Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele gizi k tomuto seriálu (70)

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Dost dlouhý a nudný začátek (30 minut, než vlastně film začne), pak se teprve pomalu rozjíždí, až závěr je trochu zajímavý, ale celkově nic zvláštního. 65%, 2.11.2013. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Záhadné, ale po rozřešení zcela logické, nepřekombinované, realistické. Navíc nechybí i trochu humoru. 75%, 9.11.2013. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Tentokrát to bylo sice zajímavě zamotáno, ale dějově mě spíš trochu nudilo. Herecky to nebylo moc přesvědčivé a obsazení žen bylo dost mizerné, dost dlouho mi trvalo, než jsem začal rozpoznávat, která je která. 70% a 3*, 16.11.2013. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Tento případ si u mě získal hlavně díky skvělému psu Bobovi - ten je prostě úplně moc sympatický, roztomilý. Poirot občs taky má dobrou hlášku. Jinak příběh celkem klasicky zamotaný až do konce, kde najednou je vše odhaleno bez přesvědčivého objasnění. 75% díky Bobovi, 23.11.2013. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Příběh začíná hned naplno, žádná dlouhá předehra. Pořád se něco děje a pořád není jasné skoro nic. ROzuzlení je tentokrát také trochu jiné, než obvykle. Moc pěkný díl, zatím jeden z nejlepších. 80%, 29.11.2013. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Opět slušně zpracovaný případ. Humoru zde moc není, rozjezd je trochu pomalejší, ale pak klasická záhada s mnoha podezřelými... 75%, 6.12.2013. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Klasicky od začátku skoro všichni v podezření, a to ještě ani nevíme, z čeho. Klasicky na závěr se všichni sejdou v jídelně a Poirot jim to pěkně vysvětlí. Mezitím dobře proloženo malými vtípky. Závěr až moc vykonstruovaný (resp. zločin). Celkově jako obvykle v této řadě se Suchetem slušná podívaná, která nenudí, je zajímavá a také pobaví. 75%, 4.1.2014. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Poirot si drží u mě svůj standard. Jako obvykle na začátku se postupně všechno rozbíhá, není nic jasné, všichni jsou potencionální pachatelé, ale Poirot to dá dohormady na konci při klasickém svolání všech do jedné místnosti. 75%, 13.12.2013. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Poirot na případu tentokrát pracuje sám, chybí tedy oživení prostřednictvím jeho spolupracovníků. To ale není na škodu, i když humor prakticky chybí. Případ začíná náznakem čehosi, co je naštěstí záhy vysvětleno, takže divák netápá až do konce. Následuje pohled na dobu zločinu z perspektivy pěti svědků, což je zajímavé (ale mohlo být podáno i zajímavěji) a přes své částečné opakování ani není nudné. 75%, 21.6.2014. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Zajímavé, záhadné, není nudné. Poirot výborný, je vidět, že se umí i rozčílit. Dabing horší - jeden dablér pro více postav. 80%, 29.6.2014. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Shlédl jsem verzi o délce 96 minut, která snad ani chvíli nenudila a nebyla zdlouhavá. Dobrá předloha, ale také dobré zpracování - jednotlivé postavy jsou dobře rozeznatelné, nepletou se. Bohužel jako u mnoha děl Agathy se na konci ukazuje, že zločin (nebo zápletka) je příliš překombinován. Přes to všechno se mi film dost líbil a dávám 85%, 15.7.2014. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

I když se jedná o delší film, příběh nenudí i přesto, že chybí občasné humorné oživení. Příběh je dobře vymyšlen, napsán i převeden na "filmové plátno". 75%, 19.7.2014. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Tento díl mi přišel trochu slabší. Jako obvykle byl hodně dlouhý úvod, než se něco začne dít, ale ono se pořád nic moc neděje. Poirot nemá k sobě ani inspektora Scotland Yardu, ani přítele majora, možná proto je to víc nudné, chybí trochu humoru. Samotný závěr není špatný. 70% a "jen" 3*, 17.1:2014. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Na rozdíl od většiny příběhů zde chyběl dlouhý nudný úvod, hned se něco podivného chystalo. Pravda, pak to bylo trochu suché, ale stejně zajímavě vymyšlené. 75%, 24.1.2014. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Vidím to podobně jako Tosim, zatím asi nejslabší díl, při 70% dám 3*, 31.1.2014. ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Příběhy ze starší série byly z počátku sice zdlouhavější, ale pak celkem zajímavější a také zábavnější. Novější série startuje naplno hned od začátku, ale něco tomu chybí (asi víc toho humoru). Tento díl vidím o málo zajímavější než předchozí uvedené Rodinné sídlo, tak při 70% se přikloním ke 4*, 1.2.2014. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Příběhu nechybí humorná rozptýlení, ale děj je tak zašmodrchaný a motiv hloupý, že při 70% dám 3*. 8.2.2014. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Příběh trošku jiný, než ty ostatní s Poirotem, což bylo pro mě trochu oživení. Zápletka zapletená jako vždy, ale také se nakonec rozplete do reálné podoby. 75%, 16.2.2014. ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Bez zdlouhavého úvodu, s dost dobře odpudivě zahranou hlavní rolí podezřelé Normy, s velmi překombinovaným rozuzlením, povedené a občas i trochu zábavné. 75%, 22.2.2014. ()