The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Drama
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvůrci:

Rod Serling

Režie:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (více)

Předloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (povídka) (více)

Rod Serling (vypravěč), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (více)

Série(5) / Epizody(156)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenze uživatele Wiluna k tomuto seriálu (2)

The Twilight Zone (1959)

Nádherná, nadčasová séria, ktorú mi odporučil Mr.Apache (sám preložil a otitulkoval, za čo mu patrí obrovská poklona) a som mu za ňu neskutočne vďačná. Aj napriek faktu, že ľudstvo prešlo od roku 1959 prelomovou vývojovu etapou nových poznatkov vedy a techniky, jednotlivé epizódy zameriavajúce sa na „existenciu človeka“ sú priam transcendentné a šokujú ešte dnes svojou originálnosťou a akousi panenskou čistotou. Na to, aby vzniklo kultové dielo, ktoré bude dýchať dlhé generácie nebolo totižto za potreby ani tak astronomického budgetu, epických bojov či drahých hollywoodskych hviezd, ale to najpodstatnejšie, čo bolo hnacím strojom celého tohto ikonického počinu –  Geniálnu myšlienku. A verte, že tá bola skutočne silná a výnimočne sformovaná Rodom Serlingom na plátne. Odsunúť toto dielo bokom len preto, že je čiernobiele alebo azda sa vám zda smiešny pohľad na budúcnosť z perspektívy človeka z doby 60. rokov minulého storočia, je dosť povrchné a určite ochudobníte sami seba o niečo skutočné cenné a jedinečné a tým je doslova nazretie za metafyzický horizont ľudského bytia. ()

A Stop at Willoughby (1960) (S01E30)

Táto epizóda má tak nadčasový odkaz, až to človeka znepokojuje a šokuje zároveň. Viac ako 60 rokov uplynulo od doby čo toto natočili a predsa sa tento problém dotýka hádam každého jedného z nás. Neutešená, uponáhľaná doba, ktorej vládne pevnou rukou STRES pomaličky infikujúci ľudstvo, skrývajúci sa takmer za všetkým od peňazí, školy, situácie v krajine, po vzťahy či prácu. A dopady to má častokrát fatálne. ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (více)