Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

vickeyek

Ano, oproti filmovým zpracováním jsou některé díly nedotažené do konce a doba 45 minut nestačí k tomu, aby v divákovi rozkvetlo napětí, které ve filmech rozhodně nechybí. Přesto je atmosféra typická pro Poirota a neopakovatelný David Suchet na druhé straně silnější, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. ()

Hyger

Skoro z každého dílu na mne dýchala taková pohodová atmosféra tehdejší Anglie a pro studená zimní odpoledne je tento seriál jako stvořený. Poirot je v Suchetově podání opravdu geniální, jeho "šedé buňky mozkové" fungují na 100%. Nevím, jak zní originál, ale dabing Jaromíra Meduny se mi líbil hodně. Osobně dávám přednost seriálu, i když filmy z 90. let taky nebyly špatné. Což bohužel nemohu říci o těch nejnovějších, kde mi jaksi scházel Hastings, a celé to čišelo novotou. ()

Heroine

Velice povedené. David Suchet byl opravdu dobrá volba. Diváka potom vždycky potěší krásná výprava každého dílu, a i když se zrovna detektivní zápletka moc nevydaří, stejně se na to výborně kouká. K tomu dokonalá hudba. Na jedničku. ()

RedDuck

Jako Columbo i Hercule Poirot má své zákonitosti. Sice nevíme kdo je odzačátku vrah , ale na konci třeba téměř vždy dojde k setkání všech zúčastněných a geniální detektiv svým skoro monologem odhalí všechna tajemství. Strašně se mi líbí doba do které je děj zasazen a hudební motiv je takový, jak má být. Moc se mi taky líbí český dabing. Trošku problém je s některými epizodami. První série je paradoxně slabší, obětuje charakterý a zápletky kvůli kratší stopáži. Další epizody zase působí příliš překombinovaně. Někdy mi prostě z toho šla hlava kolem a trochu to šustilo papírem. No a poslední díly už ubírají na atmosféře a přidávají na emocích. Ale ty nenudné díly zdaleka převažují. Další zajímavostí je postupnost dílů, který nemá žádnou logiku, opravdu jde o jednotlivé případy chronologicky a kvalitativně promíchané. ()

Hopkins

Tady hodnotím všechny díly jako celek některé jsou slabší některé lepší. Celkově dávám 4 hvězdičky jako seriál skvělé člověk se u toho nenudí jediné co bych vytknul je mnohdy přeplácaná laciná grafika viz smrt na nilu a jiné podobné. ()

Gahan

Toto moje 5* hodnotenie berte ako ohodnotenie celeho diela tykajuceho sa Agathy Christie spateho s Davidom Suchetom. Medzi filmami je moje top 10 namackane, ale medzi top 10 serialmi je Hercule Poirot u mna stalica (a ci ide o 40 minutove diely alebo filmy beriem to ako jeden celok). David Suchet "obetoval" takmer 25 rokov svojej kariery zivotnemu dielu Agathy Christie a maloktore celebritne spojenie ma tak potesilo ako toto. Vdaka Davidovi ozili komplet vsetky pribehy, v ktorych vystupuje svojrazny maly Belgican a osobny vztah Davida k tomuto veldielu je aj citit. Ja som k Herculovi Poirotovi pricuchla uz relativne "odmalicka" vdaka knizkam v babkinej kniznici. Dnes podstatnu cast tej mojej zaberaju prave diela Agathy Christie ... po celej rodine som pozbierala vsetky stare vydania, no ked Knizny klub zacal vydavat cele dielo v tej nadhernej ciernej vazbe, samozrejme som nedokazala odolat a postupne zhromazdujem vsetko, co vychadza. Medzi najoblubenejsie filmy s HP patria: Pat malych prasiatok a Zlo pod slnkom. Dokonale vypointovana Vrazda v Orient exprese je uzasna, ale tu by som osobne uprednostnila verziu s Petrom Ustinovom. ()

