Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele anitae k tomuto seriálu (16)

Hercule Poirot (1989)

Suchet jako Poirot je naprosto dokonalý. Jeden z mála serialů, kde jsem nevynechala jediný díl a těšila se na opakování. 5* ()

Rhodský trojúhelník (1989) (S01E06)

Jj, slabší díl, ale zase jsem zde slyšela poprvé "růžový gin" a lakýrky Poirota na pláži taky neměly chybu;) ()

Dáma se závojem (1990) (S02E02)

Opravdu povedený díl - jeden z mých nejoblíbenějích. Dáma se závojem lady Millicent a hledný dopis v krabičče, ukradené drahé kameny. Poirot přemýšlí jak dokonalým zločincem by mohl být a nakonec skončí ve vězení...Hraje švýcarského zámečníka- bez obleku a na kole, a jeho následný rozhovor s hospodyní taky nemá chybu:) ()

Záhada Západní hvězdy (1990) (S02E09)

Poirot bez vraždy a se známou belgickou herečkou, mimo jiné zde Poirot řeší délku svých kotlet8-) ()

Krádež královského rubínu (1991) (S03E09)

Egyptský princ, vyndavání pecky manga a dětská hra na vraždu ... ale jedná se o málo vtipný díl. ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Nevyřešená vražda v restauraci v Argentině, Poirotovo zatčeni a deportace třetí třídou:) Po dvou letech se otvírá nová restaurace a hrozí další vražda. Poirot zde také komentuje anglickou kuchyni a na konci si dá s chutí fish and chips:)) ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Pěkný exotický díl - Poirot zapasící s komáry a nakonec napalený hraběnkou, Hastings opět perlí s významen slova Mezopotámie... ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Moc povedený díl a já si stále myslela, že viníkem je znetvořená sestra Angela:) ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Tak tohle se mi líbilo mnohem víc než verze ze 70. let - Suchet je v roli Poirota vtipný a nenucený. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Zavražděná domácí a nevinný odsouzený, dvě staré fotografie a další film s paní Oliverovou - na mě poněkud překombinovaný. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Zločin v dívčí škole: vražda nesympatické tělocvikářky, ukryté drahokamy v tenisové raketě, pěkný zahradník a princezna Shaista-jejíž věk Poirot poznal podle kolena:) ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Mladá, zdánlivě pomatená dívka, která si nemůže odpustit vydařenou sebevraždu matky když přišla později domů kvůli zmrzlině a teď si myslí že asi zabila svou bývalou chůvu. Praštěná spisovatelka Oliverová a na konci Poirotova slza. 4* ()

Tragédie o třech jednáních (2010) (S12E01)

Něco ze starého dobrého Poirota mi tady chybělo, otravy nikotinem pomáhá řešit Doyle z Profesionálů a slečna Vajíčko, pěkný závěr v divadle: ...Slečna Willsová: "Napadá mě něco strašného, ten otrávený koktejl mohl vypít kdokoli, mohla jsem to být já." Poirot: "Hm, a je zde ještě mnohem strašlivější možnost. Mohl jsem to být já." ()

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

Poirot přesně podle mého gusta. Halloweenská párty, temná atmosféra, utopená dívka v kostýmu vosy/včely?, která viděla vraždu a taky nechybí zahradník:o) ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Zinscenovaná smrt Poirota a setkání starých přátel po mnoha letech...ale to je tak všechno...3* ()