Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele necisty k tomuto seriálu (68)

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Ten režisér je úchylný na myši? Jinak si nedokážu vysvětlit proč ji tam dali :). Zajímavý, napínavý a neobvyklý případ s překvapivým vyústěním. ... Morfium, diamanty, batohy, koleje, politika, zdravé jídlo. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Rozhoduji se mezi 5 za úžasný děj, hudbu a zapeklitost případu a 4 za totální zmatek v postavách. Nechápu, proč obě matky i "dcery" musí být černovlasé a v častém střídání scén nerozeznatelné. Souboj dvou detektivů byl sice zajímavý, ale ten tlouštík mě byl víc než nepříjemný a Poirot zase sršel větší namyšleností, než je i u něj zdrávo. ... Nože z Chille, stará podobná vražda, tulák v obleku, tlustý soupeř detektiv s fajvkou, zamilovaný Hastings. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Libí duchařská atmosféra a domácí mazlíček. Zase tak trochu jiný díl. Jen jsem doufal, že Poirot odhalí, že ty dvě tetky jsou podvodnice a že své tvrzení vždy zakládají na takových a takových faktech. Poirot přece pracuje jen se skutečnými fakty:). ... Foxteror, fosfor a rekord na "futuristickém" vodním člunu. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Znovu díl, který trochu vybočuje ze stereotypu tím, že je částečně vyprávěn z budoucnosti, Poirot už je vlastně v důchodě a na konci se dočkáme krátké honičky (česká verze k tomu přidává ještě jiný, ne příliš pokažený, dabing). Zápletka je to kvalitní, hezky podaná a má patřičnou atmosféru. Není to top, ale určitě patří mezi ty lepší. ... Dopis, deníček, prášky, starodávná dýka, srážka autem, továrna, pistole. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Proplantaností se rozhodně řadí mezi top. Sice mi některé detaily docházely celkem předčasně, ale tahat za nos se jim tu fakt daří. Jen teda, že by se sebou nechal takhle vyj*bávat sám Poirot mi přijde méně pravděpodobné, možná je to jen ve filmu podané tak okatě. A vraždit kvůli takové hlouposti?! No, jiná doba, jiný mrav. Každopádně jsem spokojen :). ... Divadelní herci, převleky, jehla do krku, zlatá krabička na léky, zfalšovaný dopis. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Rozhodně jeden z těch propracovanějších případů. Zajímavě propletené s trochou vodění za nos. Tenhle díl je ke všemu mou srdcovkou, protože jsem u tohoto případu strávil několik dalších hodin v podobě hry. ... Hotel na ostrově, převoz přes moře, čas. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Další Poirot, který patří mezi ty lepší. Zde ale poprvé zkritizuji herecké výkony, protože vrah se zde prozradí jen díky herecké nedokonalosti. Jinak je to zajímavý díl, Poirot zde pobaví svým pokusem o chycení komára a pletky s hraběnkou:). Je zde také jinak dabovaný. Poznámka pro mě: Kamenná maska. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Kvalitní příběh, který až moc nápadně ukazuje na nesprávnou osobu a přitom krutý vrah je do poslední chvíle schováván. Zajímavé je vykládání 14 let starých informací pěti různými lidmi. Bohužel zde Poirot musí domyslet až příliš mnoho skutečností, o kterých ani samotní aktéři nevěděli a museli si je vyložit jinak, a to je i pro takového génia takřka nemožné. ... Malíř, molo, pivo, jed. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Temný cypřiš má opravdu velmi temnou atmosféru a velmi kvalitní zápletku. Nebojím se ho tedy označit jako jednoho z nejlepších Poirotů. Minimálně do 3/4 filmu jsem si poprvé myslel, že tento případ nestihne vyřešit a nebo, že opravdu nenajde jiné řešení. Nejsem si jistý, jestli to takhle dokázala schovat samotná Agáta, nebo vzniklo dokonalé dílo vymykající se těm předešlým z rukou pana režiséra. ... Nemocná teta, morfium, poprava za 5 dnů, krásná Mary, lososový sendvič. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Jeden z propracovanějších dílů. Kvalitní herce, hudbu a režii už ani není potřeba zmiňovat. Tentokrát tomu přidává samotný děj, láska mezi těma dvěma a úplný závěr. ... Loď po Nilu, revolver. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Krásný zapeklitý příběh a to neustálé zobrazování bazénu bylo taky super. Sám jsem se snažil najít chybu:). Velmi kvalitní konec. ... Revolver, sirky, krásné milenky, ?Ibiz? - ten obrazec prostě. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Tenhle díl mi přišel poněkud slabší. Postavy byly velmi dobře vykresleny, některé mě hodně bavili, ale zklamal mě především horší a nic neříkající konec. Naopak bych vychválil časté zvraty, které měli tahat myšlenky diváka daleko od vraha. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Dobré dobré, parádní atmosféra a zápletka. Posezení v jedné místnosti čtyř 'mozků' a v té druhé čtyř potenciálních vrahů, vlastně skutečných a o to je to lepší. Postup při vyšetřování je také nevídaný a k tomu přibude možnost, že i mezi mozky může být vrah, škoda, že této možnosti nebylo dáno více prostoru. ... Jehla jako vražedný nástroj, prášek na spaní, unuděný bohatý brit, lovecká zbraň, sirup, pád ze schodů, očkování do Egypta, Bridge. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Jeden z těch lepších. Do poslední chvíle jsem nevěděl, velmi dobře zpracované. ... Cora, obraz Rembrant, ztracená závěť, incest, opačný odraz v zrcadle. ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Jeden z lepších kousků Poirota. Hezká atmosféra, zajímavý děj a zápletka. ... Výbuch plynu, bratr a sestra a manžel ztracený v Africe. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Neobyčejná režie a kamera. Hezký příběh se starou zápletkou na pozadí. Jen mi trošku vadil velký počet ženských, které v temných scénách nešly rozeznat jedna od druhé. Jsem tak rád, že dnes nemusí mít všechny stejné účesy:). Krásná hudba. ... Sekáček na maso, dvě fotografie žen, adopce, nádherná žena politika tančící ve vile. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Moc se mi líbilo prostranství a když už mi to tak strašně připomínalo Harryho Pottera, tak tam dali aspoň Cho Changovou:D. Hezký díl, super atmosféra, zajímavá a dobře podaná zápletka. Nemám nic proti. Teda až na tu dementní studentku s předkusem, ta mě tam snad štvala víc než oběť. ... Tenisové rakety, diamanty, lakros, princezna. ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Jsou takové díly HP, kde jsou zajímavé zápletky a mimo pár prvních dílů to každý režisér zvládne do zdárného konce na minimálně 4 hvězdy. Pak jsou takové díly, které vynikají svým zpracováním a atmosférou. Toto je ten jeden z nejlepších. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Jestli je Orient Express numero jedna, tak tohle je jednoznačně dva! Začátek tomu ani tolik nenasvědčuje, ale po několika starších dílech je návrat k těm novějším a propracovanějším víc než příjemný. Tady jde vidět, že si tvůrci dali záležet se zpracováním a herci i mimo Sucheta to berou vážně. Třešničku na dortu tomu ale dává až úplný konec, kde se toho dovídáme mnohem víc než v co jsme doufali. Překvapivé a dá se říct až dojemné zakončení, kde pan Pearce posledními sekundami dokazuje, že je Pan režisér. ... Týrané adoptované děti, tlustá megera, vykopávky, příběh o smrti, hmyz, malárie, jeptiška. ()