Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

avonetka

Nevím proč nemám ráda slovo „miluji“. Tak čím ho nahradit, když spojení slov „mám ráda“ je málo?? Tenhle seriál je zkrátka můj zamilovaný. Navíc úplnou náhodou objevený, jelikož už samotný titul a zároveň jméno hlavního hrdiny Hercule Poirot mi bylo vždy nesympatické, a navíc, když jsem viděla tu ještě více nesympatickou tvář……už v samotné zvláštní znělce………. To vše bylo jen na první pohled.... Nevím přesně po kolikáté epizodě se mi to stalo, ale nejen že se mi zlepší nálada, když vím, že si pustím nějaký ten díl, ale je to přímo recept na zlepšení nálady, zvlášť takhle na nějaké nudné propršené nedělní odpoledne….. Hercule Poirot už je můj…..A ten anglický čaj si k tomu prostě uvařit musíte. Já ale prosím bez mléka. ()

SB

Natočené je to skvěle (prostředí, výprava) a Suchetovi to sedne. Problém je ale už v předloze - případy jsou komplikované a působí nepřirozeně a uměle, skutečnost je obvykle prostší. ()

JuveIt

Vynikající seriál s ještě lepším Davidem Suchetem v hlavní roli. Tvůrci skvěle zachytili atmosféru Anglie dvacátých a třicátých let minulého století. Příběhy samotné jsou samozřejmě excelentní, neboť vycházejí z pera Agathy Christie. Padesátiminutová stopáž těm prvním dílům trochu uškodila, ale i přesto se jedná o brilantní detektivky. Sám jsem byl mnohem radši, když tvůrci stopáž prodloužili, mohli tím rozvinout příběh i postavy. Pět hvězd jsou pro mě povinností. ()

Eire

David Suchet ja asi najlepsi Poirot v historii, aj ked Peter Ustinov v Orient Exprese... hmm..... Slovensky dabing vyhral tentokrat na celej ciare nad ceskym.... takmer aj nad ORIGINAL-om... :-D 90% seriel ktory nestarne. ()

Gig

Ono je módní točit seriály, sieriálové tv filmy o různých detektivech, pátračích či dámách s fajfkou. Existuje mnoho filmů snpostavou Hercula Poirota. Ta nejznámější je asi v kůži Petra Ustinova. Jenže Suchet sluší této postavičce pantoptika, kterého bytvořils Aghata Christie, asi nejvíc. Taky natočil oněch filmů požehnaně. Většina je výborných až brilantních. ()

blondboss

Agatha Christie v tomto prípade vytvorila kult. Hercule Poirot v podaní Davida Sucheta je jednoznačne tým najikonickejším a najvernejším zobrazením podivínskeho detektíva, ktorého šedé bunky mozgové dokázali pracovať na plné obrátky a zločincov tým privádzal do šialenstva. Paradoxne seriál nezačal nejako svižne a tie najlepšie detektívne príbehy prišli až v neskorších sériách, pričom tá posledná už opäť strácala dych. Takže taká malá sínusoida, ktorá ale nijako nepoznačila kvalitu poirotovskej série, ktorá bavila divákov doslova desaťročia. Poirot vs Suchet = dokonalá symbióza. 80 % ()

prener

Seriál má švih a skvěle vystihuje atmosféru doby ve které se odehrává. Povyšuje detektivní žánr o několik úrovní. Navíc v českém dabingu exceluje Jaromír Meduna a nový dabing se celý skvěle povedl. ()

hany83

Myslím, že Agatha by zaplesala, kdyby viděla, jak skvělého Poirota našli. David Suchet je neodolatelný, atmosféra Londýna 30.let parádní, skvělá hudba, "kočkování" mezi Poirotem,Jappem a Hastingsem funguje. "N´est ce pas, mon ami?" :) ()

lehkoživka

Obrovská nuda. Zcela bez atmosféry. Vrah i jeho motivace jsou často odhalitelné už v prvních pěti minutách. Jednu hvězdu dávám Suchetovi, který není úplně marný. ()

paniColombova

Colombo a Poirot, to jsou dva seriály, které si pořád přehrávám a mám všechny jejich díly a u Poirota všechny knížky. Detektivky, to je moje. Miluju Agathu Christie hlavně proto, že její detektivky jsou ze staré doby. Starobylé prostředí dodává detektivkám ještě větší kouzlo a tajuplnost. Ale jako detektiva mám o něco radši Colomba. Je přece jen legračnější a nemračí se. Agatha Christie byla prostě geniální, když si vymyslela tolik detektivních příběhů, které nemají chybu od zápletky až po rozuzlení. ()

liborson

Škoda někdy point, které jsou někdy vyloženě hodně slabé. Přitom velmi atmosfericky vykonstruované. Jinak výborná výprava a skvělé herecké výkony. Suchet se pro tuto roli narodil! ()

Peči

Jestliže Peter Falk je pro lidi prostě Columbo, David Suchet je jeho obdobou pokud jde o Poirota. Zrodil se pro tuto roli a z těch herců, kteří hráli Poirota (Ustinov a daší) je Suchet jasně nejlepší. Skvělý je i dabing Jaromíra Meduny. Vždy distinguovaný nevšední zajímavý Poirot mě osloví v každém díle. A knižní forma o Agaty Christie se čte se zatajeným dechem :-) jasné full house hodnocení. ()

Elassar

Ne, že bych byl zrovna fanoušek předlohy, ale občas si od A. Christie něco rád počtu a když pak vidím některé příběhy zfilmované způsobem, jakým byl zfilmován tento seriál, usednu do svého křesla s černým čajem v ruce a vychutnávám si velmi povedené krimi. David Suchet jako Poirot je nepřekonatelný. ()

rekurseman

Co k tomu říct? Snad jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Miluji detektivky Agathy Cristie, její úchylnou posedlost spáchání vražd pomocí různých jedů (přecejen je to kvůli toho, že Agatha byla vystudovaná lékarnice). Mám moc rád, když Herculeovi pomáhá Hastings, Japp a vždy krásná slečna Lemmonová. Kdybych si měl vybrat, který díl mě nejvíce zaujal, tak je to Němý svědek, opravdu skvostně zpracovaný díl. Škoda jen, že Agatha nenapsala více příběhů. ()

v.indruchova

Není lepšího detektivního seriálu než Poirot v podání Davida Sucheta. Narodil se pro tuto roli. Jiné filmové zpracování toho slavného bestseleru nemá osobní kouzlo absencí tohoto výjimečného herce. ()