Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Drom

Dobře, nastal čas vytmavit to tomu tučňákovi po rektální penetraci. Děsně mě rozčiloval, jak se kolíbal po scéně a sršel neskromností. A taky ten jeho přitroublej poskok, kapitán Hejsek... eh teda Hastings. A když né on, tak ta slepice... spisovatelka... a její švédskej detektiv a pošuk v jedné osobě. Ta může svou otravností konkurovat i paní Troi. A taky, že někdy bylo vidět, jak to je televizní. A že některý případy byly postavený na vodě (rozuměj pitomý). Jako to s těma zmačkanýma papírama na krbu, už nevim, kterej díl to byl. Ta klíčová událost byla kravina. Ale za to asi může předloha. A taky v jednom díle ten jeho knírek vypadal jak z umělý hmoty. A navíc jsem už alergickej na 30. léta. A ke všemu se z Poirota na konci vyklube... no nechte se překvapit. Avšak! Zabaví na delší dobu. Především v nižších sériích se natáčelo v několika fakt úžasných (!!!) zbohatlických vilách. Seriál je docela konzistentní. Na tučňáka si zvyknete, zvláště pokud ostatní postavy rozčilujou ještě víc. David Suchet to zahrál skvěle. Poskok kapitán není v celém seriálu. V každém díle potkáme nové idioty. Poirotovi sekne uniforma. A hlavně je tam silná absence scén sestávajících z prázdného plácání (zdravím Kriminálku Anděl). Dlouho jsem ten seriál ignoroval a tajně nenáviděl a nakonec jsem ho viděl dvakrát za sebou. Divný, co? Lepší tři. ()

planetaurius

Kdo by neznal všeznalého pedanta a vynikajícího detektiva na odpočinku, který si nenechá ujít žádnou hádanku, která se mu naskytne v bujném světě kriminálního prostředí? Využívá svých šedých buňek mozkových k tomu, aby vyřešil všechny možné záhady, krádeže, únosy a dokonce i vraždy. S tím mu občas pomáhá natvrdlý kapitán Hastings a diváci si mohou být jisti, že o zábavu mají postaráno. Agatha Christie stvořila tuto postavu belgického detektiva a společně  s další postavou z jejich románů a povídek slečnou Marplovou se stali nejčtenějšími postavami literárního světa 20. století. ()

Agarwaen

Opravdu výtečný seriál..Marně bych hledal, co mu vytknout. Perfektní čich na obsazení, a to nejen hlavních(čtveřice Japp, Poirot, Hastings a Lemonová je perfektní), ale i vedlejších snad v každém díle, perfektně vystižená atmosféra Anglie první půlky 20.století (ne že bych jí znal:)), nenápadná, ale přesně vybraná hudba v pozadí, jen vyjímečné odchylky od předlohy, prostě perfektní detektivní seriál, ke kterému se vždy rád vrátím..(hodnocení úžasných kubistických titulků sem asi nepatří:)) ()

Rudyamon

David Suchet je jednoznačně nejlepší představitel Hercula Poirota. Myslím, že kdyby ho v této roli viděla sama Agatha Christie, byla by nadšená. Je mnoho dobrých detektivů, ale jen jeden tak skvěle dokáže využívat „ty malé šedé buňky“. Možná, že to nebylo až tak moc originální, ale bylo to tak … Poirotovské. ()

Bobšule

Sakrblé, co o tomhle seriálu napsat a neopakovat přitom to, co na něm opěvují ostatní. Inu, řeknu to jednoduše. Tak jako má Sherlock Holmes svho jediného a pravého představitele, tak je díky Davidu Suchetovi získal i malý Belgičan. V porovnání se Sherlockem Holmesem, má pravda, policista na penzi, krapet větší úmrtnost klientely, ale holt, co se dá dělat. Sele ví. Jestli se mi u Holmese líbí, jak občas nemilosrdně deptá své okolí, pak u POirota se mi naopak přímo sadisticky líbí, jak okolí a prostředí občas deptají jeho. Ať už je to zahnojená venkovská cestička, Jappovy karbanátky nebo nestejně vysoko zastřižené kotlety. Jedinou výtku, kterou bych měla, mohu vznést tak maximálně k autorce knih: Je topatrně s podivem, ale lidé se zabjíje mnoha způsoby. Ne pouze jedem. A existuje spousta druhů jedů, ne pouze arzen. ;-) ()

josieaddms

Agatha Christie je Dáma která si zaslouží můj obdiv. Stejně tak seriál na motiv jejich knížek. Je to seriál na úrovni a s myšlenkou. Je to vtipné, napínavé, krásná atmosféra, krásné kostýmy, skvělý výběr výborných Anglických herců, krásné prostředí, a samozřejmě perfektní zápletky. K Davidu Suchetovi ani není třeba nic dodávat. Respekt. ()

