Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele blackrain k tomuto seriálu (26)

Němý svědek (1996) (S06E04)

Scény se dvěma bláznivými sestrami jsem si užívala. Dokonce dokázaly na malý moment Pouirota dostat a on jim to pak galantně vrátil. Mám ráda, když se těchto příbězích objebvuje něco mystického nebo něco, co si pohrává s duchařinou. Hned to dává příběhu jiný rozměr, ale zároveň to rozptyluje divákovu pozornost, nebo mojí alespoň ano. Myslela jsem si, že jsem se musela přeslechnout, když Poirot o Bobovi mluvil jako o plemenu Foxteror. Ale nebylo tomu tak. On to tak opravdu vyslovoval. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Mám ráda, když Hercule Poirot změní prostředí a zločiny se neodehrávají jen v Anglii. Exotické prostředí archeologického naleziště kdesi v Mezopotámii bylo pro mě velmi přitažlivé. Jinak jde o klasický kriminální příběh s geniálním detektivem, který geniálním a logickým způsobem vysvětlí zločin a zločince dostane. Tentokrát jsem vraha tipovala správně a pak jsem si se slovutným detektivem celou skládačku poskládala. Opět to všechno do sebe krásně zapadlo, ostatně jako vždycky. ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Nic na světě se neděje náhodně. Takže není žádnou náhodou, že se důvtipný a geniální Belgičan objevil zrovna oné mrazivé noci mezi cestujícími v Orient expresu. Mám tenhle díl ze všech Poirotů nejradši, protože zde byl brilantní detektiv postaven před skutečně těžké dilema, které s ním pořádně zatřáslo a totálně ho rozhodilo. Nejsem v žádném případě škodolibá a nepřeuju mu nic zlého.To jenom dokazuje, že i on je pouze člověk a ne dobře namazaný stroj na vyšetřování nejrůznějších zločinů. Závěr příběhu donutí člověka přemýšlet a to je moc dobře. ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Davida Sucheta jsem samozřejmě viděla i v jiných filmech, ale pro mě to bude už navždycky Hercule Poirot, protože je v té roli naprosto dokonalý a je na něm vidět, že si roli náležitě užívá a že role výstředního belgického detektiva, který nemá rád, když si o něm lidi myslí, že je Francouz a rád se obléká do drahých perfektně padnoucích obleků, mu byla ušita přímo na tělo. Vždycky jsem si myslela, že Hercule je podivný chlapík se zvláštním naleštěným knírkem pod nosem a velmi samolibý muž. Už si to o něm nemyslím, protože jsem si k němu našla cestičku a stal se pro mě jedním z nejsympatičtějších detektivů na světě a po každé se těším na jeho brilantní úsudek. On se za ničím nežene na všechno používá logiku a správně sepne mozkové závity. ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Přiznám se, že pohřeb geniálního detektiva se mnou velmi otřásl. Pořád jsem si říkala, že to přece nemůže být pravda, že za tím samozřejmě musí něco být. Proto jsem seděla u obrazovky jako přikovaná a hltala každičké slovo všech zúčastněných postav. Bála jsem se Hastingse, aby neudělal nějakou volovinu a nedostal se do maléru. Člověka v takovém stavu je lepší hlídat. Byl to slabší kriminální příběh, ale Hercule Poirot byl jako vždy geniální. Jen to vystoupení v divadle bylo až příliš teatrální, i když velkolepé. ()

Opona - Poirotův poslední případ (2013) (S13E05)

Bylo to dokonalé rozloučení s touto legendární postavou. Tomu to dílu se ale vyhýbám jako čert kříži. Byla jsem přinucena ho shlédnout, ale v žádném případě toho nelituju. Opět velmi promyšlené. i když jsem tím byla i mírně šokovaná. David Suchet byl jako Poirot vynikající. Nezbývá mi nic jiného, než tleskat ve stoje. ()