Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

megacik

Čím viac to pozerám, tým viac sa mi to zdá nudnejšie, a tým viac sa mi zdajú Poirotove závery vycucanejšie z prsta. Keby natočili len zopár filmov, tak by som im to prepáčil, že sa do časového rámca nezmestili niektoré analýzy, ale pri 45 častiach už mohli niektoré, bežnému človeku, nezrozumiteľné excesy a myšlienkové pochody hlavného hrdinu aspoň trochu osvetliť, bolo by to zábavnejšie. Niektoré časti sú také ospalé, ako Mr. Bean bez komédie a bez slov, len na konci zaznie TADÁ...a hľa pozrite kto je vrah, to by Vás ani vo sne nenapadlo, že obyčajní diváci? ()

FakinAdsso

Existuje snad sympatičtější detektiv? Ano, jeho jméno je Rust Cohle. Ale to jsme už úplně někde jinde, Hercule předčil svou dobu a dodnes sedí na pomyslném vrcholu seriálových detektivek. Z jeho šarmu, mazanosti a šedé kůry mozkové by se všichni ostatní měli učit dodnes. ()

Petrval

Takto jsi představuji adaptaci mé oblíbenkyně,spisovatelky A. Christiea. Vynikající představitel D. Suchet v hlavní roli,stará dobrá Anglie,kostýmy, děj a to vše se zde snoubí na jedničku. . Zamotaný děj, kdy až do doby kdy si Poirot vezme všechny na "kobereček" a odhalí vraha, netušíte kdo by to mohl spáchat. Seriál velice věrně vystihuje knihy a dobu ve které se odehrávají. Detektivka jak má být. Za mě jasných 5*. ()

vecnaAmbra

Seriál, teda staršie epizódy sa mi spájajú s jesennými podvečermi po vyučovaní na strednej a možno ešte aj základnej škole, kedy som už oddychovo naladená zapínala televízor. Neskôr pribúdali zaujímavé novšie časti, na ktoré som sa vždy tešila. Keď som si po dlhšej dobe opäť pustila staršie epizódy veľmi dobre mi padla tá zabudnutá uvoľnená, humorne ladená atmosféra, duch tej doby, slečna Lemonová, naivný Hastings, ale musíme uvážiť, že ani ten Japp by vlastne bez Poirota nikdy nič nevyriešil. Na Poirotovi je krásne to, že keď ho niekto súdi z prvého dojmu, teda obvykle niečo v zmysle puntičkárskeho bruchatého vševediaceho nadutca, je to vlastne veľký omyl. Najmä v neskorších, možno menej humorných zato o to veľkolepejších častiach mnohokrát len náznakom, či nejakým gestom zistíme, že Poirot má vlastne veľké srdce a dokáže veľmi kultivovaným spôsobom vyjadriť hlboké pochopenie k pocitom druhých. Aby som však nevynášala iba chvály, musím povedať, že niekedy sa dosť zasmejem pri najklasickejšom scenári stretnutia všetkých podozrivých na konci, kedy páchateľ len kuká a čaká, či ho Poirot identifikuje a všetci sú hrozne prekvapení, ale tiež na často nereálnych reakciách zúčastnených, keď sa dozvedia o smrti nejakej blízkej osoby a často aj ďalšej a ďalšej. Keď to tak uvážime, okolo Poirota všetci kapú ako muchy. Keby Poirot naozaj existoval, zakázali by mu nielen vstup do iného štátu, ale hádam aj vychádzať z domu, lebo by ho považovali za predzvesť smrti. A tiež keby existoval takto skvelý detektív, ktorý dokáže vyriešiť každú jednu, ale naozaj každú vraždu, tak snáď aj potencionálny vrah by si rozmyslel, či sa mu oplatí zabíjať v prítomnosti Poirota a nemal by to radšej odložiť na inokedy. Áno, takisto všetky časti nie sú rovnako dobré, takže momentálne sa pri výbere viacmenej riadim hodnoteniami tu na čsfd, ale už len spôsob, akým Suchet vdýchol život tejto postavičke je bravúrny. Myslím, že už tu toho bolo na túto tému Sucheta popísaného dosť, tak už len toľko, že v roli Poirota jediný pohľad jeho očí dáva vytušiť nesmiernu inteligenciu. ()

simpanz

Absolutní srdcovka a jednoznačně nejoblíbenější seriál, který mě provází od dětství! Mám rád hlavně epizody po konec 8. série, pozdější filmy bez Hastingse & spol. jsou výborné po technické a herecké stránce, ale již chybí ta oddechovost prvních sérií. Zase je tam ale obrovský apel na dobro a spravedlnost, pro který se mi HP ještě víc vryl pod kůži; skvělé jsou z tohoto pohledu hlavně filmy Hodiny a Třetí dívka (ačkoli několik málo epizod nemám v oblibě; a na poslední díl se asi nikdy nepodívám). Geniální Poirotovy šedé buňky, k tomu inspektor Japp, naivní svůdce kapitán Hastings a pečlivá slečna Lemonová, později i zvědavá spisovatelka Oliverová, anglický suchý humor, art-deco interiéry, vrah s deseti převleky. :) To vše zasazeno do doby, kdy Evropa stála na prahu válečného konfliktu a svět byl úplně jiný, než jej můžeme pozorovat dnes. Poirot bude vždy vítaným hostem mé obrazovky. ❤❤❤ ()

HanaFor

Jedna z mých prvních recenzí patří Herculovi. Dokonalé ve všech směrech. Každý díl je pro mě svátek. Neustále obdivuju a tetelím se blahem do jakých detailů je vše dotaženo. Láska má mnoho podob, já miluju tento seriál. Kdysi jsem četla, že některé díly finančně přišly na milion liber. Jak jsem ráda, že takto investoval někdo peníze. A český dabing je taky EXCELENT. ()

RecenzentXX

Moc rád se na to dívám. Je to moje nejoblíbenější detektivka. Navíc se v ní nevižívají v krvi. Takže tam třeba, z lidí netryská krev. Opravdu to DOPORUČUJI!! ()

Hodnotim

Vynikajúco spracované dielo Agathy Christie. Predovšetkým Poirot je tak dobre zahraný, akoby priamo vystupoval z knihy. Inak samozrejme aj ostatné postavy sú vo všeobecnosti kvalitne zahrané a detektívne záplatky dobre prerobené ako scenár. Pre fanúšikov klasických detektívok je to „MUST SEE”. ()

hypnos11

Vynikající seriál plný skvěle vypointovaných případů, do kterých se sice občas dostala nějaká ta nelogičnost, ale to nic nemění na jeho kvalitách. Od začátku do konce skvělá atmosféra a napětí, téměř všechny případy nepředvídatelné, skvělí herci a krásné, neméně šikovné herečky, kvalitní režie, dobrá, místy i vynikající hudba. Na druhou stranu je trochu zvláštní, jak okolo Poirota všichni padají k zemi jako mouchy. Až by se chtělo říci, že ten arcilotr z posledního dílu je oproti Poirotovi slabý odvárek. Je také zvláštní, že v seriálu se objevil snad každý druhý anglický lord; dále také podle seriálu každý třetí anglický lord je vrah (a ne ledajaký!). Každopádně to byla skvělá jízda. ()