Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Kontryhelka k tomuto seriálu (70)

Záhada na zámku Styles (1990) (S03E01)

Jedno z prvních mých seznámení s velkým detektivem. Pěkné venkovské prostředí, manželské třenice, vražda , intriky, nevěry, balamucení detektivů. Poirot nastupuje svoji detektivní éru, do chodu uvádí šedé buňky mozkové a začíná jedno velké dobrodružství, kde se složité nitky případu pomalu povolují a vše se ukáže v pravý čas v tom pravém světle a je jen na všech podezřelých, jak se se svérázným detektivem poperou. Všichni ho podcení,ale vyřešením tohoto případu si vybuduje respekt i u samotného Scotland Yardu. ()

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

Zajímavý díl,kde hraje podstatnou roli sáček se semínky květin. Vše do sebe pěkně zapadá. ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Není radno podceňovat velkého detektiva. Zářný příklad toho,že i sebelepší převlek neoblafne Poirota a zločinec se vždy prozradí úplnou maličkostí. ()

Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Drsný díl,kde párek vrahů zbytečně zabije mladou bohatou ženu pro vlastní obohacení. ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Pěkný díl,kdy rtěnka na šálku vše odhalí. ()

Tragédie v Marsdonu (1991) (S03E06)

Být mrchou se nevyplácí, na sladké řečičky Poirot stejně nedá a obalamutit mladou vdovou taky ne. Ale dědka zabila promyšleně. ()

Dvojitá stopa (1991) (S03E07)

Zamilovaný Poirot nechá uprchnout babu,do které je blázen. ()

Záhada španělské truhly (1991) (S03E08)

Dost povedený díl. Žárlivec sleduje svoji manželku a pitomec,který mu to poradil ho zabije. ()

Krádež královského rubínu (1991) (S03E09)

Pěkný vánoční díl, arogantní pitomec,který přijde o rubín a čmuchal Poirot,kterého není radno podceňovat. ()

Vražda na maškarním plese (1991) (S03E10)

Netradičně pojaté rozuzlení vraždy v přímém přenosu vysílání v rádiu. ()

Záhada lovecké chaty (1991) (S03E11)

Opět díl, kde ani sebelepší převlek nezabrání zločinci,aby ho Poirot nevypátral. ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

Pěkně promyšlené vraždy, na které po dlouhém pátrání Poirot přijde. Zajímavé,překvapivé. ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Velmi povedený díl a skutečně do detailu propracovaný zločin. Hodně stop,které stejně Poirota svedou k jedné osobě, která je vrah. Zajímavé odhalení vraha. ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Opět další výborně natočený film s příjemným nečekaným rozuzlením. Agatha je opravdu geniální. ()

Outsider (1993) (S05E02)

Blbec,který se chytne do pasti. A Poirot opět triumfuje. ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Netradiční povídka, trochu jinak zpracovaná. Takové pochmurné prostředí mi to přišlo,ale rozuzlení vynikající jako vždycky. ()

Případ ztracené závěti (1993) (S05E04)

Zajímavá epizoda,podle mně jedna z těch slabších. Není vyloženě špatná,ale jsou lepší. ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Poirot řeší 20 let starý případ. Vidíme Poirota jak slouží ještě u belgické policie a případ pokračuje o 20 let později. A rovněž se setkává i se svojí dávnou láskou. ()