Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Honzik004

Brilantní David Suchet v roli slavného detektiva z pera Agathy Christie Hercule Poirota. Ač zde souhlasím s mnohými narážkami na kolísavou kvalitu jednotlivých dílů, stále se jedná o nadprůměrnou televizní produkci detektivního seriálu. Mám rád detektivky, kde je více konverzace než akce a tenhle seriál se mi trefil přesně do černého. ()

Wooke

Keby som sa volal Poirot, tak by som bol neskutočne skvelá osobnosť. No David Suchet vdýchol Herculeovi život a ja mu zato vďačím. Seriál, plný výborne vymyslených prípadov, ešte lepších zápletiek a geniálnych riešení. Agatha v tom bola vážne dobrá, no filmové spracovanie tomu dodalo šmrnc. ()

Es.024

Zdá se mi, že seriál je, natozdíl od filmů, tak trochu naivnější. Nicméně ta atmosféra! Jako by tam člověk byl. Jistě filmy jsou udělány prostě "filmově", takže chápu, že pro mnohé, jsou udělány mnohem zajímavěji či zábavněji. Nicméně snad žádný díl tohoto seriálu jsem si nenechala ujít. ()

maoc

Výborný seriál pro starší a pokročilé, ke kterému se se ženou rádi vracíme. Kvalita dílů je velmi vyrovnaná. Oko potěší romantické exteriéry a esteticky vytříbené interiéry, stejně jako povětšinou slušní hereci, kterým vévodí David Suchet. Záměrná zamotanost některých případů, aby byly pro nepozorného diváka nerozluštitelné, mne zpočátku štvala, ale později jsem na ni přistoupil. Nereálnost zápletek je také vlastnost, nikoliv chyba. Starší díly mají padesátiminutovou stopáž, což sice může vadit milcům atmosféry, ale nám, rodičům malých dětí, které nás nenechají zasednout k obrazovce dříve než v 21:00, naopak vyhovovala, protože jsme u konce neusínali. Delší díly ale mají mnohem více prostoru na vykreslení postav i zápletky, díky čemuž mohly vzniknout takové klenoty jako Pět malých prasátek, Vražda v Orient expresu, Hra na vraždu, Kočka mezi holuby, Karty na stole a samozřejmě Opona. Dokonalý seriál pro nostalgické diváky se zalíbením v jemném britském humoru. Musím zvednou hodnocení na počet hvězd hotelu Majestic, protože celek je přece více než součet (neřkuli průměr) všech částí. Pro pochopení celého universa doporučuji shlédnout také dokument https://www.csfd.cz/film/360055-david-suchet-v-kuzi-poirota/, pokud zvládnete nějaké to chvástání a poplácávání po zádech. ()

DeDanu

Pro mne jednoznačně nepřekonatelné zpracování detektivek paní Agáty, mes amis. Pojetím, atmosférou, výpravou (trés bien), výběrem herců, jejich výkony, hudbou...Momentálně sjíždím seriál potřetí a myslím, že ne naposled:-))) ()

Vojta00

Asi čtvrt hodiny jsem se pokoušel napsat nějaké hodnocení, ale nikdy jsem do textu nedostal to, co se mi na Poirotovi tak líbí. Prostě, buď tento druh detektivních příběhů máte rádi a budete uneseni tak, jako já, nebo raději přepnete na Kriminálku Las Vegas .... ()

PlayEasy

Voilà! Splněný sen pro všechny fanoušky Agathy Christie - nás nevyjímaje. David Suchet již navždy bude slavným Herculem Poirotem, protože jeho ztvárnění je tak "puňtičkářsky" perfektní, že by měl obdržet jeden Zlatý Glóbus za každou sérku, atmosféra seriálu je neuvěřitelně .... britská, jednotlivé epizody věrné svým geniálním předlohám ...no zkrátka splněný sen ;) 100% ()

ostravak30

Pro mě zkrátka David Suchet bude nejlepším Poirotem ze všech dosavadních představitelů. On jím vskutku je. Britům se povedlo dokonale vystihnout atmosféru a sladit dekorace, kostýmy, exteriéry...tady sedí úplně všechno. Jednotlivé případy jsou, až na výjimky, delší filmy. Tento seriál má atmosféru. Snad jediné, co mě trochu mrzí je, že se od jistého dílu na velmi dlouho zcela vytratil kapitán Hastings a vrchní inspektor Japp. Ti se pak objevují až v závěru. A jak se říká, závěr patří mistrům, což je pravda. Poslední díl je vskutku překvapivý a strhující. ()

