Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (54)

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

"Ó, jaké krásné ráno, plukovníku !! N'est-ce pas ??" - "Obávám se, že došlo k vraždě, Monsierur Poirot.." ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

"Vlastně vůbec nemám ráda domácí zvířata.. Psy, koně.. Strašně zapáchající stvoření.." ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

"Víte, snaží se mi nasadit brýle šálivosti.. Všichni lžou !! Celá rodina !!" ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

"Jste Ďábel, Monsieur !! Víte snad úplně vše.." ;) ()

Tragédie o třech jednáních (2010) (S12E01)

"Prosím Vás, Poirote, to, že jsem herec, ještě nemusí znamenat, že jsem tupec !!" ;) Celkově poměrně slabší epizoda, jejíž největší slabinu vidím v dosti nereálném za vlasy přitaženém motivu, Ashley Pearce tradičně velmi komplikovaný scénář upozaďuje všemi těmi zpomalenými záběry, hrátkami s kamerou a cíleným divadelním nádechem.. David Suchet však podává jako vždy parádní výkon, víceméně táhne celý příběh na bedrech svého kouzla a charismatu, přičemž tu finální scénu na jevišti, kdy Poirot nezvykle podlehne svému vzteku, si osobně řadím k těm nejlepším v rámci celého seriálu !! [ Dabing 8/10 ] Dokonalá práce České televize a tvůrčí skupiny Vladimíra Tišnovského, Jaromír Meduna a Jiří Plachý jsou zde excelentní.. ()

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

"Tak a teď je čas, abychom šli všichni na kutě !! Nebo je čas, aby vám Poirot vyprávěl příběh ?? Halloweenský příběh ??" Nutno podotknout, že příběh parádní, velmi temný se standardně skvělým Suchetem, okořeněný o duchařský nádech svátku předvečera Všech svatých, jehož hutná atmosféra s úžasně gradujícím napětím by se dala doslova krájet !! Charlesi Palmerovi se opravdu podařilo natočit skvostně mrazivou epizodu nezvykle čistě, přičemž se divák v tom tradičně nepřehledném finálním rozmotávání zločinu a vyjasňování motivů ani příliš neztrácí.. ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

"A vraha zná jenom Bůh !!" - "Tak proč si odpověď nechává tak dlouho pro sebe ??" ;) ()

Hodiny (2011) (S12E04)

"A jak se jmenujete Vy ??" - "Hercule Poirot !!" - "To není jméno, ale pazvuk !!" ;) Přiznám se, že Agatha Christie mě nikdy příliš neoslovovala, ale Herculu Poirotovi jsem na chuť nakonec přišel, především zásluhou úžasného Davida Sucheta, který pro mě na rozdíl od většiny velebící Alberta Finneyho z Lumetovy Vraždy v Orient expresu navždy zůstane tím jediným důstojným představitelem belgického detektivního génia !! Velmi netypické Hodiny se svým předválečně konspiračním nádechem a vlastně dvěma linkami vražd patří k nejlepším epizodám této parádní britské série a zároveň i paradoxně výjimkou potvrzující skutečnost, že zejména ty starší díly disponovaly atmosférou, která se postupně začala s léty i přibývajícími sezónami vytrácet !! ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

"Dejte mi tu adresu Dorothee Jarrowové, monsieur !!" - "Nepamatuji si ji !!" - "Monsieur, hrajete Bacha z paměti.. Musíte mít paměť jako slon !!" ;) ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

"Poirot to věděl.. Kéž by se dalo zjistit, co si s sebou odnesl do hrobu !!" ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

"Když někdo nechá ležet v lese ženský tělo, docela nahý a úplně mrtvý, tak to asi bude sexuální maniak viďte ?!" - "To je velice logická úvaha.. Oui.." ;) ()