... Truhla, šerm, souboj. ()

Vražda na maškarním plese (1991) (S03E10)

Čím dál tím víc srovnávám tyto staré díly s těmi novými. Je to sice neférové, ale opravdu se těžce sleduje 51 minutový Poirot, kde se ani nezorientujete, kdo je kdo a než pochopíte co se tam stalo, tak už sedíte ve společné místnosti a Suchet vysvětluje. Tentokrát mi to dokonce přitížili maskami na maškarním bále, což byla na jednu stranu chyba jak prase, ale moc krásně podaná, takže budiž odpuštěno. Dokonce konec byl trochu neobvyklý, v uzavřeném okruhu pouze pár postav (zase chyba), ale celé dění vysíláno veřejnosti pomocí rádia. Řekněme, že zápletka opravdu hodně slabá, nebo hodně slabě podaná, ale tentokrát se pan Rye vyhrál s pozadím. .... Maškarní bál, drogy, bambule z kostýmu, rádiové vysílání. ()

Záhada lovecké chaty (1991) (S03E11)

Zase trošku jiný díl, ale nenadchl mě tolik, abych mu dal 5 hvězd:). Rozhodně hezky natočeno, vtip nechyběl a nuda nebyla. ... Lov, pátrací pes, převlek - vousy a brýle, kolo, Poirot nachlazen. ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

Já u toho usnul:D, tak snad si to pustím někdy později a připíšu tomu hvězdičku, protože to vypadalo fakt zajímavě:). ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Abych pravdu řekl Poirote, začínal jsem si myslet, že jste tu vraždu spáchal vy, třeba ve spánku... Letadlo, vosa, jedovatá šipka, Francie. .... 31.10.2012 ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Nemám co vytknout. Krásná tajemná atmosféra podpořená zpěvem malých holčiček :D. ... Sebevražda, Novokain, bolavý zub, stejný chrup, lodičky se sponou, punčocháče, převlek, zahradník, fašista, vyděrač. ()

Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (S05E01)

Díl bez větší akce, takové moc na spaní:(. Hlavně fakt chaos v tom, kdo je kdo. ...Egyptské vykopávky, kletba. ... Pověra je nejmocnější síla na světě. ()

Outsider (1993) (S05E02)

Tady se mi nelíbí jen to, že divák nemá žádnou šanci řešit případ s Poirotem. Až na konci mu docvakne, že už tam vlatně nikdo další není, ale to není stopa! ... Syntetický kaučuk, ukradený chemický vzorec, socha, závěs. ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Lepší kratší Poirot. Zajímavé je zde, že navazujeme na nevyřešený případ z minulosti. Velmi pěkné zpracování a atmosféra. Vraha jsem včas neodhalil:). ... Žluté kvítko, francouzská restaurace, kyanid draselný, vojenský převrat, fish & chips. ()

Případ ztracené závěti (1993) (S05E04)

Kdybych měl porovnat ty dva díly co jsem dnes shlédl, tak tenhle je slabší a ani nevím proč, ale něco mě nutí tomu nedat plný počet. Přitom mi to připadá, že bylo vše v pořádku, dokonce i příběh hezky podaný, ale oproti ostatním Poirotům tomu něco chybí a nemůžu všem dávat pět:). ... Práva žen, vysoká 'dívčí', závěť, syn/dcera, císařský řez. ()

Dobrodružství italského šlechtice (1993) (S05E05)

Další trochu matoucí případ, se zajímavým italským prostředím, kde dokonce konečně poznáváme i ctitele paní Lemonové, ale není vše jak se zdá. ... Socha, Hastingsovo nové auto, ctitel Lemonové, jídlo, tajné dokumenty, výkupné. ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Pokud byl Orient Express nejlepším dílem, tak toto je numero duo. Strašně mě to překvapilo, pomalu jsem ty krátké díly zatracoval a tohle bylo opravdu úžasné. Celá atmosféra, nakouknutí do minulosti Poirota, kvalitní zápletka a děj. Celou dobu jsem čekal jak to dopadne a nakonec ten zvrat... super:D. A ta ženská, ten konec! ... ach :D ... Agáto, Grieve dobře vy:D. ... Trinitrin, čokoláda, koberec, ocenění Jeppa. ()

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Díl, který nabírá na dramatičnosti, když Poirot uniká před plameny, a tím také končí:). Ale zajímavá zápletka, nic se nepokazilo, 5 bodů si to zaslouží:). ... Manžeta, pomatená manželka. ()

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník ()