Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele necisty k tomuto seriálu (68)

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

Na momentálně posledních dílech jde opravdu vidět jak jejich kvalita neustále stoupá, staří herci se občas vrací, ale berou svou úlohu nanejvýš vážně. Režii přebírají ostřílení mistři a celkově audiovizuální pohled je dokonalý. Tajemnost tohoto dílu by se dala krájet. Nechápu, kde na to berou dostatek financí, když se jedná pouze o TV film. Je škoda, že Hercule nesleduje mnohem víc lidí, než kolik by si zasloužil. Sucheta opravdu obdivuji, bez něj by to nebylo ono a díky jeho výkonům patří k hereckým špičkám, ne každý herec by zvládl utáhnout tolik dílů a přitom vypadat pořád jako dokonalý belgický detektiv. Pevně věřím, že s ním zvládnou natočit vše. Na tomto díle se mi ještě líbil hodně rozuzlený závěr, před kterým už to vypadalo, že vše skončí, ale bystrému pozorovateli docházelo, že je toho ještě spoustu nevysvětleného a neříkám, že mi pár věcí nedošlo, ale rozhodně se mi líbilo to emoční vypětí mezi všemi postavami. ... Přinesu portské, nevím které přesně zvolit, teď když už nemáme muže v domě. ... Hodně z vás se popálí, oheň to je jazyk zlý, per se s drakem. ... Halloween, zahrada, 3 vraždy. ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Já... nemám slov... Tohle je bez debaty ten nejlepší Poirot, jakého jsem kdy viděl! Už ten začátek!!! Excelentní herecké výkony, parádní hudba, temné prostředí a poslední záběry mě naprosto dostaly. ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Tady jde vidět, jak kvalita Poirotů neustále stoupá. Opravdu nad každým dalším dílem žasnu. Nechápu, že jde v Anglii najít tolik kvalitních herců. Jen tak dál, točte další díly ať to všechno stihnete, protože Davida Sucheta už nikdo nepřekoná. ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

Řekl bych po dlouhém čekání slušný rozjezd pro finální pětici. Příběh je poutavý, atmosféra na vrcholu a herci jakbysmet. Spoiler: Od začátku bylo jasné, že se ty dvě pátrání nakonec spojí, ale bylo zajímavé pozorovat jak se v tom nejdřív oba šťourají po svém:). Tady možná trochu škodí, že ke konci už sám vím, co se vlastně stalo a to se mi normálně u Poirota nestává... Jindy bych si asi stěžoval, že jsem neměl šanci na to přijít. A nebo jsem se při tak dlouhém čekání a pouštění starých dílů už natolik naučil přemýšlet jako Poirot:)? Nechám se překvapit a opravdu se těším na to vyústění, Snad dosáhne alespoň úrovně Orient-expresu. ... Nevyřešená "sebevražda", revolver, pes, sestry, Francouzka, paruky, útes. ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Perfektní načasování řekl bych. Čtyři poslední díly, 4 týdny před... a pak ta spoušť. Opravdu jsem tentokrát nevěděl čemu mám věřit, co když se opravdu domluvili a budou nám pomalu odkrývat co se v těch posledních týdnech stalo? A když už jsme teda u konce, co ta divadelní záclona. Jestli tohle byla jen náhoda, tak si teda dokonale nahráli na smeč a neuvědomili si to. Tedy pokud to byl záměr, tak to úplně neukočírovali, zkusil bych do toho nasypat zbylé finance a udělat to trochu velkolepě... a nebo se ještě můžu těšit? Každopádně ty první minuty mě strašně nabudili:). ... Divadlo, výbuch, čtyři postavy, rakev, čínské sošky. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Na poslední díly je radost pohledět. Suchet si roli užívá a dává do ní maximum, stejně tak lidi okolo něj. A já jsem vděčný, za to, že legendě se dostane takové pocty. Nejde nic vytknout, zápletka je zajímavá a krásně propletená. Snad mě tu oproti jiným dílům dostala ještě víc atmosféra. Audiovizuální podání na špičce. Ty záběry na Poirota, střihy ze světla do temného a deštivého počasí a samotný 'ustřihnutý' závěr. ... Mentálně zaostalá, bratranec, Afrika, jachta, loděnice, prsten, dopis, synové, rodinné sídlo, skautky. ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

Ono to houstne čím dál víc, těším se jak malé děcko. Těším se jak když jsem konečně po 11 letech vstoupil do kina a téměř po hodině viděl něco neuvěřitelného, co jen stěží rozdýchávám dnes natož tehdy. Tehdy mi to Rowlingová doslova nandala. Tento díl mi dokazuje, že stejný potenciál mi to takhle nandat má i Agátka. A já už Poirotovi daroval spoustu času svého života... už jen jeden týden. Perte to do mě. ... Marascaude, obrazy, šperky, Orient Express, lanovka, interpol, řidič taxíku, paruka, hotel, Jarmilka (pes). ()

Opona - Poirotův poslední případ (2013) (S13E05)

When the moment comes, I will not try to save myself, but humbly offer my soul to God and pray for his mercy. It is for him to decide. Ah Hastings, dear friend, they were good days. THEY HAVE BEEN GOOD DAYS. Hercule Poirot. ()