Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Fox85 k tomuto seriálu (21)

Únos ministerského předsedy (1990) (S02E08)

Zase jednou jeden z těch slabších dílů. Není to špatné, ale kvalit jiných případů to nedosahuje ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Poirot se tentokrát nepokouší nalézt vraha, ztracené šperky nebo dítě. Nyní se snaží zabránit vraždě, ke které podle něho určitě dojde. ()

Vražda na maškarním plese (1991) (S03E10)

Jelikož jsem tento díl viděl již dříve a pamatoval si vraha, přišel jsem o překvapivé odhalení. Přesto to byl příjemný díl s dobrou zápletkou. ()

Outsider (1993) (S05E02)

Průměrný díl s průměrným případem ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Poirot se snaží dokončit starý případ, který mu tehdy nebylo umožněno vyřešit. I když jsem tentokrát odhalil vraha i způsob jakým to provedl, tak jsem si to užil až do konce. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Jeden z těch lepších případů slavného detektiva, jenom to závěrečné rozuzlení nepatří mezi ty uvěřitelnější. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Přestože každá Agátina detektivka s Poirotem je jiná, často je rukopis činu a samotného pachatele lehce odhalitelný, pokud už jste viděli větší počet filmů s tímto belgickým detektivem. Nic to ale neubírá na zážitku, který i tentokrát byl nadprůměrný. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Jeden z těch zajímavějších příběhu belgického detektiva. Jen mi prosím někdo vysvětlete ten název, kromě pěti hlavních postav nevidím souvislost. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Příběh, který začíná u soudu s obviněnou s dvojnásobné vraždy. Ukaž se, Hercule. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Kdysi dávno jsem viděl zpracování s Peterem Ustinovem, a přestože si ho už moc nepamatuji, jisté střípky v paměti uvázly. A přestože jsem díky tomu vytušil pachatele hned po odhalení zločinu, užil jsem si to až do úplného konce. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

I když to zpočátku tak nevypadalo, tak se z toho vyklubalo příjemné překvapení. Opět starý dobrý Poirot tentokrát řeší trochu netradiční případ. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Poirot vyšetřuje další zločin ve vlaku (i když podle jeho slov na konci ještě Orient Expresem nejel, takže to "předchází" slavnému případu). Opět skvěle budovaná atmosféra v očekávání, kdo bude zavražděn a stejně tak práce šedých buněk při hledání vraha. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Až do konce docela zamotané, výsledek uvěřitelný. Jeden z těch lepších dílů ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Špionáž, agenti a vraždy. Tři věci, které by asi málokdo hledal na prestižní dívčí škole. Ještě, že je tu Poirot, aby našel a odchytil tu obávanou kočku mezi holuby. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Hercule Poirot je tentokrát na výletě v Sýrii a zase se zaplete do vyšetřování záhadné vraždy. Pěkně natočené a dobře zahrané. A nestydím se přiznat, že jsem se zase jednou netrefil do pachatele. ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

Tentokrát jsem při sledování nedával 100% pozor, a tak bylo finální rozřešení i docela překvapením. Pěkný příspěvek do poirotovské série ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

S ostatními případy Hercula Piorota to bohužel nelze úplně srovnávat. Sice tu Hercule opět potrápí své šedé buňky, ale ten příběh nemá kvality jiných filmů. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Poirot po několikáté a zase trochu jinak. Například tu chybí klasické závěrečné posezení při němž je odhalen vrah. ()