Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Leník k tomuto seriálu (5)

Smrt na mysu (1990) (S02E01)

Celkem příjemný díl s dobrou atmosférou, i když závěrečné velké odhalení mělo své mouchy, spousta věcí zůstala nevysvětlena... seznámení s Poirotem, dvě bonboniéry, milostné dopisy a další, které sem nebudu psát, protože by to byly spoilery. Tohle je jedna z mála detektivek A. Christie, které jsem nečetla, takže nemohu říct, jestli je to vina předlohy nebo scénáře. Ale když to člověk překousne, je to velmi dobré. ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

Tohle je jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie, takže není divu, že i filmová adaptace je velmi povedená. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Mladý Brody (Damian Lewis). Tu myš si mohli tvůrci nechat od cesty. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Myslím, že tomuto dílu by prospělo proškrtání postav oproti předloze. V knize je přece jen víc prostoru se s nimi seznámit, zde jsou všichni představeni velmi povrchně, navíc pánové vypadají takřka stejně, zvláště když jsou ve smokingu. Takže i se znalostí předlohy jsem se v ději poněkud ztrácela. Jinak David Suchet standardně skvělý. ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Moc dobrá adaptace, dokonce na Poirota celkem strašidelné. V rámci Poirotovské série spíš nadprůměr. ()