Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Kontryhelka k tomuto seriálu (70)

Hercule Poirot (1989)

Veliká srdcovka. Krásné zpracování krimi detektivek s výborným Poirotem, Hastingsem, Jappem a Lemmonovou. Děj povídek zapracovaný do staré Anglie, rozuzlení případů a šedé buňky mozkové si našly přízeň diváků po celém světě. ()

Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (S01E01)

Poirot si ví vždy rady. Na každého lumpa se voda vaří. Nemusí jít o vraha, ale i podvodníkům do vězení Poirot rád pomůže. ()

Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Zajímavý díl a zajímavé rozuzlení. Není radno podceňovat velkého malého detektiva. ()

Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (S01E03)

Tenhle díl mně oslovil méně, ale rozuzlení bylo stejně bombové jako vždycky. ()

Dvacet čtyři černých kosů (1989) (S01E04)

Moje oblíbená povídka. Nevím,čím se mi líbila více než ostatní,ale je v ní něco, co mně zaujalo. ()

Byt ve třetím patře (1989) (S01E05)

Nehaním,ale ostatní povídky jsou lepší než tato. ()

Rhodský trojúhelník (1989) (S01E06)

Jedna z těch lepších povídek. Pěkné prostředí řeckého ostrova, milostný trojúhelník,nečekané rozuzlení,které jsem nečekala. ()

Dobrodružství na moři (1989) (S01E07)

Taky pěkná povídka, hodně zajímavý konec. Pěkně zamotané. ()

Podivná loupež (1989) (S01E08)

Tahle povídka mně moc neoslovila, jedná se spíše o politický díl. Krádež dokumentů. ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Jeden z mála příběhů,který nebyl vyloženě špatný,ale byl takový nemastný neslaný. Jinak koukat se na to dalo. ()

Sen (1989) (S01E10)

Velmi pěkně zpracovaný díl, nápaditá vražda. Hodně dobrý. ()

Smrt na mysu (1990) (S02E01)

Moc obsáhlý dvoudílný příběh. Ale naprosto nečekaný konec. Dobrá povídka. ()

Dáma se závojem (1990) (S02E02)

Trochu trhlý díl, ale jinak vtipný. Potvora se závojem to na ně nahrála pěkně. ()

Ztracený důl (1990) (S02E03)

Výborný díl,který se intrikami jen hemží. Ale ani ten nejlepší zločinec s nejpropracovanějším plánem to nemá s Poirotem lehké a podceňovat ho, se lordu Pearsonovi neblaze vymstilo. ()

Cornwallská záhada (1990) (S02E04)

Líbi se mi děj zasazený do malé anglické vísky. Záhada vyřešena, Japp opět jako osel a Poirot za 1. ()

Tajemné zmizení pana Davenheima (1990) (S02E05)

Poirot s přehledem vyřeší případ zmizelého bankéře,který si s každým pohrává jako kočka s myší. Ale je lapen a má po ptákách. ()

Dvojnásobný zločin (1990) (S02E06)

Hodně zajímavý díl. I samotného Poirota nachvilku oklame mladá podvodnice,ale Poirot se nedá a mladou podvodnici a její tetičku čeká spravedlnost. ()

Únos ministerského předsedy (1990) (S02E08)

Tenhle díl mně nijak neoslovil. Ano velký H.P. případ vyřeší,ale politické díly mi moc nejdou pod nos.Promiň Agatho. ()

Záhada Západní hvězdy (1990) (S02E09)

Zajímavý díl a ještě zajímavější rozuzlení příběhu. Nikdo neoklame velkého Poirota. ()