Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele lemonova k tomuto seriálu (44)

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Zápletka je zľahka úsmevná, avšak natočené je to skvele. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Po opätovnom videní musím prehodnotiť a  skonštatovať, že je to dokonale zvládnutý Poirot. V prekrásnom prostredí s typovo perfektnými hercami vo vedľajších úlohách.  A so štipkou humoru, ktorá nesmie chýbať. :) ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Výborná časť... premyslená, vtipná, v atmosférickom prostredí. Keď tak nad tým uvažujem, tu mi dokonca nevadí ani donekonečna sa opakujúci motív zámeny identity, pretože v tomto príbehu naozaj skvele funguje. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Veľmi pôsobivé spracovanie. Napriek neustálej retrospektíve príbeh nestráca tempo. Navyše ako bonus podmanivá Satieho hudba. Krásne. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Krásne, krásne, krásne... len som doteraz nepochopila, kto vlastne poslal ten list ;))) ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Pekné spracovanie s hviezdou Emily Blunt. V podstate niet veľmi čo vytknúť až na to, že staršiu ešte hviezdnejšiu verziu s Ustinovom si človek nedokáže odmyslieť. ;) ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Poirot so zaujímavou melodramatickou atmosférou. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Skvelá časť s mojím obľúbencom Jamesom D´Arcym. Len to finále mi pripadalo už tak trochu pritiahnuté za vlasy.. vychutnávať si takým zvráteným spôsobom smrť okradnutej obete? To mi jednoducho k Poirotovi nesedí. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Túto časť veľmi rada, len epizóda s Rhodou mi tam príde trošku navyše. Inak zaujímavo rozohrané aj odohrané. :) ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Jedna z mojich najobľúbenejších častí (zisťujem, že ich je čím ďalej tým viac :))) .. a skvelý Michael Fassbender ako vychádzajúca hviezdička :) ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Pochmúrne, zaujímavo zamotané. Len mi tam chýbal hrdina, s ktorým by som sympatizovala. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Zábavná a pútavá časť na čele so skvelou pani Oliverovou ;) ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Pekné, na Poirota aj celkom napínavé ;) ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Mám rada časti s pani Oliverovou. Obzvlášť v tejto žiari a dodáva príbehu šmrnc. Len postava Normy mi nebola sympatická tak, ako zrejme mala. Inak veľmi pekná a dobre vystavaná detektívka. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Tých scén týrania detí tam bolo trošku veľa.. ale inak veľmi vydarená časť v exotickom prostredí. A čo je neobvyklé, vrahovia boli vlastne veľkí sympaťáci :)) ()

Tragédie o třech jednáních (2010) (S12E01)

Tento Poirot možno nie je brilantne natočený, ale má isté čaro. Najmä finále v divadle (hoci s teatrálnosťou to trošku prestrelili) je pôsobivé. Poirot je zaskočený, sklamaný, smutný, zúrivý - a to sa mi na ňom páči. ()

Viděla jsem vraždu (2010) (S12E02)

Mám rada časti, v ktorých sa objaví pani Oliverová. Táto časť mi však pripadá príliš pritiahnutá za vlasy.. po tom, ako pointa vyplávala na povrch, som mala akýsi rozpačitý pocit.. ale v podstate je to štandardne dobre natočené. Ako asi vždy ;) ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Úplne iný prístup k Poirotovi, než na aký sme zvyknutí. Takmer artový počin, najmä vďaka skvelej hudbe a zameraniu sa na psychológiu rozpolteného, nahnevaného, bezradného Poirota, na riešenie morálnej dilemy, ktorá ho úplne položila. Krása. ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Celkom príjemne zamotaný Poirot s peknou love story ;) ()

Sloni mají paměť (2013) (S13E01)

Nemôžem inak.. žiaľ, záverečná séria Poirota má ďaleko od vtipu a noblesy predchádzajúcich sérií. Nezachráni to ani stále skvelý David Suchet, on si však tie tri hviezdičky zalúži.. ()