Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

marlon

Kto by ešte nepoznal malého, svojského, milo ješitného belgického detektíva, ktorý v medzivojnovom Anglicku rieši jeden prípad za druhým s takou ľahkosťou a nonšalantnosťou ako nikto iný? A kto by nepoznal jeho verného, nie príliš chápavého pomocníka kapitána Hastingsa, či chronicky neschopného šéf inšpektora Scotland Yardu Jappa, ktorému je vždy "všetko jasné"? Fakt sa niekto taký nájde? Hercule Poirot v podaní Davida Sucheta jednoznačne najlepšia voľná adaptácia predlohy kráľovny detektiviek. N´est-ce pas? ()

Tiiso

Velmi dobrým způsobem převedená slavná osoba spisovatelky do tv podoby. Jako vždy Britové drží vysokou úroveň zpracování a nabízí pečlivě sepsaný scénář. Představitel hlavní postavy je fenomenální a buď ho nenávidite a nebo milujete. Jeho projev je skvělý a velmi uvěřitelný. ()

Jack333

Jako velký fanoušek detektivek A. Christie doporučuji toto zpracování jejich detektivek...D. Suchet je nejlepším H. Poirotem...je to přesně on, jak má vypadat a jednat...Smrt na Nilu, Vražda v Orient Expresu, Kočka mezi holuby atd....prostě brilantní dílo...těším se na nové díly...snad v příštím roce dotočí posledních pět příběhů...jak Herculovské příběhy, tak i poslední případ Opona. ()

lksvcr

Poirot má správné a dobré zásady, dobré přátele, vkusný smysl pro humor a plně vytížené šedé buňky mozkové. Je to postava, která si zaslouží dobrý seriál a tento to myslím splňuje, už kvůli herci hlavní postavy, ale i ostatní jsou skvělý. ()

Sakee

Jsem anglofil (nejspíš po dědovi), přiznávám. A i když kdekdo nadává na příliš dlouhou stopáž, mně to nesmírně vyhovuje. V dnešní hektické době plné aut a fast foodu je totiž chvilka s Herculem Poirotem jako oáza klidu. Zapálím svíčky, naliji si sklenku těžkého červeného vína, usadím se do pohodlného křesla a cestuji časem. Brilantní:-) ()

kaprson

Seriálu HP jako celku dávám 4* za celk.dojem, výpravu, stylizaci, herce atd. U jednotlivých krátkých epizod známkuji hlavně zápletku, případně zábavnost (Hastings a Japp ;-) či atmosféru. ()

papilon395

Dnes jsem úspěšně dovršila své předsevzetí vidět všech 70 epizod celého seriálu o Poirotovi. Jak jsem se dočetla v záhlaví, zabralo to přes 85 hodin, povětšinou velice příjemně strávených. Člověk se v čase mění i co se vkusu týče a já asi k Poirotovi musela dozrát. Až na stará kolena se mi zalíbily tyto příběhy britských vyšších kruhů z meziválečné doby. Jsou to staré noblesní časy. Mezi epizodami se moje hodnocení pohybovalo mezi 2-5*. Notoricky známá mistrovská díla doplňují i slabší kusy. Ale všechna čest autorce za kouzelnou postavu hlavního detektiva, kterého si už nedovedu představit bez hlasu Jaromíra Meduny. ()

Ceja

Společně s Midsomerskými vraždami je asi to nejlepší na našich televizích co se oblasti detektivek týče... ()

Alfie

V detektivních serialech zaleží hlavně na hlavní postavě a jejím představiteli.To je tady v obouch případech skoro dokonale. ()

Fanak

Hlavními devizami tohoto seriálu, kromě kvalitní předlohy z dílny Agathy Christie, je především dokonalý herecký koncert Davidda Sucheta a potom také skutečnost, že se podařilo navodit atmosféru "starých dobrých časů" 30. let. Příjemné alternativa "Kober 11" a "Kriminálek nevimkde". ()

Marrianna

David Suchet je ve své roli okouzlující a brilatně dodává své postavě to něco co by jinému herci chybělo. Kvalitní seriál, kterému díky bohu chybí krvavé scény, ale místo toho je naplněn zajímavými postavami, kterým nechybí elegance, šarm ani inteligence. Agatha Christie je právem uznávaná jako mistryně svého oboru a tento seriál ji v žádném případě ostudu nedělá - právě naopak lidé, kteří neradi čtou se můžou seznámit s touto autorkou právě tímto zdařilým dílem. ()

migele

Dle mého soudu, nejlepší detektivní seriál. Kam se hrabe "To je vražda napsala", nebo ostatní podobného rázu. Má to úroveň a nejvíc mě bere to vyvrcholení nakonec, kdy odhalí zločince. Poirot je třída! 5* bezpochyby. ()

xxlch

Melpomene

detektívky Agathy Christie ako také milujem, a myslím že tento seriál a celá séria filmov s úžasným Davidom Suchetom skvelo vykresľujú atmosféru doby, kostýmy, hudba, herci, to všetko ma zakaždým vtiahne do deja ()

Bonniesgun

Já prostě nemám ráda detektivky! A když mě náhodou nějaká zaujme,rozhodně ne taková, kdy 20 minut nic nevím. Po 20 minutách ztratím pozornost a těžko ji najdu do konce dílu. Věřím, že někdo má Poirota rád, já ale ne. CHcete-li mě mučit, pusťte mi tohoto divného chlapíka s knírkem! Promiň Hercule... ()

tartan

Literárneho Poirota mám celkom rád (slečna Marplová je mi však sympatickejšia, pretože je ďaleko menej okázalá, ale páli jej to minimálne rovnako dobre ako najslávnejšiemu malému Belgičanovi - ktovie ako by dopadol ich "súboj"? :-)), ale seriálová adaptácia sa mi nikdy nepáčila ani spolovice tak, a ani ma tak nebavila, ako keď som si poirotovské príbehy čítal. A nie je to len tým, že literárna predloha sa štandartne zvykne považovať za kvalitnejšiu od filmovej/tv adaptácie. Jednoducho tento seriálový Poirot je ďaleko menej sympatický ako ten knižný, kapitán Hastings (jeho menej chápavý spoločník) je tu za ešte väčšieho hlupáka, než ako to vyznieva z kníh, a vôbec tie "seriálové" prípady mi prídu také nemastné-neslané, nehovoriac o tom, ako veľmi vidno, že to je celé umelo konštruované. ()