Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele gizi k tomuto seriálu (70)

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Tomuto příběhu chyběl humor, začátek vypadal slibně, ale pak se trochu nudně vleklo a konec byl až moc překombinovaný. 70% a 3*, 1.3.2014. ()

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

Případ, který se zpočátku nijak zajímavý nezdá, má výborné rozuzlení a závěr. Napětí se dá krájet. Vidím to až mezi 80-85%, 2.8.2014. Zajímavost: ve filmu vystupuje služka Olga z Československa, v titulcích jako herečka uvedena Vera Filatova (což zní česky, ale jedná se o ukrajinskou herečku). ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Mně osobně toto netradiční přepracování klasiky moc nesedlo. Snad že jsem viděl mnohem lepší zpracování z roku 1974, tím jsem si taky pamatoval děj, takže jsem věděl, jak to dopadne. Každopádně pro mě dost zklamání. I herecké výkony byly takové nijaké. 70% a dám 3*, 11.8.2014. ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Zajímavá zápletka a dobře natočené, i když ta zápletka byla opět mírně překombinovaná. 80%, 20.7.2014. ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

Humor zde prakticky nenajdeme, přesto příběh není nudný ani se nevleče, zápletka i její rozřešení zajímavé. 75%, 25.5.2014. ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Tento příběh se vyvedl nejen díky zajímavé předloze, ale i díky dobrému zpracování, kdy je zde až neobvyklé napětí a nechybí i trošičku toho humoru. 80%, 31.5.2014. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Trochu rozvláčnější úvod je pak napraven na Poirotovu sérii netypickými rychlými střihy při vyslýchání. Povedené zpracování zajímavého případu. 75%, 7.6.2014. ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

Tento příběh se mi jevil jako kompilace několika příběhů do jednoho. Výsledek byl zpočátku celkem dlouho nuda a pak slátanina všeho dohromady. Mělo to sem tam pár lepších okamžiků, ale nic moc. 65%, 14.6.2014. ()

Opona - Poirotův poslední případ (2013) (S13E05)

První hodina byla, dá se říct skoro klasicky, zdlouhavá a nudná, zato zbytek, opět skoro klasicky, velmi dobrý. 70% a 4*, 30.12.2014. ()