Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele LencaN k tomuto seriálu (63)

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

S13E03 - Krásně zapeklité. Jen mi bylo trochu líto, že divák dostal celkem málo indicií vzhledem k tomu, jak se vše nakonec vyvrbilo. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila. Možná bych ještě víc využila té hry na vraždu, bylo to zábavné. Myslím tu zahradní slavnost, kde se sejde pár místních lidí a několik hostů i z větší dálky a na jedné zahradě se zúčastní střelby na plyšovou hračku, vykládání budoucnosti od cikánky nebo si vyzkouší, jaké to je, sledovat stopy a hledat vraha. Vypadalo to všechno moc hezky, jak dům, tak exteriéry. ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

S13E04 - Začátek byl hodně mrazivý. Brutální vraždy kvůli obrazům a šperkům a Poirot tomu bohužel nebyl schopen zabránit. Proto je nucen jet si léčit svoji pošramocenou psychiku do jednoho švýcarského horského hotýlku, kde současně hledá jednu ztracenou komornou. Mimochodem, ten zvenku vypadal jak z hororu a netuším, jak by se tak obrovské sály, které jsme viděli, vešly do hotýlku, který jsme viděli zvenku, trochu nepoměr. Ale to nevadí. Mělo to svoje napětí. Vysoko v horách, lanovka není funkční a je možné, že mezi obyvateli hotelu je vrah. Poirot neměl chybu. Vymysleli tady hezké fígle a náznaky, takže pořád bylo co sledovat. I ten ošklivý srandovní psík celkem schopně rozptyloval pozornost diváka, aby to měl ještě těžší. Jen mě udivil závěr s hraběnkou. Tento díl byl i přes množství mrtvol příjemný, protože patřil k těm, kde málokdo je bez poskrvny. ()

Opona - Poirotův poslední případ (2013) (S13E05)

S13E052 - Možná jsem čekala až moc. Předvídala jsem, že budu brečet jako želva, protože umře můj oblíbený detektivní hrdina. Ale ono to bylo podáno civilně a pragmaticky. A nejspíš to tak bylo i dobře, protože to nezastínilo celý seriál a nestrhlo to na sebe zase příliš pozornosti. Jinak to byl ale prvotřídní díl, kdy Poirot nezklamal a přišel na kloub nevyřešitelnému. Ocenila jsem i osobní nasazení do potrestání viníka a Poirotovu vykutálenost. To jeho morální dilema jakoby bylo poučením z Orient Expresu. Jen mám drobnou výtku - ta zbraň na konci neměla tlumič, to to nikdo neslyšel? Celkově dílu na atmosféře přidal návrat na místo, kde s Hastingsem řešili svoji první vraždu... na zámek Styles přebudovaný na penzion. Je to tam ponuré, trochu šedivé a záhadné. Byl to důstojný odchod legendární detektivní postavy, s napětím, s překvapením, úžasem, respektem a špetičkou sentimentu. ()