Jonatána

Tak jsem právě ze 4 hvězdiček zvedla na 5. Každou neděli čekám na "Herkulesa", jak mu říká moje teta a jen když jsem byla mimo domov, neviděla jsem ho.Jinak neexistuje nic, co by mi zabránilo sednout k telce a sledovat absolutně dokonalého Davida Sucheta. Není lepší Poirot než David Suchet: je tak inteligentní, tak ješitný, báječně elegantní a tím vším k sežrání, že míň než pět hvězdiček si nezaslouží. ()

Brinkley

Bráno objektivně jde o průměrný britský detektivní seriál, ale co na tom.... je to moje milovaná Anglie a Agathin rázovitý detektiv v neodolatelném podání Davida Sucheta, takže 80%. ()

Parm1

Já se u každého krimi seriálu snažím najít pachatele sám, ale tady mi to vážně nejde. Někdy až nepochopitelné zápletky, indicie k vyřešení případu, které vlastně ani nejsou a často nevysvětlená různá fakta, to je Hercule Poirot, stejně tak jako skvělá předválečná atmosféra tehdejší doby. A v neposlední řadě skvěle doplňující postavy kapitána Hastingse a inspektora Jappa, i když jsem dodnes nezjistil, čeho je Hastings kapitánem. Především 1. a 2. série jsou parádní, později už některé epizody začnou trochu nudit. ()

Doski

Brilantní David Suchet v dokonalém převedení Hercule Poirot na detektivní krimi seriál. Agata Christie věděla jak na to, ale tvůrci seriálu a filmů s Davidem Suchetem taky a velmi důvěrně se jim povedlo to celé převést. Skvělý scénář a atmosféra díky často složitému ději, dobré hudbě a prostředí. Pamatuju si, jak jsem to s babičkou a dědou hltal jako malý. Tam se asi zrodila ta záliba v kriminálkách a detektivkách - to vše právě díky tomuhle malému, charismatickému pánovi s knírkem, kloboukem a hůlkou. 86% ()

kratina

Kdybychom to sečetli, dostaneme desítky mazaně zamordovaných lidí, čili slušnou hromadu mrtvol - přitom v oddychovém a milém seriálu. Geniální mozek detektiva s pečlivě zastřiženým knírem a starosvětským šarmem soupeří v smrtelně vážných šachových partiíích se zločinci všeho druhu. Vyčmuchat, zanalyzovat, poskládat střípky informací do mozaiky a usvědčit pachatele! Nejlépe při závěrečném dýchánku za účasti všech zainteresovaných - sprostého zločince i všech ostatních sprostých podezřelých :-). A spadla klec! Jak prosté, milý Hastingsi. ()

Krysap

Po právě dokoukaném poslední díle mohu se slzou (několika) v oku konstatovat, že skončil jeden z mých oblíbených seriálů s asi nejpodivuhodnějším hlavním hrdinou. Hercule mě bavil několik let a fakt, že některé díly jsem schopná sledovat pořád dokola, považuju za důkaz kvality celé série. David Suchet už pro mě bude navždycky Hercule Poirot, i když troška toho Krivase tam pořád zůstává. ()

Nix

Agathu Christie jsem hodně četl, její vyšetřovatel byl dycky pro mne hodně sympatický a chtěl jsem i nějaký pořádný zpracování a tady je. Tohle je opravdu pocta, Hercule je výborný a dokonce je takový sympaťák jak v knize a předloha opravdu skvěle zafungovala, rád jsem se stal součástí vyšetřování, tohle britové zase zvládli. ()

Austen

Tenhle pompézní ješita je neodolatelnýl Je to věrné autorce? Vždy jsem dávala v knihách přednost příběhům se slečnou Marplovou, Poirot mi byl spíš protivný, ale tady mě baví. Ano. ()

KdG

Některé díly fakt super, ale některé mě připadají málo napínavé, zdlouhavé ba přímo nudné. ()