Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Bozvav k tomuto seriálu (33)

Hercule Poirot (1989)

Geniální David Suchet v hereckém spolukoncertu s Hughem Fraserem , Pauline Moran a Philipem Jaksonem. Volně, byť mistrně převyprávěné detektivní příběhy Hercula Poirota, detektiva malého vzrůstem, však velkého duchem z pera Agathy Christie. Přiznám se, že číst ony příběhy mi nečiní zdaleka tolik potěšení, jako je sledovat v seriálové, či filmové podobě. Nelze opomenout dobrý střih, hudbu, kameru, režii i perfektní vizuální podobu. Jistě některé příběhy jsou slabší, některé naopak brilantní. Nechybí jemný humor a občasná nadsázka. Jako celek lahůdka za plný počet. ()

Byt ve třetím patře (1989) (S01E05)

Geniální hypochondr řeší nepříliš složitou zápletku a jde mu to skvěle. 75% ()

Podivná loupež (1989) (S01E08)

Skvěle natočené, svižné, dialogy naprosto super. 100% ()

Křížový král (1989) (S01E09)

Skvělý díl, který dá nahlédnout pod pokličku dobovému natáčení sladkobolných, tehdy velmi oblíbených, dojáků. ()

Dáma se závojem (1990) (S02E02)

Skvělý díl, vtipný, svižný a zábavný. ()

Ztracený důl (1990) (S02E03)

Velmi dobrý díl, kde dokonce nechybělo jisté napětí. To jak Poirot vyklepnul Hastingse v monopolech bylo vtipné. Za mne 85%. ()

Tajemné zmizení pana Davenheima (1990) (S02E05)

Slabší díl, kde sice je překvapivá pointa, ale celé je to takové líné. Nicméně interakce Poirota s papouškem a plnění Hastingsových úkolů vtipné bylo. Za mne 60%. ()

Tajemství levného bytu (1990) (S02E07)

Spíše průměrný díl, kde dosti škatulkovitě je americký detektiv vykreslen jako buran bez vychování, za to s urputností buldoka. Za mne 55%. ()

Dobrodružství italského šlechtice (1993) (S05E05)

Skvělý díl, zvláště závěr s "drsnou" honičkou v autech a výrazem Poirota, když zjistil, že má doma siamáka. ()

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Dobrý díl, jen hudba byla strašná a vůbec se k tomu nehodila. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Když vám v bytě netopí, není nadto se ohřát u řešení nějaké obskurní vraždičky. Velmi dobrý díl s vytříbenými dialogy, trochou anglického humoru a trochou dramatu. Za mne spokojených 85%. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Na můj vkus děsně překombinované, nelogické a místy až nudné. Za mne jeden z nejslabších dílů vůbec. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Já být Poirotem, tak bych si Boba nechala. Super díl. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Tyto delší epizody jsou poněkud rozvláčnější a místy lehce překombinované. Nicméně i tak má zpracování vysoku úroveň. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Skvěle udělané, výborně zahrané. Dobrá zápletka, malebné zákoutí a solidní závěr. Za mne 90%. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Na můj vkus malinko roztahané, málo zajímavých lokací. Jinak docela dobré, ale každopádně slabší, než jiné díly. Za mne 60%. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Velmi napínavý díl,  kde Poirot se svými šedými buňkami opět exceluje. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Velmi dobré zpracování jednoho z nejznámějších případů p. Poirota. 100% ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Zajímavé prostředí, bohužel zcela průhledná zápletka i vyústění. Možná trochu kratší stopáž by prospěla více. každopádně špatné to nebylo. za mne 65%. ()