Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele misterz k tomuto seriálu (63)

Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (S01E01)

Jeden zo slabších dielov, navyše s rozuzlením, ktoré sa dalo čakať. To však neznamená, že by išlo o stratu času, práve naopak, len tu si dali zápletka a následné krimi pátranie mierneho šlofíka. 65/100 ()

Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Dejovo trocha slabší diel, avšak aj tu sa ukázalo, že nič nie je na prvý pohľad také ako sa môže zdať. Samovražda, alebo vražda, pre Poirota hotová pátracia bašta. 70/100 ()

Dvacet čtyři černých kosů (1989) (S01E04)

Jeden z mála dielov tohto detektívneho cyklu, kde som zápletku a rozuzlenie uhádol už po pár minútach. Našťastie sa však na to výborne pozeralo a hlavne Poirot tu opäť raz sršal svojim typickým šarmom, pričom nešetril bonmotmi.70/100 ()

Byt ve třetím patře (1989) (S01E05)

Úvod neprorokoval nič zvlášť zaujímavého, avšak po pár minútach sa príbeh začal tak príjemne zamotávať až z toho nakoniec vznikol výborný detektívny motanec, ktorý sa rozmotal iba vďaka maličkostiam a Poirotovej pozornosti, ktorej neunikne zhola nič. 75/100 ()

Dobrodružství na moři (1989) (S01E07)

Škoda, že bol hlavný podozrivý tak nešikovne prezradený už v obsahu tejto epizódy, ale aj tak, spôsob ako prišiel Poirot na páchateľa bol mimoriadne zaujímavý. 70/100 ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Myslím, že za pánom producentom aj tak nebolo nikomu smutno. Príbeh ma síce nejako zvlášť neoslnil, ale bol aspoň dômyselne rozmotaný. Tiež sa tu našlo pár zábavnejších scénok, hlavne v spojitosti s nemohúcnosťou pána Jeppa, takže celkom spokojnosť. 70/100 ()

Sen (1989) (S01E10)

Niekto tvrdí, že zápletka bola pomerne skoro prekuknuteľná, ale ja si to nemyslím. Opäť sme sa raz dočkali prekvapujúceho rozuzlenia s príslovečnou nonšalantnosťou Hercula Poirota. 80/100 ()

Smrt na mysu (1990) (S02E01)

Jeden z najzamotanejších a najnáročnejších prípadov Hercule Poirota, a to až do takej miery, že sa čudujem, ako to vlastne celé mohol tento sympatický pánko rozlúsknuť. 85/100 ()

Dáma se závojem (1990) (S02E02)

Asi najzábavnejší diel z celého cyklu s týmto sympatickým pánkom detektívom, dokonca tu si vyskúša aj to, aké je to byť zločincom. Aj keď zápletka bola v rámci štandardu iných dielov iba priemerná, je tu veľa bonmotov a výborných hlášok, takže nuda nehrozí. Len ma trocha zamrzelo, že tu nebolo klasické Poirotovské melodramatické rozuzlenie na záver. 80/100 ()

Ztracený důl (1990) (S02E03)

To najlepšie v tomto diely bol humor a bonmoty H. Poirota. Krimi zápletka išla tento raz trochu mimo mňa, navyše rozuzlenie sa dalo tušiť už pomerne skoro. Jedna z najslabších častí, v druhej sérii určite. Priemer. 60/100 ()

Cornwallská záhada (1990) (S02E04)

V tejto časti ma zaujalo hlavne prostredie malého mestečka, ktoré dalo základ tej správnej atmosfére. Zápletka s rozuzlením síce patria v rámci Poirotovského štandardu do priemeru, avšak je tu plno bonmotov a neodolateľný šarm tohto milého pánka detektíva. 80/100 ()

Tajemné zmizení pana Davenheima (1990) (S02E05)

Veľmi vydarená časť, zaujímavá krimi zápletka a humorom sršiaci H. Poirot. Odhalenie zápletky bolo tiež zaujímavé, fantázii sa medze nekladú evidentne... Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Dvojnásobný zločin (1990) (S02E06)

Tento diel síce nezdobí zamotaná zápletka, ani nejak zvlášť melodramatické odhalenie páchateľa, avšak priam srší Poirotovským humorom a bonmotmi, takže som sa skôr usmieval ako zatínal päste. Nevadí, celkom príjemné oživenie. A zároveň jediný diel (aspoň čo som doposiaľ videl), kde nie je ani jedna vražda. 75/100 ()

Tajemství levného bytu (1990) (S02E07)

Síce mierne predvídateľné a dedukčne nie až tak brilantné ako som u Poirota zvyknutý, no zato ma tu zabávalo more hlášok a bonmotov. A najzábavnejšia postavička vôbec tu bol ten smiešny agent FBI. 70/100 ()

Únos ministerského předsedy (1990) (S02E08)

Na môj vkus príliš veľa politiky a iba priemerné vyšetrovanie. Našťastie sa tu nezabudlo na šarmantný humor Hercula Poirota, ten jediný ťahá tento diel trocha hore. Lepší priemer. 65/100 ()

Záhada Západní hvězdy (1990) (S02E09)

Netvrdím, krimi zápletka bola celkom zaujímavá, no v tomto prípade je divák ukrátený o prekvapivé odhalenie páchateľa. Toto je jedna z mála častí, kde je to jasné už dlho dopredu. Lepší priemer. 65/100 ()

Záhada na zámku Styles (1990) (S03E01)

Fantastický diel, ktorý ponúka ako bonus aj pekné prostredie samotného zámku a jeho okolia. Krimi záhada je tu tak zamotaná, že rozmotať ju bude aj pre H. Poirota hotový oriešok - málokedy bol tak zúfalý. K odhaleniu dopomôže len jedna malá chybička páchateľa. 85/100 ()

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

V tomto prípade bola zápletka trocha slabšia, je tu i menej Poirotovských bonmotov, našťastie ale rozuzlenie bolo celkom prekvapivé a tak správne melodramatické. 70/100 ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Síce sa to zaobišlo bez vraždy, no pátranie po páchateľovi bolo celkom zaujímavé, i to rozuzlenie na záver. K tomu treba samozrejme prirátať niekoľko úsmevných situácií spojených s cestovaním Poirota a jeho spoločníka na lodi, ktoré sú už len takou zlatou čerešničkou na torte. Nadpriemer. 75/100 ()

Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Kratšie diely sa mi nepáčia tak ako tie novšie a dlhšie, avšak tento vynikol svojou výbornou zápletkou a zaujímavým odhalením vraha. Dokonca na konci prišlo aj na mini melodrámu, čo u H. Poirota mám veľmi rád. 80/100 ()