Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele lemonova k tomuto seriálu (44)

Hercule Poirot (1989)

Čím ďalej, tým viac oceňujem tento seriál. Možno v ňom nie je toľko napätia a akcie, ale Poirot predsa nemá byť realistickou detektívkou. Zápletky Agathy majú často ďaleko od prísnej logiky, sú skôr úsmevné. Opakujúce sa motívy, (vrah je obvykle človekom dvoch tvárí, a spočítajme, koľkokrát si niekto roztrhol odev na mieste činu.. ;) niekedy až rozprávkové rozuzlenia. A predsa.. atmosféra, vtip, duchaplnosť konverzácií, a najmä: dokonalé stvárnenie Poirota. Ako to má ďaleko od plytkých a sterilných charakterov z novodobých kriminálok typu CIA.. Fanúšik Poirota je zamilovaný do Poirota. Seriál stojí a padá na ňom. A musím uznať, že viac stojí než padá, pretože David Suchet stvoril asi najvýraznejší charakter v dejinách. Moje TOP časti: 1. Vraždy podľa abecedy, 2. Vianoce Hercula Poirota, 3. Smrť v oblakoch, 4. Nemý svedok, 5. Zlo pod slnkom, 6. Cornwolská záhada, 7. Vražda na golfovom ihrisku, 8. Dáma so závojom, 9. Smrť pani McGintyovej, 10. Vražda v ulici Mews :) ()

Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (S01E01)

Je zaujímavé, že by stačilo viac si všimnúť chlapíka na začiatku a nie je čo riešiť. Agathine zápletky sú často postavené na tom, že ľudia sú v podstate nevšímaví a na mňa to teda sedelo :)) ()

Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Dobrá originálna zápletka.. len som mala na konci filmu pocit, akoby sa tvorcovia potrebovali zmestiť do minutáže ;) ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Z hľadiska príbehu jedna z najslabších častí. Tentokrát nie je absencia zložitejšej zápletky vyvážená ani vtipom. ()

Smrt na mysu (1990) (S02E01)

Výborná časť, ktorej nechýba k dokonalosti takmer nič. :) ()

Cornwallská záhada (1990) (S02E04)

Jeden z mojich najobľúbenejších krátkych Poirotov. Túto časť vlastne považujem za najlepšiu vôbec. A Hastings za sto bodov! Nácvik rodinných vzťahov, scéna u zubára, finále s oknom: paráda! :))) ()

Tajemství levného bytu (1990) (S02E07)

Musím sa priznať: vôbec som to s tým bytom nepochopila!! Vrahyňa je pol roka v Anglicku, človek, ktorý po nej ide, obchádza jej byt niekoľko mesiacov, ale zavraždiť ju príde práve vtedy, keď si za seba zoženie náhradu? Ale nech! Časť je to zábavná - a opäť skvelý Hastings aj s tou jeho štetkou. :)) ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

..nedocenený kajman, A. B. Cast, pančuchy, umývanie tanierikov, rozuzlenie... geniálne! :))) 95% ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Musím priznať, že zo všetkých postáv sa mi najviac páčila lady Horburyová a hneď po nej osa. Otázka inšpektora Jappa: "Museli ste ju preto zabiť?" ma absolútne dostala. :))) ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Atmosféra ako vždy kúzelná, avšak priveľa náhod tomuto príbehu veľmi neprospelo. :) ()

Outsider (1993) (S05E02)

Trošku nemastné neslané.. to, že "hlavný podozrivý", nie je tou správnou osobou, na nás kričí z každého rohu. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Skvelá časť. Hoci spôsob, ako bola spáchaná vražda, je tak neuveriteľný! Ale človeku to počas Vianoc vôbec nevadí, ;) ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Veľmi vtipný Poirot. Epizódy s bidetom a s hráškom sú rozkošné. :)) Škoda, že si tvorcovia nedali viac práce s výberom študentov.. aspoň, že bol medzi nimi aj Damian Lewis. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Zamilovaný Hastings? To tu už bolo. Ale stretnúť osudovú lásku? To už dodáva príbehu nový rozmer. 85% ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Smutný, trpký príbeh, umocnený tým, že rozprávačom je samotný vrah.. ()