lemonova

Čím ďalej, tým viac oceňujem tento seriál. Možno v ňom nie je toľko napätia a akcie, ale Poirot predsa nemá byť realistickou detektívkou. Zápletky Agathy majú často ďaleko od prísnej logiky, sú skôr úsmevné. Opakujúce sa motívy, (vrah je obvykle človekom dvoch tvárí, a spočítajme, koľkokrát si niekto roztrhol odev na mieste činu.. ;) niekedy až rozprávkové rozuzlenia. A predsa.. atmosféra, vtip, duchaplnosť konverzácií, a najmä: dokonalé stvárnenie Poirota. Ako to má ďaleko od plytkých a sterilných charakterov z novodobých kriminálok typu CIA.. Fanúšik Poirota je zamilovaný do Poirota. Seriál stojí a padá na ňom. A musím uznať, že viac stojí než padá, pretože David Suchet stvoril asi najvýraznejší charakter v dejinách. Moje TOP časti: 1. Vraždy podľa abecedy, 2. Vianoce Hercula Poirota, 3. Smrť v oblakoch, 4. Nemý svedok, 5. Zlo pod slnkom, 6. Cornwolská záhada, 7. Vražda na golfovom ihrisku, 8. Dáma so závojom, 9. Smrť pani McGintyovej, 10. Vražda v ulici Mews :) ()

canucks333

Mon ami , čo k tomuto seriálu napísať? Vždy som na ňom oceňoval hlavne to, že sa na nič nehrá. Je verný predlohe a nemusí sa spoliehať na drahé akčné scény aby diváka zaujal. Je tu neskutočný David Suchet ktorý skrátka v úlohe sebavedomého Belgičana exceluje. Ja som si Poirota, Hastingsa, Jappa a pani Lemonovú rozhodne zamiloval a rád sledujem zložité prípady okorenené skvelou hudbou, neopakovateľnou atmosférou a vždy aj so štipkou humoru... Poirot je klut nezabudnuteľný, kultový, neopakovateľný.... 100% ()

bacon

Fúúúú, ako zbožňujem toho malého belgičana. Môžem sa to pozerať znova a znova. Agatha Christie stvorila perfektného detektíva, David Suchet ho doviedol k dokonalosti a Ján Kožuch (SK znenie) mu dal správny hlas a šmrnc. Fascinuje ma jeho výchova, elegancia, šarmantnosť a tá francúzština. :D Samotný seriál nie je obzvlášť strhujúci a živelný, no ten malý "žabožrút" to všetko ťahá a robí z toho pozerateľný seriálik. Nuž darmo, je to moja srdcovka. ()

Rathalos

Hercule Poirot je detektiv s netradicnymi fuzkami,ktory vyriesi aj nevyriesitelne,trosku mi pripomina Monka,tato kriminalka tromfne vsetky dnesne a tento serial je tak skvely hlavne vdaka hercovi Davidovi Suchetovi,ktory svoju rolu zahral dokonale...:-) ()

pravo

Agatha Christie patrila v mladosti medzi mojich obľúbených autorov a postavy jej detektívnych príbehov som si veľmi obľúbil. Je takmer vzácnosťou aby človek po prečítaní literárnej predlohy si mohol pri sledovaní film. diela mohol povedať- takto som si to predstavoval. Tento seriál vytvoril postavu Hercule Poirota presne takého. Som veľmi spokojný, iba jedna vec je problém a to herec David Suchet už pre mňa navždy ostane Poirotom a ťažko sa mi bude stotožňovať s jeho inými postavami. ()

IdaHutt

Seriál patří mezi mou "top" desítku a Hercule Poirot v jedinečném podání Davida Sucheta v mých očích překonal i legendárního Petera Ustinova či Alberta Finneyho. V čase, kdy krimi žánru vévodí čím dál brutálnější řezničiny, je potěšením vidět detektivky v duchu Agathy Christie. Detektivky, u kterých si autoři s diváky v rámci tiché dohody pouze příjemně hrají, pouze inscenují příběh o rafinované vraždě, již vyřeší "šedé buňky mozkové". A ještě mám jeden důvod, proč si tak užívám každý z případů Hercula Poirota: vynikající výprava - kostýmy, interiéry, exteriéry, každičký detail je vybrán s mimořádnou péčí a s respektem k dobovému stylu. Miluji art déco - a tenhle seriál je hotová encyklopedie užitého umění. ()

P. J. D.

Klasika od Agathy Christie v podání fenomenálního Davida Sucheta zná dnes skoro každý, kdo kdy vůbec slyšel o takové "malé" televizní stanici BBC. Co by to ale bylo za detektivku, kdyby se v ní neobjevily správní padouši a detektivovi věrní pomocníci v podobě kapitána Hastingse, slečny Lemonové, či Inspektora Jappa. Případ není nikdy jen tak jednoduchý, abychom vraha mohli poznat od začátku a nikdy tak těžký, abychom k němu sami podle vlastní dedukce nepřišli, což ho činí více lidské a přijatelné pro všechny skupiny (netřeba být žádným odborníkem na detektivky). Jak by řekl sám Hercule Poirot "Magnific!". ()