DearS

Jak vidím, tak nejsem první (a nejspíš ani poslední), kdo má námitky proti přílišné tuposti inspektora Jappa a hlavně kapitána Hastingse. Nejenže jsou příliš pasivní, hlavně Hastings chvílemi působí dojmem, že nemá všech pět pohromadě. Ale neodolatelný Poirot v podání Davida Sucheta vše vynahradí. Na jeho pojetí malého velkého génia nemá ani Ustinov ani Finney. Navíc je o to zábavnější ho sledovat v akci, když si člověk porovná jeho postavu s rolemi ve filmech v totálně jiných žánrech, např. coby fanatického únosce letadla v "Boeing 747 v ohrožení" a mám dojem, že v jedněch raných "Profesionálech" s ním měli co dělat i Bodie a Doyle. ()

(fjw)

Vždy, když čtu nějakou detektivku s Poirotem, tak si vždy vybavuji Davida Sucheta. To je Prostě Poirot. Některé díly seriálu jsou velmi dobré, některé i docela nudí. Ale mě vždy bohatě stačí, když je v záběru Suchet:) A také povedlo obsazení dalších postav jako kapitán Hastings, inspektro Japp nebo slečna Lemonová:) ()

Bratr

Stylizace seriálu je faózní. Pokud by člověk hledal spolehlivého průvodce po britském funkcionalismu, seriál by byl asi jednou z nejlepších voleb. Suchet září, a popravdě řečeno, jeho laťka je tak vysoko, že je Poirot, jako žánr, pro další generace filmařů možná navždycky pohřbený. ()

Phex

Můj hodně oblíbený seriál. Skvělá meziválečná art-deco atmosféra a napínavé příběhy, který belgický elegán díky malým šedým kamarádům vždy rozlouskne. Pokud dávají nenechám si ujít, i když ty nové "dlouhé" příběhy už stojí tak za tři hvězdy... ()

djbarrel

Ačkoliv kvalita některých dílů nebyla zrovna světová, tak charisma Davida Sucheta alias Hercula Poirota a jeho šedé buňky samozřejmě, seriál drží hodně vysoko. Samozřejmě i bezelstnost kapitána Hastingse, bezradnost inspektora Jappa či schopnosti slečny Lemonnové pomáhají namíchat koktejl příjemného napětí a zábavy i když na to mají zpravidla jen nějakých 50 minut. K některým dílům výtky mám (viz komenty), ale k seriálu jako takovému nikoliv. 82 % ()

keyzar

Perfektní zpracování knih Agáty Christie. Děj je sice většinou stejný a pořád platí, že kde Poirot přijede, tam se stane vražda, ale přesto dokáže zaujmout. ()

Systematic

Několik slabších dílů se sice najde, ale i tak jde o velmi dobrý detektivní seriál. David Suchet se snad pro roli Poirota na rodil. ()

Matamoroz

David Suchet je zdaleka nejlepší představitel Hercule Poirota! A tento seriál je nejzdařilejším zpracováním detektivek Agathy Christie! Nenašel jsem nic, co bych mu mohl vytknout. Jednoznačně 5 hvězdiček! ()

Reiner

David Suchet jako H. Poirot? SKVĚLÉ!!! tato role mu padla a je vidět, že ji dokonale procítil! Nejen kvalitní děj, ale navrh i špičkový detektiv s inteligencí jako málokdo. Doporučuji rozhodně shlédnout :) ***** ()