Reklama

Reklama

Vraždy v Kitzbühelu

(seriál)
  • Rakousko SOKO Kitzbühel (více)
Rakousko, 2001, 248x45 min

Hrají:

Kristina Sprenger, Hans Sigl, Andreas Kiendl, Ronald Beer, Alexander Held, Nina Bott, Peter Kremer, Manou Lubowski, Manuel Rubey, Ludger Pistor, Teresa Harder (více)
(další profese)

Ctižádostivá kriminalistka Kristina Sprenger se svým atraktivním kolegou se společně pouští do vyšetřování často komplikovaných případů. (oficiální text distributora)

Recenze (36)

trollfjord 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál. Trochu mi připomíná Modravu. Asi hlavně přírodou ale hlavně tím, že ty postavy jsou civilnější než je tomu u seriálů s podobnou tématikou z USA, které jsou jedno velké klišé. Tady, podobně jako u Německých seriálů hraje velkou roli nadsázka a odlehčení, které ovšem nespadá do telenovely. Je to prostě taková příjemná kriminálka, která neurazí a nedeprimuje přílišnou temnotou, jako je tomu u přeceňovaných produkcí ze Skandinávie. ()

maxxxim odpad!

všechny recenze uživatele

Skupinka ľudí sa podujala na ozajstnú sizyfovskú prácu, pretože premeniť jednu z najmalebnejších častí Európy na stoku konkurujúcu Caracasu z hustotou vrážd 18 na meter štvorcový za jednu nanosekundu, je pritiahnuté za vlasy. Ak bol zámer takýto tak sa tvorcom určite podaril. Neviem čo by viedlo ľudí v tomto priestore sa nachádzajúcich, vraždiť tými najpodivnejšími spôsobmi a v takom hojnom počte, snáď čerstvý vzduch, žblnkot lesných bystrín, či vôňa lúčnych kvetín? Magistrát obce musí byť veľmi potešený, že má takú dychberúcu reklamu. Hoci je Kitzbühel vo svete známy ako dejisko svetového pohára v zjazdovom lyžovaní na preslávenom kopci Hahnenkamm, ktorý je mimochodom považovaný za najnebezpečnejší na svete (tento zjazd), asi to na upútanie pozornosti nestačilo a treba do toho zapliesť aj skostnatený vyšetrovací tím, ktorý si okrem vrahov musí dávať pozor aj na lavíny. Ktovie nabudúce sa možno dočkáme niečoho podobného v Chanty-Mansijsku, alebo v Osrblí, no uznajte neznelo by to úžasne Vraždy v Lillehammeri alebo v Göteborgu? ()

Reklama

Karlos80 odpad!

všechny recenze uživatele

Další stupidní tentokrát ale Rakouská kriminálka. Rodinu Koflerů a jejich rodinné záležitosti (takový malý rodinný podnik ze vším všudy) jsem nikdy moc nemusel, navíc vtom hráli docela i nesympatičtí herci. Vždy jsem jen ale žasnul kolik vražd či loupežných přepadeních se událo v tomto malém asi devítitisícovém Tyrolském městečku obklopeným nádhernými Alpami..Že už nebylo tvůrcům stydno ! No žít bych tam určitě nechtěl (smích). Pomalu jedna vražda na pět obyvatelů ! ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Ty dvě hvězdičky jsou uděleny dílu druhé řady sedmé epizody s názvem Barvy smrti, a udělila jsem je proto, že von Thun v roli malíře přezdívaného Picasso dělal, co mohl (i když ani to na celkovou kvalitu epizody, natož seriálu, nemělo valný vliv) a protože mám pro toto tyrolské město, stejně jako pro mnohá jiná rakouská města, slabost. ()

Potjoc 

všechny recenze uživatele

Já mám na kriminálkách rád to, jak se řeší politicko-společenská témata typu rasismus, znásilnění, terorismus, nemoce lidí, atd., nebo motivy vrahů typu, jak byli pod tlakem nebo týráni a oni už toho měli dost a tak zabíjeli, nebo motivy typu, že se mu na někom něco nelíbí, nebo hodnotový motiv. Ale tady je to jenom o lidech, co chtějí víc peněz, či jak se rodina hádá o dědictví a takové více obecné témata bez společenského nádechu. Takže se mi to nelíbí. ()

Galerie (1 275)

Reklama

Reklama