Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Dale k tomuto seriálu (4)

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Už ma nebaví pozerať tieto detektívky, keď v polovici viem, kto je vrah aj ako to urobil. Aj tú Poirotovu záverečnú fintu som hneď prekukol. Neviem, či to je len tak zle natočené, že mi je vrah hneď jasný, alebo by som na to prišiel aj pri čítaní knihy. Ale tu aj vďaka kratšej stopáži sa ten príbeh veľmi nerozvinul, nemalo to tú správnu atmosféru, jedna z najslabších častí Poirota. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Asi mám detektívky už tak napozerané, že keď Poirot zvolá podozrivých, tak už viem, kto je vrah, takže ani tu som sa nedočkal prekvapenia. Sfilmované to je tiež tak obyčajne, bez švihu, klasický televízny Poirot. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Už mi miestami tento seriál začína pripomínať telenovelu. Najmä také okamihy, keď pribehne za Poirotom svedok vraždy, že pozná meno vraha a miesto toho, aby hneď povedala o koho ide, tak rozpráva z cesty a tesne pred tým, ako už má vysloviť to meno, tak je zavraždená. To sa nestalo v tomto seriáli prvý krát, síce možno za to môže samotná Agatha, no dalo by sa to sfilmovať zaujímavejšie a menej predvídateľnejšie. Inak klasický seriálový Poirot, kde meno vraha poznáte pár minút po vražde, takže sa len nudíte do okamihu, kedy to s grandióznosťou sebe vlastnou vychŕli tento slávny detektív na svoje obecenstvo. Práve pri takýchto častiach, ktoré majú aj filmovú podobu, je zrejmé, o koľko je horší tento seriál. Na film sa nechytá a nielen kvôli hercom. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Tak tu sa Poirotovi skoro vypomstilo to jeho tradičné teatrálne vystúpenie v miestnosti plnej podozrivých za účelom odhalenia vraha. Akoby ho nemohol dať najskôr zatknúť a až potom spustiť to svoje divadlo. Tentoraz som na vraha neprišiel, no príbeh nebol príliš zaujímavý. ()